• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה?

אבל מה שמצער זה מה שלא עשינו.
לא יתכן, מה שלא עשינו זה מה שבחרנו לא לעשות כתוצאה מהבחירה מה כן לעשות. תדמיין שאתה הולך ביער ובכל צומת בוחר לפנות לכיוון מסויים. זה אומר שאת שאר הכיוונים בחרת לא ללכת בהם. אם בכל פעם שאתה בוחר משהו אחד אתה מצטער על כל השאר- זה חיים של אומללות

מסתבר שלא הבנת:
סבבה, אם אדם יודע שהוא פתית שלג ייחודי ששונה מכולם אז אין לו מה לקרוא מחקרים שנעשו על אחרים.

אותו אדם הוא כנראה בן דוד של הבחור שיודע מראש שיצליח בלי ללמוד ולכן לא זקוק ללימודים.

אם אדם יודע שהוא פתית שלג ייחודי ששונה מכולם
אז אדם שיש לו תשוקה לנושא כלשהו לפי הגדרתך הוא "פתית שלג ייחודי ששונה מכולם".
אדם שיש לו תשוקה לנושא כלשהו לא צריך להשוות את עצמו למחקרים שנעשו על אנשים שאין להם תשוקה לאותו הנושא.

אז אדם שיש לו תשוקה לנושא כלשהו לפי הגדרתך הוא "פתית שלג ייחודי ששונה מכולם".
אדם שיש לו תשוקה לנושא כלשהו לא צריך להשוות את עצמו למחקרים שנעשו על אנשים שאין להם תשוקה לאותו הנושא.
סבבה, אז כפי שכתבתי כבר קודם, תשווה במחקר שלך בין קבוצת אנשים עם תשוקה שלמדו לכאלה שלא למדו ותראה לאן הגיעו.

בכל מקרה למסקנות מגיעים מניתוח של מידע ומחקרים ולא מהתבוננות עצמית.

תשווה במחקר שלך בין קבוצת אנשים עם תשוקה שלמדו לכאלה שלא למדו ותראה לאן הגיעו.
טרחת לקרוא את הספר שהפניתי אותך אליו?
הוא משווה בדיוק את מה שאתה רוצה ומציג את התוצאות.

טרחת לקרוא את הספר שהפניתי אותך אליו?
הוא משווה בדיוק את מה שאתה רוצה ומציג את התוצאות.
קראתי את הערך בוויקיפדיה.
ערך מחקר לפני מאה שנה שבו ראיין 500 אנשים עשירים ואפיין מה גרם להם להצליח.
הערך הסטטיסטי של זה לגבי הכרעה בשאלה "האם ללמוד מדעי המחשב כדי להתברג במשרה טובה בהייטק" מוטל בספק גדול מאוד.

למען הסר ספק, אני מסכים איתך שתשוקה היא אלמנט חשוב שעוזר להצליח.
העניין הוא שאי אפשר להסיק מזה שבזכות תשוקה בלבד תצליח בהייטק - ייתכן למשל ששילוב של תשוקה, נטייה מתמטית ושליטה טובה באנגלית (סתם זורק) יתגלו כפרדיקטורים הכי טובים להצלחה ומי שיש לו רק תשוקה לא מאוד יצליח - צריך מחקר.

כל זה לא קשור בכלל לתואר כי ייתכן שעם כל התשוקה והיכולות שוק העבודה פשוט נותן הרבה פחות הזדמנויות לאנשים בלי תואר ולכן הם יגיעו פחות רחוק - שוב, אין דרך להכריע ללא מידע מתאים ומחקר.

אגב, נושא השרשור "מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב 20 שנה" לא כל כך רלבנטי לאנשים בני 25 ואפילו 30 :)
מאוד רלוונטי. כמה שעות בילדות שרפתי על סדרות בררה בערוץ 1 (עדיין לא היו לנו כבלים). במקום זה יכולתי ללמוד שפה זרה בגיל בו היא יכולה להקלט ברמת שפת אם, או להתאמן בנגינה, למשל.

מאוד רלוונטי. כמה שעות בילדות שרפתי על סדרות בררה בערוץ 1 (עדיין לא היו לנו כבלים). במקום זה יכולתי ללמוד שפה זרה בגיל בו היא יכולה להקלט ברמת שפת אם, או להתאמן בנגינה, למשל.
או לעזוב את הגן כדי ללמוד שפות תכנות בגיל בו המוח מאד גמיש כדי לפרוש לפני גיל 20

אם נגינה או ידיעת שפות חסרים לך, מה מונע ממך ללמוד היום?

אגב, לדעתי הטלביזיה בארץ (עם תרגום) תורמת מאד לידיעת אנגלית.

לגבי הויכוח של כן ללמוד או לא ללמוד מדמח, צריך לזכור שבתקופות שפויות בהן לא כל סטארטאפ קקיוני מגייס 50 מליון דולר, וחברות שמפסידות מליארדים לא מונפקות בשווי 100 מליארד דולר, אין ביקוש כ כך גבוה לעובדים כמו עכשיו ואז החברות הרבה יותר בררניות, ומישהו חסר תואר לא יעבור אפילו את הסינון הראשוני של כח אדם ובטח לא יוזמן לראיון.
לצעירים שבינינו נראה כאילו המצב היום הוא הנורמה, אבל בדיוק אותו המצב היה בסוף שנות ה90 שחטפו כל אחד שידע לתכנת ונתנו לו 25000שח לחודש בין אם היה לו תואר או שלמד לתכנת שבוע לפני מספר. אחרי 2001, חסרי התואר היו הראשונים להיפלט. המצב שקיים היום גם לא יימשך לנצח ובנקודה כלשהי יהיה תיקון דומה ל2001 כשפתאום השוק יתעורר ויחליט שלא הגיוני שחברה שמפסידה 5 מליארד בשנה שווה 100 מליארד, או שווה בכלל משהו. מענניין לשים לב שכיום חברות טכנוללוגיה לא פושטות רגל ולא נסגרות, ולא משנה כמה הן מפסידות. הן פשוט מגייסות עוד ועוד כסף

אם נגינה או ידיעת שפות חסרים לך, מה מונע ממך ללמוד היום?

אגב, לדעתי הטלביזיה בארץ (עם תרגום) תורמת מאד לידיעת אנגלית.

עכשיו המוח כבר פחות גמיש. האנגלית חורקת, הקואורדינציה צולעת... לומדים, אבל לאט. בע"ה אתאמן כבר בפנסיה D:

לגבי הטלוויזיה- בגיל צעיר לא הסכמתי לראות "תוכניות של גדולים", ובגיל מבוגר יותר, אמא שלי לא רצתה שאראה עם ווליום.

לא יתכן, מה שלא עשינו זה מה שבחרנו לא לעשות כתוצאה מהבחירה מה כן לעשות.
חלק מהדברים שלא עשינו זה באמת תוצאה של בחירה. אבל חלק אחר זוהי תוצאה של עצלות, פחד, סתם לא חשבנו על זה (חוסר פתיחות).

את צודקת שחיים של חרטה תמידית הם חיים אומללים, מצד שני חרטה לתקופה קצרה שאחריה מגיע תיקון והסקת מסקנות לעתיד היא חשובה מאוד.

קראתי את הערך בוויקיפדיה.
תקרה את הספר בגרסה החדשה - הוא מעודכן הרבה יותר.
הערך הסטטיסטי
סטטיסטיקה שמתקבלת מהתנהגות של אנשים עם אופי שונה לא רלוונטית עבור אינדיבידואל שיש לו אופי אחר.
העניין הוא שאי אפשר להסיק מזה שבזכות תשוקה בלבד תצליח בהייטק
כאן אנחנו נישאר חלוקים.

ממרום גילי ולאחר כמה וכמה טעויות עיסקיות לא הייתי משנה דבר
למעט חטא היוהרה שבו חטאתי ולכן לא חתכתי מוקדם
יותר עסק שכשל
למדתי מכל יום ומכל אירוע והם הביאוני למצבי הנוכחי
האחריות היא שלי ועלי הנטל
להוכיח מצד אחד ולקום כל בוקר מחדש לעבודה
אבל גם לי הגמול והיכולת לעשות את מה שאני עושה
ולחיות ברמת חיים וסגנון חיים לא סולידי בעליל
אני לא חושב שההצלחות שלי היו כולם פרי חוכמה טהורה בלבד
ברור לי שלמזל היה מרכיב לא קטן
ואם יורשה לי לצטט משפט של אבא של חבר:
״זה טוב לסמוך על המזל אבל כדאי להיות בעבודה בשבע בבוקר
כדי לפתוח לו את הדלת״

רק תוספת אחת שעלתה היום
הייתי מטפח הרגלי אימון גופני סדיר
ומקפיד על כך
לצערי לא עשיתי זאת עד היום
מנסה לשפר

אני אגיב בתור מישהו שעובד בהייטק (ולתקופה קצרה אפילו ביקר בצד האפל של ניהול צוות מתכנתים) ולא למד באופן פורמלי, אז כמובן שהכל סובייקטיבי.
תשוקה לתחום זה מאוד משמעותי, זה לא רק מפריד בין עבודה ולא עבודה, אלא זה מפריד בין מתכנתים טובים שעושים שינוי בעסק לבין כאלה שעושים רק מה שצריך ומתחת לכך.
עדיף לגייס אנשים עם תשוקה לתחום, אבל זה לא מספיק, כי צריך גם יכולת.

תואר מאפשר להבין ברמת הכותרת אם יש איזשהו סיכוי שלאותו אדם שאני מראיין יש יכולת, אבל רק כאשר מתחילים לשאול שאלות, רואים אם באמת יש יכולת, הרבה פעמים מניסיוני - תואר לא הוכיח את עצמו לאורך משך התעסוקה, אפילו תארים ממוסדות נחשבים. מניסיוני האישי - רוב המתכנתים המאוד מוערכים בארגונים שעבדתי בהם לא היה להם תואר או שלא היה להם תואר רלוונטי לתחום התכנות (אבל, כמובן שיש לי confirmation bias) וכמובן שיש הרבה פחות מתכנתים כאלה בארגון.
לא לשכוח שיש הרבה אנשים עם מוטיבציה (= רצון להצליח) שלא מצליחים והדבר שיותר גרוע מעובד מטומטם, זה עובד מטומטם עם מוטיבציה.

די בטוח שבגיל 6 לא יכלתי לשנות דבר.
הדבר העיקרי שמפריע לי כרגע זה שרק השנה התחלתי באמת להבין בכל הנושא הפנסיוני, קופות גמל, קרנות השתלמות.
רק עכשיו התלחתי ללמוד בצורה אקטיבית על כל נושא ההשקעות בפאסיביות ומרגיש שלי שבזבזתי את ה6 שנים הקודמות שלי...(בייחוד שהשוק פרח בעשור האחרון).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה