• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם?

ExeAction

משתמש רגיל
דירוג
419
אני משכיר דירות באנגליה במשך כשנה ו3 חודשים ובזמן הזה הייתי הכי פסיבי שאפשר.
יצרתי קשר אך ורק עם מנהל הנכסים האחראי ורק ממנו בלבד שמעתי על בעיות/תיקונים.
בתקופה האחרונה נוצרה בעיה מאוד גדול באחת הדירות עקב נזילה וכעת נדרש שיפוץ גדול והדירה לא ראויה למגורים.
רק אחרי שיחה ישירה עם הדיירת היוצאת הבנתי כמה איטית הייתה התקשורת כלפי ובדיעבד אולי יכלתי למזער נזקים.
בנוסף הדיירת שיתפה בכל מיני דברים על התנהלות הגרועה של חברת ניהול הבניין, והיה טוב לו הייתי יודע מוקדם יותר את הדברים האלה.

אומנם אפשר להאשים את ההתנהלות האיטית של חברת הניהול אך אין ספק שהייתי יכול לזרז עניינים אם הייתי יותר מעורב בתמונה.
אם לסכם את העיניין לחסרונות וייתרונות אז:
יתרונות:
1. מעבר יותר מהיר של מידע רלוונטי על הדירה ישירות מהדיירים אלי
2. הדייר יכול להרגיש שיש לו יותר עם מי לדבר

חסרונות
1. ההשקעה הופכת לפחות פסיבית
2. שוכר עלול להציק
אז השאלה הראשונה שכבר מצוינת בכתורת.. האם אתם יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם ואם כן, יש לכם תובנות בשבילי לפני שאעשה את הצעד הזה?
אני מניח שזה גם תלוי בכמות הנכסים הרי זה לא פרקטי לאדם עם עשרות נכסים. אניח שרוב האנשים בפורום כאן לא במצב הזה.

שאלה נוספת, האם אי פעם התעסקתם ישירות עם בעלי מקצוע?
בדירה אחרת התקלקלה המכונת כביסה (דירה מרוהטת), מנהל הנכס הביא טכנאי שטוען שצריך להחליף את המכונה. אני חושב ליצור קשר עם הדיירים בעצמי, לנסות להביא טכנאי נוסף שאמצא דרך בגוגל. מה דעתכם על זה?

לא. פשוט מקבל את מה שאומרים לי מנהלי הנכסים, זה המחיר של השקעה רחוקה ופאסיבית. יכול להיות אבל שאם היו לי הרבה תיקונים משמעותיים הייתי מתחיל לגשש. היה לי רק אחד כזה במספר שנים (לא מהסדר גודל שציינת אבל משהו גדול יותר) וסמכתי עליהם שזו אמת. אני עדיין משוכנע בכך אבל אם לומר את האמת אי אפשר לדעת בוודאות.
עריכה: רק לציין שבנכס היקר מביניהם (אירלנד) השירות של חברת הניהול כולל ביקורת פעם בחצי שנה עם דוח מפורט על מצב הדירה, כולל צילומים אז זה די עוזר להרגיע.

אני לא יודע מה התשובה לשאלה שלך, אבל שים לב שבכל השקעה שהיא לא העסק שלך אתה צריך לסמוך על אנשים שינהלו נכון את העסק בשבילך. אפילו בחברות ציבוריות יש מנהלים שלוקחים אינספור החלטות בקשר להשקעה שלך ואתה ממודר כמעט לחלוטין. אמנם יש הגנה של חוקי ניירות ערך, אבל העסקים של החברות הציבוריות כל כך מורכבים שיש לא מעט החלטות ניהוליות שאינן לטובתך כבעל מניות ואף אחד לא יוכל לעלות עליהן.

הדירות שבבעלותי חדשות , לכן אני מקווה שאמנע מתקלות גדולות כמו נזילות.

בעיניי פחות קריטי הוצאה גבוהה יותר.
ההוצאות מקוזזות הן באנגליה והן בארץ והתשואה שלי היא בהתאם למה שציפיתי כך שעבורי זה פחות משמעותי.
להתחיל להתעסק במדינה זרה מול שוכר ומול בעלי מקצוע פחות הקטע שלי.

1. מעבר יותר מהיר של מידע רלוונטי על הדירה ישירות מהדיירים אלי
2. הדייר יכול להרגיש שיש לו יותר עם מי לדבר
הי
1. לחברות הניהול יש פורטל, על פי חוזה השכירות השוכר מחויב לדווח ישירות בפורטל למנהל הנכס,
בשונה ממך מנהל הנכס לא עוסק בעבודה אחרת, זה העיסוק שלו לטפל במספר דירות,
מנהל הנכס גם מסנן דרישות קנטרניות ולא רלוונטיות שלפעמים שוכרים שולחים לבעלי הדירה.

2. הדייר מרגיש שיש לו עם מי לדבר כל עוד הפניות שלו ענייניות ולא ממקום של לקטר או להציק.

שאלה נוספת, האם אי פעם התעסקתם ישירות עם בעלי מקצוע?

בכל פעם יכולה להיות תקלה המצריכה איש מקצוע שונה, חברת ניהול עובדת עם מספר אנשי מקצוע מקומיים,
ומקבלת מן הסתם קדימות בשירות בזכות נפח העבודה שהם מספקים לבעלי המקצוע.

אם אתה רוצה לקבל שליטה על ההשקעה אתה יכול להשתחרר מחברת הניהול,
תצטרך לאתר שוכרים בעת השכרה,
להעביר את השוכרים בדיקה בחברה חצונית,
לגבות דיפוזיט ושכירויות,
לטפל בשוכר שאינו משלם בזמן או לא משלם בכלל ואלי תצטרך לערב עו"ד לצורך הפינוי,
להתעסק בדרישות לתיקונים,
לתת מענה לדרישות מוזרות של שוכרים שכיום מנהל הנכסים לא מעביר אליך,
במידה ותרצה להעלות שכירות או לפנות שוכר תצטרך לשלוח לו את הטופס המקובל על פי החוק המקומי, בזמן המקובל,
בכניסת ויציאת שוכר תצטרך לשכור שירות של ביצוע אינספקשן כדי לדעת האם לשחרר לשוכר את הדיפוזיט או לדרוש מחשבון הנאמנות של הדיפוזיט,
לגבי מחירי השכירות יהיה לך קשה להחליט בשלט רחוק, המחיר מושפע ממספר פרמטרים ולכן יש גם שוני בגובה השכירות בדירות דומות באותו הבניין,
במקרה חירום, בחברת הניהול יש עובד תורן 24/7, כיצד אתה תיתן מענה בשבת ,בחופשה או סתם באמצע הלילה ?
חברת הניהול נמצאת בשטח ובמקרה של בעיות שונות ניתן להיעזר בהם,
בכלל, למה אתה חושב שאתה יכול לנהל דירה להשקעה טוב יותר ממנהל נכסים מקצועי שעוסק בזה לפרנסתו? אפילו אני נעזר בחברות ניהול בארץ.

למשקיעי נדל"ן בתחילת דרכם יש קושי להכיל בלתמים, זה טבעי, צריך לעבור תהליך להכיל את זה, זה בדיוק כמו שהסולידית מייעצת לא לברוח מהבורסה בעת
גל ירידות מחירים בשוק ההון.

נקודה נוספת, רובנו עושים הכללה ובטוחים שבעלי מקצוע מרמים אותנו, לכן כשיש צורך בתיקון, אנחנו ישר תוקפים את מנהל הנכס, אפילו לי זה קרה לאחרונה,
כעסתי על מנהל הדירה, ביקשתי שיתן לי הצעות נוספות לתיקון, בדיעבד האינסטינקט הבסיסי שלי להאשים התברר כטעות ואפילו התנצלתי על כך :)

בהצלחה בכל דרך שתבחר !

נערך לאחרונה ב:
אם אתה רוצה לקבל שליטה על ההשקעה אתה יכול להשתחרר מחברת הניהול,
הכוונה לא הייתה לדון בהשתחררות מחברת הניהול אלא ברעיון לנקוט גישה היברידית בניהול הנכס.
לא חייבים להסתכל על זה בגישת שחור/לבן (פסיבי לחלוטין/ניהול אישי).
אני תוהה לגבי מצבים שאולי יש בהם מקום להתערבות אישית מינורית אך עדיין הנכס ברובו יהיה מנוהל.
נקודה נוספת, רובנו עושים הכללה ובטוחים שבעלי מקצוע מרמים אותנו, לכן כשיש צורך בתיקון, אנחנו ישר תוקפים את מנהל הנכס, אפילו לי זה קרה לאחרונה,
כעסתי על מנהל הדירה, ביקשתי שיתן לי הצעות נוספות לתיקון, בדיעבד האינסטינקט הבסיסי שלי להאשים התברר כטעות ואפילו התנצלתי על כך :)
אין כעס כלפי מנהל הנכס אבל בהחלט כשטכנאי טוען שמכונת כביסה נהרסה לגמרי אחרי שנה+ קצת קשה לקבל את זה.
בנתיים ביקשתי חוות דעת שנייה מחברת הניהול.
אני עדיין משתעשע במחשבה ליצור קשר עם הדייר ואולי לחפש טכנאי באופן עצמאי ותוהה אם מישהו עשה את זה פה.

הכוונה לא הייתה לדון בהשתחררות מחברת הניהול אלא ברעיון לנקוט גישה היברידית בניהול הנכס.
לא חייבים להסתכל על זה בגישת שחור/לבן (פסיבי לחלוטין/ניהול אישי).
אני תוהה לגבי מצבים שאולי יש בהם מקום להתערבות אישית מינורית אך עדיין הנכס ברובו יהיה מנוהל.
הי
כאשר אתה אומר למנהל נכס אני אטפל בתיקונים ואמצע אנשי מקצוע, זה אומר שאתה לא סומך עליו,
זה רמז שאולי הוא מרמה אותך ולוקח אחוזים מאיש המקצוע, זה רמז שהוא לא עושה את העבודה שלו כמו שצריך,
כאיש מקצוע זה מה שאני הייתי מרגיש.

אין כעס כלפי מנהל הנכס אבל בהחלט כשטכנאי טוען שמכונת כביסה נהרסה לגמרי אחרי שנה+ קצת קשה לקבל את זה.
בנתיים ביקשתי חוות דעת שנייה מחברת הניהול.
אני עדיין משתעשע במחשבה ליצור קשר עם הדייר ואולי לחפש טכנאי באופן עצמאי ותוהה אם מישהו עשה את זה פה.
נהגת נכון, אני לא חושב שאתה צריך ליצור קשר עם השוכר, אתה לא מכיר אותו וגם יש לו אינטרס להשמיץ את חברת הניהול בפני בעל הדירה.

לגבי לחפש טכנאי זה זכותך, אתה בעל הדירה, לדעתי אתה תאבד כאן את מנהל הנכס הוא יקבל את זה כחוסר אמון וזה יפגע
במוטיבציה שלו לתת לך שרות טוב, תנסה להעמיד את עצמך בנעליו, איך היית מרגיש במקומו.

הי
כאשר אתה אומר למנהל נכס אני אטפל בתיקונים ואמצע אנשי מקצוע, זה אומר שאתה לא סומך עליו,
זה רמז שאולי הוא מרמה אותך ולוקח אחוזים מאיש המקצוע, זה רמז שהוא לא עושה את העבודה שלו כמו שצריך,
כאיש מקצוע זה מה שאני הייתי מרגיש.
אם חברת הניהול לא מקבלת אחוזים על זה שהיא מביאה בעל מקצוע אז למה שיהיה לה אכפת אם הוא מביא מישהו אחר? זה אפילו חוסך להם עבודה של תיאום עם בעל המקצוע, תשלום לבעל המקצוע, חיוב של הלקוח. כלומר יש כאן סטירה בדבריך לדעתי.

אני משער שהם כן מקבלים תגמול מסוים מבעל המקצוע וזה הגיוני.

אם חברת הניהול לא מקבלת אחוזים על זה שהיא מביאה בעל מקצוע אז למה שיהיה לה אכפת אם הוא מביא מישהו אחר? זה אפילו חוסך להם עבודה של תיאום עם בעל המקצוע, תשלום לבעל המקצוע, חיוב של הלקוח. כלומר יש כאן סטירה בדבריך לדעתי.

אני משער שהם כן מקבלים תגמול מסוים מבעל המקצוע וזה הגיוני.

זה מאוד פשוט, כאשר אתה מראה למנהל נכס או כל איש מקצוע אחר שאתה לא סומך עליו ואולי אפילו חושד שהוא עושה רווח על הגב שלך,
זה פוגם במערכת האמון ובשירות שתקבל, מדובר בבני אדם, זה ייצור אנטי כלפיך, זה לא שווה את זה, אתה מחזיק נכס
במקום מרוחק ויש לך תלות במנהל הנכס, תאר לך שהוא פחות יתאמץ בגביית שכירות משוכר שמאחר בתשלום, פחות יתאמץ בעת מציאת שוכר,
פחות יתאמץ לגבות עלות תיקון מהשוכר כתוצאה מהתנהגות לא אחראית של השוכר וישר יחייב אותך בעלות התיקון, תאר לך שמנהל הנכס לא יגן על האינטרסים
שלך אל מול השוכר כמו שהוא אמור לעשות.......

זה מאוד פשוט, כאשר אתה מראה למנהל נכס או כל איש מקצוע אחר שאתה לא סומך עליו ואולי אפילו חושד שהוא עושה רווח על הגב שלך,
זה פוגם במערכת האמון ובשירות שתקבל, מדובר בבני אדם, זה ייצור אנטי כלפיך, זה לא שווה את זה, אתה מחזיק נכס
במקום מרוחק ויש לך תלות במנהל הנכס, תאר לך שהוא פחות יתאמץ בגביית שכירות משוכר שמאחר בתשלום, פחות יתאמץ בעת מציאת שוכר,
פחות יתאמץ לגבות עלות תיקון מהשוכר כתוצאה מהתנהגות לא אחראית של השוכר וישר יחייב אותך בעלות התיקון, תאר לך שמנהל הנכס לא יגן על האינטרסים
שלך אל מול השוכר כמו שהוא אמור לעשות.......
אני מסכים שעדיף לנהוג כמו שאמרת, אבל עדיין יש פה סתירה בטיעון כמו שהסברתי קודם.

אני לא יודע מה התשובה לשאלה שלך, אבל שים לב שבכל השקעה שהיא לא העסק שלך אתה צריך לסמוך על אנשים שינהלו נכון את העסק בשבילך. אפילו בחברות ציבוריות יש מנהלים שלוקחים אינספור החלטות בקשר להשקעה שלך ואתה ממודר כמעט לחלוטין. אמנם יש הגנה של חוקי ניירות ערך, אבל העסקים של החברות הציבוריות כל כך מורכבים שיש לא מעט החלטות ניהוליות שאינן לטובתך כבעל מניות ואף אחד לא יוכל לעלות עליהן.
חייב להודות לך שהפסקה הזו הצליחה להחדיר בי פרספקטיבה חדשה חיובית. תודה!

רוכב על השרשור - מה מקורות הידע שלכם לגבי השקעה באנגליה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
N אסיפת בעלי מניות שוק ההון 6
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
Tsachi01 מיואש כבר מכמות ההמלצות המזויפות שרצות ברשת על בעלי מקצוע אוף טופיק 21
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
ל הטבות מס לגימלאים\בעלי הכנסה נמוכה\בעלי מוגבלות מיסים 1
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
B בעלי הדירות לא מעוניינים להשכיר לי אוף טופיק 166
Y רישום בעלי מניות בדוחות צרכנות פיננסית 0
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
P סמכויות ואחריות בעלי תפקידים/שותפים בשותפות אוף טופיק 0
I ETF בעלי הביצועים הטובים ביותר ב-5 שנים האחרונות שוק ההון 3
Ron.B שיקולים של בעלי דירה בהשכרה- שיפוץ משותף נדל"ן 16
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
ביולוג ירושלמי True Facts By Ze Frank - ערוץ אתה-צינור נפלא לעובדות משעשעות-ציניות-מבדחות על בעלי חיים שונים. אוף טופיק 0
J המלצה על יועץ משכנתאות ו/או בעלי תפקידים לבנית בית נדל"ן 31
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
mr.mo מבנה מסוכן כיצד ניתן לחייב את בעלי הדירות נדל"ן 4
Cleo אסיפת בעלי אג"ח בעקבות פירוק שוק ההון 10
yossik מזמינים מוצר בעלי-אקספרס? עדיף לא לשלוח דרך China Post צרכנות פיננסית 4
אורה שאלה לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית אוף טופיק 3
איתמר חסון השקעה באמצעות בית השקעות עבור ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 17
פ רימו את בעלי המניות, ובעלי המניות שילמו את הקנס אוף טופיק 5
c881 לכל האמריקאים שביננו בעלי 401K - תכנון מס בעתיד שיש להתייחס אליו שוק ההון 30
ח חוסר איזון בן בעלי ושוכרי הדירות אוף טופיק 81
מתכנת TheMarker - בעלי אזרחות אמריקאית? האמריקאים רוצים להכניס לכם יד לכיס שוק ההון 28
דרכמה השקעה לישראלים בעלי אזרחות אירופאית שוק ההון 4
adamshalev בעלי IRA של הלמן אלדובי יכולים לראות עכשיו דוחות באתר צרכנות פיננסית 12
Henchman34 מה קורה כאשר יש ניגוד בין רוב בעלי המניות לדירקטוריון? שוק ההון 9
Y השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 759
ש בעלי מקצוע בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
Y מכירת דירות בירושה בישראל ע"י אזרח אמריקאי מיסים 9
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
T האם יש יתרון משמעותי בהתארגנות כקבוצה לרכישת דירות? נדל"ן 16
A בניית דירות על הגג ע"י הקבלן נדל"ן 8
S שאלה: מגמות מחירי דירות לפי מודעות נדל"ן 6