• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו

michael22

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם!

אני קצין צעיר בקבע בן 21,

לפני שנתיים לערך נכנסתי באופן ראשוני לשוק ההון ע''י השקעת 20K ש''ח בתיק עצמאי במיטב ד''ש במספר קרנות , ומאז המשכתי להשקיע באופן ''טיפש'' ללא חשיבה מיותרת וללא עיסוק רב בדבר ( גם מבחינה אידאולוגית וגם ברמה הפרקטית אין יותר מידי זמן בצבא).

נכנסתי לקבע לפני חצי שנה ואני מפריש מאז את רוב המשכורת שלי (7,000 ש''ח מתוך 8,900 נטו) ככסף שמיועד להשקעה, אבל העניין הוא שרציתי לעשות כמה תיקונים ולטייב את החשבון ואופן ההשקעה שלי וליצור מנגנון חכם ונכון יותר.

כרגע אני מושקע סה''כ 63K (מתוכם 8K רווחים) בקרנות הבאות:

1. MTF מח SP500
10,000

2.MTF מח SP500 ממ
16,000

3. הראל Htf תא 125
13,000

4 קסם Stox600 KTF
13,000

5 קסם KTF שחר
5,000

6 קסם KTF גליל
5,000

ובנוסף ברשותי 60K נוספים בעו''ש שמיועדים להשקעה אך טרם הוכנסו לשוק לאור הרצון שלי להתאפס קודם לכן.

במסגרת המחקר שלי בשנתיים האחרונות מאז שנכנסתי לשוק הבנתי מספר דברים:

1. אני צעיר ומשקיע לטווח ארוך (מינימום 10-15 שנה) ועמיד לסיכונים (הקורונה הייתה טבילת אש משמעותית- לראות 30% ירידה היה לא כיף אך בגלל ההיערכות המנטאלית מתכני הסולידית הייתי ערוך לכך ולא הייתי קרוב לגעת בכסף) ולכן אני רוצה להתמקד ב100% מניות ולא לפזול לאג''חים

2. אין טעם להשקיע באופן ממוקד בשוק הישראלי ואף להפך

3. מטרתי היא שדמי הניהול יהיו הנמכוים ביותר והיציבים ביותר כדי להפסיד מכך כמה שפחות

4. אני מעוניין בכמות התעסקות מינימילית ביותר

לאור כלל הנתונים הללו הבנתי כי ברצוני להתמקד רק ב2-4 קרנות מחקות שאקנה באופן אוטומטי כל חודש (MSCI WORLD, S&P500, NASDAQ100), ולשקול מעבר לIB על מנת להוזיל את העלות אל מול בית ההשקעות.

לאחר הרעפת המידע אני עובר לשאלות:

1. האם לאור נתוניי יש ערך בפתיחת חשבון בIB? במידה וכן, האם כל עוד אינני מוכר ברווח ( או מוכר כלל) ומשקיע רק בקרנות שמשקיעות את הדיבידנד בעצמן במקום לחלק עדיין אצטרך להגיש דו''ח למס הכנסה?

2. ראיתי שכל עוד מדובר בקרנות שקליות ההמלצה היא להיצמד לקרנות של בלרקרוק- האם יש סיבה ספציפית? כי כשאני בוחן את הקרנות שאני מושקע בהן כיום אני לא רואה שדמי הניהול גבוהים בהרבה

3. אני יוצא מנקודת הנחה שכיוון שהתיק שלי רווחי ולא גדול מידי (בסופו של יום- עתידי הכלכלי עוד לפניי), רב הנזק מן התועלת במכירה של התיק לצורך טיוב מחדש שלו, האם אני מפספס משהו?

מניח שלאחר התשובות אבחר באחד משניים בנוגע להשקעותיי העתידיות:

פתיחת חשבון בIB/
המשך השקעה עתידית ב2-4 קרנות של בלקרוק בחשבון במיטב

כל זאת תוך עזיבת התיק הקיים לנפשו

* חשוב לציין שאני בקבע לעוד שנה וחצי ולאחר מכן מתכנן טיול גדול והתחלה של לימודים, לכן סכום החיסכון וההשקעה שלי צפוי לרדת משמעותית בשנים הבאות

תודה רבה על העזרה!

האם לאור נתוניי יש ערך בפתיחת חשבון בIB? במידה וכן, האם כל עוד אינני מוכר ברווח ( או מוכר כלל) ומשקיע רק בקרנות שמשקיעות את הדיבידנד בעצמן במקום לחלק עדיין אצטרך להגיש דו''ח למס הכנסה?
תצטרך להשקיע בקרנות איריות צוברות בלבד. קרא את מייק: https://www.hasolidit.com/kehila/th...-המתחיל-שמבולבל-מכמות-האפשרויות.15065/page-10

2. ראיתי שכל עוד מדובר בקרנות שקליות ההמלצה היא להיצמד לקרנות של בלרקרוק- האם יש סיבה ספציפית? כי כשאני בוחן את הקרנות שאני מושקע בהן כיום אני לא רואה שדמי הניהול גבוהים בהרבה
היתרון הוא מיסוי ריאלי. שוב, קרא את מייק. https://www.hasolidit.com/kehila/th...-המתחיל-שמבולבל-מכמות-האפשרויות.15065/page-10

3. אני יוצא מנקודת הנחה שכיוון שהתיק שלי רווחי ולא גדול מידי (בסופו של יום- עתידי הכלכלי עוד לפניי), רב הנזק מן התועלת במכירה של התיק לצורך טיוב מחדש שלו, האם אני מפספס משהו?
אם אתה מבין את ההטיות והפערים, וסכומי תשלום המס גבוהים ולא רצויים לך, אל תמכור. אחרת: יש יתרונות גדולים בתיק אחיד, פשוט ומסודר. תעשה את החישוב, אין פה תשובת בית ספר.

בהצלחה! אתה בדרך הנכונה

תצטרך להשקיע בקרנות איריות צוברות בלבד. קרא את מייק: https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מאמר-מהויקי-מייק-המשקיע-המתחיל-שמבולבל-מכמות-האפשרויות.15065/page-10

היתרון הוא מיסוי ריאלי. שוב, קרא את מייק. https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מאמר-מהויקי-מייק-המשקיע-המתחיל-שמבולבל-מכמות-האפשרויות.15065/page-10

אם אתה מבין את ההטיות והפערים, וסכומי תשלום המס גבוהים ולא רצויים לך, אל תמכור. אחרת: יש יתרונות גדולים בתיק אחיד, פשוט ומסודר. תעשה את החישוב, אין פה תשובת בית ספר.

בהצלחה! אתה בדרך הנכונה
תודה רבה על ההתייחסויות,

לקחתי יום חופש לשם חקר הדבר ולאחר קריאה מעמיקה של השרשור המפורט על מייק הגעתי למסקנה כי אמכור את התיק הקיים ואקנה במקום שתי קרנות של בלקרוק (עולמית וS&P) ואדבוק בהן

רק מוודא שאתה מבין שאם זו הבחירה שלך אתה מוטה מאוד לארה"ב.

היי חבר,
אני בן 26 והייתי באותה סיטואציה לפני 3 שנים בערך כשנכנסתי לקבע, היום אני משוחרר.
מציע לך לפתוח קופת גמל להשקעה עם הטבת חבר, עשיתי זאת בעצמי. ודמי הניהול (0.39%) הם נמוכים פי 2 מאשר שאר השוק (0.8 אחוז בערך באותן חברות).
אפשר להפקיד אפילו 100 שח בחודש, ודמי הניהול האלו אמורים להישמר לך אפילו אחרי השחרור, ואף לאפשר זכאות לאשתך ולילדיך לדמי ניהול נמוכים כאלו, דבר שיכול להיות רלוונטי ל"חיסכון לכל ילד", או להפקדה טיפשה לחיסכון לילדים בעתיד.

יהיו פה בטוח אנשים שיקטלו אותי בטוענה כי קופת גמל להשקעה היא מכשיר פיננסי לא מיטבי, אבל למען האמת עם הטבת חבר היא מצוינת בשביל לגוון את יכולת ההשקעה שלך, לקרן חירום, דורשת מעט מאוד עיסוק, פוטנציה לפטור מס בעתיד, ומאפשר הטבה משמעותית למשפחתך העתידית. מוזמן להתייעץ איתי בפרטי.

ג.נ במקביל יש לי חשבון מסחר עצמאי, ואני שותף בהשקעות נדלן בקבוצות רכישה ועוד.

** לא המלצה וכו' וכו', עצה ידידותית***

היי חבר,
אני בן 26 והייתי באותה סיטואציה לפני 3 שנים בערך כשנכנסתי לקבע, היום אני משוחרר.
מציע לך לפתוח קופת גמל להשקעה עם הטבת חבר, עשיתי זאת בעצמי. ודמי הניהול (0.39%) הם נמוכים פי 2 מאשר שאר השוק (0.8 אחוז בערך באותן חברות).
אפשר להפקיד אפילו 100 שח בחודש, ודמי הניהול האלו אמורים להישמר לך אפילו אחרי השחרור, ואף לאפשר זכאות לאשתך ולילדיך לדמי ניהול נמוכים כאלו, דבר שיכול להיות רלוונטי ל"חיסכון לכל ילד", או להפקדה טיפשה לחיסכון לילדים בעתיד.

יהיו פה בטוח אנשים שיקטלו אותי בטוענה כי קופת גמל להשקעה היא מכשיר פיננסי לא מיטבי, אבל למען האמת עם הטבת חבר היא מצוינת בשביל לגוון את יכולת ההשקעה שלך, לקרן חירום, דורשת מעט מאוד עיסוק, פוטנציה לפטור מס בעתיד, ומאפשר הטבה משמעותית למשפחתך העתידית. מוזמן להתייעץ איתי בפרטי.

ג.נ במקביל יש לי חשבון מסחר עצמאי, ואני שותף בהשקעות נדלן בקבוצות רכישה ועוד.

** לא המלצה וכו' וכו', עצה ידידותית***
היי אחי תודה על המענה,

אשמח לשמוע מה לדעתך היתרון היחסי של קופ''ג להשקעה למרות דמי הניהול הבאמת נמוכים ביחס לשוק אל מול האלטרנטיבות בהשקעה עצמאית בשוק?

אשמח לשמוע מה לדעתך היתרון היחסי של קופ''ג להשקעה למרות דמי הניהול הבאמת נמוכים ביחס לשוק אל מול האלטרנטיבות בהשקעה עצמאית בשוק?
לדעתי היתרון העיקרי הוא עבור אנשים שנרתעים מפתיחת חשבון מסחר עצמאי, או שאין להם את המינימום שדורשים בתי השקעות. פתיחת קופגל"ה היא פשוטה יחסית, ומאפשרת גם מסלול מנוהל שמרגיע חלק מהאנשים (ואפשר להתקדם למחקה מדד אח"כ).

יתרונות נוספים:
1. פטור ממס במקרה שמושכים כקצבה בגיל 60. כנראה שלרוב זה לא מפצה על דמי הניהול, אפילו נמוכים ביותר.
2. אפשרות לשנות מסלול בלי אירוע מס.

רק מוודא שאתה מבין שאם זו הבחירה שלך אתה מוטה מאוד לארה"ב.
כפי שאני מבין השוק כולו יחסית מוטה לארה״ב...

מה התיק הקלאסי של מייק הידוע לדעתך? 100% קרן בלאקרוק עולמית (או מקבילותיה שהן לא בבורסה הישראלית)

הייתי הולך אפילו רק על s&p 500 אבל יצאתי מנק הנחה שבשביל גידור כלשהו אוסיף גם את הקרן העולמית למרות שגם בה ממה שהבנתי 55% זה ארצות הברית

לדעתי היתרון העיקרי הוא עבור אנשים שנרתעים מפתיחת חשבון מסחר עצמאי, או שאין להם את המינימום שדורשים בתי השקעות. פתיחת קופגל"ה היא פשוטה יחסית, ומאפשרת גם מסלול מנוהל שמרגיע חלק מהאנשים (ואפשר להתקדם למחקה מדד אח"כ).

יתרונות נוספים:
1. פטור ממס במקרה שמושכים כקצבה בגיל 60. כנראה שלרוב זה לא מפצה על דמי הניהול, אפילו נמוכים ביותר.
2. אפשרות לשנות מסלול בלי אירוע מס.
תודה על המענה,

אני מכיר את כל היתרונות של קופ״ג להשקעה, ואף ממליץ עליה בחום לאנשים שלא רוצים להתעסק עם תיק השקעות פרטי (ביניהם הוריי וחבריי הטובים),

אבל אני הרי כבר מתעסק בכך , יש ברשותי תיק שכזה ואין לי רתיעה מהשקעה עצמית, וממה שאני יודע אף סביר שקופגל״ה מתוקף העובדה שהיא מנוהלת אקטיבית אף תעשה פחות תשואה מהמדדים וזאת תוך גביית דמי ניהול גבוהים יותר שאף הם ינגסו בתשואה.

האם לאור כל זאת עדיין לדעתך ישנו יתרון יחסי כלשהו שאני מפספס בפתיחת קופגל״ה (לדוגמא ניקח את הזולה שמגיעה לי דרך חבר בדמי ניהול של 0.39) על פני המשך השקעה בתיק עצמאי?

האם לאור כל זאת עדיין לדעתך ישנו יתרון יחסי כלשהו שאני מפספס בפתיחת קופגל״ה (לדוגמא ניקח את הזולה שמגיעה לי דרך חבר בדמי ניהול של 0.39) על פני המשך השקעה בתיק עצמאי?
עושה רושם שאתה נבון ומיודע מספיק בכדי להבין שאין שום יתרון כזה עבורך.

קסם KTF שחר
היי מיכאל,
האם אתה עדין משקיע בקרן הזאת (5118047)?
אם כן, מה ההגיון שמנחה אותך בלהשקיע בה ולא באג"חים שקליים ישירות (שהם, לפחות, מבטיחים את התשואה)?

כפי שאני מבין השוק כולו יחסית מוטה לארה״ב...

מה התיק הקלאסי של מייק הידוע לדעתך? 100% קרן בלאקרוק עולמית (או מקבילותיה שהן לא בבורסה הישראלית)

הייתי הולך אפילו רק על s&p 500 אבל יצאתי מנק הנחה שבשביל גידור כלשהו אוסיף גם את הקרן העולמית למרות שגם בה ממה שהבנתי 55% זה ארצות הברית
זו סתם כפילות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ITS סדר ותכנון פיננסי לעתיד שוק ההון 36
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
stamEhad ביטוחי בריאות - סדר בבלאגן צרכנות פיננסית 9
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
ה סדר עולמי חדש במזרח התיכון אוף טופיק 14
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
I קרנות כספיות שמישהו יעשה סדר? שוק ההון 9
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I סדר בפנסיה והשתלמות - התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
D סדר בתיק הפנסיוני שוק ההון 0
ש סדר בבלאגן קרן השתלמות שוק ההון 2
R לעשות סדר התפתחות אישית 5
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
F תביעת ביטוח משלים-שב"ן ואז את השב"ן (סדר הפוך) צרכנות פיננסית 13
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
unrealx סדר במניות/דיבידנדים דרך ESPP + RSU שוק ההון 41
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42
N קצת סדר בנושא השקעות שוק ההון 4
I תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול שוק ההון 0
O מישהו יודע למה בכלכליסט הם מתארים את סדר היום בשוק ההון - אחורה ולא קדימה ? אוף טופיק 7
האזרח החשדן לעשות סדר כדי להתחיל... שוק ההון 13
לאץ' סדר בהשתלמות שוק ההון 1
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
R סדר פעולות ברכישת דירה נדל"ן 17
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
Summers מינוחים: קרן נאמנות, תעודת סל, קרן סינתטית, קרן סל - סדר בבלאגן שוק ההון 1
A סדר ובחינת אופציות להשקעה שוק ההון 30
V מתחילה לעשות סדר - אשמח לעצות שוק ההון 15
דור דורים השקעה פסיבית - בכל סדר גודל? שוק ההון 7
S עזרה ועשיית סדר בתיק פנסיוני בבקשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
סול צריך קצת סדר בבלאגן שוק ההון 22
A סדר בבלאגן למשקיע מתחיל שוק ההון 3
M מישהו יכול לעשות לי סדר בקופת גמל IRA וביטוחים במקום פנסיה? שוק ההון 5
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9

נושאים דומים

Back
למעלה