• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים

זה חוזה בין המדינה והעובדים.
זה לא יקרה, ההסתדרות תשבית את המדינה.

אני מסכים איתך לגבי ההחלטה הפוליטית, אבל כלכלית לא חושב שזו תהיה פגיעה משמעותית להוציא כל 6 שנים את הכסף ולהשקיע עצמאית.
זו כן תהיה פגיעה משמעותית באנשים רבים שלא משקיעים דרך אפיקים חסכוניים וקרן ההשתלמות היא כלי חיסכון כפוי טוב עבורם.
בקיצור כרגיל עם הממשלה הזאת - דופקים בעיקר את החלשים

אני מסכים איתך לגבי ההחלטה הפוליטית, אבל כלכלית לא חושב שזו תהיה פגיעה משמעותית להוציא כל 6 שנים את הכסף ולהשקיע עצמאית.
הרווח נמצא בריבית דריבית. להוציא את הקרן כל שש שנים זה כבר שיקול של כדאיות ההתעסקות תמורת רווח חסום ולא ככ גדול.

(הגדלת תקצוב באופן הולך וגודל למגזר בטלני ומשתמט בשל חולשה פוליטית)
ומי שאחראי לזה הם ליכודניקים, מצביעי ש"ס ומצביעי יהדות התורה. סיבה ותוצאה.
הי, אני הצבעתי יהדות התורה.
אתה טועה, אתה לא מכיר את הנושאים שאתה מדבר אליהם ככל הנראה ניזון רק מתקשורת.

הי, אני הצבעתי יהדות התורה.
אתה טועה, אתה לא מכיר את הנושאים שאתה מדבר אליהם ככל הנראה ניזון רק מתקשורת.
אשמח להבין איפה אני טועה...זה נחמד לשחרר קיטור בפורום , אבל תמיד עדיף ללמוד משהו חדש.

הנזק השנתי מהגדלת קצבאות האברכים: 2 מיליארד שקל

כמה מסים משלם חילוני לעומת חרדי? הנתון המדהים נחשף

הכספים הקואליציוניים נחשפים: הזרמה חסרת תקדים של מיליארדי שקלים לגופים חרדיים ודתיים

סכימה מהירה כאן, אפשר היה בקלות לא לגעת בכלל בקרנות ההשתלמות אם רק היו עושים צעדים מסויימים...שלי נראים מובנים מאליהם בסיטואציה.
לוקחים יותר מאנשים מסויימים ומעבירים לאחרים. אפשר להסכים או לא להסכים ממי לוקחים וכמה והאם מוצדק...אבל בתור יזם, הייטיקסט, מילאומניק כבד, משלם משכורות גבוהות ומיסים גבוהים(ישירים, מס חברות, מיסים עקיפים)...אני לא מבין איך אפשר לבוא אלי ולהמשיך להגיד בוא תשלם עוד...בזמן "שהצד השני" עושה מה שהוא עושה.
בעיני, יש חוסר הוגנות כבד מאד במדינה וניצול משמעותי של המערכות על ידי קבוצות מאד ספציפיות(עסקני ליכוד-ש"ס-יהדות התורה) אשר פוגעות באיכות חיי וגורמת לי לשלם יותר עבורם.

אשמח להבין איפה אני טועה...זה נחמד לשחרר קיטור בפורום , אבל תמיד עדיף ללמוד משהו חדש.

הנזק השנתי מהגדלת קצבאות האברכים: 2 מיליארד שקל

כמה מסים משלם חילוני לעומת חרדי? הנתון המדהים נחשף

הכספים הקואליציוניים נחשפים: הזרמה חסרת תקדים של מיליארדי שקלים לגופים חרדיים ודתיים

סכימה מהירה כאן, אפשר היה בקלות לא לגעת בכלל בקרנות ההשתלמות אם רק היו עושים צעדים מסויימים...שלי נראים מובנים מאליהם בסיטואציה.
לוקחים יותר מאנשים מסויימים ומעבירים לאחרים. אפשר להסכים או לא להסכים ממי לוקחים וכמה והאם מוצדק...אבל בתור יזם, הייטיקסט, מילאומניק כבד, משלם משכורות גבוהות ומיסים גבוהים(ישירים, מס חברות, מיסים עקיפים)...אני לא מבין איך אפשר לבוא אלי ולהמשיך להגיד בוא תשלם עוד...בזמן "שהצד השני" עושה מה שהוא עושה.
בעיני, יש חוסר הוגנות כבד מאד במדינה וניצול משמעותי של המערכות על ידי קבוצות מאד ספציפיות(עסקני ליכוד-ש"ס-יהדות התורה) אשר פוגעות באיכות חיי וגורמת לי לשלם יותר עבורם.
פ. תקציבית לרבבות נגדי קבע

לכל תומכי הממשלה בדיון הזה - תמצאו דיון חילופי, גם ככה יעשו מכל הטיעונים שלכם קציצות ובכל מקרה זה לא רלוונטי לנושא

מה לדעתך יקרה אם נבטל אותה? בדגש על איכות כוח האדם בצבא.
אני לא חושב שיכולה להיות מחלוקת על כך שהתגמול הכולל, לרבים בדרג הלא לוחם בצה"ל, הוא מעל ומעבר לתרומתם וכישוריהם. כנראה שאין מנוס מלתגמל לפי התפקיד, הכישורים והביצועים, ולא באופן אחיד לפי דרגה.

כל זה כמובן בלתי תלוי לחלוטין בתקציבים שמועברים לאוכלוסיה לא יצרנית לחלוטין, עבור כך שהם וילדיהם ימשיכו לא להיות יצרניים.

אני לא חושב שיכולה להיות מחלוקת על כך שהתגמול הכולל, לרבים בדרג הלא לוחם בצה"ל, הוא מעל ומעבר לתרומתם וכישוריהם.
בוודאי שיכולה להיות מחלוקת, אם התגמול היה כל כך אטרקטיבי אז לא היית רואה נטישה של אנשי קבע.

לגבי תגמול אישי, כבר כתבתי שיש עם זה בעיות כמו קידום מקורבים, תחרות פנימית בתוך צוותים וכו... צריך כנראה איזה מודל ביניים.

כל זה כמובן בלתי תלוי לחלוטין בתקציבים שמועברים לאוכלוסיה לא יצרנית לחלוטין, עבור כך שהם וילדיהם ימשיכו לא להיות יצרניים.
ללא ספק.

בוודאי שיכולה להיות מחלוקת, אם התגמול היה כל כך אטרקטיבי אז לא היית רואה נטישה של אנשי קבע.
זה טיעון שגוי. בהחלט תיתכן פרישה של אנשי קבע מעולים (אשר יכולים להרוויח יותר בחוץ, לא סובלים את התרבות הארגונית וכו'), כאשר אלו שנשארים מקבלים תגמול גבוה מאוד ביחס לכישוריהם.
לגבי תגמול אישי, כבר כתבתי שיש עם זה בעיות כמו קידום מקורבים, תחרות פנימית בתוך צוותים וכו... צריך כנראה איזה מודל ביניים.
אלו בעיות שקיימות בכל ארגון גדול. עדיין זו שיטה עדיפה על שכר אחיד התלוי בותק.
כל הבעיות שאתה מתאר, קיימות גם במודל הקיים החל מהרגע בו קידום בדרגה הוא על בסיס תקן פנוי ולא על בסיס פז"ם.

לא זוכר שהצעה כזאת עלתה בעבר.
כן עלתה הצעה לבטל לגמרי אם הקה"ש, זה סיפור אחר.
הינה משנת 2019 מיסוי החל מהשנה השביעית ואפילו הורדת אחוז ההפרשה ל־6%
מה שכן, אף אחד לא צעק אז שודדדדדדים

לכל תומכי הממשלה בדיון הזה - תמצאו דיון חילופי, גם ככה יעשו מכל הטיעונים שלכם קציצות ובכל מקרה זה לא רלוונטי לנושא

לא הבנתי
למה הרחקת דווקא את תומכי הממשלה?
הרי הוכח כאן, שההצעה הזו עלתה כמה וכמה םעמים ב2 עשורים האחרונים, כמעט בכל פעם שהיה דיון על גירעון תקציבי וכדו'-
אתה זה שהופך את הדיון לפוליטי ומקטב

ג.נ. לא הצבעתי לממשלה הנוכחית

@ירח אפל @פסיוני
אם תקראו את הדיון הקודם בנושא, תראו שרבים בעד ביטול קרן ההשתלמות כי מדובר בסרבול מיותר של מערכת המס.
המחאה שעולה, נובעת מכך שהממשלה רק מעלה את נטל המס על הציבור העובד והמשרת, ובמקביל מחלקת כספים לאוכלוסיות פרזיטיות ולג'ובים למקורבים.

@ירח אפל @פסיוני
אם תקראו את הדיון הקודם בנושא, תראו שרבים בעד ביטול קרן ההשתלמות כי מדובר בסרבול מיותר של מערכת המס.
המחאה שעולה, נובעת מכך שהממשלה רק מעלה את נטל המס על הציבור העובד והמשרת, ובמקביל מחלקת כספים לאוכלוסיות פרזיטיות ולג'ובים למקורבים.
מחאה פוליטית תעשה במקום אחר, כאן הדיון הוא על ביטול ההטבה או ביטול חלקי של ההטבה בקרנות השתלמות

בהחלט תיתכן פרישה של אנשי קבע מעולים (אשר יכולים להרוויח יותר בחוץ, לא סובלים את התרבות הארגונית וכו')
בהחלט תתכן פרישה של אנשי קבע מעולים בלי קשר לפנסיה תקציבית - אבל הגדלת הפנסיות זה המעט, האצבע בסכר, עליו הממשלה מוכנה להשפיע.

כשעשורים שלמים מגזר מסוים לא מתגייס, ואין שום סנקציות, שום משטרה צבאית, שום כלא, רק עוד ועוד הטבות - במוקדם או במאוחר שאר הציבור רואה את האפליה ויותר ויותר מלשבים מחליטים לא להיות הפריירים הלאומיים. זה מעגל שלילי שהולך ומתדרדר.
וכשיותר ויותר צעירים לא מתגייסים, אנשים מוכשרים מעדיפים ללכת ללמוד או לעבוד על פני לחתום קבע, איכות הקצינים יורדת, והקצונה מאבדת את הסטטוס המוערך שהיה לה פעם גם בשוק האזרחי.

ואם אין אידיאלים ואין סטטוס ואין קצינים מוערכים שהצעירים רוצים להיות כמוהם אז מה נשאר לצבא להציע לקצינים צעירים חוץ מכסף ?

אבל גם אם נניח שהפנסיות התקציביות הן סקטוריליות, סדרי הנזק שונים לחלוטין. הצדקת השחיתות הקואליציונית בנימוק ״אבל גם הוא הגדיל את הפנסיות התקציביות״ דומה לנימוק השיקרי שבגלל שהממשלה הקודמת אישרה המשכיות בתקציב לתנועות הנוער- ללא הגדלתו, אז מוצדק שסמורטריץ יגדיל את תיקצוב תלמידי ישיבות במאות מליוני שקלים ויתעלם מההשלכות.

הרי הוכח כאן, שההצעה הזו עלתה כמה וכמה םעמים ב2 עשורים האחרונים, כמעט בכל פעם שהיה דיון על גירעון תקציבי וכדו'-
ההבדל הגדול הוא בשאלה האם אפשר להניח שהממשלה לא תפר רטרואקטיבית הסכם עם העובדים, או שאי אפשר לסמוך על הממשלה.
2. הטענה מדברת על חוסר סבירות של החקיקה. כידוע, הממשלה ביטלה בינתיים את החובה לנהוג באופן סביר.

נערך לאחרונה ב:
מחאה פוליטית תעשה במקום אחר, כאן הדיון הוא על ביטול ההטבה או ביטול חלקי של ההטבה בקרנות השתלמות
איזה דיון אתה מצפה שיהיה על כתבות בהן נכתב על רעיונות של העלאת נטל המס על הציבור העובד?
שורפות לך העיניים כי אנשים מעבירים ביקורת על הממשלה? לך תצפה בערוץ 14.

בהחלט תתכן פרישה של אנשי קבע מעולים בלי קשר לפנסיה תקציבית - אבל הגדלת הפנסיות זה המעט, האצבע בסכר, עליו הממשלה מוכנה להשפיע.
הדרך לשלם המון כסף לכולם בפנסיה, היא דרך ממש גרועה להשאיר אנשי קבע טובים.

הדרך לשלם המון כסף לכולם בפנסיה, היא דרך ממש גרועה להשאיר אנשי קבע טובים.
יש לך דרך טובה יותר ? למה לא עושים אותה ?
ובכל מקרה, כאמור - זה שהוקצו כספים לפנסיה תקציבית זה תירוץ עלוב מאד להצדקת ההרס הנוכחי.

יש לך דרך טובה יותר ?
אני לא חושב שיכולה להיות מחלוקת על כך שהתגמול הכולל, לרבים בדרג הלא לוחם בצה"ל, הוא מעל ומעבר לתרומתם וכישוריהם. כנראה שאין מנוס מלתגמל לפי התפקיד, הכישורים והביצועים, ולא באופן אחיד לפי דרגה.
בערך מה שעושים בכל ארגון גדול שאינו ממשלתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
T מיסוי נומינלי במכירת RSU שוק ההון 12
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9