• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל

שם בדוי

משתמש סולידי
דירוג
18
שלום,
רואה המון פוסטים על אנשים שמוכרים את הבתים בהם השקיעו בשנות ה 2008-2012 והשיגו עליהם מעל ומעבר.
עכשיו- יש בידיהם כ 2/3 מיליון שקל.
מה הייתם עושים אם היה לכם סכום כזה?

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,422
שלום,
רואה המון פוסטים על אנשים שמוכרים את הבתים בהם השקיעו בשנות ה 2008-2012 והשיגו עליהם מעל ומעבר.
עכשיו- יש בידיהם כ 2/3 מיליון שקל.
giphy.gif

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,100

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,570
חוזר על אותה פעולת השקעה במקום אחר, מקום שמגמת שוק הנדל"ן שלו נמצאת בדיוק היכן
שהיה שוק הנדל"ן של ישראל בין השנים 2008 עד 2010.

ERE בלי ה E

משתמש ותיק
דירוג
165
זו בדיוק ההתלבטות שלי כרגע אחרי מכירת דירה (3.5 מיליון אחרי מיסים והוצאות תיווך ועו"ד)..

ההתלבטות קשורה ישירות לבחירה בין הרצון לתזרים מסוים מההשקעה מול הבחירה בהשקעה למטרת מיקסום ***** הון ללא תזרים מזומנים מההשקעה.
אני עדיין זקוק לתזרים חודשי קטן מסכום שיושקע (כ 4000 שח) כדי להשלים כיסוי של הוצאות מחיה חודשיות ולכן שוקל 2 אופציות עיקריות:

1. תיק השקעות ממוסה בהקצאה של 50/50 או 40/60 (מניות/אגח).למשל: VWRA של ואנגרד בחלק מנייתי וקרנות סל "ישראליות" של iShares של אג"ח ממשלתי קצר 1-3 ובינוני 7-10 (בשילוב עם אג"ח ממשלתי ישראלי שקלי/צמוד 2-5) בחלק האג"חי. אולי גם 15-30% VEMT ו VAGP (ואנגרד) בחלק אגח"י של התיק (אג"ח שווקים מתעוררים ו global aggregate bonds) כדי להגדיל מעט תזרים מהתיק.
perpetual SWR של התיק הוא לפחות 2%שמגלם משיכה שנתית של 52500 שח (4375 חודשי).

2. חלק מנייתי כמו אופציה (1).
15-20 % מהשאר באג"ח שקלי קצר או שווה ערך מזומן והיתר השקעה בנדל"ן (עד 30 % מינוף בגלל הגיל (52) והרצון להוריד סיכון והתחייבויות בשלב זה בחיים). למשל:
שתי דירות של 1-1.3 מיליון במרחק הליכה מקו אדום של רק"ל. מרכז פתח תקווה בבדיקה.
דירה אחת למשפחות. תשואה נמוכה ויציבה משכ"ד (3-3.5% אם קונים נכון) וצפי להשבחה עתידית של התחדשות עירונית.
דירה שנייה: חלוקת דירת 3 חדרים (70-80מ"ר) ל 3 יחידות שותפים ע"י ביטול סלון (כל חדר עם שירוקלחת) ומטבח/פינת אוכל משותפים בסטדרט גבוה.
פונה למגזר רוסי בעיקר של מחפשי מגורים זולים לעת פנסיה וגם ליחידים שרוב היום עובדים מחוץ לבית ומחפשים פינה מרכזית ושקטה. צפי להשבחה עתידית כנ"ל ואופציית מגורים זמנית לילדים בוגרים במרכז הארץ אם ירצו כ plan B. צפי לשכ"ד משתי דירות (לפני מס) 3400-4000 מדירה ראשונה ו 4500-6300 מדירה שנייה. לאחר גיל 60 ניתן יהיה לעבור למסלול מס שולי שמכיר בהוצאות מימון, פחת ובכל הוצאה למטרת ייצור ההכנסה.

שם בדוי

משתמש סולידי
דירוג
18

כל הכסף ב VT?
חוזר על אותה פעולת השקעה במקום אחר, מקום שמגמת שוק הנדל"ן שלו נמצאת בדיוק היכן
שהיה שוק הנדל"ן של ישראל בין השנים 2008 עד 2010.

כל הארץ המחירים עלו, נראה פחות אופטימלי.
זו בדיוק ההתלבטות שלי כרגע אחרי מכירת דירה (3.5 מיליון אחרי מיסים והוצאות תיווך ועו"ד)..

ההתלבטות קשורה ישירות לבחירה בין הרצון לתזרים מסוים מההשקעה מול הבחירה בהשקעה למטרת מיקסום ***** הון ללא תזרים מזומנים מההשקעה.
אני עדיין זקוק לתזרים חודשי קטן מסכום שיושקע (כ 4000 שח) כדי להשלים כיסוי של הוצאות מחיה חודשיות ולכן שוקל 2 אופציות עיקריות:

1. תיק השקעות ממוסה בהקצאה של 50/50 או 40/60 (מניות/אגח).למשל: VWRA של ואנגרד בחלק מנייתי וקרנות סל "ישראליות" של iShares של אג"ח ממשלתי קצר 1-3 ובינוני 7-10 (בשילוב עם אג"ח ממשלתי ישראלי שקלי/צמוד 2-5) בחלק האג"חי. אולי גם 15-30% VEMT ו VAGP (ואנגרד) בחלק אגח"י של התיק (אג"ח שווקים מתעוררים ו global aggregate bonds) כדי להגדיל מעט תזרים מהתיק.

15-20 % מהשאר באג"ח שקלי קצר או שווה ערך מזומן והיתר השקעה בנדל"ן (עד 30 % מינוף בגלל הגיל (52) והרצון להוריד סיכון והתחייבויות בשלב זה בחיים). למשל:
דירה אחת למשפחות. תשואה נמוכה ויציבה משכ"ד (3-3.5% אם קונים נכון) וצפי להשבחה עתידית של התחדשות עירונית.
דירה שנייה: חלוקת דירת 3 חדרים (70-80מ"ר) ל 3 יחידות שותפים ע"י ביטול סלון (כל חדר עם שירוקלחת) ומטבח/פינת אוכל משותפים בסטדרט גבוה.
פונה למגזר רוסי בעיקר של מחפשי מגורים זולים לעת פנסיה וגם ליחידים שרוב היום עובדים מחוץ לבית ומחפשים פינה מרכזית ושקטה. צפי להשבחה עתידית כנ"ל ואופציית מגורים זמנית לילדים בוגרים במרכז הארץ אם ירצו כ plan B. צפי לשכ"ד משתי דירות (לפני מס) 3400-4000 מדירה ראשונה ו 4500-6300 מדירה שנייה. לאחר גיל 60 ניתן יהיה לעבור למסלול מס שולי שמכיר בהוצאות מימון, פחת ובכל הוצאה למטרת ייצור ההכנסה.

תודה על התשובה!

סרטון המשך ל- @ALEX47 -
https://www.youtube.com/watch?v=T71ibcZAX3I
איזה אדם רגוע ... טוב ללפני השינה ...

מעניין

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,570
כל הארץ המחירים עלו, נראה פחות אופטימלי.

אמת, לכן אני עושה זאת כיום בחו"ל :)

כמשקיע גלובלי בכל רגע נתון ישנו שוק נדל"ן גדול ומפותח אטרקטיבי להשקעה,
ואם נוסיף לכך את השקל החזק בשנים האחרונות זה מאוד כדאי ומעניין.

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
1,853

אישית, הייתי משקיע במנות קטנות (DCA) לאורך שנים במדד מנייתי רחב. קשה פסיכולוגית להיכנס בתקופה כזאת עם סכום ענק בבת אחת, גם אם נכון היסטורית ברוב המקרים.
כמובן שלא ממליץ ולא מייעץ.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,816
בגלל שזה סכום גדול יותר ממה שאני יכול לתפוס
הייתי מחלק אותו ל 2
50% לשוק ההון,
VTII - 65-75%
30-35% VXUS
ו 50% מזומן את זה הייתי מחלק לחלקים שכל חלק 10K ומצרף את זה לשכר וכל חודש משקיע את זה

לא חשוב שהיה לי אומץ להשקיע את הכל במכה אחת

סול

משתמש ותיק
דירוג
918

התשובה בעיני מאד ברורה- מה שיעשה לך שקט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 8
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 10
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 186
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 75
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
C איפה הייתם שמים כסף שנועד לבניית בית? שוק ההון 39
C איך הייתם מסווגים את התיק הזה? שוק ההון 16
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 22
U מה הייתם רוצים ללמוד כהעשרה או כתחביב? התפתחות אישית 17
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
V כמה הייתם מקציבים לשכר דירה במצב הנ"ל: מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
A איזה מסלול אתם הייתם סוגרים מהמשכנתה נדל"ן 11
דור דורים תיק פרישה - איך הייתם בונים אותו? צרכנות פיננסית 151
S שאלת נדל"ן, במה הייתם בוחרים? נדל"ן 17
מ איך הייתם משקיעים במצבי ? שוק ההון 15
ט איך הייתם מטפלים ב600k שמיועדים למדד? שוק ההון 31
amidar השקעה פוטנציאלית בביטקוין דרך ETF - הייתם הולכים על זה? שוק ההון 20