• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

התלבטות מהסוג הסולידי: האם להפחית עבודה עכשיו ולחסוך פחות, או לחסוך יותר ולפרוש מוקדם? אני לא לגמרי שלם עם המודל הבינארי שעומד בבסיס הבלוג הזה שמציב עבודה מול פרישה. אני מסוג האנשים שפשוט לא מסוגל שלא להרוויח משהו. לא חושב ש"זה נדבק אלי" פשוט אני אוהב לעשות דברים שאחרים מוצאים בעלי ערך. גם כספי. אם היה לי כסף ללא הגבלה הייתי כניראה חי חיים מאוד דומים לחיים שלי עכשיו (רק קצת יותר זמן בגינה, אם אפשר).

אהלן חיפאי, ברוך הבא!

אתה אומר שאם היה כסף ללא הגבלה היית חי חיים דומים לחיים שלך עכשיו פלוס קורטוב פנאי , אם כך אני חושב שענית לעצמך על ההתלבטות:תפחית עכשיו עבודה ותעבוד פחות, כך תהנה מיותר זמן איכות עם הגינה ועדיין "תרויח משהו" :)

המודל הוא לא בינארי. אני פרשתי מעבודה, אבל עדיין מייצרת הכנסה מהתחביבים שלי. האם התחביבים שלי הם בחזקת "עבודה"? אני טוענת שלא, כי אני נהנית ממה שאני עושה. הראייה הבינארית נוטה להיות של אנשים שטוענים שאסור לי להגדיר עצמי כ"פורשת" אם אני עדיין מרוויחה כסף.

שלום לכולם!

גל, 23, משוחרר טרי לאחר שירות כקצין בקבע.
בלוג "הסולידית" הוא היום המקור המקיף ביותר בשבילי לקבל קבץ חינוך פיננסי, ואני נעזר בו המון.
המטרה העיקרית כרגע - לדעת לשמר את ההון המינמלי שחסכתי בזמן הקבע.
מתעניין מאוד באורח החיים הסולידי, המינימליסטי והאנטי-צרכני.
וכמובן - מתלבט בעיקר באיזו דרך ללכת וכיצד "להתחיל את החיים".

שלום לכולם,
אני עוקב חדש ונלהב. משתמש בבלוג בעיקר כדי לשכנע את רעייתי שמשהו צריך להשתנות, לכשעצמי דוגל כמעט בכל הרעיונות המובעים כאן מאז ומעולם. פסימיסט אדוק, אך עדיין מחפש סיבות טובות להשאר בסביבה. אתם, האנשים בקהילה של הסולידית, עושים רושם של סיבה לא רעה.

שלום לכולם,
בן 43, מרצה באוניברסיטה בתחום טכנולוגי. ויתרתי על מנעמי התעשיה כדי לעסוק בתחביב שלי, מחקר אקדמי. מבחינה כלכלית יש משכורת שאפשר לחיות ממנה בכבוד וגם לחסוך, ויציבות תעסוקתית עד לפרישה. מבחינת חלק מהאנשים אולי אני שכיר, שבוי, איך שלא תקראו לזה... אבל בהרגשה שלי, פרשתי מהחיים כעבד של רכב ליסינג ועברתי לעשות מה שאני אוהב.
כאן בשביל ללמוד איך לשפר את העתיד הכלכלי שלי, או לפחות לא להיות עני. וגם סתם כי לעשות אופטימיזציה ולעסוק בהסתברויות, זה חלק מהתחביב שלי :)

שלום!
בן 22, משוחרר טרי אחרי קבע, בריצת מרתון ארוכה כבר מזה שנים (שהוקפאה לגמרי בשירות) ליעדים שלי. כסף הוא חומר בעירה נחוץ להגעה לכל יעד, לכן תמיד ידעתי שזה רק עניין של זמן לפני שאתעמק יותר בנושא.
קורא חרישי כבר קרוב לשנה בבלוג (היה הרבה זמן פנוי בצבא לזה בלילות בין 2-3 במסך קטן של פלאפון), מנסה ללמוד את הנושא ככל האפשר בזמני הפנויי בשביל לוודא שאעמוד ביעדים הכלכליים שלי.

שלום רב!
שמי יואל בן 38 נשוי לאישה אחת ואבא לשתייים, קורא אדוק של הפורום מזה כשבוע ימים. עובד מזה שנים בעבודות שאני אוהב אבל עם משכורות נמוכות יחסית, (חקלאות אורגנית וחינוך) ועכשיו נראה לי שהגעתי לגיל שאפשר להתחיל לתכנן את עצמאותי הכלכלית. מכיוון שמשכורתי מצומצמת למדיי אני חושב לפעול באופן שונה כדי להגיע לעצמאות המיוחלת. ברשותינו ביית מקסים שבנינו ובו אנחנו גם גרים שוויו של הבית הוא כמיליון וחצי (להערכתי הגסה) ויש לו משכנתא קטנה של שמאה חמישים אלף ש"ח אני בודק את האפשרות של לקחת הלוואה לכל מטרה ולהגדיל את המשכון של הבית , ועם הלוואה זו להשקיע לפי המודל של הארי בראון. אולי אפתח דיון נוסף על אפשרות זו. בכל מקרה מודה לך סולידית יקרה על הידע הרב שאת חולקת באופן רהוט וברור. מעריך את האומץ, התשוקה וההליכה נגד הזרם. כל הכבוד!!

אני בודק את האפשרות של לקחת הלוואה לכל מטרה ולהגדיל את המשכון של הבית , ועם הלוואה זו להשקיע לפי המודל של הארי בראון.
תיזהר מאוד כי אתה נכשל ב"מבחן המימון" של מס הכנסה.
עם צעד כזה אתה תאלץ לשלם מס שולי במקום מס רווחי הון על רווחים בבורסה.
בהנחה ותשקיע כחצי מיליון בבורסה ותייצר הכנסה של 3% לשנה אז מדובר על 15 אלף שח.
תבדוק טוב מאוד מה המס השולי שלך עבור הסכום הזה ותראה אם זה משתלם.

שלום שלום! אני מיכאל, בן 22, הייטקיסט וסטודנט.
משתדל למצוא זמן ללמוד על השקעות כדי להתחיל ליישם.
עוד שבועיים אסיים עם תקופת המבחנים המייגעת הזאת ואתחיל להכנס לזה באטרף, מקווה להתחיל להשקיע בשנה הקרובה

אני בודק את האפשרות של לקחת הלוואה לכל מטרה ולהגדיל את המשכון של הבית , ועם הלוואה זו להשקיע לפי המודל של הארי בראון.
זה יהיה רעיון מאוד, מאוד, לא סולידי.
זה דבר אחד לסכן כספים שחסכת. זה דבר אחר לחלוטין לסכן כספים שטרם הרווחת.
הלוואות = שיעבוד לאחרים = אובדן חירות.

בן 18 מהמרכז, נתקלתי בבלוג לאחר תקופת הבגרויות שבה היה לי המון זמן פנוי, לומד לאט לאט על כל העולם הפיננסי. מתחבר להרבה מאוד תכנים פה. בעיקר יודע שיש הרבה תחומים שאפשר לקבל בהם ידע מהאינטרנט, לאחר שצברתי הרבה מאוד ידע בשני תחומים. כרגע עובד ברשת מזון, מחכה לגיוס שלי שעתיד להגיע. אני כנראה אחד הצעירים פה :)

שלום שלום!
אני טל, בן 30, עוקב באדיקות אחרי הבלוג משנה שעברה, יכול להעביר כאן שעות מדי יום אם היה לי זמן, לומד המון , מחכים, מייעל ומפשט את חיי תודות לפוסטים הנהדרים והתגובות הגאוניות. בבלוג נתקלתי לגמרי במקרה לאחר קריאת כתבה באתר מאקו קשת.
עד לא מזמן עבדתי כפקיד בנק, חייתי ונשמתי את נושא האשראי הצרכני ואני מכיר אותו מקרוב. כעת אני עובד במשרד רו"ח וממשיך לצבור ידע בתחום הפיננסי. נושאים כמו סוגי השקעות ,אסטרטגיות השקעה וכן טעויות משקיעים לא היה מוכר לי לעומק עד שקראתי את הפוסטים הנהדרים של @הסולידית -תודה לך! כמו כן הצלחתי להקטין את ההוצאות שלי לאחר שהסולידית האירה כמה פינות חשוכות ומורכבות והסבירה לעומק נושאים כמו פנסיות וביטוחים.

הייטקיסט, בן 22, חוסך הרבה יחסית לגילי (כ13 אלף ש''ח בחודש) ומתכנן לפרוש עד גיל 30.

שלום! אני ואשתי הייטקיסטים לשעבר, ללא ילדים, בני 44-45. שנינו סיימנו את העבודה לפני כ-5 שנים, ומאז אנו חיים על חשבון תיק השקעות, קופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה. כמות ההוצאות החודשיות שלנו היא מעל 20,000 ש"ח. כמות ההכנסות הפאסיביות היא פחות או יותר זהה (בחישוב רב שנתי). כך שאי אפשר לתאר את סגנון החיים שלנו כסגפני במיוחד, אם כי אנחנו משתדלים לצמצם הוצאות במידת האפשר כדי להתאים את עצמנו לתשואה שאנו מקבלים.
חלק ניכר מתיק ההשקעות אני מנהל בעצמי, באופן אקטיבי למחצה. היינו - רוב התיק נצמד ל"תשואת השוק" , אך אני מבצע בו שינויים והתאמות מדי פעם כדי לנסות להשיג יותר, ובכלל זה קניית אג"חים ומניות פרטניות שאני מזהה כהזדמנויות. יש לי שיטות ואסטרטגיות השקעה רבות ומגוונות. לעתים זה מצליח ולעתים לא - בכל מקרה זה מספק לי רמת עניין ותעסוקה.
אני שואף לחזור לעבודה, אך לא בהייטק, אלא בתחום אחר שייתן לי סיפוק ומטרה בחיים. למעשה השנה כבר התחלתי לעסוק בזה במשרה חלקית.
לגבי האתר הזה, מצאתי בו חומר רב מעניין ואינטילגנטי, ואכן אפשר ללמוד ממנו רבות. תודה רבה למחברת האמיצה אשר בחרה לשתף אותנו בתובנות שלה!
ומכיון שהיום ערב ראש השנה אאחל לכולכם שנה טובה ומוצלחת בתחום ההשקעות ובכלל :)

נערך לאחרונה ב:
@ארי1 ברוך הבא לפורום!

שלום! אני ואשתי הייטקיסטים לשעבר, ללא ילדים, בני 44-45. שנינו סיימנו את העבודה לפני כ-5 שנים, ומאז אנו חיים על חשבון תיק השקעות, קופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה. כמות ההוצאות החודשיות שלנו היא מעל 20,000 ש"ח. כמות ההכנסות הפאסיביות היא פחות או יותר זהה (בחישוב רב שנתי). כך שאי אפשר לתאר את סגנון החיים שלנו כסגפני במיוחד, אם כי אנחנו משתדלים לצמצם הוצאות במידת האפשר כדי להתאים את עצמנו לתשואה שאנו מקבלים.
חלק ניכר מתיק ההשקעות אני מנהל בעצמי, באופן אקטיבי למחצה. היינו - רוב התיק נצמד ל"תשואת השוק" , אך אני מבצע בו שינויים והתאמות מדי פעם כדי לנסות להשיג יותר, ובכלל זה קניית אג"חים ומניות פרטניות שאני מזהה כהזדמנויות. יש לי שיטות ואסטרטגיות השקעה רבות ומגוונות. לעתים זה מצליח ולעתים לא - בכל מקרה זה מספק לי רמת עניין ותעסוקה.
אני שואף לחזור לעבודה, אך לא בהייטק, אלא בתחום אחר שייתן לי סיפוק ומטרה בחיים. למעשה השנה כבר התחלתי לעסוק בזה במשרה חלקית.
לגבי האתר הזה, מצאתי בו חומר רב מעניין ואינטילגנטי, ואכן אפשר ללמוד ממנו רבות. תודה רבה למחברת האמיצה אשר בחרה לשתף אותנו בתובנות שלה!
ומכיון שהיום ערב ראש השנה אאחל לכולכם שנה טובה ומוצלחת בתחום ההשקעות ובכלל :)
מרשים ביותר. אתה בין המעטים בפורום שכבר נמצאים בשלב שבו עבודה היא אופציונאלית. נשמח לשמוע עוד (עדיף בפוסט נפרד) על איך הגעתם לפרוש בגיל כזה, איך חסכתם כסף, איך אתם מושכים להתיק בשוטף ועוד.

מרשים ביותר. אתה בין המעטים בפורום שכבר נמצאים בשלב שבו עבודה היא אופציונאלית. נשמח לשמוע עוד (עדיף בפוסט נפרד) על איך הגעתם לפרוש בגיל כזה, איך חסכתם כסף, איך אתם מושכים להתיק בשוטף ועוד.
אני מצטרף להצעה של אדם, יש הרבה אנשים שטוענים שהפרישה אינה אפשרית בגיל צעיר וזה סוג של חלום, אז מעניין לשמוע את המסע שלכם לעצמאות

שנה טובה

אני מצטרף להצעה של אדם, יש הרבה אנשים שטוענים שהפרישה אינה אפשרית בגיל צעיר וזה סוג של חלום, אז מעניין לשמוע את המסע שלכם לעצמאות
+1

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה