• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי?

1:אתה יכול לעשות כבחירתך, אבל דעה בשוק שלא מגובה במעשים פחות נחשבת אצלי וכנראה גם אצל עוד משקיעים.
2:כלומר אתה מהמר על הדולר לעומת השקל (בניכוי הפרשי מדדים) זה הימור עם סיכון לא קטן.
3: קודם כל לא יודעים מתי המגפה תעלם והאם זה יקרה בבת אחת, אבל יותר חשוב השוק יכול להתחיל לעלות מנקודת השפל גם במידה והמגפה נמשכת, כי השוק הוא סה"כ ציפיות המשקיעים מהעתיד הכלכלי.
4: כמה פספוס זה בסדר מבחינתך? 10% 5%? אם יעלה 30% ואז ירד שוב זה אומר שנגמר המשבר.
5: תעדכן אותנו בשרשור חדש כאשר אתה חוזר לשוק.
1. לא ראיתי את התיק שלך או של רוב המשתתפים כאן לפני שהם הביעו את דעתם. ואין לי גם בעיה עם זה. אלו דיונים תיאורטיים וכלליים. זה לא פורום של סוחרים יומיים כאן. לא מבין מה הבעיה?

2.האמת שלא. כי כמו שכתבתי כאן, אני מתכוון לחזור לבורסה, ולכן בפועל, לא תהיה משמעות אמיתית לשער הדולר (אבל תמיד כיף לראות רווחים פוטנציאלים על הנייר. זה גם משהו...).

3 ו-4. שוב, הדיבורים כאן על כניסה ויציאה, פספוס עליות, תזמון וכו', מתאימים לימים רגילים בבורסה ואפילו ימים קשים. אבל הקורונה כפי שזה נראה, יכול להיות משהו שלא חווינו איזה מאה שנה. איזה מאורע שיכול לשנות כאן סדרי עולם.

לכן, מבחינתי כל הדיבורים "הרגילים" על הבורסה או השוואה למשברים קודמים, לא תופסים כאן. זה משהו גדול מדי ולא צפוי מדי בשביל שאוכל להתעלם ממנו.

אז אני לא מפחד "לפספס" עליות. אני יצאתי ברווח נאה שצברתי בכמה שנים טובות, ויצאתי עם אחוזים לא רעים. אם הייתי יוצא עוד קודם, בכלל הייתי מבסוט. אבל מה שבטוח, לא הייתי סולח לעצמי אם הייתי רואה רווחים של חמש שנים יורדים לטימיון. אגב, אפילו אם לא הייתי יוצא לפני שבועיים וחצי, הייתי יוצא היום.

אני אחזור שמשבר הקורונה ייגמר. לא שהמשבר בבורסה ייגמר. כל עוד הדבר הזה איתנו, אני בחוץ.

• אהבתי
Reactions: HHH
אני לא הייתי מושקע בעבר בבורסה ואני לא אכנס בשום מצב כרגע בלי קשר למצב, פשוט אני בן 31 עם 650-700 אלף שקל כרגע, אקנה דירה כנראה בשנתיים הקרובות, אתם בטח עם נכסים והכל ושמים את הכסף בצד בבורסה/אג"ח שזה מובן לי.

כאן אני דוקא איתך. אני לא הייתי שם כסף בבורסה לפני שרכשתי נכס מינימלי למגורים במדינה בה אני חי.
הרבה מגולשי הפורום אולי לא יאהבו לשמוע את זה, אך בעיני להשקיע במניות לפני שרכשת דירה בארץ זה שקול כמעט ללקחת הלוואה כדי למנף את עצמך, ואמרתי את זה הרבה לפני הקורונה.
שוק ההון היא השקעה מפוזרת מנדלן, ולכן טכנית הסיכון בה מתפזר ו"מתאפס" לטווח ארוך.
הרבה משקיעים כאן טועים בעיני כשהם חושבים שזה השיקול היחיד בהשקעות, מכמה סיבות
נדלן נותן לי תזרים חודשי קבוע, גם בתקופה כזאת למשל שאני לא עובד בקביעות.
נדלן מניב תשואה כשהבורסה קורסת - אלמנט פסיכולוגי אמנם בגילי, אבל כזה שעובד.
נדלן מבטיח שיהיה לי מקום מגורים קבוע כשאזדקן ולא אצטרך לשכור.
נדלן מצמיד אותי למדד החיים במדינה שלי.
נדלן הוא השקעה עם קורלציה נמוכה לשוק המניות. ולא אג"ח.

כמובן שצריך לעשות את זה בקטנה- לקנות דירה להשקעה, ורצוי בלי משכנתא. למי שיש משכנתא מצפה תקופה לא קלה לצערי.
אבל ברור לי שהאומץ שלי להכנס לשוק בימים כאלה מונע מהעובדה שיש לי דירה.
אחרי שיש דירה, הרבה יותר קל להשקיע כספים בשוק ההון לטווח רחוק, כי אתה יודע שלא תקנה עוד דירה בקרוב (כי אם בארץ תשלם מס רכישה שיגרום לזה לא להשתלם, ובחו"ל, וואלה אני לא מקנא במי שמושקא בחו"ל בימים אלה שהגבולות נסגרים).
זה מקנה לך פלואידיות עם הכסף ומאפשר לך למנף אותו.
אבל להשקיע בבורסה לפני שיש לך דירה? לדעתי מסוכן.
אז פה אני מסכים איתך. קודם דירה (ובדירה אני מתכוון לדירה בארץ- שתוכל לגור בה למקרה חירום), ואז מניות. בסדר הזה בלבד.

נערך לאחרונה ב:
3 ו-4. שוב, הדיבורים כאן על כניסה ויציאה, פספוס עליות, תזמון וכו', מתאימים לימים רגילים בבורסה ואפילו ימים קשים. אבל הקורונה כפי שזה נראה, יכול להיות משהו שלא חווינו איזה מאה שנה. איזה מאורע שיכול לשנות כאן סדרי עולם.

כמי שנכנס עכשיו, אני מסכים. יכול להיות, ולכן שווה להחזיק גם מזומן למקרה שתהיה איזו קטסטרופה. אבל לצאת עם כל הכסף מהשוק? זה אמיץ, כל הכבוד. אני לא הייתי מעז לנסות לתזמן.

אז אני לא מפחד "לפספס" עליות. אני יצאתי ברווח נאה שצברתי בכמה שנים טובות, ויצאתי עם אחוזים לא רעים. אם הייתי יוצא עוד קודם, בכלל הייתי מבסוט. אבל מה שבטוח, לא הייתי סולח לעצמי אם הייתי רואה רווחים של חמש שנים יורדים לטימיון. אגב, אפילו אם לא הייתי יוצא לפני שבועיים וחצי, הייתי יוצא היום.

אם זה משהו שנכון רק למשבר הזה כי אתה מרגיש ש"ראית את זה בא" אז תרגיש חופשי להתעלם אבל אם זו אמרה כללית אז אני ממליץ שתשקול בחום לשנות את הרכב התיק שלך.

כאן אני דוקא איתך. אני לא הייתי שם כסף בבורסה לפני שרכשתי נכס מינימלי למגורים במדינה בה אני חי.
הרבה מגולשי הפורום אולי לא יאהבו לשמוע את זה, אך בעיני להשקיע במניות לפני שרכשת דירה בארץ זה שקול כמעט ללקחת הלוואה כדי למנף את עצמך, ואמרתי את זה הרבה לפני הקורונה.
שוק ההון היא השקעה מפוזרת מנדלן, ולכן טכנית הסיכון בה מתפזר ו"מתאפס" לטווח ארוך.
הרבה משקיעים כאן טועים בעיני כשהם חושבים שזה השיקול היחיד בהשקעות, מכמה סיבות
נדלן נותן לי תזרים חודשי קבוע, גם בתקופה כזאת למשל שאני לא עובד בקביעות.
נדלן מניב תשואה כשהבורסה קורסת - אלמנט פסיכולוגי אמנם בגילי, אבל כזה שעובד.
נדלן מבטיח שיהיה לי מקום מגורים קבוע כשאזדקן ולא אצטרך לשכור.
נדלן מצמיד אותי למדד החיים במדינה שלי.
נדלן הוא השקעה עם קורלציה נמוכה לשוק המניות. ולא אג"ח.

כמובן שצריך לעשות את זה בקטנה- לקנות דירה להשקעה, ורצוי בלי משכנתא. למי שיש משכנתא מצפה תקופה לא קלה לצערי.
אבל ברור לי שהאומץ שלי להכנס לשוק בימים כאלה מונע מהעובדה שיש לי דירה.
אחרי שיש דירה, הרבה יותר קל להשקיע כספים בשוק ההון לטווח רחוק, כי אתה יודע שלא תקנה עוד דירה בקרוב (כי אם בארץ תשלם מס רכישה שיגרום לזה לא להשתלם, ובחו"ל, וואלה אני לא מקנא במי שמושקא בחו"ל בימים אלה שהגבולות נסגרים).
זה מקנה לך פלואידיות עם הכסף ומאפשר לך למנף אותו.
אבל להשקיע בבורסה לפני שיש לך דירה? לדעתי מסוכן.
אז פה אני מסכים איתך. קודם דירה (ובדירה אני מתכוון לדירה בארץ- שתוכל לגור בה למקרה חירום), ואז מניות. בסדר הזה בלבד.
אתה שוכר דירה ומשכיר דירה אחרת או גר בדקה משלך ומשכיר עוד דירה? יש משהו בזה שיש לך משכורת קבועה לא משנה המצב בשוק הון ויכול להשקיע את החסכונות לטווח ארוך בשוק ההון בלי להתרגש יותר מידי מירידות ...

1. לא ראיתי את התיק שלך או של רוב המשתתפים כאן לפני שהם הביעו את דעתם. ואין לי גם בעיה עם זה. אלו דיונים תיאורטיים וכלליים. זה לא פורום של סוחרים יומיים כאן. לא מבין מה הבעיה?

2.האמת שלא. כי כמו שכתבתי כאן, אני מתכוון לחזור לבורסה, ולכן בפועל, לא תהיה משמעות אמיתית לשער הדולר (אבל תמיד כיף לראות רווחים פוטנציאלים על הנייר. זה גם משהו...).

לכן, מבחינתי כל הדיבורים "הרגילים" על הבורסה או השוואה למשברים קודמים, לא תופסים כאן. זה משהו גדול מדי ולא צפוי מדי בשביל שאוכל להתעלם ממנו.

אני אחזור שמשבר הקורונה ייגמר. לא שהמשבר בבורסה ייגמר. כל עוד הדבר הזה איתנו, אני בחוץ.
מתי יצאת בדיוק? בדיעבד קל מאוד לדעת אם צדקת אבל בזמן אמת זה בעייתי וגם לחזור יכול להיות בעייתי מתי לחזור ואם ירד שלושים אחוז למה לחכות לחמישים אחוז ומעלה ולהפסיד עוד?

מתי יצאת בדיוק? בדיעבד קל מאוד לדעת אם צדקת אבל בזמן אמת זה בעייתי וגם לחזור יכול להיות בעייתי מתי לחזור ואם ירד שלושים אחוז למה לחכות לחמישים אחוז ומעלה ולהפסיד עוד?
קרא מה כתבתי. אני מתכוון לחזור רק שמשבר הקורונה יהיה מאחורינו. לא כשאחשוב שהבורסה עומדת לעלות.

מתכוון לאזן בסוף הרבעון.
להכניס קצת כסף, למכור אג"ח, ולקנות מניות.

איך אתה מגדיר את זה?
מאמין שזה יהיה די ברור לכולם. מבחינתי, ברגע שהמשבר הזה יעבור להתקיים רק באייטמים בתקשורת ולא במציאות היומיומית בשטח (טיסות, תרבות, מסעדות וכד', או בקיצור - שגרה) זה יהיה סימן טוב.

תגידו, יש מצב שעד שיגיע מועד האיזון הקבוע ההנחות יגמרו?

וואלה אני לא מקנא במי שמושקא בחו"ל בימים אלה שהגבולות נסגרים).

מוסיף- וחברות הניהול ברחבי אירופה שולחות מיילים שמודיעים בצער שאין באפשרותן לבצע גביה של שכד, ובתי משפט לפינויים (eviction) בארה״ב משעים פעילות עד להודעה חדשה.

לא שבארץ המצב פשוט, בתל אביב מאות ואולי אלפי דירות אירבנב כבר נזרקו חזרה לשוק, והשכירות נחתכה בעשרות אחוזים בין לילה.
דירות שהיו עפות בקיץ בסביבות 8,000-8,500 מתחננות היום לשוכרים ב6,500.
דירות בכרם האירבנב התימנים משוועות לשוכרים, וכל מודעה של מנהלי נכסים שמציגים לראווה את הדירות המעוצבות והמצוידות ביותר שיש לעיר להציע, זוכה מיד לעשרות תגובות זועמות ושמחות לאידם, במידה מסוימת של צדק.
בתור אחד שמשכיר שתי דירות קטנות במרכז העיר ומעולם לא שקל אפילו אירבנב, כמובן שזה משפיע גם עלי וימשיך להשפיע לדעתי לפחות לשנה הקרובה.

אין לי שם כדור בדולח , אבל הזלזול של ארצות הברית עד שבוע שעבר וגם של אמריקאים צעירים רבים ומפגרים שגם היום שממש לא שומרים על הסגר ודי מזלזלים במצב וידביקו בהמוניהם את ההורים שלהם, עלולים מאוד מאוד להביא את ארצות הברית עוד שלושה שבועות למצב שיש כיום באיטליה שזה הזמן שלקח מאז ההסגר לכמות ההרוגים שיש שם כיום, מעל 600 ביממה לאוכלוסיה של 60 מיליון איש.

אז במצב כזה הבורסה לא עלולה לחטוף מכות כואבות נוספות?

אין לי שם כדור בדולח , אבל הזלזול של ארצות הברית עד שבוע שעבר וגם של אמריקאים צעירים רבים ומפגרים שגם היום שממש לא שומרים על הסגר ודי מזלזלים במצב וידביקו בהמוניהם את ההורים שלהם, עלולים מאוד מאוד להביא את ארצות הברית עוד שלושה שבועות למצב שיש כיום באיטליה שזה הזמן שלקח מאז ההסגר לכמות ההרוגים שיש שם כיום, מעל 600 ביממה לאוכלוסיה של 60 מיליון איש.

אולי זה כבר מתומחר?
על מה אתה מוכן להמר

א. שהבורסא תעלה בטווח הארוך ולכן כדאי להשאר בה
ב. שהיא תרד בקרוב ואתה תחזור בזמן להנות מזה כלומר תצליח לתזמן את השוק

זה תלוי בהתפלגות האוכלוסיה בין גילאים, וגם באורח החיים

בארה"ב תוחלת החיים הממוצעת היא 79 שנים, באיטליה היא 84 שנים

בארה"ב, בפרברים , אורח החיים מוטה רכב ומבודד יחסית, כמעט לא תראה אנשים הולכים על המדרכות

בערים היקרות ממילא גרים יותר צעירים, עם פחות סיכון

בקיצור, זה יכול להיות שונה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
L מה אתם עוד ממנפים בחיים (לא כלכלית)? או, למה עשיתם מיקור חוץ? אוף טופיק 3
שרון למה אתם שומרים על אנונימיות? אוף טופיק 25
H למה אתם מייעדים את קרן ההשתלמות? צרכנות פיננסית 11
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה