• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים

@ג'וני לנד , הבעת את דעתך בנושא המיסים וכו' אבל שכחת משהו קטנצ'יק - זה פורום פיננסי/חסכנות/השקעות ולכן מקובל לגבות תגובות במקור כדי שיחשב כאמין.
ללא מקור התגובה לא שווה הרבה..
אתה צודק לגמרי.
אבל כשזה נוגע לחרדים השיח כאן רדוד ומתלהם.
הסיכוי לקבל כאן קשב בתגובה בודדת, לא קיים. בודאי לא בשיח מתמשך.
בנוסף, את כל הבעיות מטילים בחרדים
ואת כל התארים הגרועים מטילים בחרדים.
מעצימים כל חיסרון ומקטינים כל מעלה.
סלח לי על ההשוואה אבל מה לעשות שזה מזכיר תקופות אפלות.
אני יודע לנהל שיח, אבל אין לי יכולת להתמודד עם שטופי שנאה.
כל תגובה מעוותים ומושכים את הוויכוח לכל מקום אפשרי העיקר לא להקשיב.
החרדים לא עסוקים בהסברה, כי לנבחרת שלנו שעמלים בתורה, זה לא איכפת מה אומרים להיפך מרחמים. וזה מקרין על הציבור שלנו.
אנחנו גם מכירים היטב את השנאה הזאת דורות רבים חז"ל אומרים במסכת פסחים "גדולה שנאה ששונאים"... (אני מעדיף לא להמשיך לצטט.)
לכן לא אציג נתונים מול אנשים שרובם רק מבקשים להשפיל ולהוציא אותי הכי טיפש שאפשר.
בנוסף, גם בשיח אמיתי, זה יקח הרבה זמן שאין לי.
בנוסף, אין תועלת בשיח הזה, אז אני לא רוצה צורך לנהל אותו ושהוא יתנהל כאן.

בו אסביר לך ג'וני, זו לא הרגשה שלי, זו עובדה שאתה לא מביא עובדות...

אתה מבין את משמעות המילה עובדה?

אל תעשה לי גזלייטינג ותגיד שאני בוחר להרגיש ככה וכו, אתה טרול שלא מודע לטרוליוטו וחבל, כי יכול להתפתח דיון ענייני, אבל אתה בוחר לרדד אותו בסיסמאות.
@Roi היקר!
כתבתי עובדות ולא סיפקתי הוכחות. אכן.
אתה אומר סיסמאות זכותך.

דרך אגב המצב יותר גרוע מכיון שבדרך כלל בעלי המשכורת הגבוהה משלמים יותר מס מבעלי המשכורת הנמוכה לפעמים פי 5 יותר ולכן מקבלים הרבה פחות ובעלי המשכורות הנמוכות מקבלים הרבה יותר ממה ששילמו.
ברוב המקרים האמת היא שהם קיבלו את כל/רוב הכישורים והכלים להרוויח מהמדינה.
וחלק הם מחזירים.
זה לא נוח לראות את זה כך, אבל תחשוב על זה.

@Roi היקר!
כתבתי עובדות ולא סיפקתי הוכחות. אכן.
אתה אומר סיסמאות זכותך.
@yossik
הבחורצ'יק פה מפריח "עובדות" בכל דיון שלישי, וזה למעלה מכבודו לספק תימוכין (במקרה הזה כמובן שאינם קיימים). אני לא בעל הבית, אבל אם היה מגיע מתנגד חיסונים/מאמין בארץ שטוחה ומתנהל כך לכל רוחב הפורום ("חיסונים גורמים לאוטיזם, זו עובדה, אבל אתם מזלזלים אז אני לא אביא אסמכתאות"), הוא כנראה היה מקבל באן כבר מזמן.

האמת היא שהם קיבלו את כל/רוב הכישורים והכלים להרוויח מהמדינה.
נא להחזיר למדינה את קיצבת הילדים שהוריך קיבלו במשך 18 שנות ילדותך ואת הכל הכסף שהמדינה השקיע ב-12 שנות חינוך חובה חינם ובעזרה ובהנחות בגנים בצהרונים ומימון פנימיות שהמדינה העבירה עבורך ואתה בחרת לזרוק לפח.

אתה מסית נגד המדינה, שלפי השקרים שלך, נתנה לחילונים כישורים וכלים להרוויח שהמדינה מנעה ממך, ובלי שמץ בושה, וכמובן שבלי להציג הוכחות להסתה שלך - כי אין, ואתה עוד קורא לזה, ברוב חוצפה, אמת.

נערך לאחרונה ב:
מעניין.

מה מפריע לסמורטריץ לשנות את חוק התקציב כך שיאפשר לו לדלג על שדה המוקשים של קביעת סידרי עדיפויות, כלומר להסיר את ההגבלה על הגרעון, לגייס חוב בריבית גבוהה ובכך לזרוק את הבעיה על מישהו אחר ?

נערך לאחרונה ב:
מה מפריע לסמורטריץ לשנות את חוק התקציב כך שיאפשר לו לדלג על שדה המוקשים של קביעת סידרי עדיפויות כשההגבלה על הגרעון הוסרה, לגייס חוב בריבית גבוהה ובכך לזרוק את הבעיה על מישהו אחר ?
כלום.

חוץ מזה שגרעון מוגדר של 6% ב 2024 זה כלום. הבעיה האמיתית היא בשנים הבאות, תקציב הבטחון אמור לגדול בכמה עשרות מיליארדים ואם הפתרון הוא חוב אזי,

משקיעים רואים מה הממשלה עושה, וישאלו את עצמם ״מה יקרה ב 10 שנים הבאות אם מדינת ישראל ממשיכים כך״, ״הם מתחילים רשמית ב 6 מה שכנראה יהיה גבוה יותר, הגרעון כל שנה יגדל בכמה אחוזים ותוך 10 שנים יגיעו לגרעון ענק״.

מה שיגרור מיידית הורדת דירוג, וריבית אסטרונומית לא רק גבוהה מכיוון שחוב ל 10 שנים יהיה בסיכון מאוד מאוד גבוה אם ימשיכו כך. שלא לדבר מה יקרה לערך השקל.

לא בריא.

נא להחזיר למדינה את קיצבת הילדים שהוריך קיבלו במשך 18 שנות ילדותך ואת הכל הכסף שהמדינה השקיע ב-12 שנות חינוך חובה חינם ובעזרה ובהנחות בגנים בצהרונים ובפנימיות שהמדינה הקצת עבורך ואתה בחרת לזרוק לפח.

אתה מסית נגד המדינה, שלפי השקרים שלך, נתנה לחילונים כישורים וכלים להרוויח שהמדינה מנעה ממך, ובלי שמץ בושה, וכמובן שאין להסתה שלך שום הוכחות, ואתה עוד קורא לזה אמת.
לא כתבתי.
אבל הבנת נכון.

צא לשוק העבודה ותראה בעיניים
קח דוגמא פצפונת מהמציאות
כמה תושבים חרדים יש בירושלים.
עכשיו תכנס לבניין עיריית ירושלים
בעיריית ירושלים יש עובדות רבות.
ותבדוק כמה אחוז מהעובדות חרדיות.
אני משער שיהיה לך אלף ואחת תשובות לענות.
אבל במציאות מוסדות המדינה מפלים חרדים. הכוח הפוליטי הצליח לשפר מעט אבל עיקר הכוח נמצא בפקידות.
אני מבין אם לא יהיה נעים לשמוע
אבל לפחות אל תהפכו את הקורבן לזובח.
אתם לא לוקחים אף חרדי על הגב שלכם
אתם לקחתם את הגב.

• חחח
Reactions: Roi
חובת ההוכחה לגמרי עליך.
תוריד מהחישוב שלך את כל התפקידים שדורשים כישורים בסיסיים - שאין לחרדים כי הם מסרבים ללמוד.

תוודא שהמספרים שלך כוללים את עיריית בני ברק והעיריות בשטחים. ואת משרד הפנים. ואת כל גופי הרבנות.
תוסיף גם את אילו שממומנים דרך צינורות הסתרה - 51% מהגברים החרדים עובדים ומהם מעל שליש מורים. ו-78% מהנשים החרדיות עובדות כש 44% מהן מורות - את כל אילו המדינה ממנת דרך הזרמת כספים לגופים פרטיים בבעלות חרדים.
בחישוב גס מקבלים שביותר מחצי מהמשפחות החרדיות המשכורת משולמת על ידי המדינה.

החרדים מסרבים לרכוש את הכישורים שמאפשרים לחילונים להיות יצרנים.
ובהעדר תרומה ליצור הטענה שהחרדים כציבור תורמים למשק יותר ממה שהם מקבלים שקולה לפרפטום מובילה.
אם תצליח להוכיח ....תקבל פרס נובל בכלכלה ותהילת עולם.

נערך לאחרונה ב:
חובת ההוכחה לגמרי עליך.
אין עלי שום חובה. אני לא מייצג של המגזר החרדי.
אם האמת מעניינת אותך. כדאי שתבדוק.
כמדומני שיש גם מידע ברשת ולא תצטרך להגיע פיזית לבניין העירייה.
אם המטרה של שנינו זה לבדוק את האמת תוכל גם לבדוק פיזית ולא תאמין מה תגלה.
כאמור זה דוגמא שולית יחסית.
אני לא מעוניין להיסחף בויכוח.
תוודא שהמספרים שלך כוללים את עיריית בני ברק והעיריות בשטחים. ואת משרד הפנים. ואת כל גופי הרבנות.
למה אתה לא ממוקד בשאלה???
תוסיף גם את אילו שממומנים דרך צינורות הסתרה - 51% מהגברים החרדים עובדים ומהם מעל שליש מורים. ו-78% מהנשים החרדיות עובדות ו44% מורות - את כל אילו המדינה ממננת דרך הזרמת כספים לגופים פרטיים בבעלות חרדים.
תהיה ממוקד.
יש על הכל תשובות חותכות.
וזה הגיוני. החרדים מסרבים לרכוש את הכישורים שמאפשרים לחילונים להיות יצרנים.
תהיה ממוקד.

אם האמת מעניינת אותך. כדאי שתבדוק.
אני לא חייב לך כלום.
אתה טוען שהנתונים שהבאתי שגויים. אתה טוען שדברך אמת - תביא הוכחות.
בנתיים אתה רק ממשיך להפריח שקרים וסיסמאות.

זה לגמרי פשוט - חברה סגורה שהיצור בה זניח, חברה שלא מייצרת יותר ממה שהיא מקבלת מהציבור החילוני לא יכולה לממן את עצמה בעצמה.

נערך לאחרונה ב:
.
צא לשוק העבודה ותראה בעיניים
קח דוגמא פצפונת מהמציאות
כמה תושבים חרדים יש בירושלים.
עכשיו תכנס לבניין עיריית ירושלים
בעיריית ירושלים יש עובדות רבות.
כדי לעזור לך להבין את הכשל בטיעון אני אזכיר שגם בהייטק בירושלים עובדות הרבה יותר נשים חילוניות מאשר נשים חרדיות למרות שיש בירושלים הרבה יותר נשים חרדיות.

באופן כללי ההשוואה לא צריכה לבדוק את האחוזים הכלליים באוכלוסיה אלא את אוכלוסיית הנשים החרדיות שאוחזות בכישורים רלוונטיים (תואר וכו) ומעוניינות לעבוד בעיריה (סביבה מעורבת גברים ונשים מחוץ לקהילה החרדית).

גם בהייטק בירושלים עובדות הרבה יותר נשים חילוניות מאשר נשים חרדיות למרות שיש בירושלים הרבה יותר נשים חרדיות.
לא ידעתי.
הרבה יותר קשה לבדוק את זה.
באופן כללי ההשוואה לא צריכה לבדוק את האחוזים הכלליים באוכלוסיה אלא את אוכלוסיית הנשים החרדיות שאוחזות בכישורים רלוונטיים (תואר וכו) ומעוניינות לעבוד בעיריה (סביבה מעורבת גברים ונשים מחוץ לקהילה החרדית).
נכון. ואף על פי כן הפערים בלי פרופורציה.

חוץ מזה שגרעון מוגדר של 6% ב 2024 זה כלום. הבעיה האמיתית היא בשנים הבאות, תקציב הבטחון אמור לגדול בכמה עשרות מיליארדים ואם הפתרון הוא חוב אזי,
משקיעים רואים מה הממשלה עושה, וישאלו את עצמם ״מה יקרה ב 10 שנים הבאות אם מדינת ישראל ממשיכים כך״, ״הם מתחילים רשמית ב 6 מה שכנראה יהיה גבוה יותר, הגרעון כל שנה יגדל בכמה אחוזים ותוך 10 שנים יגיעו לגרעון ענק״.
מה שיגרור מיידית הורדת דירוג, וריבית אסטרונומית לא רק גבוהה מכיוון שחוב ל 10 שנים יהיה בסיכון מאוד מאוד גבוה אם ימשיכו כך. שלא לדבר מה יקרה לערך השקל.
לא בריא.
הבעיה הבסיסית בהגיון שלך הוא בהנחה שממשלת מלא מלא פועלת לטובת המדינה. אם טובת המדינה היתה לנגד עינייהם תקציב 2023 לא כולל את זה.
במקום הורדת הגרעון סמורטריץ מתמקד בתעמולה נגד אנשי משרדו, ולא רואה סיבה לתעדף צמיחה על פני שוחד קואליציוני.

תקציב פופוליסטי במקום תקציב לטובת המדינה - כבר היו דברים מעולם.

נערך לאחרונה ב:
@yossik
הבחורצ'יק פה מפריח "עובדות" בכל דיון שלישי, וזה למעלה מכבודו לספק תימוכין (במקרה הזה כמובן שאינם קיימים). אני לא בעל הבית, אבל אם היה מגיע מתנגד חיסונים/מאמין בארץ שטוחה ומתנהל כך לכל רוחב הפורום ("חיסונים גורמים לאוטיזם, זו עובדה, אבל אתם מזלזלים אז אני לא אביא אסמכתאות"), הוא כנראה היה מקבל באן כבר מזמן.
לא חושב שיוסי יכול לעזור בנושא.
לדעתי היחידה בעלות סמכות לעשות באן היא @הסולידית בעצמה

איחלתי לישראל בהצלחה והכי הרבה איחלתי בהצלחה לכל תומכי הקואליציה שאוהבים שופוני בחו"ל 3 פעמים בשנה ולקנח עם הכל כלול באילת.

נראה שנמצא הפתרון לבעיות התקציב,

ישאירו את תקציב 2024 כמו שהוא, לא יגעו בו. יעשו קופסא חוץ תקציבית וידחפו לשם כמה מליארדים שהם רוצים ובא לציון גואל.

לא צריך לקצץ, לא צריך להטיל מיסים והחיים טובים. פלא, כסף מהאויר. כמובן שתוך יום הוסיפו תכנית פיצוי למילואימניקים בעלות של איזה 10 מיליארד, בלי שום מקור תקציבי. אבל לא צריך לדאוג, תהיה קופסא והיא תתמלא באורח פלא. קודם היה צריך 110 מיליארד, אז עכשיו צריך 120 כסף קטן לקופסא.

• עצוב
Reactions: Roi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1