• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר מעצמאי לחברה בע"מ

• פותח הנושא Oyi
  • פורסם בתאריך

Oyi

משתמש רגיל
דירוג
64
היי.. לא יודע אם הכי מדוייק לפתוח את זה פה אבל לא מצאתי אזור אחר שהתאים יותר

אניוואי.
עשיתי את השיפט משכיר לעצמאי לפני כמה חודשים (עוסק מורשה). ההכנסה החודשית שלי היא באזור ה25-30K (ברוטו). והמס שלי בהתאם..למרות שבפועל משהו כמו חצי מהרווח הולך לחיסכון.
תוך כדי מחשבה על איך לצמצם תשלומי מס, חשבתי על פשוט להפוך את העסקנות לעסק (זא חברה בעמ)

מישהו עשה את התהליך ?
אשמח לשמוע חוות דעת

ת'נקס!

עריכה.. נראה שאפול לקטגוריה של חברת ארנק ולא באמת יצא לי מזה כלום..

:(

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שיש רף מסוים (גבוה יותר משלך) שמשתלם לפתוח חברה בע"מ, אל תשכח שעם חברה בעמ אתה משלם מס חברות ואז דיבידנד של בעל שליטה שזה יוצא משתלם אם אתה משלם את הרף העליון עליון של מס הכנסה (כולל מס יסף)

מהבחינה המתמטית הנקיה, אם אתה חוסך כל כך הרבה- יש הגיון בהקמת חברה
אבל! המשמעות היא שהכסף נשאר בחברה ולא מגיע אליך הביתה

אם זה כסף שיפרנס אותך בזקנתך או מיועד לנכס עסקי, זה מתאים
אם זה כסף שמיועד לדירה יום אחד- זה פחות מתאים

גלוי נאות: הכותב רואה חשבון

בזמנו בדקתי את הדבר, אכן כמו שכתבו בשביל שיגיע אליך לכיס אתה משלם גם מס חברות וגם מס דיבידנד.

יאפ קראתי על זה. אבל הפואנטה (נראה לי) היא שאם מושכים מעט וחוסוכים הרבה, אז גם המס הדו שלבי הזה עדיין עדיף בסוף היום (כי הוא רק על חלק מהכסף והשאר לא ממוסה)
וכן המחשבה שלי היא באמת להשקיע את החסכון בנדלן עסקי או בשוק ההון (זה אפשרי בכלל דרך חברה?)

אגב, מה ההבדל בין נכס עסקי לבין נכס עסקי שאני בוחר גם לחיות בו?

יאפ קראתי על זה. אבל הפואנטה (נראה לי) היא שאם מושכים מעט וחוסוכים הרבה, אז גם המס הדו שלבי הזה עדיין עדיף בסוף היום (כי הוא רק על חלק מהכסף והשאר לא ממוסה)
וכן המחשבה שלי היא באמת להשקיע את החסכון בנדלן עסקי או בשוק ההון (זה אפשרי בכלל דרך חברה?)

אגב, מה ההבדל בין נכס עסקי לבין נכס עסקי שאני בוחר גם לחיות בו?
דירה חייבת במס של 10% מהשכירות או בכלל פטורה ממס
חנות/ משרד זה "משחק" שונה לחלוטין

אבל זה מעבר לגבולות הפורום- פנה לייעוץ פרטני מאיש קצוע

בסכומים שאתה מדבר אתה לא תחסוך
לחברה יש עלויות
החסכון העיקרי הוא אם אתה בסוף שנה משאיר בקופת החברה סכום יפה (כמה מאות אלפים) ואז יכול להשקיע אותם אחרי מס חברות (23%) במקום אחרי מס רגיל (47% בערך) ואז תהיה לך דחיית מס עד שתממש את ההשקעה ותמשוך (ואז תשלם מס על רווחי הון במסגרת החברה ולאחר מכן כשתמשוך מס על דיבידנד כבעל מניות מהותי 30%)

לאחר מכן כשתמשוך מס על דיבידנד כבעל מניות מהותי 30%)
הוא יכול למשוך משכורת ולשלם משמעותית פחות (בתנאי שימשוך עד תום מדרגת ה-14% מס הכנסה + 12% ביטוח לאומי).

הוא יכול למשוך משכורת ולשלם משמעותית פחות (בתנאי שימשוך עד תום מדרגת ה-14% מס הכנסה + 12% ביטוח לאומי).
כל שנה הוא ישנה את המשכורות כדי למקסם, ואת היתרה עדיין הוא ישלם 30% מס על הדיבידנד
אם הוא מתכוון להרוויח מעט זה בסדר, אבל בסכומים נורמאליים מס הוא יצטרך לשלם

אם הוא מתכוון להרוויח מעט זה בסדר, אבל בסכומים נורמאליים מס הוא יצטרך לשלם
לא לשכוח שיש לו גם קצבת זקנה פטורה של 4,400 לזוג ועוד קצבת פנסיה פטורה של 11,400 לזוג, ואם כבר זוג, אז יש שתי אנשים שיכולים למשוך משכורת "נמוכה"

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Oyi
היי.. לא יודע אם הכי מדוייק לפתוח את זה פה אבל לא מצאתי אזור אחר שהתאים יותר
פורום "מיסים" לא נראה לך מתאים יותר?

אם זה כסף שיפרנס אותך בזקנתך או מיועד לנכס עסקי, זה מתאים
אתה לא מאבד בדרך הזו את הטבות המס ליחיד מעל גיל 60 ומנגד משלם דיבידנד על בעל מניות מהותי?

אתה לא מאבד בדרך הזו את הטבות המס ליחיד מעל גיל 60 ומנגד משלם דיבידנד על בעל מניות מהותי?
כמובן שזה נושא לייעוץ פרטני
אבל במספרים המדוברים אפשר ללמשוך משכורת גם אחרי שהתעייפנו מלעבוד, לפטר את עצמנו בפטור ממס ועוד כמה דברים

כמובן שזה נושא לייעוץ פרטני
אבל במספרים המדוברים אפשר ללמשוך משכורת גם אחרי שהתעייפנו מלעבוד, לפטר את עצמנו בפטור ממס ועוד כמה דברים
מסכים שצריך ייעוץ פרטני.
לא הייתי מייעץ למשוך משכורת למי שלא עובד.

עשיתי את השיפט משכיר לעצמאי לפני כמה חודשים (עוסק מורשה). ההכנסה החודשית שלי היא באזור ה25-30K (ברוטו).
אתה עובד אצל מעסיק אחד בלבד? אז העצמאות היא אילוזיה :)

ההכנסה החודשית שלי היא באזור ה25-30K (ברוטו)

היי

להערכתי אתה במס השולי של 35%, אני לא רואה הגיון לעבור לחברה בע"מ נכון לעכשיו.

צריך לקחת בחשבון שעלויות רואה החשבון גבוהים יותר עבור חברה בע"מ,
לדעתי מעבר זה הגיוני ברמות הכנסה גבוהות יותר באופן משמעותי.

פורום "מיסים" לא נראה לך מתאים יותר?
האמתי שהתכוונתי לשאול/לחדד גם עניינים נוספים.
מה העלויות/תסבוכות שנוספות מעבר לתוספת לרו"ח- נגיד צריך לפתוח חשבון בנק לחברה ולהוציא אשראי? העלויות בדומה לאלו של בן אדם פרטי או שיש משהו מיוחד?
וגם, אני באמת עובד אצל מעסיק אחד, להבנתי זה אומר שאהיה תחת הקטגוריה של "חברת ארנק" ופשוט יחייבו אותי במרגות מס רגילות של שכיר? וכל הרעיון לא תופס לי : (

מה העלויות/תסבוכות שנוספות מעבר לתוספת לרו"ח
חברה בע"מ מחוייבת להנהלת חשבונות כפולה, דבר שמייקר את ההוצאה החודשית. אנחנו, למשל, משלמים בערך 1500 ש"ח לחודש עבור הנה"ח+רו"ח (כולל מאזנים ודיווחים לרשויות המס השונות) אבל אפשר גם בפחות או ביותר. בנוסף יש פרוצדורה של פתיחת חברה (תגגל, הכל רשום ומפורט) ויש אגרה שנתית לרשם החברות.
אני באמת עובד אצל מעסיק אחד
אז תחזור להיות שכיר, זה בדרך כלל משתלם יותר לעובד (מעניין מי יזם את הרעיון שתהיה פרילנסר, אתה או המעסיק). מעבר לכך, זה לא חוקי לפתוח חברה בע"מ במצב כזה אז למה להסתבך? וחוץ מזה כבר יש כאן שרשורים בנושא.

חברה בע"מ מחוייבת להנהלת חשבונות כפולה, דבר שמייקר את ההוצאה החודשית. אנחנו, למשל, משלמים בערך 1500 ש"ח לחודש עבור הנה"ח+רו"ח (כולל מאזנים ודיווחים לרשויות המס השונות) אבל אפשר גם בפחות או ביותר. בנוסף יש פרוצדורה של פתיחת חברה (תגגל, הכל רשום ומפורט) ויש אגרה שנתית לרשם החברות.

אז תחזור להיות שכיר, זה בדרך כלל משתלם יותר לעובד (מעניין מי יזם את הרעיון שתהיה פרילנסר, אתה או המעסיק). מעבר לכך, זה לא חוקי לפתוח חברה בע"מ במצב כזה אז למה להסתבך? וחוץ מזה כבר יש כאן שרשורים בנושא.
משתלם בהרבה מובנים, חוץ מאספקט הזמן. אני על 70%~ מישרה בקונסטלציה הנוכחית.
לגבי השאר, ניסיתי להבין טיפין מי נגד מי, סורי לכולם אם יצא טיפה מבולגן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מעבר מעצמאי לשכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה