• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה"

mi22

משתמש סולידי
דירוג
19
לפי שיחה שהייתה לי עם נציג, הם חסמו גישה למערכת ספארק - המערכת האינטרנטית היחידה שלהם שמאפשרת מסחר בארץ - לכל מי שנמצא בחו"ל. אני ברילוקיישן ויכול להיות בארץ רק פעם בכמה חודשים. הדבר היחיד שאני יכול לעשות, לכאורה, זה לצפות במצב בחשבון באמצעות שיחה טלפונית.

יש לי כמה שאלות:
- זה בכלל חוקי לנעול לאנשים את הגישה ככה בלי התראה? מה לעזאזל?
- מה אני יכול לעשות?

or proxy

אכן, VPN עובד... אני בשוק. אז גם אין להם אבטחת מידע בשיט - כאילו מה שהם עשו לא עוקף שום דבר - וגם הם חוסמים לקוחות בלי שום התראה מראש.

אסור להשקיע אצלם.

אז עכשיו שאלה - למישהו יש הצעה ל-VPN חינמי? שילמתי על שלי....

אכן, VPN עובד... אני בשוק. אז גם אין להם אבטחת מידע בשיט - כאילו מה שהם עשו לא עוקף שום דבר - וגם הם חוסמים לקוחות בלי שום התראה מראש.
נראה לי שזו הדרך הכי זולה לחסום DDOS... יתקנו אותי אם אני טועה.
אסור להשקיע אצלם.
מה הקשר? מי אמר גם שזה רק אצלם והחסימה היא לא ברמת מערכת הספארק?
אז עכשיו שאלה - למישהו יש הצעה ל-VPN חינמי? שילמתי על שלי....
לפחות פעם, בדפדפן של אופרה אפשר היה לבחור VPN לפי המדינה המבוקשת.

זה רק אצלם. לספארק של אקסלנס למשל אני מצליח להיכנס.

חוץ מזה שגם אם זה היה אצל כולם - היית מצפה מהם להציע ללקוחות שלהם חלופה ולא להגיד ש"עד להודעה חדשה" כל מי שבחו"ל (ולא יודע מה זה VPN) לא יכול להיכנס לחשבון שלו. וגם היו מתריאים לפני פעולות כאלה, או נותנים מועד מתי הן יפוגו. אין להם אפליקציה אחרת שאפשר להשתמש בה כדי לסחור בארץ. IBI Smart זה רק מניות בחו"ל.

זה נשמע די חוצפה, אבל בתכלס יכול להיות שיש חשש ממשי מתקיפת סייבר.

אגב, הרבה אתרים בארה"ב חוסמים גולשים מחוץ לארה"ב. גם מרגיש די חוצפה, גם עם VPN לא חושב שזה ימנע תקיפה.

אני בשוק. אז גם אין להם אבטחת מידע בשיט
לא חושב שבשאר הברוקרים בארץ יש אבטחת מידע טובה יותר. רק סיסמא ואפילו ללא אבטחה דו שלבית בסיסית (שגם היא כבר לא משהו בימינו).

זה נשמע די חוצפה, אבל בתכלס יכול להיות שיש חשש ממשי מתקיפת סייבר.

אגב, הרבה אתרים בארה"ב חוסמים גולשים מחוץ לארה"ב. גם מרגיש די חוצפה, גם עם VPN לא חושב שזה ימנע תקיפה.
סבבה, אז יש אתרים שחוסמים, אבל אתר שאתה מחזיק בו כמעט מיליון ש"ח לא אמור לעשות לך את זה בלי שום התראה ובלי חלופה. אני בכלל לא אהיה בארץ תקופה ארוכה עכשיו - לולא ה-VPN מה הייתי אמור לעשות? לקנות כרטיס טיסה כל פעם שאני רוצה לבצע פעולה?

anyway - למישהו יש המלצה על בית השקעות קצת יותר סביר בארץ, מבחינת אבטחת מידע + יחס ללקוח (חייב להגיד שהשיחה שלי איתם בטלפון הייתה סופר לא נעימה)? תכלס אני באינטראקטיב בימים אלה, אבל מעצבן להחזיק שם מניות ישראליות.

נראה לי שזו הדרך הכי זולה לחסום DDOS... יתקנו אותי אם אני טועה.
בהחלט נראה כמו תגובה ל-ddos.
חש מתקפות מתוחכמות, אבל ddos זה הכי פשוט והכי נפוץ - אלפי מחשבים מציפים את השרתים בבקשות, והשרתים לא עומדים בעומס. יש כל הזמן התקפות כאלה על אתרים ישראליים. התוקף יכול להשתמש ב-vpn אבל זה יקר עבורו - הוא צריך לשלוח המון בקשות לאורך זמן.

אם 99% מהמחשבים התוקפים הם בחו"ל ו-99% מהלקוחות הם בארץ, חסימת משתמשים בחו"ל זה הכי פשוט. בהחלט לא הוגן עבור 1% מהלקוחות, אבל יותר טוב מקריסה של השרת.

יש שירותים בתשלום להגנה מפני ddos שעושים את זה יותר חכם. אבל IBI צריכים להשתמש בהם, ולשלם להם. אפשר לקוות שהם יעשו את זה במקום לחסום אותך לאורך זמן, אין לי מושג אם זה ריאלי או שלא אכפת להם.

סבבה, אז יש אתרים שחוסמים, אבל אתר שאתה מחזיק בו כמעט מיליון ש"ח לא אמור לעשות לך את זה בלי שום התראה ובלי חלופה. אני בכלל לא אהיה בארץ תקופה ארוכה עכשיו - לולא ה-VPN מה הייתי אמור לעשות? לקנות כרטיס טיסה כל פעם שאני רוצה לבצע פעולה?

anyway - למישהו יש המלצה על בית השקעות קצת יותר סביר בארץ, מבחינת אבטחת מידע + יחס ללקוח (חייב להגיד שהשיחה שלי איתם בטלפון הייתה סופר לא נעימה)? תכלס אני באינטראקטיב בימים אלה, אבל מעצבן להחזיק שם מניות ישראליות.
זה מאוד נפוץ להרבה חברות שבגדול עובדים עם מקומיים לחסום תנועה שלא ממדינת המקור, גם אצל חברות פיננסיות. המון אתרי ממשל ארה"ב לא עובדים מחוץ לגבולות ארה"ב.

אתה חושש לאבטחת מידע ובאותו נשימה רוצה להשתמש בvpn חינמי, יחי האירוניה

סתם לידע כללי המון אתרים ישראלים חוסמים גישה מחו״ל מאז ה7 באוקטובר. לדוגמא אתרי קופות החולים

זה מאוד נפוץ להרבה חברות שבגדול עובדים עם מקומיים לחסום תנועה שלא ממדינת המקור, גם אצל חברות פיננסיות. המון אתרי ממשל ארה"ב לא עובדים מחוץ לגבולות ארה"ב.

אני ממש לא חושב שיש חוסר בחברות פיננסיות שלא חוסמות לפתע את לקוחותיהן בגלל שהם מנסים להתחבר מחו"ל. ובכל מקרה, אני לא מבין למה אתה מרגיש צורך להגן עליהם. כחבר בפורום הייתי מצפה ממך לחשוב "מה האופציה הכי טובה ללקוח" ולא להגן על חברה גרועה בגלל שאולי יש חברות גרועות אחרות שעושות אותו דבר. חוץ מזה שבלי קשר למה שכתבתי כאן, עובדתית הם חברה בעייתית שרק עושה לי צרות לאורך השנים, ויש אינספור תלונות עליהם כאן בפורום. מה גם ששירות הלקוחות שלהם נורא גס רוח ולא יודע לעזור בכלום. מבחינתי זה באמת הקש האחרון, לכן אני מחפש לעבור.

לגבי VPN חינמי, good point. אשאר באחד בתשלום.

אני הייתי משקיע קצת דרך ברוקר ישראלי עד לפני שנתיים, לא הייתה אופציה להפעיל 2fa
זה הרבה יותר מטריד משימוש בvpn

אני הייתי משקיע קצת דרך ברוקר ישראלי עד לפני שנתיים, לא הייתה אופציה להפעיל 2fa
זה הרבה יותר מטריד משימוש בvpn
למה? אתה נכנס לחשבון ממחשבים שהם לא שלך? מה התרחיש שאתה חושש ממנו?

אבל אתר שאתה מחזיק בו כמעט מיליון ש"ח לא אמור לעשות לך את זה בלי שום התראה ובלי חלופה.
יש לא מעט סיפורים על בנקים גדולים שעשו דברים כאלה. אז מה אתה מתלונן על ברוקר קטן?
זאת פרקטיקה מאוד נפוצה (גם אם לא הכי יעילה).
למישהו יש המלצה על בית השקעות קצת יותר סביר בארץ, מבחינת אבטחת מידע + יחס ללקוח
אין.
כולם די אותו דבר.
אין משהו אינהרנטית לא בטוח ב VPN חינמי.
אז הם יכולים לצטט לכל תקשורת לא מוצפנת שלך, אז מה? יש עוד מליון דרכים אחרות לעשות את זה.
בגלל זה משתמשים רק בחיבורים מוצפנים.
אני ממש לא חושב שיש חוסר בחברות פיננסיות שלא חוסמות לפתע את לקוחותיהן בגלל שהם מנסים להתחבר מחו"ל.
חוסר מה מושג יחסית.
אם (לדוגמא) 700 מתוך 1000 חברות עושות את זה אז מצד אחד עדיין אין חוסר בחברות שלא (יש מאות), ועדיין רוב גדול של החברות עושות זאת.
ובכל מקרה, אני לא מבין למה אתה מרגיש צורך להגן עליהם.
זה לא רק להגן עליהם אלא להסביר לך איך העולם הזה עובד כדי שלא תתאכזב מהחברה הבאה.
בפורום הייתי מצפה ממך לחשוב "מה האופציה הכי טובה ללקוח" ולא להגן על חברה גרועה בגלל שאולי יש חברות גרועות אחרות שעושות אותו דבר
היא לא חברה גרעה. וזה זה לא שיש פה ושם חברות שעושות אותו דבר אלא זאת נורמה מאוד נפוצה שרוב החברות עושות.
אלו שלא עושים זאת לעולם, הם יוצאי הדופן.

פסגות עובדים עם 2fa אבל לטעמי, הממשק שלהם מאוד לא נוח. אין ממשק וובי מהמחשב רק אפליקציה.

אין משהו אינהרנטית לא בטוח ב VPN חינמי.
אז הם יכולים לצטט לכל תקשורת לא מוצפנת שלך, אז מה? יש עוד מליון דרכים אחרות לעשות את זה.
בגלל זה משתמשים רק בחיבורים מוצפנים.
בגדול כל החינמים למינהם הם באים או כתוספת כרום עם כל מיני הרשאות או network adapter. כל המודל העסקי שלהם זה להשתמש במחשב שלך כפרוקסי עבור עסקים אחרים שצריכים לעשות סקרייפינג לכל מיני אתרים וצריכים להראות כמו מחשב רגיל.

ובזה אתה רוצה להתחבר לבנק וחושב שssl יציל אותך ?

בגדול כל החינמים למינהם הם באים או כתוספת כרום עם כל מיני הרשאות או network adapter
מכיר לא מעט חינמיים שהם VPN פשוט (כלומר שרת שאתה מתחבר אליו עם אחד מפרוטוקולי הVPN הנפוצים, בנתמכים במערכת ההפעלה באפון מובנה). בלי תוכנה, בלי תוסף בלי כלום.
האמת, כמעט כל הVPNים שאני מכיר הם כאלה (גם החינמיים).
ובזה אתה רוצה להתחבר לבנק וחושב שssl יציל אותך ?
לא אמרתי להתקין תוכנה חיצונית. אמרתי שאין סכנה מהותית להשתמש בVPN חינמי

למה? אתה נכנס לחשבון ממחשבים שהם לא שלך? מה התרחיש שאתה חושש ממנו?
אין קשר מאיפה אני נכנס.
אימות דו שלבי בא למנוע התקפות שבהן לתוקף יש גישה לפרטי ההתחברות שלך. זה לא חייב להגיע בדמות סיסמא יש עוד התקפות חוץ מפיצוח הסיסמא שלך.
הרעיון הוא לאשר בעזרת סמס/זיהוי פנים/סיסמא נוספת כל פעולה רגישה כמו קניה, מכירה, התחברות, משיכת כסף וכו כך שגם אם תוקף בתוך החשבון שלך בדרך לא דרך, יש עוד שכבה שמגינה עליך.
חסימת כתובות אייפי לא ישראליות זה חרטא, כל תוקף עם ויפיאן עוקף את ה״אבטחה״ (המטופשת יש לומר) בשניות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
אצטרובל אי.בי.אי השתלמות מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 2
T מדיניות דיבידנדים בקרן אי.בי.אי. סל ריט ארה"ב? שוק ההון 1
ק אי.בי.אי. מסלול פאסיבי מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 11
כ תשואת מסלול פסיבי אי.בי.אי S&P 500 לא תואמת בכלל את המדד? שוק ההון 1
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
I מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
שנקל (אי) הדלקת מנורות אדומות בגופים פיננסיים וברשויות מיסים 33
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P אי-וודאות מיסויית בנדל"ן, בארץ ובחו"ל נדל"ן 2
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
R משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי שוק ההון 8
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
פ אי פדיית קה"ש לאחר פטירת המוטב צרכנות פיננסית 2
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
מ מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 161
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
צפי מה עושים במצב אי וודאות ומחירים גבוהים למדדים? שוק ההון 10
A אי שיוך כספים בפנסיה צרכנות פיננסית 2
cypriano de rore אי תשלום פנסיה אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה