• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ממשלה חדשה - שני דברים שמדאיגים אותי.

yossik

מודרטור
דירוג
15,811
לאחר זיפזוף הבוקר בכותרות של יינט וכלכליסט שתי כותרות משכו את עייני.

האחת שהאוצר מעוניין לקחת תחת כנפיו את הפיקוח על סולקי אשראי שעד היום הוא התפקיד של בנק ישראל.
נכון ששוק האשראי מוגבל למספר חברות וקשה לחברות מתחרות להיכנס למועדון הזה.
אבל בכול אופן, העברת סמכות כזו לגוף רגולטור חדש שבעקיפין ישלט ע"י שר האוצר ופקידיו לא נראה לי מבטיח.
והשנייה היא לפרק את רשות החשמל ולהחזיר לשרי הממשלה את השליטה בתעריפי החשמל.
אני אישית לא אוהב את הטרנד הזה כי זה פותח את הדלת להשפעות וסחיטות נוספות של גופים פוליטיים ומפלגות. מעצים את הכוח של משרד האנרגיה, שגם כך מגמגם ובקושי מתפקד, ייווצר מצב של 'קרוב לבבות' בין ועד חברת החשמל וקובעי התעריפים שמיוצגים בעקיפין ע"י חברת חשמל בקשרים פוליטיים. יכול להיות שהקשר הזה גם ידחה הפרטה והתייעלות.

אני לא נאיבי ויודע שגם לגופים א-פוליטיים יש זיקה פוליטית אבל העברת שני הגופים האלו לחסות שרי הממשלה נשמע ממש צורם - האם זו דרכו של ביבי ליצור 'משילות'?
לא נכנסתי לפרטים, ממש רק על קצה המזלג אבל הכותרות האלו עשו לי סיפתח רע הבוקר.

מה דעתכם?

דברים מדאיגים אותך רק לפי הכותרות/כתבות באתרי "פורנו כלכליים"?
תפסיק להכנס אליהם.

הרבה דברים מדאיגים אותי בממשלה הנוכחית. בלי קשר לכותרת זו או אחרת.

שלום,
אני משתמש חדש, הייתי שמח לאפשרות שמישהו יעזור לי להבין איך אני יכול לכתוב בתוך הפורום,ואני צריך גם עזרה בקבלת החלטה למעבר מניהול דרך הבנק לאומי, לניהול דרך איביאי,/ אינטראקטיב

שלום,
אני משתמש חדש, הייתי שמח לאפשרות שמישהו יעזור לי להבין איך אני יכול לכתוב בתוך הפורום,ואני צריך גם עזרה בקבלת החלטה למעבר מניהול דרך הבנק לאומי, לניהול דרך איביאי,/ אינטראקטיב

תתחיל מלנסות לא 'לגנוב' נושא שיחה באמצע, בדיוק כמו שלא תקטע שני אנשים שמדברים ביניהם בבית קפה ותכריח אותם לעזור לך.

אתה יכול להציג את עצמך פה:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/בואו-לומר-שלום.3/page-6#post-10655

לקרוא את התקנון פה:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/תקנון-הפורום-הגרסה-הקצרה.8/

ולקרוא על מעבר מבנק לבית השקעות באחד ממיליון הדיונים שערכנו על זה (יש למעלה משמאל לשונית 'חיפוש')

אם אלה שני הדברים שמדאיגים אותך בממשלה החדשה - מצבך מצויין...
ולענניינו - שוק האשראי זקוק לניעור רציני (ניתוק חברות האשראי מהבנקים, ניפוק כרטיסי דביט שישתלמו ללקוח ולספק ועוד ועוד). אולי זה צעד בכיוון.
רשות החשמל היא גוף כושל/ חסר שיניים, ולראיה מצב משק החשמל בארץ. אולם אני נוטה להסכים אתך שהפתרון המוצע יכול להיות גרוע יותר...
ונסיים במשפט שנשמע אותו בקרוב הרבה מאוד: בחרתם ביבי, קיבלתם...

שתי כתבות מאד מטרידות בנושא הפנסיה
@yossik ראה ערך תגובתי על הנושא בשרשור אחר.

לגבי פתרון מה אפשר לעשות לגבי זה:
אני חשבתי על תכנון מערכת חשמל ביתית אשר תהיה מבוססת ביו-גז, פאנלים סולארים, ואנרגיה מרוח (צריך לבדוק את זה עם חברים מהנדסים כי זה לא התחום שלי). ואם כל זה יעבוד אז פשוט להוריד את השאלטר ולהפסיק לצרוך מחברת החשמל (כי אתה הרי משלם על הצריכה).
לגבי הבעיה של סליקת אשראי, אז אין לי כרגע פתרון לגבי זה מלבד תשלום הכל במזומן אבל זה לא ריאלי במיוחד.

אם אלה שני הדברים שמדאיגים אותך בממשלה החדשה - מצבך מצויין...
ולענניינו - שוק האשראי זקוק לניעור רציני (ניתוק חברות האשראי מהבנקים, ניפוק כרטיסי דביט שישתלמו ללקוח ולספק ועוד ועוד). אולי זה צעד בכיוון.
רשות החשמל היא גוף כושל/ חסר שיניים, ולראיה מצב משק החשמל בארץ. אולם אני נוטה להסכים אתך שהפתרון המוצע יכול להיות גרוע יותר...
ונסיים במשפט שנשמע אותו בקרוב הרבה מאוד: בחרתם ביבי, קיבלתם...
אני אופטימי :)
ברור שמכירת החיסול של ביבי היא כרגע מדאיגה אותי גם כן, אבל אני ממתין עד ליום רביעי כדי לראות איך יתפתחו העניינים בנושא הרחבת הממשלה ומתן שקים של 20 מיל לכול חבר כנסת כתוצאה מהסדרים קואליציונים, שאפילו 'אחי' בנט גינה את זה בבחירות הקודמות אבל היום נוזל לו הריר כשהוא רואה ומריח את הכסף.
בחזרה לנושא האשראי. בנק ישראל אמון על מדיניות פיננסית גלובלית של המדינה. יש לו את הכלים, יש לו אנשי מקצוע מעולים ולא ארחיב. בין השאר מדיניות הכספים קשורה גם למדיניות האשראי שיש לה השפעה עצומה ברמת המאקרו. יש קשר הדוק בין חובות הציבור וחובות הממשלה לתוצר הלאומי, ערך השקל מול מטבעות העולם ודירוג האשראי של המדינה מול מוסדות בינלאומיים. הממשלה החדשה מתחילה בשיטת הסלאמי לנגוס בסמכויות של גופים עצמאיים ובלתי תלויים (וגם בסמכות בית המשפט העליון, וגם במלחמת התשה נגד ערוץ 10, וגם נושא העמותות שידידינו בעולם מזהירים אותנו, וגם נושא ישראל היום, וגם, וגם, וגם) ומעבירה אותן אליה.
וזה מה שמדאיג אותי - המגמה.
נכון, שוק האשראי זקוק לניעור וחדשנות אבל ממש לא ע"י מוסדות הכפופים ומקושרים לפוליטיקטים.
ואותו כנ"ל לגבי רשות החשמל. אם תשובה חושב שזה טוב למשק אז ברור שזה לא טוב לנו כצרכנים.

הממשלה החדשה מתחילה בשיטת הסלאמי לנגוס בסמכויות של גופים עצמאיים ובלתי תלויים (וגם בסמכות בית המשפט העליון, וגם במלחמת התשה נגד ערוץ 10, וגם נושא העמותות שידידינו בעולם מזהירים אותנו, וגם נושא ישראל היום, וגם, וגם, וגם) ומעבירה אותן אליה.
וזה מה שמדאיג אותי - המגמה.
הנה רעיון הזוי במיוחד שלי, הקמת קרן נאמנות על ידי האזרחים ובכסף נשתמש על מנת להשתלט על אחד הבנקים. אחרי זה אתה תוכל להתחיל לתקן את המדינה בצורה קצת יותר נורמלית.

אבל אם נדבר קצת יותר ברצינות, אנחנו נמצאים בתקופה של שינויים בכל רחבי העולם.
העולם כיום לפי דעתי הולך לכיוון של אריסטוקרטיה ממוסדת בצעדים מהירים, וסביר להניח שתהיה שוב מהפכה צרפתית במהלך העשרים שנה הקרובות (רק לא בהכרח בצרפת).

סביר להניח שתהיה שוב מהפכה צרפתית במהלך העשרים שנה הקרובות
אתה יותר אופטימיסט ממני :)
אנחנו כבר בתוך התהליך הזה, אלא שעמך (הפרולטריון שרואה במדינה כגוף שאחראי לו ולרווחתו) לא רואה את זה.
למזלנו 'הסולידים', כבר איכשהו הפנמנו ולמדנו ואנו דואגים לכספיהנו באופן עצמאי ללא תלות במוסדות, אבל גם כאן יש המון מוקשים.
בקשר לרעיון השתלטות האזרחים על בנק, לדעתי זה לא יעבוד ולראיה, דבר פשוט כמו הקמת בנק חברתי נכשל ולא קיבל את תמיכת ההמונים...

בשביל מה אנחנו צריכים בנק? גם ככה אנחנו לא משלמים עמלות, לא לוקחים מהם הלוואות ולא משקיעים דרכם.

היה ניסיון להקים מעין בנק קומונלי , שכל המשקיעים שם הם בעלי הבנק, הייתה הצעה שאנשים ישקיעו 3000 ש"ח והבנק הזה ינוע קדימה; הם הופיעו בתיקשורת עם הרעיון והמעש בעניין, אולם מאז קולם נדם, לא שומעים מהם, חברים בנט אומרים שהם בכלל לא חוזרים אליהם, על מנת להירשם.
"היד הנעלמה" (אדם סמית) מנהלת את כלכלת העולם...

בשביל מה אנחנו צריכים בנק? גם ככה אנחנו לא משלמים עמלות, לא לוקחים מהם הלוואות ולא משקיעים דרכם.
הבעיה כיום לפי דעתי שרוב האנשים חושבים שמי שיש לו כסף בין אם זה אנחנו בתור חלק מקהילת הסולידיים או בין אם אנשי עסקים או בין אם זה טייקונים, הוא אדם מרושע וצריך לחלק את הכסף שלו מחדש בסגנון הקומוניזם (לא שאני חושב שסוציאליזם זה דבר רע, הוא פשוט צריך להיות במינון הנכון).
אני לא יודע מה איתכם, אבל לי אין כוונה להיות חלק מהאנשים שעולים על המוקד ומחלקים את הכסף שלו מחדש.
המטרה בהשתלטות על בנק היא על מנת לייעל אותו, ולהפוך אותו לבנק חברתי במלוא מובן המילה. לא רק אנחנו צריכים לא לשלם עמלות או כדומה, כולם צריכים להנות מכך (או לפחות לשלם עמלות מינימליות והוגנות).

בקשר לרעיון השתלטות האזרחים על בנק, לדעתי זה לא יעבוד ולראיה, דבר פשוט כמו הקמת בנק חברתי נכשל ולא קיבל את תמיכת ההמונים...
הציבור מטומטם ולכן הציבור נכשל, זה מה שאני חושב בקצרה.
מה אתה באמת ציפית שיקום בנק שיוכל להתחרות בבנקים הגדולים ? זה נאיביות לשמה. לפי דעתי עדיף לקנות 51% ממניות בנק קיים ולייעל אותו למען האזרחים בצורה שתאלץ את שאר הבנקים להתייעל באותה צורה (ראה ערך: גולן טלקום והמהפכה הסלולרית).

אני עצמי חוטא לפעמים במחשבה על איך לשפר את חיי האזרחים ולשפר את הסביבה שבה אנו חיים, אבל לפעמים אני אומר שכולם ילכו לעזאזל ואין שום טעם להתאמץ ועדיף לבנות בית מלא חומות ולראות את העולם נשרף.

אני חשבתי על תכנון מערכת חשמל ביתית אשר תהיה מבוססת ביו-גז, פאנלים סולארים, ואנרגיה מרוח (צריך לבדוק את זה עם חברים מהנדסים כי זה לא התחום שלי). ואם כל זה יעבוד אז פשוט להוריד את השאלטר ולהפסיק לצרוך מחברת החשמל (כי אתה הרי משלם על הצריכה).
ממה שאני יודע זה לא חוקי לחבר מערכת חשמל לשימוש ביתי.
מה שכן אפשר לעשות זה לקנות ולהתקין מערכת סולרית ולמכור את החשמל לחברת החשמל בתעריף קבוע.
צריך לעשות את זה בצורה רישמית ולקבל אישור מהרשויות

אבל לפעמים אני אומר שכולם ילכו לעזאזל ואין שום טעם להתאמץ ועדיף לבנות בית מלא חומות ולראות את העולם נשרף.

No Man Is An Island
No man is an island,
Entire of itself,
Every man is a piece of the continent,
A part of the main.
If a clod be washed away by the sea,
Europe is the less.
As well as if a promontory were.
As well as if a manor of thy friend's
Or of thine own were:
Any man's death diminishes me,
Because I am involved in mankind,
And therefore never send to know for whom the bell tolls;
It tolls for thee.​

by John Donne

לא חוקי לחבר מערכת חשמל לשימוש ביתי
אם יש לך רשיון לחשמל אז אין בעיה,
יש חוק בהקשר של ייצור חשמל ( הכוונה למכירה )
אבל אם אדם רוצה לרכוש אמצעי ייצור חשמל ולהתנתק מחברת החשמל לא צפוייה לו בעיה

הציבור מטומטם ולכן הציבור נכשל, זה מה שאני חושב בקצרה.
מה אתה באמת ציפית שיקום בנק שיוכל להתחרות בבנקים הגדולים ? זה נאיביות לשמה. לפי דעתי עדיף לקנות 51% ממניות בנק קיים ולייעל אותו למען האזרחים בצורה שתאלץ את שאר הבנקים להתייעל באותה צורה (ראה ערך: גולן טלקום והמהפכה הסלולרית).
בהתחלה חשבתי שאתה הוזה, אבל מסתבר שמספיק 300 מליון ש"ח ואפשר לקנות את רוב בנק ירושלים. הבעיה היא שעדיין זה סכום גדול מדי בשביל גיוס המונים, ואני לא מצליח למצוא נקודה שתאזן בין כמות האנשים שיאמינו ברעיון לבין הסיכון שהם יצטרכו לקחת - האם תשכנע 300 אנשים לשים על זה מליון ש"ח? הם כנראה לא צריכים רפורמה בבנקים. 30,000 אנשים שישימו כ"א 10,000 ש"ח? זאת קבוצה גדולה מדי בשביל להכיר אחד את השני ולבטוח, אך הסכום המבוקש גדול מדי בשביל שאנשים ישקיעו אותו בקלות.

בהתחלה חשבתי שאתה הוזה
חחח, הוזה ומופרע זה רק חלק מהשמות שקוראים לי כשאני מספר לאנשים על דברים מהסוג הזה. אל תדאג אני כבר רגיל לכך :)
חוץ מזה זו הייתה תיאוריה, אני מודע לכך שדבר בסגנון הזה הוא יהיה קשה מאוד להשגה.
דרך אגב לפי דעתי בנק ירושלים הוא יותר מידי קטן על מנת להשיג את אפקט ההשפעה שאני מדבר עליו, אני הייתי הולך על בנק דיסקונט או הפועלים.

30,000 אנשים שישימו כ"א 10,000 ש"ח
מעבר למורכבות התיאום בין כולם, למה שעשרות אלפי אנשים ישקיעו (עשרות) אלפי בשקלים בארגון שהוא במהותו ללא מטרת רווח ויחסוך דמי ניהול ועמלות לאנשים אחרים (הרי מי שיכול להשקיע כזה סכום - די יכול לא לשלם עמלות כבר היום)? ובשביל לשפוט כמה טוב רעיון כזה יעבוד, מספיק להסתכל על ארגון אחר שגובה כספים לטובת הכלל - הממשלה... אם כבר, אז גולן טלקום הוא דוגמא ללמה דווקא ארגון שמטרתו היא רווח מסוגל להסיג תוצאות כאלו ולהוזיל עלויות, בעזרת תחרות ולא משיקולים פילנטרופיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ז דרישה חדשה של IB לאמת ssn שוק ההון 6
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
מ סיום תפקיד ויציאה לדרך חדשה וטובה יומני מסע אישיים 5
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
oz1987 קרן פנסיה מעבודה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Shnizelia טיולי של 3 שבועות אחרי תחילת עבודה חדשה אוף טופיק 12
ז משרה חדשה התפתחות אישית 16
R מס שבח על מכירת דירה חדשה נדל"ן 1
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
D תופעה חדשה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M 1183441 תעודה חדשה של אינווסקו שוק ההון 3
grmp תמחור דירה בבניין חדש לעומת דירה חדשה בבניין שעבר תמ״א נדל"ן 10
G קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
B התחלה חדשה יומני מסע אישיים 27
L מה הצעדים שיש לעשות בקניית דירה חדשה מקבלן? נדל"ן 8
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
ח שמאות על דירה חדשה+רישום בטאבו נדל"ן 16
מומו הברווז היצע גדול של דירות ושכונה חדשה ליד ישנה נדל"ן 2