• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המטרה: פרישה או פרישה חלקית בגיל 34

undertaker

משתמש רגיל
דירוג
70
שלם רב,

אני כבר כמה זמן חושב על היעדים שלי עבור פרישה מוקדמת ובעקבות הפוסט של הבחור הזה החלטתי שיהיה מעניין
לכתוב עכשיו משהו ואז להתייחס לזה בעוד כמה שנים ולראות איך השתנו הדברים.

אז קצת על עצמי:
בן 31 (עוד מעט 32). יש לי שתי דירות בחו"ל אחת הכניסה לי יפה עד לא מזמן (כ-10 אחוז) ובעקבות המשבר זה נחתך לאזור ה-5 אחוז אבל זה משהו שישתנה כאשר הקורונה תחלוף \ כשהתיירות בעולם תחזור (השווי הוא 90 אלף דולר, הכל שולם). דירה שנייה אני אמור לקבל בקרוב בקנדה, ויהיה לי חוב של 350 אלף ש"ח אליה אבל בשביל זה אני אקח משכנתא מבנק קנדי. בתקווה שאמצא שוכר ואז זה יעזור בנטל, התכנון זה לקחת משכנתא לכמה שיותר זמן בריבית קבועה. ואז יהיה לי תזרים מאוד יפה מהדירה (לפחות 3000 ש"ח לחודש).

מבחינת חסכונות קרן השתלמות באזור ה-110K מתכוון בקרוב לנהל אותה עם ira ופנסיה באזור ה-380K. לא שזה קריטי לי הפנסיה כי אני לא סומך על זה.

הנטו שלי הוא באזור ה-21.5K ואני מוציא כ- 8000-9000 לחודש. אז יש חיסכון של 12K לחודש בערך.

ויש לי תיק השקעות שפתחתי לא מזמן והוא על 250K בערך.

מבחינת התחייבויות:
יש לי הלוואה על קרן הפנסיה בריבית פריים מינוס רבע, וגם הלוואה שלקחתי ללימודים באזור ה- 2.7 אחוז קבוע וממשפחה (בלי ריבית) ומהבנק. בריבית 3 % קבוע בסך הכל כלל הלהלוואות הם באזור ה- 185K

השאיפה שלי זה בעוד שנתיים כבר להוריד באופן משמעותי את כמות שעות העבודה או לפרוש בכלל, בעקבות המשבר הנוכחי גיליתי שהבורסה זה אפיק הרבה יותר טוב לעזור לי בתוכניות ולכן נכנסתי לזה חזק.

לא מזמן שאלתי קולגה אצלי מתי הוא מתכנן לפרוש והוא אמר לי כשתהיה לו הכנסה כמו המשכורת כרגע בעבודה או לחלופין לשמור על אותו סגנון חיים. אני חושב שזאת מטרה שקשה להגיע אליה.... אני מבחינתי שואף להכנסה של 15K ברוטו בלי לעבוד. מה שכן כנראה לא אתנגד לעבוד במשרה של יומיים-שלוש בשבוע כי אני חושב שזה חושב גם להיות במסגרת, אפשר גם לא לעבוד בכלל ולעשות דברים כמו פיתוח אישי \ לימודים \ ספורט וכל דבר אחר... אבל גם מבחינתי להוריד את הכמות שעות באופן משמעותי זה הישג נהדר.

מה הייתם מייעצים לעשות על-מנת להשיג את היעדים הנ"ל?
התכנון שלי היה עד לא מזמן להשיג דירה שלישית אבל נראה לי שהכיוון החדש יהיה פשוט ללכת על הבורסה.

נערך לאחרונה ב:
שאלה פצצה, אני מאמין בע''ה בשנים הקרובות אמצא את עצמי עם אותה שאלה..
מה עושים אחרי פרישה/פרישה מוקדמת?

שאלה פצצה, אני מאמין בע''ה בשנים הקרובות אמצא את עצמי עם אותה שאלה..
מה עושים אחרי פרישה/פרישה מוקדמת?
שמח שאהבת! בתקווה שאגיע לזה בעתיד הלא רחוק... הקורונה נתן לי הרבה זמן לחשוב על כל מיני דברים, גם על העניין הזה. אתה יודע זה כמו מצב כזה שאתה בצבא ואתה רק מחכה לרגע שאתה משתחרר ואז כזה "מה עכשיו?".

אז השאלה שלי היא גם לאיך הכי כדאי לכוון לשם, כי אני מאמין שהנקודה הזאת תגיע. ואחרי שהיא תגיע, יש לי הרגשה שזה יהיה קצת מפחיד לעשות את הצעד הזה...

נראה שהתוכנית שלך מחייבת פרישה חלקית או דחיית פרישה.

יצא לי עם קצת ניחושים:
רצון לפרוש עם 15אש"ח לחודש = שווי נכסים של 4.5-6 מש"ח בשביל פרישה מלאה.
שווי נקי כרגע בערך 1מש"ח, חסכון שנתי 150אשח.
תוכנית לפרוש בעוד שנתיים, כלומר יהיה לך פחות מ 1.5 מש"ח.

טעיתי איפשהו?
לא בא לבאס - רק שתהיה לך תוכנית שתצא אל הפועל, גם אם זה אומר להוסיף כמה שנים / לשנות חסכון / ...

בנוסף, לא ציינת הרכב התיק שלך אז אציין למרות שברור - שלא כדאי להחזיק נכסים שיניבו פחות מה-3% שאתה משלם כדי לממן אותם דרך ההלוואה (לדוג אגח).

האמת כרגע תיק ההשקעות שלי הוא לא סטנדרטי... לא הלכתי על אינדקס או משהו כזה. ובגלל המצב שיש בקורונה אני מתכוון לנצל תהליכים של מאקרו כלכלה
ולתפוס אותם. כרגע אני בעיקר הלכתי על הסחורות שזה 90% מתיק ההשקעות ו-10% מניות ספציפיות בעיקר בתחום של ה- mining. אני יודע זה לא סטנדרטי אבל זה הוכיח את עצמו עד עכשי ויש לזה סיבות.

ואגב לא טעית... כנראה יהיה לי פחות מ-1.5 מיליון ש"ח או שאהיה ממש קרוב לזה. האמת כשאני חושב על זה עכשיו, קצת מתבאס כי חשבתי שזה יהיה יותר בהישג יד...

האמת כרגע תיק ההשקעות שלי הוא לא סטנדרטי... לא הלכתי על אינדקס או משהו כזה. ובגלל המצב שיש בקורונה אני מתכוון לנצל תהליכים של מאקרו כלכלה
ולתפוס אותם. כרגע אני בעיקר הלכתי על הסחורות שזה 90% מתיק ההשקעות ו-10% מניות ספציפיות בעיקר בתחום של ה- mining. אני יודע זה לא סטנדרטי אבל זה הוכיח את עצמו עד עכשי ויש לזה סיבות.

ואגב לא טעית... כנראה יהיה לי פחות מ-1.5 מיליון ש"ח או שאהיה ממש קרוב לזה. האמת כשאני חושב על זה עכשיו, קצת מתבאס כי חשבתי שזה יהיה יותר בהישג יד...
נטו 21.5K . במה אתה עובד? מניח שלא הייטק וגם לא פיננסים או עברית.

נטו 21.5K . במה אתה עובד? מניח שלא הייטק וגם לא פיננסים או עברית.

בקשר לעברית אתה צודק... במקלדת שלי בלפטופ אין אותיות בעברית אז גם יותר קל לעשות טעויות כאלה. גם מבחינת ניסוח אז לפעמים מה שאתה מעלה על הכתב ומה שחשבת שהעלית זה יכול להיות שונה בגלל השלמה אוטומטית שאתה עושה לעצמך... הנטו שלי זה באזור ה-20.5 אבל החשבתי גם תהכנסה מהדירה ואז זה יוצא בערך 21.5.

בכל מקרה באפשרות הראשונה של ההנחה טעית...

נערך לאחרונה ב:
אגב אני לא רואה פה התייחסות לפרישה חלקית, מה אתם חושבים על האפשרות הזאת?

או לשנות אותם או להמר בסיכון גבוה יחסית.
זה לא מתאים לכול אחד.
אתה מתכנן על ילדים בעתיד?
לראיתי אתה צריך למצוא עבודה או עסק שיאפשר לך גם לחיות בתקופה שאתה לא עובד וגם לחסוך עוד(לא קל אבל אפשרי).

או לשנות אותם או להמר בסיכון גבוה יחסית.

זה לא מתאים לכול אחד.
אתה מתכנן על ילדים בעתיד?
לראיתי אתה צריך למצוא עבודה או עסק שיאפשר לך גם לחיות בתקופה שאתה לא עובד וגם לחסוך עוד(לא קל אבל אפשרי).

1. כן כנראה אני אצטרך לעשות מהלכים בסיכון יותר גבוהה.
2. כרגע לא מתכנן ילדים בזמן הקרוב

היי
כדי להגיע להכנסה חודשית נטו של 15,000 ש"ח לאחר קיזוז מס הכנסה ומרווח ביטחון כנגד בלתמים של מט"ח,
כשמדובר רק בתיק נכסים, אתה זקוק לתיק סולידי בשווי של 3,750,000 ש"ח, לפחות 8 נכסים (חשוב פיזור גיאוגרפי),
מומלץ להוסיף קופת חירום בגובה של שנת עלויות מחיה, וכנגד כל נכס להוסיף קופת חירום נוספת.

לגבי שוק ההון אני מניח שרבים יוכלו לתת לך כאן מענה.

הנטיה שלי במקומך הייתה למשוך עוד כמה שנים (3-4) בשביל לצבור הון, בעיקר כי אני חושב שכמה שתתחיל יותר מוקדם משרה חלקית, ככה יקטנו הסיכויים לעצמאות כלכלית מלאה - מן הסתם בגלל ההון שנחסך באופן ישיר, אבל גם בגלל שקצב גידול ההון פסיבית יהיה יותר קטן בהתאם, אך כמובן תלוי כמה אחוזי משרה. עם השכר הזה גם לרדת ל80% ואתה במצב טוב.
גם אם אתה בוחר להתעלם מהפנסיה, לגבי הסכומים שכבר צברת ותצבור (החסכון החודשי) שווה כן להתייחס לפחות לפיצוי הפיטורים ולקה"ש. בקה"ש התייחסת למה שצברת, ההתרשמות שלי שלא נספרה כחלק מהחסכון החודשי? פרט חשבוני שמציג את המציאות באור יותר חיובי.
הייתי קצת יותר נדיב עם המספרים, שיערתי שמתוך הפנסיה, 40% זה פיצויים (אז ההון כרגע 1.15M), ועם תוספת של 1.5K קה"ש ו3K פיצויים לחסכון החודשי, ותשואות לאורך הדרך, יצא לי שעוד 3 שנים תהיה עם 2.2M. יותר מעודד ;)

ובגלל המצב שיש בקורונה אני מתכוון לנצל תהליכים של מאקרו כלכלה
ולתפוס אותם. כרגע אני בעיקר הלכתי על הסחורות שזה 90% מתיק ההשקעות ו-10% מניות ספציפיות בעיקר בתחום של ה- mining. אני יודע זה לא סטנדרטי אבל זה הוכיח את עצמו עד עכשי ויש לזה סיבות
נשמח שתחכים אותנו.
יש כאן אחוז נכבד מהתיק שלך, ואמנם ביקשת סיכון מוגבר כדי לעמוד בתוכנית אך לא כל סיכון בהכרח מפוצה בתשואה.

נשמח שתחכים אותנו.
יש כאן אחוז נכבד מהתיק שלך, ואמנם ביקשת סיכון מוגבר כדי לעמוד בתוכנית אך לא כל סיכון בהכרח מפוצה בתשואה.

אי אפשר הכל ישר, כי צריך יהיה להשאיר דברים לאחר-כך אבל סחורות זה די ברור כי בסך הכל לרוב כשערך המטבע יורד \ כשיש משבר הערך של הסחורות לרוב יעלו... מה שאני אוסיף על העניין הזה למה השקעתי בחברות שבתחום mining?. ובכן זה די פשוט. בשנים האחרונות הנפט היה במחיר גבוהה מה שבין השאר הכריח חברות בתחום ה mining להתייעל ולהיות יותר יעילים בשינוע. אבל עכשיו יש פה קומבינציה של שני תהליכים, חברות ה- mining יהיו יותר רווחיות בגלל עלויות סחורה שעלו, והנפט שלקח צ'אנק מהרווחים שלהם ירד בצורה משמעותית... שוב זה לא כל חברה שהיא בתחום הזה תעלה, אבל יש חברות שעלו יפה מאוד...

מקווה שלא אכזבתי.... ;), יש עוד כל מיני דברים ששמתי עליהם עין... אבל עוד לא הספקתי לבצע.

נערך לאחרונה ב:
חברות הייטק לא אוהבות עובדים במשרה חלקית בד״כ. לפעמים יש כאלה, אבל זה מעט מאוד. חוץ מסטודנטים, אבל אז שכר פר שעה בהתאם. אל תניח שאתה יכול לרדת ל 60% משרה עם 60% שכר ברוטו.

חברות הייטק לא אוהבות עובדים במשרה חלקית בד״כ. לפעמים יש כאלה, אבל זה מעט מאוד. חוץ מסטודנטים, אבל אז שכר פר שעה בהתאם. אל תניח שאתה יכול לרדת ל 60% משרה עם 60% שכר ברוטו.
צודק לחלוטין

• אהבתי
Reactions: HHH
1. כן כנראה אני אצטרך לעשות מהלכים בסיכון יותר גבוהה.
או לשנות את התוכנית,על תשכח שסיכון גבוה מאוד לטווח קצר בשוק ההון ברוב המקרים יוביל אותך להון קטן יותר או במקרה של נדל"ן תזרים שלילי.
2. כרגע לא מתכנן ילדים בזמן הקרוב
הייתי חושב על זה(למרות שזה לא פשוט)לפחות על הכיוון הכללי,זה מאוד מאוד משפיע על מי שמתכנן פרישה מלאה\חלקית.

היי
כדי להגיע להכנסה חודשית נטו של 15,000 ש"ח לאחר קיזוז מס הכנסה ומרווח ביטחון כנגד בלתמים של מט"ח,
כשמדובר רק בתיק נכסים, אתה זקוק לתיק סולידי בשווי של 3,750,000 ש"ח, לפחות 8 נכסים (חשוב פיזור גיאוגרפי),
מומלץ להוסיף קופת חירום בגובה של שנת עלויות מחיה, וכנגד כל נכס להוסיף קופת חירום נוספת.

לגבי שוק ההון אני מניח שרבים יוכלו לתת לך כאן מענה.
אני יכול להגיע לתשואה כזו נטו עם תיק ממונף? או שמדובר פה על כסף מהבית

אני יכול להגיע לתשואה כזו נטו עם תיק ממונף? או שמדובר פה על כסף מהבית

מדובר פה על נכסים סולידיים ללא מינוף, אחרי תשלום מס הכנסה, כולל מרווח בטחון של 15%
כנגד תנודה שלילית של המט"ח.
התחשיב מתעלם מעליית ערך הנכסים, ההתמקדות היא בתזרים החודשי משכירות לצורך מחיה בלבד.

מדובר פה על נכסים סולידיים ללא מינוף, אחרי תשלום מס הכנסה, כולל מרווח בטחון של 15%
כנגד תנודה שלילית של המט"ח.
התחשיב מתעלם מעליית ערך הנכסים, ההתמקדות היא בתזרים החודשי משכירות לצורך מחיה בלבד.
זה מעולה שמתעלם מעליית ערך הנכסים, כי אם מדובר פה על פרישה והשקעה בנכסים מניבים של בוא נאמר 20,0000 ש''ח בחודש
עליי להחזיק הון של 5M לא ממונפים.. קשה מאד וכנראה שאתה דוחה לי את התוכנית בכמה שנים ;)
שני שאלות:
1. מה לדעתך תהיה התשואה נטו שאוכל להשיג עם מינוף על הסכום הנקוב 5M בוא נגיד 70% מינוף, מסתפק בהערכה גסה
2. בוא נניח שהגעתי ל30% מהסכום הרצוי בכמה זמן אתה מעריך שאוכל להשלים את עצמי ל100% אם אני אלך על גישה של עליית ערך?

כמובן שיש הרבה משתנים והרבה מה לעבור בדרך ובלתמים, אבל מה שתוכל לתרום פה בהחלט ימקד אותי קצת יותר לשנים הקרובות, תודהה, לא מובן מאליו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
ארגמן מה המטרה שלכם בחיים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 72
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N התיעצות פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה