• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הייתם עושים עם הRSUs ?

הירהורים

משתמש רשום
דירוג
10
מה הייתם עושים במצבי?

אנחנו זוג בני 40 ו35, ההוצאות חודשיות סביב ה 25K ש"ח, הכנסות חודשיות סביב ה70K ש"ח (נטו).

ה70 מורכב משתי משכורות(42K~) + דיבידנד מRSU (כ 13K~) + והשאר מהשקעות לא סחירות (שכ"ד מדירה בארץ, השקעות אלטרנטביות בחו"ל, ריבית מקרן חוב).

שויי הRSU כ 1.5M$ לפני מס, שווי הנכסים הלא סחירים כ 4.5M ש"ח (אגב, לדעתי חלקן יהיו הפסדיות בסוף), בנוסף יש תיק השקעות פאסיבי (ללא הכנסות) בשווי של כ 2.3M ש"ח.

עובדתית אנחנו יכולים לפרוש פרישה מוקדמת כבר כעת, אך בוחרים שלא לעשות זאת כי אנחנו פוחדים מחוסר הוודאות, וכי אין אפשרות לרדת למשרה חלקית כרגע.

ההתלבטות הגדולה היא מה לעשות עם הRSU.
מצד אחד כ"כ הרבה כסף במנייה אחת, זה אנטי תזה מוחלטת לאסטרטגיית ההשקעות שלנו, ובמידה והמנייה קורסת ביום בהיר אחד, ההפסד יהיה מאוד כואב, ממש לא מכה קלה בכנף.
מצד שני:
1) אנחנו מקבלים דיבידנד של כ3%-4% על הון שמעל חציו שייך למעשה למס הכנסה וביטוח לאומי.
2) כאשר אפרוש - אוכל להתחיל לפזר את הכסף במיסוי נמוך יותר.
3)גם אם קורה הגרוע והשווי יירד ל0 - זה לא ישפיע במאומה על התנהלותנו ביום יום.

ברור לי שזה מאוד אינדיבדואלי - אך הייתי שמח לשמוע דעות ונימוקים לכאן ולכאן.

תודה רבה לכולם.

RSU הוא בין הדברים הבודדים בהם דיבידנד מפחית משמעותית את המיסוי. לא הייתי ממהר למכור, למעט הענקות בהן גובה המס הפירותי נמוך ביחס לשווי.

מתחילים בחיפוש:
גוגל פורום הסולידית RSU

מה כוונתך? האם פוסטים ברוח הנ"ל מתפרסמים פה כל שני וחמישי? אני לא ראיתי...

או שיש פורום אחר שמתאים באופיו לפוסט הנ"ל ? לא ראיתי כזה..

RSU הוא בין הדברים הבודדים בהם דיבידנד מפחית משמעותית את המיסוי. לא הייתי ממהר למכור, למעט הענקות בהן גובה המס הפירותי נמוך ביחס לשווי.

אכן, RSUs עם מס פירותי נמוך נמכרו. בסימולציות שאני עושה בESOP למה שנשאר - המס יוצא סביב ה 50% או מעל.

בסימולציות שאני עושה בESOP למה שנשאר - המס יוצא סביב ה 50% או מעל.
לא הייתי מסתמך על סימולטור המס, הנאמן מנכה במקור 62% על החלק הפירותי, כיוון שאינו מכיר את חבות המס האישית שלך.

מה כוונתך? האם פוסטים ברוח הנ"ל מתפרסמים פה כל שני וחמישי? אני לא ראיתי...

או שיש פורום אחר שמתאים באופיו לפוסט הנ"ל ? לא ראיתי כזה..

אכן, RSUs עם מס פירותי נמוך נמכרו. בסימולציות שאני עושה בESOP למה שנשאר - המס יוצא סביב ה 50% או מעל.
אין דבר כזה מעל 50%. למעט סכום נמוך מאוד, כשאתה במדרגת מס של 47% אתה כבר מגיע לתקרת התשלום לביטוח לאומי, כך שהמקסימום זה 47+מס יסף. הרווחים, לאחר שנתיים, ממוסים במקסימום 25% מס יסף, כך שבסך הכל תמיד קטן או שווה ל 50%.

אם המניה מחלקת דיבידנד, זה שיקול חזק להשאיר ולא למכור עד לזמן ללא הכנסה פירותית.

צריך לבחון את הסיכון לפי האחוז שה RSU מהווים מההון שלכם *נטו*, כולל דירה מגורים בבעלות אם יש. כמה זה יוצא אצלכם בערך?

עובדתית אנחנו יכולים לפרוש פרישה מוקדמת כבר כעת
זה לא נראה מדויק אם אתם גם חושבים ש
שווי הנכסים הלא סחירים כ 4.5M ש"ח (אגב, לדעתי חלקן יהיו הפסדיות בסוף)
כלומר, כלל ה-3% או ה-4% (או כל מספר אחר שתבחר) כן מתבסס על מחקרים בהם התיקים היו מושקעים בתמהיל יחסית מניב של שוק המניות ושוק האג״ח, לא על תיקים בהם שליש מהתיק הוא בהשקעה שאנחנו חושבים שתפסיד כסף).

לראייתי ההתלבטות הגדולה צריכה להיות דווקא לגבי הנכסים הלא סחירים הנ״ל, אבל כן אגיד שהדיונים בנושא ה-rsu מסתכמים בשאלה כמה אתם מאמינים במניה ומוכנים לסכן (כאשר כמובן שיש הבדל בין השקעה ״רגילה״ במניות להשקעה דרך rsu במניות).

אישית אני מחזיק ב-40~ אחוז מנייה יחידה של מעסיק קודם ומרגיש די בנוח, נראה שאתם מחזיקים בערך 45% מנייה יחידה של מעסיק/ים נוכחי/ים ולא מרגישים בנוח.

כלומר, כלל ה-3% או ה-4% (או כל מספר אחר שתבחר) כן מתבסס על מחקרים בהם התיקים היו מושקעים בתמהיל יחסית מניב של שוק המניות ושוק האג״ח, לא על תיקים בהם שליש מהתיק הוא בהשקעה שאנחנו חושבים שתפסיד כסף).
+1
בנכסים כאלו הייתי מתייחסת לתזרים ולא לשווי.
לדוגמא - את הנדל״ן בישראל הייתי מחשיבה לפי שכר הדירה שהוא מניב נטו (לשם הפשטות אני לוקחת לפי 10 חודשים פחות מס של 10%).
לגבי ההשקעות האלטרנטיבית בחו״ל… אין לי מושג על מה מדובר אצלכם, אבל לגבי זה הייתי מנסה להיות עוד יותר שמרנית. לנו לדוגמא יש נדל״ן בחו״ל ואותו אני מחשיבה בצורה מאוד מאוד שמרנית (מנסיון רע). ואני מחשבת את זה ככה - שכר דירה אחרי הפחתה של הוצאות קבועות (בחו״ל יש המון לא כמו בארץ). את זה לוקחת לפי 9 חודשים, ומזה מפחיתה גם את המס (לפי 11%).

האם פוסטים ברוח הנ"ל מתפרסמים פה כל שני וחמישי? אני לא ראיתי...
כן… יש לא מעט שרשורים כאלו…
והאמת שגם אני פתחתי שרשור כזה בעבר

מצד אחד כ"כ הרבה כסף במנייה אחת, זה אנטי תזה מוחלטת לאסטרטגיית ההשקעות שלנו, ובמידה והמנייה קורסת ביום בהיר אחד, ההפסד יהיה מאוד כואב, ממש לא מכה קלה בכנף.
מצד שני:
1) אנחנו מקבלים דיבידנד של כ3%-4% על הון שמעל חציו שייך למעשה למס הכנסה וביטוח לאומי.
2) כאשר אפרוש - אוכל להתחיל לפזר את הכסף במיסוי נמוך יותר.
3)גם אם קורה הגרוע והשווי יירד ל0 - זה לא ישפיע במאומה על התנהלותנו ביום יום.

ברור לי שזה מאוד אינדיבדואלי - אך הייתי שמח לשמוע דעות ונימוקים לכאן ולכאן.
העובדה שמקבלים דיבידנדים כל כך גבוהים מאפשרת מצד אחד למשוך רווחים יפים מה-RSU בלי למכור. מצד שני השאלה הגדולה היא עד כמה אתם מאמינים בחברה.
בסופו של יום הכסף הגדול הוא ה- RSU עצמו ולא הדיבידנדים, והסיכון שלך, באחזקה של מניה בודדת, לא יורד רק בגלל חלוקת הדיבידנדים (ואולי אפילו עולה בחלוקה גבוהה כזו).

בקיצור, ההחלטה אם להמשיך ולהחזיק את ה- RSU צריכה (לדעתי) להיות לפי סיבולת הסיכון שלכם ומנותקת מהדיבידנדים (מפתים ככל שיהיו).

לא הייתי מסתמך על סימולטור המס, הנאמן מנכה במקור 62% על החלק הפירותי, כיוון שאינו מכיר את חבות המס האישית שלך.

לתומי חשבתי שסימולטור המס כולל גם ביטוח לאומי, אלו האחוזים הנוספים, לא?
צריך לבחון את הסיכון לפי האחוז שה RSU מהווים מההון שלכם *נטו*, כולל דירה מגורים בבעלות אם יש. כמה זה יוצא אצלכם בערך?

בערך 50%. בהודעה הפותחת השמטתי קרן השתלמות של 0.6M ופנסיה בשווי של 2M (לא מתכוונים לגעת עד גיל 60).

לגבי שירשורים דומים - כל מקרה אינדיבידואלי והיה לי חשוב לקבל פידבק על המצב הספציפי שלנו.

לגבי הלא סחיר, אפרט קצת - גם כי זה משפיע על החלטת הRSU וגם כי מחפש מקום לפרוק (העיניינים הכספיים שלנו ידועים רק לי ולזוגתי, כל המשפחה חושבת שאנחנו עניים מרודים עקב סגנון החיים שלנו (לא מזיז לנו שזה מה שהם חושבים)) :

1) דירה בישראל בשווי של 2.5M .זו הערכה שמרנית, היוון לפי שכירות נוכחית של 2.75% נותן 2.9M.

2) 900K בתיק מנוהל שמושקע בנכסים אלטרנטייבים בלבד.
בעל דמי ניהול מזעזעים - כ 1.8% בשנה, ביצועים גרועים יותר מקרן כספית במשך השנתיים שאנו שם, ונזילות הזויה - ביקשנו בינואר השנה לצאת וזה ייקח עד סוף השנה פחות או יותר ל80% מהתיק, 20% נוספים נעולים כנראה עד אין קץ (קרנות מונטרו, מי שמכיר יודע..), וכל משך הזמן הזה ממשיכים לשלם את דמי הניהול הרצחניים.

3) 170K יורו הושקעו בפילאר איביאיי בגרמניה. משלמים קופון של 6% בשנה וחצי האחרונות( לפי התוכנית, ובזמן). נראה מה ייצא בסוף, תקופת נעילה של כ 5 שנים ( עד 27).

4) 120K$ בקרן חוב שמשלמת ריבית של 8% בשנה.
הריבית משולמת כמו שעון קרוב לשלוש שנים - אך כחלק מהמחשבה על פרישה קרובה , החלטנו להעביר כל מה שאפשר לשוק ההון, ולכן הסכום הנ"ל יעבור לתיק הפאסיבי בעוד כשלושה חודשים.

5) 100K$ בשותפות נדלן בארהב שמשקיעה בפרוטפיליו רחב של נכסים.
כמו בפילאר, גם פה יש נעילה לחמש שנים (עד 27) גם פה אמור להיות קופון שנתי של 6%, השנה לא חולק עקב קשיים תזרימיים בפרוייקט ( וזו גם ההשקעה שנפסיד בה לדעתי.)

לכל הנ"ל הגענו ע"י הכוונה של יועץ פיננסי בו נעזרנו לפני שהחלטנו לקחת את גורלנו בידינו( לפחות למדנו להתרחק מהם כמו מאש).

השירשור עצמו גורם לנו לחשוב שעדיף להשאיר את המניות - אנחנו מאוד מאמינים בחברה והדיבידנד שלה נחשב יציב וטוב, אנחש שהוא בתיק הדיבידנדים של הסולידית לדוג'.

מחשב נוספת שעלתה לי היא שברגע שאני פורש- אוכל למשוך משם עד תיקרת המס של 30% כל שנה ( כיום אנחנו ב50%) - זה ייתן מרווח מרגיע מההוצאות החודשיות, ובה בעת ימשיך את תזרים הדיבידנדים..

נערך לאחרונה ב:
פרסמתי הודעה בה הגבתי לרובכם, וגם קצת פרקתי על ההשקעות האלטרנטיביות, אך קיבלתי אזהרה שההודעה לא גלויה למשתמשים וממתינה לאישור מנהל.. לא ברור לי מדוע.

אך קיבלתי אזהרה שההודעה לא גלויה למשתמשים וממתינה לאישור מנהל.. לא ברור לי מדוע.
היא כוללת קישור? משתמשים חדשים צריכים אישור על הודעות עם קישורים.

פרסמתי הודעה בה הגבתי לרובכם, וגם קצת פרקתי על ההשקעות האלטרנטיביות, אך קיבלתי אזהרה שההודעה לא גלויה למשתמשים וממתינה לאישור מנהל.. לא ברור לי מדוע.
ייתכן שיש שם קישור או תמונה. בכל אופן, סבלנות.

אתם במצב חלומי יחסית לרבים אחרים, עם סבילות גבוהה לשינויי השוק וגיוון יחסי במקורות ההכנסה.
גם אם המניה תיפול מחר ב 50% כנראה שרמת חיים שלכם לא תיפגע, החיסכון ימשיך ויהיה לכם אוויר להמתין עד שהמניה תשתקם. את ההכנסה העודפת שיש לכם כרגע אפשר להשקיע בגיוון התיק.
בקיצור - המשיכו לחיות את החלום ותהנו. הלוואי עלי תזרים כמו שלכם ...

@האזרח הקטן, לתומי חשבתי שסימולטור המס כולל גם ביטוח לאומי.. למה שמס פירותי יגיע ל62%?

@Delver, בערך 50%. בהודעה הפותחת השמטתי קרן השתלמות של 0.6M ופנסיה בשווי של 2M (לא מתכוונים לגעת עד גיל 60).

@קפיצת הדרך, לגבי שירשורים דומים - כל מקרה אינדיבידואלי והיה לי חשוב לקבל פידבק על המצב הספציפי שלנו.

לגבי הלא סחיר, אפרט קצת - גם כי זה משפיע על החלטת הRSU וגם כי מחפש מקום לפרוק (העיניינים הכספיים שלנו ידועים רק לי ולזוגתי, כל המשפחה חושבת שאנחנו עניים מרודים עקב סגנון החיים שלנו (לא מזיז לנו שזה מה שהם חושבים)) :

1) דירה בישראל בשווי של 2.5M .זו הערכה שמרנית, היוון לפי שכירות נוכחית של 2.75% נותן 2.9M.

2) 900K בתיק מנוהל ע"י בית השקעות שמתמחה בנכסים אלטרנטייבים בלבד.
בעל דמי ניהול מזעזעים - כ 1.8% בשנה, ביצועים גרועים יותר מקרן כספית במשך השנתיים שאנו שם, ונזילות הזויה - ביקשנו בינואר השנה לצאת וזה ייקח עד סוף השנה פחות או יותר ל80% מהתיק, 20% נוספים נעולים כנראה עד אין קץ (קרנות מונטרו, מי שמכיר יודע..), וכל משך הזמן הזה ממשיכים לשלם את דמי הניהול הרצחניים.

3) 170K יורו הושקעו בפילאר איביאיי בגרמניה. משלמים קופון של 6% בשנה וחצי האחרונות( לפי התוכנית, ובזמן). נראה מה ייצא בסוף, תקופת נעילה של כ 5 שנים ( עד 27).

הריבית משולמת כמו שעון קרוב לשלוש שנים - אך כחלק מהמחשבה על פרישה קרובה , החלטנו להעביר כל מה שאפשר לשוק ההון, ולכן הסכום הנ"ל יעבור לתיק הפאסיבי בעוד כשלושה חודשים.

5) 100K$ בשותפות נדלן בארהב שמשקיעה בפרוטפוליו רחב של נכסים.
כמו בפילאר, גם פה יש נעילה לחמש שנים (עד 27) גם פה אמור להיות קופון שנתי של 6%, השנה לא חולק עקב קשיים תזרימיים בפרוייקט ( וזו גם ההשקעה שנפסיד בה לדעתי.)

לכל הנ"ל הגענו ע"י הכוונה של יועץ פיננסי בו נעזרנו לפני שהחלטנו לקחת את גורלנו בידינו.

השירשור עצמו גורם לנו לחשוב שעדיף להשאיר את המניות - אנחנו מאוד מאמינים בחברה והדיבידנד שלה נחשב יציב וטוב, אנחש שהוא בתיק הדיבידנדים של הסולידית לדוג'.

מחשבה נוספת שעלתה לי היא שברגע שאני פורש- אוכל למשוך משם עד תיקרת המס של 30% כל שנה (כיום אנחנו ב50%) - זה ייתן מרווח מרגיע מההוצאות החודשיות, ובה בעת ימשיך את תזרים הדיבידנדים.

• אהבתי
Reactions: Ran
@Delver, בערך 50%. בהודעה הפותחת השמטתי קרן השתלמות של 0.6M ופנסיה בשווי של 2M (לא מתכוונים לגעת עד גיל 60).
50% *נטו*? אחרי שהורדת מהשווי של ה RSU כ 50% מס? אם זה המצב אני אישית הייתי מדלל עכשיו כשהכל בשיא וקונה מדד רחב, זה סיכון גבוה מאוד להיות ככה עם חצי מההון הכולל נטו במניה בודדת, טובה ככל שתהיה.

השאלה שלך גרמה לי להבין שהתשובה המקורית שלי של 50% - היא לא נכונה.

סך השווי ללא הRSU בכלל הוא כ 9M ( לפני מיסי רווח הון וכו'). הRSU שווים היום כ 6M ברוטו - כלומר כ40% מההון, ואם מסתכלים על הנטו, 3M, נקבל 25%.

השאלה שלך גרמה לי להבין שהתשובה המקורית שלי של 50% - היא לא נכונה.

סך השווי ללא הRSU בכלל הוא כ 9M ( לפני מיסי רווח הון וכו'). הRSU שווים היום כ 6M ברוטו - כלומר כ40% מההון, ואם מסתכלים על הנטו, 3M, נקבל 25%.

זה עדיין שגוי כי שאר ה 9M הם גם ברוטו, צריך לעשות נטו חלקי נטו, משמע זה מעל 25% (לא יודע בכמה).

אני לא הייתי עולה מעל 25%.

נ.ב. מומלץ לצטט את מי שאתה עונה לו, אחרת לא מקבלים נוטיפיקציה...

זה עדיין שגוי כי שאר ה 9M הם גם ברוטו, צריך לעשות נטו חלקי נטו, משמע זה מעל 25% (לא יודע בכמה).

אני לא הייתי עולה מעל 25%.

נ.ב. מומלץ לצטט את מי שאתה עונה לו, אחרת לא מקבלים נוטיפיקציה...

קיבלתי, והנה צוטטת.

רובם של ה 9M נטולי מס, התיק הפאסיבי רובו עדיין קרן, ולגבי פנסיה, אני לא בטוח מה יהיה המיסוי אבל נניח שהוא גבוה ועל כל הסכום - כ 30%, זה אומר שהמניות בנטו עדיין בערך 35%-40%.

אני אאזן לכיוון ה 30%, ועם זה נרגיש לא רע בכלל.

אגב, תודה לכל מי שמגיב, זה ממש עוזר לקחת החלטה יותר מושכלת.

אני תמיד מסתכלת על הנטו ב- RSU. כי להבדיל מנכסים אחרים אין חלק של ״קרן״ שהוא פטור ממס, והחלטה על מכירה מיידית תהיה לפי המס העכשווי שהוא גבוה מאוד.

דירה בישראל בשווי של 2.5M .זו הערכה שמרנית, היוון לפי שכירות נוכחית של 2.75% נותן 2.9M.
אם אני מבינה נכון הדירה הזו, זו דירתכם היחידה, שאתם משכירים אותה וגרים בשכירות, נכון?
כלומר ההוצאות:
ההוצאות חודשיות סביב ה 25K ש"ח
כוללות שכר דירה שאתם משלמים, נכון?
האם אתם מתכננים/רוצים לקנות (בעתיד) דירה למגורים?
האם אתם מתכננים בעתיד שינויים משמעותיים באורח החיים (לדוגמא הרחבת המשפחה)?
כי אם כן זה מגדיל את אי הוודאות בתכנון הפרישה המוקדמת, ואולי יכול להשפיע על סיבולת הסיכון שלכם.

2) 900K בתיק מנוהל ע"י בית השקעות שמתמחה בנכסים אלטרנטייבים בלבד.

5) 100K$ בשותפות נדלן בארהב שמשקיעה בפרוטפוליו רחב של נכסים.

לכל הנ"ל הגענו ע"י הכוונה של יועץ פיננסי בו נעזרנו לפני שהחלטנו לקחת את גורלנו בידינו.
לדעתי שווה לקחת את ההשקעות הללו עם קמצוץ של מלח.
אישית הייתי מפחיתה את הסכומים לפי הסכומים שאני מאמינה שיהיו זמינים עבורי.
לדוגמא בסעיף 2 הייתי לוקחת 80% (אחרי מס).
אם נראה לך שבסעיף 5 תפסידו הייתי מורידה את ההפסד הצפוי (ואולי מוחקת את הסכום הזה לגמרי אם לא הייתי מאמינה שאראה את הכסף).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10

נושאים דומים

Back
למעלה