• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים

שוב, היתרון של קה"ש יכול להיות לכל היותר 25% מהסכום של הקה"ש. מהסיבה הפשוטה שההטבה בקה"ש היא שאתה לא משלם מס והמס הוא 25% מהרווח.
זה בגלל שהחלטת שה״שלם״, הרפרנס, זה בלי המס, ולא בלי דמי הניהול.
תעשה תרגיל קטן: בלי דמי ניהול, רווח שנתי 5%, חמישים שנה, ותחלק ב ib ולא ב ira.
אם הרפרנס הוא אחרי הורדת המס (ib) אז אתה מקבל יותר מ 25%.
אתה היחיד שמחשב אותו בצורה עקומה על הבסיס במקום להסתכל על הסכום הסופי.
לא יודע מי זה כולם. אני עונה לשאלה שרלוונטית לי עכשיו, לא לשאלה שלדעתך צריכה לענין אותי כי זה מה שמעניין את ״כולם״.
לא ברור לי על איזה "סיכון" אתה מדבר.
הסיכון הוא שינוי חוקי המס, שבהעדר עילת הסבירות יש סיכוי גדול מאפס שממשלת מלא מלא תחיל אותו באופן שלא אוכל להוצא את קרן ההשתלמות בזמן.
ההחלטה להוציא את קרן ההשתלמות אינה הפיכה, והיא תלויה במחיר, אז אני רוצא הערכה למחיר. בשקלים.

@AIML אני באמת לא מבין מה אתה רוצה ממני.
הסברתי לך את עמדתי ואיך אפשר לחשב בקלות את מה שאתה רוצה.

אני פרשתי.

אני לא יכול להתייחס לכל התגובות.
אז מדוע אתה בכל זאת מתייחס?
2. מוצגות כאן כמה אמרות שהציבור החרדי אומר שהוא אף פעם לא אמר. (אין מישהו שמוסמך לדבר בשם החרדים)
זה נכון, אבל לא צריך הסמכה כלשהי לדבר באופן מכליל על החרדים, מקסימום זו טעות, ומי שרוצה מוזמן להגיב/לחלוק/להסביר וכו'
3. ההתנסחות בפורום על הציבור החרדי היא לא מכבדת.
כנראה שזה לא עניין של התנסחות כזו או אחרת, אלא של חשיבה דעה ויחס, ואכן.
גם אם תצליח לשנות את ההתנסחות לא תשנה את הדעה, ואז מה עשית? (כמו להיכנס לאיזה פורום של לה פימיליה נניח ולבקש שישנו את ההתנסחות על ערבים...)
5. כתבתי שהציבור החרדי הוא הציבור הכי כלכלי למדינה ואין מחובתי להציג עובדות.
שוב, זה נכון. גם אין מחובתך להגיב בכלל או לטעון שיש לך עובדות אחרות, עד כמה שאתה כן רוצה לטעון ולהגיב, אם לא תנסה להביא אי אלו עובדות זה קצת מייתר את המאמץ.
6. פרסום תוכן העובדות אודות כלכליות המגזר החרדי עשוי להיות ארוך מאוד. וברמת שיח ירודה אי אפשר לחשוב אפילו לנסות להתחיל.
בא תנסה להתחיל בלהסביר לי, ג''נ- חרדי, מיינסטרים, אין לך מה לחשוש...
מסכים אתך שלנסות לכמת כזה דבר זה קצת מסובך, וברור שהרבה יותר קל לזרוק כאן בפורום שכל משפחה חרדית מקבל איזה 25000 ש''ח מהמדינה יותר מעמיתתה החילונית, ולך תוכיח אחרת. אבל מצד שני להצהיר שחרדים נותנים יותר ממה שהם מקבלים בלי שום נתונים זו גם השטחה של הדיון, וחבל.
וסתם שאלה: לו יצוייר שאתה טועה עובדתית, האם יש לך אלטרנטיבה ערכית להיסמך עליה?

בא תנסה להתחיל בלהסביר לי
גם אני מתעניין. באמת כדי לשמוע. אני חושב שהוא טועה, אבל אני גם לא הקהל הקלאסי שאוכל סיסמאות מסוג "חייל מקבל 900, אברך 3400" שהיו פעם, כך שאני יחסית פתוח.
זה אכן עיקר הסוגייה, מה שנקרא בלעז "הטיית אישור".

יש לי כמה עשרות עובדות שמשנות לחלוטין את התמונה שמציגים בתקשורת ובלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
@rafi 123
@SolidusMaximus
אתם לא לבד כאן יש עוד שמגיבים, אם אני יכנס לשיח הזה אחרי כל תגובה שלי אני ימצא את עצמי בתוך ים התקפות שלא אצליח אפילו להתחיל לענות ואם אני יתחיל להגיב אני יכנס לעוד מערבולת תגובות.
בנוסף, גם בשיח עייניני אני משער את הזמן שיקח לנו למצות את הנושא בכמה חודשים.
ובנוסף, מעבר לצורך שלכם למלאות את הסקרנות, מה יצא לנו אם נלבן את הנתונים שאני יביא ותחליטו שאני צודק?
זאת בעייה שקיימת מ2 עברי המתרס.
לצד החרדי יהיה קל יותר להודות ולוותר על הכסף מאשר לצד החילוני החומרי.

כן.
בינתיים נראה שאתה היחיד שהבין לא נכון, בעוד שאר האנשים (לפחות אלו שהגיבו) הבינו את הנקודה הזאת בצורה שונה ממך.

אני מודה שגם אני הבנתי ממה שכתבת כאן:
אבל עובדתית רוב הציבור הזה הוא כזה שלא מעניין אותו עובדות.
אחרת הם לא היו דתיים ובטח שלא חרדים.
שאתה מתכוון שאם יש מישהו דתי/חרדי אז עובדות (באופן כללי) לא מעניינות אותו.

רק מציינת את זה משום שלפעמים אנחנו בטוחים שהדרך בה התנסחנו מאוד ברורה לגבי הכוונות שלנו, וזה לא תמיד ככה, ויכול סתם לעורר וויכוח מיותר בין חרשים.

זה בגלל שהחלטת שה״שלם״, הרפרנס, זה בלי המס, ולא בלי דמי הניהול.
תעשה תרגיל קטן: בלי דמי ניהול, רווח שנתי 5%, חמישים שנה, ותחלק ב ib ולא ב ira.
אם הרפרנס הוא אחרי הורדת המס (ib) אז אתה מקבל יותר מ 25%.
הרפרנס ההגיוני הוא המצב האופטימלי, כלומר השקעה עם המס המינימלי מבין האופציות (0%) ודמי הניהול המינימליים (של הנייר עצמו - המשותפים לשתי ההשקעות). אז אפשר לחשב לכל אופציה כמה אתה מפסיד ביחס לרפרנס במונחים שנתיים כתלות בטווח ההשקעה. ואני באמת לא רואה מה ההיגיון לחשב אחוזים ביחס לסכום ההתחלתי.

הרפרנס ההגיוני הוא המצב האופטימלי
אתה לא יודע מה המצב האופטימלי. הוא יכול להיות כל אחת משתי האופציות כתלות בפרמטרים: דמי הניהול, ההנחה על הרווח השנתי, והזמן.
אתם מניחים אפס דמי ניהול - זה לא המצב בפועל.
מה ההיגיון לחשב אחוזים ביחס לסכום ההתחלתי.
השאלה היא לא בכמה אופציה אחת יותר טובה מהשניה - השאלה הזאת כבר נענתה בעבר, כשבחרתי את מסלול ההשתלמות הזה ולא אחר.
התנאים של הההשתלמות לא השתנו. מה שהשתנה זה הערכת הסיכון.

עכשיו יש סיכון חדש - מיסוי רטרואקטיבי של קרן ההשתלמות. זה לא הסיכון היחיד בשטח. יש למשל אג״ח מדינה לטווח ארוך שעלה הסיכון בלהמשיך להחזיק אותם - וגם לו יש עלות. בנוסף יש גם שאלה אם המחיר משמעותי או ״קטן עלי״ - כלומר ביחס לכל התיק.

בשביל להחליט מה לעשות בקשר לסיכון החדש צריך להעריך את ההסתברות של הסיכון, והמחיר של התגוננות בפניו. בשקלים.

ובנוסף, מעבר לצורך שלכם למלאות את הסקרנות, מה יצא לנו אם נלבן את הנתונים שאני יביא ותחליטו שאני צודק?
עזוב חרדים. אם תצליח להוכיח שבמדינה עם כלכלה מערבית העניים, נטולי ההשכלה, בעלי המשפחות הגדולות אשר אין להם מוטיבציה לעבוד הרבה ושלנציגיהם כוח פוליטי עצום, תורמים לכלכלה יותר מאחרים, תקבל פרס נובל בכלכלה ותהילת עולם.

לצד החרדי יהיה קל יותר להודות ולוותר על הכסף מאשר לצד החילוני החומרי.
נו באמת. אתה טוען ברצינות שאריה דרעי הגנב בודק לפני כל קומבינה אם החרדים מקבלים יותר מאחרים, וכשהוא משתכנע שכן הוא פשוט מבטל לבוחריו את ההטבה?

עזוב חרדים. אם תצליח להוכיח שבמדינה עם כלכלה מערבית העניים, נטולי ההשכלה, בעלי המשפחות הגדולות אשר אין להם מוטיבציה לעבוד הרבה ושלנציגיהם כוח פוליטי עצום, תורמים לכלכלה יותר מאחרים, תקבל פרס נובל בכלכלה ותהילת עולם.

נו באמת. אתה טוען ברצינות שאריה דרעי הגנב בודק לפני כל קומבינה אם החרדים מקבלים יותר מאחרים, וכשהוא משתכנע שכן הוא פשוט מבטל לבוחריו את ההטבה?
אני מסכים איתך.
אבל זה לא המצב.
בכל אופן היום עשרה בטבת וערב שבת.
הנושא לא מתאים לי להיום.
גוט שאבעס.
בכלל לא מתאים לי השיח בפורום על חרדים כבר הסברתי כמה פעמים למה. נגררתי לאשכול כי ראיתי שהנושא מיסוי קרן השתלמות וכתבו שהחרדים אשמים אז כתבתי את העבדות. אם תרצה לדבר על עשרה בטבת או שבת זה נושאים שאני יותר אוהב. אולי אתה רוצה לבוא אלי לשבת ונדבר כמו חברים. אתה נשמע בן אדם חביב מאוד.

אני מסכים איתך.
אבל זה לא המצב.
בכל אופן היום עשרה בטבת וערב שבת.
הנושא לא מתאים לי להיום.
גוט שאבעס.
בכלל לא מתאים לי השיח בפורום על חרדים כבר הסברתי כמה פעמים למה. נגררתי לאשכול כי ראיתי שהנושא מיסוי קרן השתלמות וכתבו שהחרדים אשמים אז כתבתי את העבדות. אם תרצה לדבר על עשרה בטבת או שבת זה נושאים שאני יותר אוהב. אולי אתה רוצה לבוא אלי לשבת ונדבר כמו חברים. אתה נשמע בן אדם חביב מאוד.
תודה.
אני מעדיף לשמור על האנונימיות היחסית.
מבטיח שאם תכתוב כאן משהו על עשרה בטבת (ברמה שחילוני מבין את ההקשרים), אקרא ואתייחס.

יש לי כמה עשרות עובדות שמשנות לחלוטין את התמונה שמציגים בתקשורת ובלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
@rafi 123
@SolidusMaximus
אתם לא לבד כאן יש עוד שמגיבים,
אם יש לך עובדות (או ניתוח שלהם) שאני לא יודע, אולי תשלח לי בפרטי?
כי כאמור, בלי להיכנס למדיניות הרווחה וכו' וכו' האינטואיציה הראשונית אומרת שאם תקח מאה אנשים שחציים מרוויחים כפול מהחצי האחר, ותיקח כמס סך אחוזים מסויים מההכנסות שלהם, ושוב תחלק את כל מה שגבית בין כולם בשווה, יוצא שהחצי שמרוויח פחות קיבל יותר ממה שנתן.
כמובן שאפשר וצריך לדון עד כמה מדיניות מסוי כזו היא מוצדקת, בפרט אם יש אנשים שהתמריץ הקפיטליסטי פחות רלוונטי אצלם, (אוכלוסיה פחות חומרנית וכו') ייתכן שכן, ייתכן שלא, אבל העובדה הראשונית היא לכאורה נכונה ללא עוררין? ובקיצור, אשמח אם תחכים אותי.

האינטואיציה הראשונית אומרת שאם תקח מאה אנשים שחציים מרוויחים כפול מהחצי האחר, ותיקח כמס סך אחוזים מסויים מההכנסות שלהם, ושוב תחלק את כל מה שגבית בין כולם בשווה, יוצא שהחצי שמרוויח פחות קיבל יותר ממה שנתן.
זה לא המצב
אני לא מעוניין לכתוב הוכחות בפורום בנושא (גם לא בפרטי). בהצלחה!

אבל לא כתבת אף עובדה... רק הפרחת סיסמאות לא מגובות.
להרגשתי זה בסדר שאתה עם הרגשה שאני מפריח סיסמאות ואין לי רצון או יכולת לשנות את זה.
נשוחח על נושאים אחרים שאנחנו מסכימים בהם..

להרגשתי זה בסדר שאתה עם הרגשה שאני מפריח סיסמאות ואין לי רצון או יכולת לשנות את זה.
נשוחח על נושאים אחרים שאנחנו מסכימים בהם..
הדיון נפתח בשאלה אודות מיסוי קרן השתלמות.
לאחר זמן הדיון נגרר לפוליטיקה וגם לנושא חרדים/דתיים/חילוניים
@ג'וני לנד , הבעת את דעתך בנושא המיסים וכו' אבל שכחת משהו קטנצ'יק - זה פורום פיננסי/חסכנות/השקעות ולכן מקובל לגבות תגובות במקור כדי שיחשב כאמין.
ללא מקור התגובה לא שווה הרבה..

להרגשתי זה בסדר שאתה עם הרגשה שאני מפריח סיסמאות ואין לי רצון או יכולת לשנות את זה
בו אסביר לך ג'וני, זו לא הרגשה שלי, זו עובדה שאתה לא מביא עובדות...

אתה מבין את משמעות המילה עובדה?

אל תעשה לי גזלייטינג ותגיד שאני בוחר להרגיש ככה וכו, אתה טרול שלא מודע לטרוליוטו וחבל, כי יכול להתפתח דיון ענייני, אבל אתה בוחר לרדד אותו בסיסמאות.

כי כאמור, בלי להיכנס למדיניות הרווחה וכו' וכו' האינטואיציה הראשונית אומרת שאם תקח מאה אנשים שחציים מרוויחים כפול מהחצי האחר, ותיקח כמס סך אחוזים מסויים מההכנסות שלהם, ושוב תחלק את כל מה שגבית בין כולם בשווה, יוצא שהחצי שמרוויח פחות קיבל יותר ממה שנתן.
לא צריך אינטואיציה.

אם 50 מרוויחים x וחמישים מרויחים x/2 אתה לוקח מס y (בין 0 ל 1 ) מהשכר ומחלק בין כולם אזי, כל אחד מקבל 100/y *(50x + 50*x/2) (הסימן * זה כפל)

כלומר כל אחד מקבל : y*(x/2 + x/4) כלומר כל אחד מקבל 3/4*y*x . אדם בעל הכנסה הנמוכה נתן y*x/2 וקיבל 3/4*y*x יענו, הם קיבלו יותר ממה שנתנו. והאנשים בעלי ההכנסה הגבוה נתנו y*x יענו הם קיבלו פחות ממה שנתנו.

קטעים.

דרך אגב המצב יותר גרוע מכיון שבדרך כלל בעלי המשכורת הגבוהה משלמים יותר מס מבעלי המשכורת הנמוכה לפעמים פי 5 יותר ולכן מקבלים הרבה פחות ובעלי המשכורות הנמוכות מקבלים הרבה יותר ממה ששילמו.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1