• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה המטרה שלכם בחיים?

חחחח שאלה שאני תוהה בה רבות. אני מניח שהמטרה שלי בחיים היא לחיות חיים שהיה שווה לחיות אותם. מה שבטוח, לא להשתעבד עד גיל 70 לקיוביקל - פה באה לידי ביטוי העצמאות הכלכלית שאני מייחל לה. וכמובן שיהיו חיים עשירים במערכות יחסים מספקות עם קרובים, חברים וכ'ד.

ראיתי שהדיון התפתח לכיוון פילוסופיות חיים. אז אני רק אציין שמהבחינה הזו, אני בנאדם שומר מסורת. חשוב לי לקיים את המצוות מתי שאני יכול. פעם מגדיר את עצמי בקטע יותר פילוסופי (ליברטריאניסט, קפיטליסט וכזה...) אבל זה כבר איבד טעם, נשארתי רק עם תורת ישראל :)

לעשות דברים מעניינים.

אני אישית לא ממש מתכוון להגיע ל"עצמאות כלכלית" במובן המוצג ע"י הבלוג. אני מאלה שאוהבים את העבודה שלהם, אין לי בעייה להתפטר ממקומות שאני לא אוהב..
אני רוצה להגיע לחוסן כלכלי (כלומר, שיהיה לי מספיק כסף בצד שבשגרה ישא תשואות וישמש אותי בפנסיה ויעבור לילדי, ובמקרה חירום יאפשר לי להמשיך לחיות באותה רמת החיים לתקופה ארוכה ככל הניתן) כשבדרך אני לא מתפשר על תחביבי, על הרווחה של ילדי ועל העניין שלי מבחינת הקריירה.
לטווח הבינוני ארוך הייתי גם רוצה לחזור לאקדמיה כשהילדים יגדלו קצת, ולקחת איזה שנתיים חופש מהחיים ולעשות טיול משחתי מסביב לעולם.

בזמן שתכננתי את הדרך לפרישה, יצא לי לחשוב גם על הנושא הזה.
הייתי רוצה לשפר את העולם שבו אנחנו חיים. לא חייבים להזיז הרים ולשנות עולמות. אפשר גם ליצור שינוי בדברים הקטנים.
אם המשאב היקר ביותר שיש לנו הוא זמן, אז אשמח לתרום אותו, לכשאפרוש.
התנדבות בבתי אבות, בצער בעלי חיים או בגנים לילדים עם צרכים מיוחדים נשמעים לי כמו מקומות מעולים להתחיל כשאגיע לפרישה.
אז אני משער שהתשובה בגדול היא לתרום מזמני לאחרים.

אני מקים חברה שהולכת לנסות לשפר מעט את העולם, שאני הולך לעבוד בה בעשור הקרוב (+/-, אם אצליח בעסקים). מקווה להרוויח (עוד) כסף, אבל בעיקר לשפר תחום מסוים שדורש שיפור בעולם. מניח שזה גם עונה על ההגדרה של "לעשות דברים מעניינים"...

יש לי תשובה (עבורי) לגבי השנה שנתיים הראשונים לפרישה:
מה דעתכם על הגדרה של כל יום שבו היתה לכם יקיצה טבעית זהו יום שבו היתה לכם איכות חיים ?

לדעתי בשנה שנתיים לאחר הפרישה יקיצה טבעית זו יכולה להיות מטרה נעלה... זה פאק אבריבודי אמיתי, להנות מהמנוחה של הפרישה לאחר שנים של עבודת פרך...

אחרי שנחים מספיק... אני עדיין מתלבט... באמת שיש לי רשימה ענקית של דברים לעשות אבל אין לי מושג כמה היא תסב לי אושר...

מעניין... זה גם קצת להיות חזק ולדעת להמציא את עצמך מחדש כל פעם... לא מתאים לכל אחד...

אז מה אתם אומרים על יקיצה טבעית, נכנס לרשימה שלכם לתקופה מסויימת לאחר הפרישה או לא ?
:)

נערך לאחרונה ב:
אחלה שרשור, לא עובר יום בלי שאני חושב על זה.
מה המטרה שלי בחיים?
ובכן אני חלק מאסכולת החוויה, אני אצטט את רב סרן (בקרוב סא"ל) קירקגור:

"Life is not a problem to be solved, but a reality to be experienced"

למרות שאני חוטא יותר מידי ומתייחס אליה כאל בעיה שצריך לפתור (אני מהנדס).
בכל מקרה, אני מאוד נהנה לחוות דברים שונים.
גם למידה מבחינתי נכנסת לאותה הקטגוריה, אני נהנה מההרגשה שאני מבין תהליכים שונים וההרגשה כשנופל האסימון.

המטרה שלי בחיים זה לחיות על פי איכות החיים שמתאימה לאופי שלי, אין לי מטרות נשגבות במיוחד, אלא שמירה על חיי משפחה טובים, קשר טוב עם אנשים שאני אתם בקשר מתוך רצון וללא כפייה, ועוד כמה דברים יצירתיים שאני רוצה להספיק עוד בחיי, את החרות שלי עשיתי בגיל 42, למרות שאני נשואה, איני תלויה בבעלי מבחינה כספית וכיוצא בזה.
את ההשלמה עם המוות הטבעי עשיתי מזמן, אני לא רואה בזה משהו מפחיד או רע, רק הסבל מפחיד ויש לעשות הכל כדי להקטין או להימנע מזה.

נערך לאחרונה ב:
ארגמן אשתך יכולה לטייל בקניון, לשטוף את העיניים ולחזור משם עם סיכה לא יקרה, צעיף, או לעלעל בספר אחד או שניים בחנות לממכר ספרים וג'ורנאלים, או על כוס קפה עם כוס מים בבית קפה, עם חברה, או אתך, מי שרעב, לא חייבים להיכנס למסעדה, קונים בייגלה ומשקה קל, משביע עד הערב\צהרים, להביט בעוברים ושבים, כמו במחזה שמתגלה לפנינו בחינם, בקיצור להנות מדברים קטנים, שלמעשה אין להם מתחרה בקניות בומבסטיות של "שמעטעס" שמואסים בהם עד מהרה...
ובנוסף לכל זה, מה שלעניות דעתי מהנה במיוחד, זה מזון לנפש, וכל המרבה הרי זה משובח ומשביח.

הייתי רוצה לאתגר קצת את הלך הרוח שנשמע פה:
התשובה הרווחת לשאלה הנ"ל היא שהמטרה של רוב האנשים היא להיות "מאושרים" או שמחים בחיים שלהם
אני רוצה לשאול (מצטער אם זה נשמע בוטה או שיפוטי - זו ממש לא הכוונה שלי) - זה לא קצת רדוד??
האם זה לא מעיד עלינו שאנחנו כמו חיות שמנסות לספוג כמה שיותר הנאה ולברוח מאש מכל סבל או כאב?

הערה נוספת:
אני חושב שהבעיה העיקרים של רובנו, כאינדווידואלים, היא שאנחנו לא יודעים מה אנחנו אוהבים לעשות.
הרי בסוף, "להיות מאושרים" זו אמירה כללית, שלא עוזרת לאדם הספציפי, כי הוא צריך לגלות מה הוא אוהב כדי להגיע לשם.
באופן די טרגי אני חושש שרובנו לא יודעים לתת תשובה אמיתית לשאלה הזאת.

באופן אישי - לא יודע אם זו מטרה, אבל אם הייתי פטור מעול כלכלי הייתי הולך ולומד פילוסופיה ודת כל היום

ממליץ על הספר "FLOW" (יש תרגום בעברית) . אני חושב שלהיות במצב זרימה זאת מטרה של רבים מגולשי הפורום הזה :)

היות וגלשנו בהנאה לדיון פילוסופי; שזה בעיני נפלא, הרי ש אריסטוטלס(אריסטו) אמר שכל אדם ראוי לאושר, גם סימון דה בבואר סברה כך; זה אומר שבאופן כללי כולנו רוצים להיות מאושרים, השאלה מה עושים על מנת שזה יקרה; במילים פשוטות נראה לי שכל דבר שאדם עושה ומפיק מכך סיפוק, זה טוב ואפילו מעולה, מה שמנוגד לכך זה כבר לא אושר במובן המלא של המילה.
קראתי ספרי עצות ומאמרים איך להיות מאושר, איך להרגיש חיובי, וקלישאות אחרות, ולצערי זה לא עשה לי את זה, את האושר, לדעתי, אדם צריך לחפש בתוך עצמו, זה ממש עניין אינידיוידואלי, אין על זה חוקים, שאמורים להכיל אותם על כולנו, והדבר ממש תלוי בידינו בלבד.

הרי בסוף, "להיות מאושרים" זו אמירה כללית, שלא עוזרת לאדם הספציפי, כי הוא צריך לגלות מה הוא אוהב כדי להגיע לשם.
באופן די טרגי אני חושש שרובנו לא יודעים לתת תשובה אמיתית לשאלה הזאת.
מהו אושר ? זאת שאלה מצויינת ואפילו שאלה קצת מכשילה במיוחד לחברי פורום הסולידית.
אני אסביר את עצמי, אני טוען שמכיוון שאנחנו מצמצמים את כמות התלות שלנו בתרבות הצרכנו-קריירסטית (קרי ערך רכוש) אנו הופכים להיות אנשים שנהנים מתחושת החוויה ולא מתחושת הבעלות על רכוש.
דוגמא אישית: מאז שאני התחלתי לצמצם במידה ניכרת את הבזבוז שלי ולהשקיע אותו, הגדרות האושר שלי השתנו. אני כבר לא מפיק אושר רב מרוב הדברים בתרבות הקריירסטית. לעומת זאת אני כן מפיק אושר מהזמן אשר אני מקדיש למשפחתי, או מההתנדבות שלי בחברה (תחושת הסיפוק שאני מקבל מזה היא בלתי ניתנת לתאר במילים).

אני מסתכל על זאת כך, כאשר אנו מנטרלים את התלות שלנו מעול פיננסי אנו יכולים לפתח את התרבות האנושית על ידי מחקר אשר יועיל לאנושות ולשאר יצורי העולם ככלל.

אין בדיון הזה תגובה אחת שלא חשתי הזדהות עם הכותב, ברמה כזו או אחרת.
במציאות הישראלית עברתי בתחנות הבאות :
ישיבה
צבא
אקדמיה
עבודה
אני יכול לשתף אתכם כי המקום היחיד בו פגשתי אנשים המעידים על עצמם כמאושרים מסופקים ובעלי מטרה אלו הם יושבי בית המדרש.
מסתפקים במועט - אינם לוקחים חלק במירוץ הצרכניסטי - גם כשיש צורך אמיתי לרוב אפשר להסתדר עם גמח"ים למיניהם
מרסנים את אנפלציית הזמן (ראה פוסט אחרון בבלוג ) ע"י ניצול כל רגע פנוי ל "תלמוד תורה " - תנ"ך > משנה > תלמוד בבלי > ראשונים > אחרונים > הלכה > מדרש > מוסר > חסידות
תגגלו ותבינו שצריך הקדשה של חיים שלמים כדי להקיף את החומר המדובר, וגם זה לא בכרח יספיק
טכניקות הלימוד שפותחו בבית המדרש זיכו את ערן כץ בשיא גינס בזיכרון
נותנים מעצמם לאחרים ע"י צדקה וגמילות חסדים (הצלה, זק"א , יד שרה , חסדי נעמי וכו' וכו' וכו' )
ויש עוד המון נקודות שהיריעה קצרה.....
אמנם הם הציבור המושמץ והמעורר אנטגוניזם ביותר בישראל במיוחד ע"י טמקא וחבריו, ולפעמים בצדק,אך יש המון מה ללמוד מהם על אושר.
ולסיום D: :
"ואברהם זקן" - "זקן, זה שקנה חכמה", חכמה היא תורה. ו"בא בימים" – שבא עם כל ימיו, שכולם שלימין ועילאין ולא חסר יום אחד, היינו, כל ימיו עד אז היו ימים שלימים ומלאים בעבודת ה', במצוות ומעשים טובים.

אין בדיון הזה תגובה אחת שלא חשתי הזדהות עם הכותב, ברמה כזו או אחרת.
במציאות הישראלית עברתי בתחנות הבאות :
ישיבה
צבא
אקדמיה
עבודה
אני יכול לשתף אתכם כי המקום היחיד בו פגשתי אנשים המעידים על עצמם כמאושרים מסופקים ובעלי מטרה אלו הם יושבי בית המדרש.
מסתפקים במועט - אינם לוקחים חלק במירוץ הצרכניסטי - גם כשיש צורך אמיתי לרוב אפשר להסתדר עם גמח"ים למיניהם
מרסנים את אנפלציית הזמן (ראה פוסט אחרון בבלוג ) ע"י ניצול כל רגע פנוי ל "תלמוד תורה " - תנ"ך > משנה > תלמוד בבלי > ראשונים > אחרונים > הלכה > מדרש > מוסר > חסידות
תגגלו ותבינו שצריך הקדשה של חיים שלמים כדי להקיף את החומר המדובר, וגם זה לא בכרח יספיק
טכניקות הלימוד שפותחו בבית המדרש זיכו את ערן כץ בשיא גינס בזיכרון
נותנים מעצמם לאחרים ע"י צדקה וגמילות חסדים (הצלה, זק"א , יד שרה , חסדי נעמי וכו' וכו' וכו' )
ויש עוד המון נקודות שהיריעה קצרה.....
אמנם הם הציבור המושמץ והמעורר אנטגוניזם ביותר בישראל במיוחד ע"י טמקא וחבריו, ולפעמים בצדק,אך יש המון מה ללמוד מהם על אושר.
ולסיום D: :
"ואברהם זקן" - "זקן, זה שקנה חכמה", חכמה היא תורה. ו"בא בימים" – שבא עם כל ימיו, שכולם שלימין ועילאין ולא חסר יום אחד, היינו, כל ימיו עד אז היו ימים שלימים ומלאים בעבודת ה', במצוות ומעשים טובים.
מסכים איתך (ואני לא דתי)..
אבל בטח יקטלו אותך בתגובות הבאות , טמקא חינכו את האנשים לטוב ורע -כשכל מה שקשור לחרדים, לדת ולמשפחתיות מוקצה.

ישיבה
צבא
אקדמיה
עבודה
אני מבין שאתה מדבר בעיקר על אלו שלא ביקרו, או הסתפקו בביקורים סמליים, בשלוש התחנות האחרונות.
אני לא חושב שאנשים מגבשים עמדות לפי טמקא (וראה למשל תוצאות הבחירות האחרונות שמנוגדות להטפות של טמקא). קשה לראות במי שחי חיים נעדרי מוסר לחלוטין שמבקש להסתמך בכל תחום על האחר (כלכלי, בטחוני, שרותים ציבוריים) כמודל למציאת אושר. במידה דומה קשה לי להאמין שאדם דתי יסכים לקחת עצות לאושר מחילוני שמספר לו כמה נפלא לטייל ברכב בשבת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
U המטרה: פרישה או פרישה חלקית בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 185
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
littleSeal מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 21
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
E בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם? נדל"ן 13
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
ה מה השיקול העיקרי שלכם בהצבעה? אוף טופיק 146
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
ITS איך אתם מתעדים את הנכסים שלכם? שוק ההון 14
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
N איך אתם אוהבים את קרן החירום שלכם? שוק ההון 1
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
E מה השיקולים שלכם בבחירת מדדים? שוק ההון 3
S לפי איך אתם מתכננים את הפנסיה שלכם? צרכנות פיננסית 10

נושאים דומים

Back
למעלה