• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ?

סטודנט משקיען

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לחברי הפורום,

ראשית אציג את המצב - 1. יש לי 100 אלף בקופת גמל פטורה ממס שנפתחה לי בעבר הרחוק ע"י המשפחה וגם הוספתי לשם כסף (תודה ענקית למשפחה שפתחה עבורי).
2. יש לי עוד 150 אלף שמיועדים להשקעה .
את הכסף בקופת הגמל החלטתי לנייד לאלשטולר שחם 100% מניות (בזכות פוסט נהדר בסולידית שבו הבנתי שעדיף להשקיע את החלק המנייתי בתיק פטור ממס מאשר להשאיר אותו סולידי) . אני מודע לסיכון להפסיד והכנתי את עצמי לכך.
ועכשיו אני יושב על הגדר ולא יודע מה לעשות עם 150אלף הנוספים.
איך אני מתקדם מפה ?

קראתי במשך תקופה בבלוג ובפורום אך מהקריאה להשקעה עצמה יש מחסום בעיקר בגלל:
1. לא יודע במה עדיף לי להשקיע.
2. דרך איזה כלי להשקיע .
3. כמה אחוזים מהתיק אעדיף בהשקעות במניות לעומת אפיקים סולידים יותר.
אני לא מעוניין שהכסף ימשיך להישאר בבנק , ולכן חייב לעשות מעשה.

עוד קצת פרטים - חוץ מ250 האלו משאיר לעצמי כסף בצד בעובר ושב .
עוד כ3 שנים אמור להיכנס לי עוד 110-130אלף .
איך אני אמור להחשיב את הנתון הזה בחישוב של ההשקעות הנוכחיות (250 אלף)??

טווח זמן מינימלי להשקעה 5-10 שנים לפחות ( וזה במידה ועוד 5-10 שנים אני והאישה נחליט על רכישת בית ונזדקק לכסף) .

* יודע שאסור לכם להגיד לי מה לעשות אך מעוניין רק לשמוע דעות / מה אתם הייתם עושים במצב כזה ( וגם המלצות על פוסטים שיכולים לעזור לי)

תודה רבה למי שהשקיע מזמנו לקרוא ולנסח לי תשובה (:

יש לי 100 אלף בקופת גמל פטורה ממס שנפתחה לי בעבר הרחוק ע"י המשפחה וגם הוספתי לשם כסף (תודה ענקית למשפחה שפתחה עבורי).
אכן ראוי להערכה. הזניקו לך משמעותית את העתיד הכלכלי/השקעתי שלך.

את הכסף בקופת הגמל החלטתי לנייד לאלשטולר שחם 100% מניות (בזכות פוסט נהדר בסולידית שבו הבנתי שעדיף להשקיע את החלק המנייתי בתיק פטור ממס מאשר להשאיר אותו סולידי) . אני מודע לסיכון להפסיד והכנתי את עצמי לכך.
זה נשמע קצת כמו שנתת לזנב לכשכש בכלב.
דבר ראשון שאתה צריך לעשות הוא לקבוע את האלוקצייה של הנכסים עבור כל 250,000 השקלים שלך. בגדול היחס בין מניות לאגח בתיק בהתחשב באופק ההשקעה והאופי שלך (סלידה מסיכון).

אם יצא שיותר מ-100,000 במניות, רק אז זה מוצדק שהעברת את כל קופת הגמל להיות מנייתית.

• אהבתי
Reactions: MMM
2. דרך איזה כלי להשקיע .
אני לא מעוניין שהכסף ימשיך להישאר בבנק , ולכן חייב לעשות מעשה.
אלה בדיוק השאלות שכל משקיע שואל את עצמו.
קרא עוד בפורום, אפשר גם לחזור אחורה להודעות ישנות בפינת המשקיעים, תמצא עשרות התלבטויות דומות.
דרך אגב, לא יקרה כלום אם הכסף יישאר בבנק עד שתסיים את הלימוד. אין אינפלציה, והריבית חסרת הסיכון נמוכה מאוד.

אלה בדיוק השאלות שכל משקיע שואל את עצמו.
קרא עוד בפורום, אפשר גם לחזור אחורה להודעות ישנות בפינת המשקיעים, תמצא עשרות התלבטויות דומות.
דרך אגב, לא יקרה כלום אם הכסף יישאר בבנק עד שתסיים את הלימוד. אין אינפלציה, והריבית חסרת הסיכון נמוכה מאוד.
כמובן שהמשיך לקרוא , אך עדין לא רואה שזה מוביל אותי לקחת החלטה.

אכן ראוי להערכה. הזניקו לך משמעותית את העתיד הכלכלי/השקעתי שלך.

זה נשמע קצת כמו שנתת לזנב לכשכש בכלב.
דבר ראשון שאתה צריך לעשות הוא לקבוע את האלוקצייה של הנכסים עבור כל 250,000 השקלים שלך. בגדול היחס בין מניות לאגח בתיק בהתחשב באופק ההשקעה והאופי שלך (סלידה מסיכון).

אם יצא שיותר מ-100,000 במניות, רק אז זה מוצדק שהעברת את כל קופת הגמל להיות מנייתית.
מסכים שזו מקפצה לחיסכון ומודה להם על זה רבות.
החלטתי %100 מניות בקופת הגמל כי אני מאמין שאת החלק המנייתי אני רוצה בין 50%-80% מערך התיק כולו. לכן מעדיף שהחלק הפטור ממס יהיה עם פוטנציאל רווח גבוה יותר. עדין לא החלטתי עם עצמי כמה אחוזים מניות ולכן מתקשה להחליט מה לעשות עם 150אלף האחרים.

זו השאלה הכי משמעותית לתיק שלך, ואתה תהיה חייב לענות עליה בעצמך. עדיף אפילו עם אשתך, תחליטו על זה יחד.
תוכלו להיעזר בזה.

2. דרך איזה כלי להשקיע .
אתה כבר מבין שיש לחלק בין הפלח המנייתי לפלח האג"חי.
את הפלח המנייתי רוב האנשים כאן משקיעים באיזושהי קרן פסיבית שמחקה מדדי מניות.
עדיף לפזר כמה שיותר ברחבי העולם ולא להתמקד במדינה ספיציפית (כמו שעדיף שלא להתמקד במניות ספיציפיות).
המכשיר הכי פשוט שאני מכיר לעשות את זה, זה קרן הסל האמריקאית שסימולה VT. יש מגוון דרכים לעשות את זה בנוסף אתה יכול להסתכל על חלוקות שונות של תיקים כאן (אפשר להתאים את החלק המנייתי לפי החשיפה שבחרת שמתאימה לך).
אם אתה מעדיף קרנות ישראליות (עשוי להיות יותר רלוונטי בפלח האג"חי), אתה יכול לראות אפשרויות שונות כאן. שים לב שיכול להיות שדמי הניהול לא עדכניים.

את הכסף בקופת הגמל החלטתי לנייד לאלשטולר שחם 100% מניות
בעיקרון מדובר בהשקעה מאוד אקטיבית.
יושב איזשהו מנהל השקעות באלטשולר שחם ובוחר מניות שהן טובות או רעות ולפי זה קונה ומוכר.
הבעיה (לדעתי) עם השיטה האקטיבית, זה שמנהל ההשקעות הזה איננו נביא, וגם אין לו מכונת זמן כדי לדעת מהן המניות הטובות.
השיטה הפסיבית תעדיף לקנות את כל המניות לפי גודלן, ולזוז עם השוק.

הבלוג הזה, ובעקבותיו הרבה אנשים גם בפורום מעדיפים את השיטה הפסיבית.

אם אתה מעוניין בקופת גמל פסיבית יש לך מספר אפשרויות:

- קופת גמל בניהול אישי IRA. אם אינני טועה קיימת קבוצת רכישה שניתן להצטרף אליה בסכומים שאתה מתאר.
- קופת גמל מחקה מדדי מניות. יש כאן פירוט למספר אפשרויות. חסרה הקופה של אינפיניטי מניות חו"ל שמחקה את המדד MSCI all countries world.

בזכות פוסט נהדר בסולידית שבו הבנתי שעדיף להשקיע את החלק המנייתי בתיק פטור ממס מאשר להשאיר אותו סולידי
מעבר לקופת גמל, אתה יכול לפתוח קרן השתלמות.
זה תלוי אם אתה עצמאי או שכיר בהקשר של איך לפתוח ומי יפקיד לך כסף. אבל בגדול יש תקרה של כ18K בשנה שעליה אתה פטור ממס.
המסלולים דיי דומים לקופות הגמל. רוב החברות שיש להן קופות גמל וקרנות השתלמות, פותחות מסלולים מקבילים לשניהם. גם פה תוכל ללכת על IRA (רק 18K לא יספיקו, אבל זה מצטבר עם הכסף בקופת הגמל).

עוד כ3 שנים אמור להיכנס לי עוד 110-130אלף .
איך אני אמור להחשיב את הנתון הזה בחישוב של ההשקעות הנוכחיות (250 אלף)??
אני מתייחס לכסף עתידי שיכנס כפלח מזומן בתיק.
פלח מזומן הוא כמו אג"ח, אבל לטווח קצר מאוד - מח"מ 0. במונחי אג"ח זה אומר ממש לא מסוכן, אבל גם ממש לא רווחי (נומינלית).
אני לא מתייחס לזה באופן מלא כמו מזומן שיושב בתיק, כי הוא עוד לא שם, ואין לי אפשרות לקנות איתו מניות בזול אם יהיו ירידות.

כל זה נכון למזומן שייכנס בוודאות לתיק.
אני לא יודע מה המקור של ה110-130 אלף האלו, ועד כמה הם בטוחים. ככל שהם פחות בטוחים, אתה יכול פחות להתייחס אליהם ככסף בפלח דל הסיכון, ואתה צריך לסמוך עליהם פחות (לא הייתי מתייחס אליהם בתור חלק בפלח עתיר הסיכון - מניות, אלא אם כן הם באמת מושקעים כך, כי הפלח עתיר הסיכון אמור לייצר תשואה, ואם הם לא מושקעים, כנראה שהם לא ייצרו תשואה).

בהצלחה

אני חושב שחלק לא מבוטל מהמסלול מחזיק מניות ספציפיות, כך שהוא לא פסיבי לחלוטין.
החזקה של מניות ספציפיות לא גורעת מפסיביות המסלול. זה תלוי מה המשקל שלהם, ומה מדיניות האיזון שלהם ביחס לתעודות הסל.

למשל, המסלולים שמחקים את מדד תא 35 מחזיקים בעיקר מניות ספציפיות.

החזקה של מניות ספציפיות לא גורעת מפסיביות המסלול
אבל אז אתה תלוי ביכולותיו של אדם זה או אחר, ומזה אנחנו כמשקיעים פסיביים מעדיפים להמנע, לא?

אבל אז אתה תלוי ביכולותיו של אדם זה או אחר, ומזה אנחנו כמשקיעים פסיביים מעדיפים להמנע, לא?
לא.
בלחקות מדד אכן יש בעיות טכניות (צריך לסחור רק לקראת סוף היום, צריך לוודא שהרכישות לא משפיעות על מחיר המדד עצמו ויש עוד הרבה עניינים), אך אלו עניינים טכניים ולא קשורים בשיקול דעת. המניות שמרכיבות את המדד ומשקלן נקבע לפי נוסחה. אין שיקול דעת במשקלים.

לא.
בלחקות מדד אכן יש בעיות טכניות (צריך לסחור רק לקראת סוף היום, צריך לוודא שהרכישות לא משפיעות על מחיר המדד עצמו ויש עוד הרבה עניינים), אך אלו עניינים טכניים ולא קשורים בשיקול דעת. המניות שמרכיבות את המדד ומשקלן נקבע לפי נוסחה. אין שיקול דעת במשקלים.
אוקי, למדתי עוד דבר חדש, תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O 250k לטווח קצר (אני אצטרך את הכסף) שוק ההון 29
Liron2035 מה עשיתם/מתכננים לעשות כששווי חשבון IB מגיע ל-250K$? שוק ההון 5
Liron2035 כבר התחלתי לכתוב ת'רד על תקרת ביטוח 250K ב-IB שוק ההון 4
A השקעה של 250K שמיועדים לפנסיה צרכנות פיננסית 2
הירהורים דירה ראשונה להשקעה - מה עוד לבדוק לפני שמתחילים ענייני חוזים עם עו"ד ? נדל"ן 7
M מדיניות השקעה בקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קופת גמל להשקעה (שלי) על שם אבי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה המלצות להשקעה לכסף שאני חי ממנו שוק ההון 6
M דירה להשקעה 80/20 במגדל בגבעתיים נדל"ן 4
E דירה להשקעה כחלק מתכנון פנסיוני כדאי? נדל"ן 7
L קופת גמל להשקעה לטובת חסכון לילדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M מחפש כיוון להשקעה במדדי ליבה תחת IB בקרנות סל איריות צוברות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
N חיפוש אג"חים אמריקאים להשקעה שוק ההון 0
L אזרח אמריקאי - דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
ש הזדמנות להשקעה בנדלן מניב - אני מוכר יזמות והגדלת הכנסות 9
roteml קניית דירה מסוג "דיור מוגן" להשקעה נדל"ן 1
B מה לעשות עם קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י התייעצות להשקעה שוק ההון 2
ש תמהיל משכנתא לדירה להשקעה דרך מחיר למשתכן נדל"ן 0
S דירה להשקעה ברומניה נדל"ן 16
F נקודת כניסה התחלתית להשקעה בדירה במרכז (דירה ראשונה) נדל"ן 11
M דירה בהנחה מול דירה בשוק החופשי להשקעה נדל"ן 3
R למי פונים לייעוץ בנוגע להשקעה בחברת סטארט אפ ? יזמות והגדלת הכנסות 8
B התלבטות לגבי קופת גמל להשקעה והלוואה כנגדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A בחירת קרן סל להשקעה - הכוונה\עזרה להבין נתוני קרן סל\מחקה בהשקעה סקטוריאלית שוק ההון 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה