• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי?

אז אתה בעצם אומר שאי אפשר לחזות את מה שיקרה בשוק ההון.
הפוך.
אני אומר שהשוק פועל באיחור. ולכן אפשר לחזות אותו מצויין, ולהקדים אותו בכמה צעדים.
זה ברור אצלי, כאדם מן השורה, שבאמת לא מבין בבורסה כלום, שזה הולך לירידות משמעותיות.
כי פשוט קצב המאומתים בארה"ב הוא עצום מרגע לרגע (כי פשוט התחילו לעשות הרב בדיקות)
ואם המדד עולה ב6% זה אומר שבאחד הימים הקרובים היא תשלם על זה בכפליים.
** לא מיעץ, לא מבין בבורסה כלום, באמת.

הפוך.
אני אומר שהשוק פועל באיחור. ולכן אפשר לחזות אותו מצויין, ולהקדים אותו בכמה צעדים.
זה ברור אצלי, כאדם מן השורה, שבאמת לא מבין בבורסה כלום, שזה הולך לירידות משמעותיות.
כי פשוט קצב המאומתים בארה"ב הוא עצום מרגע לרגע (כי פשוט התחילו לעשות הרב בדיקות)
ואם המדד עולה ב6% זה אומר שבאחד הימים הקרובים היא תשלם על זה בכפליים.
** לא מיעץ, לא מבין בבורסה כלום, באמת.
ואיך אתה יודע שהירידות הגדולות האחרונות לא שיקפו את חשש המשקיעים שארה"ב הולכת ליפול כמו איטליה?

אני סבור כמוך.
מה שמוזר, שהיום גילו הדבקה המונית ומשמעותית בניו יורק, וזה כנראה הולך למקום רע, והמדדים של ארה"ב ? עולים היום ב6%
מוזר, לא ?
זה לא מוזר, זה בגלל שהפד הזרים לשוק 500 מיליארד דולר היום (תראה בכלכליסט).
כל כמה ימים טראמפ מצייץ איזה משהו וזה עולה ב 6% או שמזרימים לשוק מיליארדים אבל אז למחרת יורד ב 9-12% אחוז.
הם מנסים לבלום את המפולת בכל הכח, אבל לצערי זה יהיה חזק מהם

• אהבתי
Reactions: HHH
@daniel1988
בתור מי שצפה במשבר 2000-2001 מהצד, ובתור מי שבפנים בשוק החל מ2006.
תמיד "עכשיו זה מצב חדש שלא היה קודם". תמיד אלו אותם משפטים.
אני לא אשכח את מרץ 2009 כאשר פתאום הבורסה התחילה להעלות.
בוא נדבר על משבר האשראי ב2011 - גם אז דיברו שחלק גדול הכלכלה האירופית על הקרשים ושסוף העולם מגיע.
ואפשר להמשיך ככה עד אין סוף.

לכן יש גישה פשוטה - לא להפר את חוזה המשקיע שלך. עובד ממש טוב, מנסיון (התיק שלי הוא 70% מניות)

מצטער, כדור הבדולח שלי בתיקון בסין ובגלל הקורונה התיקון מתעקב.

אני גם חושב שבניגוד למשברים אחרים/תיקונים וכד' כאן המצב הוא אחר לגמרי. לדעתי השוק ימשיך לרדת עוד הרבה באותה צורה כמו בשבועות האחרונים - יומיים ירידות, יום עליות, יומיים ירידות, וכן הלאה עם מגמה ברורה שתוביל לירידה של למעלה מ-50 אחוז מלפני תחילת המשבר.
קנית שורטים? ואתה יודע באיזה יום למכור אותם?
מכרת את המניות ואתה יודע מתי להכנס בחזרה?
אני לא מאמין בדעות על העולם שלא מגובות במעשים מתאימים, בייחוד כאשר מדובר בשוק המניות שמי שטוען לדעת את העתיד יכול להשקיע בהתאם.
בהצלחה, ומחכה לכתבה בכלכליסט על המיליונר החדש שהרוויח כשכולם מכרו.

@daniel1988
בוא נדבר על משבר האשראי ב2011 - גם אז דיברו שחלק גדול הכלכלה האירופית על הקרשים ושסוף העולם מגיע.

לכן יש גישה פשוטה - לא להפר את חוזה המשקיע שלך. עובד ממש טוב, מנסיון (התיק שלי הוא 70% מניות)

אני לא מדבר על להפר את מה שיש לך, תקרא מה שכתבתי בהתחלה, אני מדבר על כאלה שנכנסים עכשיו בגלל הירידות ורואים הזדמנות.
כמו שאמרתי בניגוד למה שהיה בעבר זאת לא מפולת בגלל סיבה ראשית כלכלית אלא סיבות בריאותיות ממגפה.
כולם פה מסונוורים מהעליות ומהשוק הבועתי הזה שהשוק כל הזמן יעלה.

לא מבין את מי שנכנס עכשיו, תחכו שהמצב יתייצב, מה הסיבה להכנס בתחילת המשבר, ראבק תראו מה קורה באיטליה, אין סיבה שזה לא יהיה עוד שבועיים בארצות הברית, אין חיסון באופק וגם לא יכול להיות כל כך מהר, טעות חמורה להכנס עכשיו לדעתי.

בבקשה תחפש את השורה שלמטה בגוגל ותקרא (יש פה הגבלת לינקים וזה לא מאשר לי):
US hospital uses five months’ worth of supplies in six days as shortages hit

ממה שראיתי רוב האנשים שדיברו על להכנס עכשיו בגלל הירידות חטפו ירידות מאנשי הפורום על הנסיון שלהם לתזמן.

כמו שאמרתי בניגוד למה שהיה בעבר זאת לא מפולת בגלל סיבה ראשית כלכלית אלא סיבות בריאותיות ממגפה.
כולם פה מסונוורים מהעליות ומהשוק הבועתי הזה שהשוק כל הזמן יעלה.
ממליץ מאוד לקרוא על המשב בבורסה בזמן משבר הטילים בקובה בשנות ה60, אז חשבו שמלחמה גרעינית בדרך.
ומה עכשיו, יש מחלה שבעיקר הורגת אנשים מבוגרים ויכולה לעשות DDOS למערכת הבריאות (שזאת הסכנה באמת).

יש חוזה משקיע, מוכרים אגח, קונים מניות אחרי שהתיק עבר חסם מסויים, אצלי למשל ברגע שאני 67% מניות אני מתחיל לאזן ל70%.
שוב פעם אני חוזר, אין חדש תחת השמש.

@daniel1988

איך זה היה נראה מנקודת המבט שלך שפתאום הבורסה התחילה לעלות?
איך היו נראות הכתבות הכלכליות?
מה היה השיח ברחוב בנושא?
היה אפשר לנחש שזה היה שפל?

איך זה היה נראה מנקודת המבט שלך שפתאום הבורסה התחילה לעלות?
איך היו נראות הכתבות הכלכליות?
מה היה השיח ברחוב בנושא?
היה אפשר לנחש שזה היה שפל?
מצטער, אני לא צורך פורנוגרפיה כלכלית אז אין לי מושג ירוק איך זה היה נראה.
שיח ברחוב לא מעניין אותי גם.
לגבי הניחושים - כבר אמרתי שכדור הבדולח בתיקון.

הייתי בסיפור הזה ב2008 בגדול. קניתי כל הדרך מאוקטובר עד מרץ, בשיא המשבר הייתי מופסד באיזור 55% על הנייר (אז הייתי יותר נועז מ70% מניות פאסיבי שיש לי היום), הסתכלו עליי כעל משוגע. יצא לא רע ...
אותו כנל ב2011, 2016 ועוד כמה משברים שכנראה פיספסתי.

כאשר הבורסה תעלה אז בעת שמרכיב המניות בתיק יעבור את 73% אמכור מהחלק המנייתי ואקנה בחלק האגחי כי יש לי תכנית השקעה ואני צמוד אליה.
ממליץ מאוד מאוד לקרוא את פרק 8 של "המשקיע הנבון" של גראהם. יש שם הרבה פנינות חוכמה בנידון.

נערך לאחרונה ב:
מצטער, אני לא צורך פורנוגרפיה כלכלית אז אין לי מושג ירוק איך זה היה נראה.
שיח ברחוב לא מעניין אותי גם.
לגבי הניחושים - כבר אמרתי שכדור הבדולח בתיקון.

הייתי בסיפור הזה ב2008 בגדול. קניתי כל הדרך מאוקטובר עד מרץ, בשיא המשבר הייתי מופסד באיזור 55% על הנייר (אז הייתי יותר נועז מ70% מניות פאסיבי שיש לי היום), הסתכלו עליי כעל משוגע. יצא לא רע ...
אותו כנל ב2011, 2016 ועוד כמה משברים שכנראה פיספסתי.

כאשר הבורסה תעלה אז בעת שמרכיב המניות בתיק יעבור את 73% אמכור מהחלק המנייתי ואקנה בחלק האגחי כי יש לי תכנית השקעה ואני צמוד אליה.
ממליץ מאוד מאוד לקרוא את פרק 8 של "המשקיע הנבון" של גראהם. יש שם הרבה פנינות חוכמה בנידון.

אם אני זוכר נכון אתה העדת על עצמך בעבר שב 2008 אפילו לקחת הלוואה כדי לקנות מניות (תקן אותי אם אני לא זוכר נכון), למה אתה לא עושה משהו דומה עכשיו כמו לדוגמא לעבור ל 100% מניות?

בנוסף איך זה משתלם לך למכור ולקנות עם כל מס רווחי הון לאזן כל 3% זה הרבה לאזן?

הירידות שהיו כבר היו. אתה חושב שהשוק צריך לרדת *עוד*, שהוא לא ירד כבר מספיק בשביל לשקף את חומרת המצב. בינתיים השוק לא מסכים איתך, שהרי אם שאר האנשים היו חושבים כמוך - אז השוק אכן היה יורד עוד.

אני חייב להגיד שאני משתגע מהטענה שהשוק משקף את המצב. אני עוקב אחרי המצב מהימים הראשונים. לפני חודש אני ממש השתגעתי, לא הבנתי איך השוק שובר את השיא יום אחרי יום כשברור שהולך להיות קטסטרופה עולמית עם הוירוס הזה (ואפילו אם לא - בשלב הזה סין היתה מושבתת לחודש - זה משהו שמשפיע על הכלכלה שגם לא שוקף). כל המומחים אמרו שזה הולך לקרות, ושזה רק עניין של חודש-חודשיים. לא היה משהו מיוחד בווהאן שלא יכל לקרות בכל מקום אחר, ולא היו מאמצים רציניים מדי בשביל לעצור את זה. השוק לא שיקף כלום, לא יודע מה המשקיעים חשבו לעצמם. חיכיתי קצת לרגע שהמצב יתפוצץ, ואז קניתי שורט על הבורסה יום לפני שהתחילו הירידות. (כשזה רק צץ באיטליה ובאיראן).

אני חייב לציין שבכל זאת אני משקיע סולידי, לא נגעתי בתיק לטווח ארוך, ולקחתי פוזיציה סולידית יחסית למצב. אפילו שזה לא קיזז לי את הירידות, היה נחמד לעשות בלי מאמץ כסף שלא הייתי עושה אותו אחרת.

כרגע אין לי כבר פוזיציה, אבל אני חושב שהירידות ימשיכו. ארה"ב הגיבו יותר מדי מאוחר ולא מספיק. לדעתי הם בדרך למספרים מחרידים (מספיק בשביל להפחיד את המשקיעים) בעוד שבועיים מעכשיו. ההשבתה תיהיה צריכה להישאר לפחות חודש-חודשיים במידה כזאת או אחרת ואולי אף תוחמר, ובחורף הבא אנחנו עוד פעם ניהיה בבעיה אם לא יהיה חיסון עד אז

יש לי סכום כסף לא קטן שאני רוצה להכניס לשוק, ואני אישית מחכה עם זה. אני לא הולך לנסות לתפוס את התחתית, אבל ברור לי שאנחנו עוד לא שם.

נערך לאחרונה ב:
אם אני זוכר נכון אתה העדת על עצמך בעבר שב 2008 אפילו לקחת הלוואה כדי לקנות מניות (תקן אותי אם אני לא זוכר נכון), למה אתה לא עושה משהו דומה עכשיו כמו לדוגמא לעבור ל 100% מניות?

בנוסף איך זה משתלם לך למכור ולקנות עם כל מס רווחי הון לאזן כל 3% זה הרבה לאזן?

אז הייתי נהלב יותר ובשלב מסויים החלטתי להמר ולמנף את עצמי. היום אני במצב טיפה שונה.
לגבי השאלה השנייה - יש לי גם קרנות יותר חדשות שקניתי אז אני אמכר מהן בעת האיזון חזרה כדי לא להחשף יתר על המידה מס רווחי הון.

נערך לאחרונה ב:
אני חייב להגיד שאני משתגע מהטענה שהשוק משקף את המצב. אני עוקב אחרי המצב מהימים הראשונים. לפני חודש אני ממש השתגעתי, לא הבנתי איך השוק שובר את השיא יום אחרי יום כשברור שהולך להיות קטסטרופה עולמית עם הוירוס הזה (ואפילו אם לא - בשלב הזה סין היתה מושבתת לחודש - זה משהו שמשפיע על הכלכלה שגם לא שוקף). כל המומחים אמרו שזה הולך לקרות, ושזה רק עניין של חודש-חודשיים. לא היה משהו מיוחד בווהאן שלא יכל לקרות בכל מקום אחר, ולא היו מאמצים רציניים מדי בשביל לעצור את זה. השוק לא שיקף כלום, לא יודע מה המשקיעים חשבו לעצמם. חיכיתי קצת לרגע שהמצב יתפוצץ, ואז קניתי שורט על הבורסה יום לפני שהתחילו הירידות. (כשזה רק צץ באיטליה ובאיראן).

אני חייב לציין שבכל זאת אני משקיע סולידי, לא נגעתי בתיק לטווח ארוך, ולקחתי פוזיציה סולידית יחסית למצב. אפילו שזה לא קיזז לי את הירידות, היה נחמד לעשות בלי מאמץ כסף שלא הייתי עושה אותו אחרת.

כרגע אין לי כבר פוזיציה, אבל אני חושב שהירידות ימשיכו. ארה"ב הגיבו יותר מדי מאוחר ולא מספיק. לדעתי הם בדרך למספרים מחרידים (מספיק בשביל להפחיד את המשקיעים) בעוד שבועיים מעכשיו. ההשבתה תיהיה צריכה להישאר לפחות חודש-חודשיים במידה כזאת או אחרת ואולי אף תוחמר, ובחורף הבא אנחנו עוד פעם ניהיה בבעיה אם לא יהיה חיסון עד אז

יש לי סכום כסף לא קטן שאני רוצה להכניס לשוק, ואני אישית מחכה עם זה. אני לא הולך לנסות לתפוס את התחתית, אבל ברור לי שאנחנו עוד לא שם.
מאחל לך שהניחושים שלך ימשיכו לעבוד לנצח, אבל תזכור שזה יכול להיות כמו מזל של מהמר בקזינו, שמתחזק אצלו הרושם שהוא עושה משהו נכון אם במקרה ניצח.

יש לך קריטריון מוגדר שאומר מתי להיכנס בחזרה או שפשוט תרגיש כשזה הזמן?

אולי לא צריך חיסון. כמו שאין חיסון ל- SARS/MERS והכל טוב.
ואולי האוכלוסיה עכשיו מפתחת חסינות עדר לנגיף בלי לדעת את זה.

המחשבה שאתה היחיד בשוק ההון שמזהה את הפוטנציאל ההרסני היא קצת יומרנית.
הירידות שהיו כבר היו. אתה חושב שהשוק צריך לרדת *עוד*, שהוא לא ירד כבר מספיק בשביל לשקף את חומרת המצב. בינתיים השוק לא מסכים איתך, שהרי אם שאר האנשים היו חושבים כמוך - אז השוק אכן היה יורד עוד.
אני עם דניאל, אני עוקב מקרוב אחרי המגפה ואיך מדינות שונות מתייחסות אליה מאז שהיא פרצה.
עד לא מזמן טראמפ התייחס לקורונה כאל שפעת וכאל משהו שנמצא תחת שליטה ויעלם בקרוב, רק לאחרונה הוא הבין כמה טיפש ויהיר הוא היה. ממעקב ברשת ושיחות עם מישהי שיש לה משפחה גדולה ברחבי המדינה, עושה רושם שבתחילת השבוע האמריקאים התנהלו ממש כרגיל ורק עכשיו הם מתחילים לאט לאט להבין שהם לא חסינים,אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי.

לדעתי רוב האמריקאים לא מבינים כמה חזק הם הולכים לאכול אותה ואני אסביר למה:
כשהסינים חשבו שהיו להם 444 חולים כבר היו להם למעשה 12,000. אתמול בנו יורק לבדה היו מעל ל1,300 מקרים, ואנחנו מדברים על מקום סופר צפוף, מלא בתיירים ועם תחבורה ציבורית מאוד פופולרית ועמוסה. תיקחו בחשבון את העובדה שרק לאחרונה האמריקאים התחילו באמת לבדוק אנשים ותבינו לבד כמה חולים (שלא הובחנו) מסתובבים כרגע באופן חופשי ברחבי המדינה. לפי הערכות של מומחים בתחום, בסוף החודש כל בתי החולים צפויים להיות ב100% תפוסה ורק אז כאשר תהיה הדבקה בתוך בתי החולים וחולים לא יוכלו לקבל טיפול רופאי בגלל שהמערכת הרפואית פשוט תיקרוס, רק אז האמריקאים יבינו את גודל האסון.

למי שבמקרה מסתכל על סין שהצליחה להשתלט על המגפה בתוך כשלושה חודשים ומשליך מזה על ארצות הברית, אז כמובן שאי אפשר להשוות מדינה שמקדשת את חירות הפרט למדינה דיקטטורית. ארה"ב לא עשתה וכנראה שגם לא תעשה חצי ממה שהסינים עשו כדי להתגבר על המגפה.

כאמור אני לא מומחה למגפות ולא לכלכלה, אבל לעניות דעתי מה שהיה עד עכשיו הוא רק קצה הקרחון. אני באופן אישי ממתין.

קנית שורטים? ואתה יודע באיזה יום למכור אותם?
מכרת את המניות ואתה יודע מתי להכנס בחזרה?
אני לא מאמין בדעות על העולם שלא מגובות במעשים מתאימים, בייחוד כאשר מדובר בשוק המניות שמי שטוען לדעת את העתיד יכול להשקיע בהתאם.
בהצלחה, ומחכה לכתבה בכלכליסט על המיליונר החדש שהרוויח כשכולם מכרו.
לא ידעתי שצריך לשלוח כאן הוכחות כדי להביע דעה, אבל האמת, שכן. מכרתי את כל המניות שלי לפני כשבועיים וחצי בערך (תיק של שש ספרות בדולרים). ואני סופר מבסוט. אם הייתי נשאר, הייתי מופסד עכשיו בעשרות אלפי דולרים.

עכשיו אני צופה מהצד רגוע ושליו ואפילו נהנה מעליית הדולר המטורפת שלא ציפיתי לה ושבינתיים הכניסה לי לא מעט (במידה ואממש ואמיר לשקלים).

אני מתכוון לחזור ברגע כשאווירת הקורונה תהיה חיובית ויציבה. לא צריך להיות גאון כדי להבין מתי זה יקרה. וגם אם אפספס קצת את התזמון ואכנס לאחר שהשוק יעלה, זה לא כזה נורא.

נערך לאחרונה ב:
אני מתכוון לחזור ברגע כשאווירת הקורונה תהיה חיובית ויציבה. לא צריך להיות גאון כדי להבין מתי זה יקרה. וגם אם אפספס קצת את התזמון ואכנס לאחר שהשוק יעלה, זה לא כזה נורא.

עד שתהיה אווירה חיובית שוב יכול להיות שתפספס את כל העליות.
השוק מנסה לתמחר את הדברים האלה מראש.
כנראה עדיין תהיה מורווח ביחס להשארות אבל סיכוי טוב שמופסד ביחס למי שמאזן/נכנס בזמן הירידות.

אני אומר את זה כמישהו שחולק את ההערכה הפסימית שלך למצב בארה"ב.

לגבי שער הדולר זה סתם עניין של מזל נראה לי שגם אתה תודה בכך?

עד שתהיה אווירה חיובית שוב יכול להיות שתפספס את כל העליות.
השוק מנסה לתמחר את הדברים האלה מראש.
כנראה עדיין תהיה מורווח ביחס להשארות אבל סיכוי טוב שמופסד ביחס למי שמאזן/נכנס בזמן הירידות
ברור. אבל מעדיף את זה על פני התסריט של לראות כל יום את הכסף שלי נבלע בירידות הכל כך צפויות האלו.
לגבי שער הדולר זה סתם עניין של מזל נראה לי שגם אתה תודה בכך?
לחלוטין! גם ציינתי את זה בהודעה. מה גם, שאני בהחלט מתכוון לחזור לבורסה לאחר המשבר, כך שאין לזה באמת משמעות אפקטיבית מבחינתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
L מה אתם עוד ממנפים בחיים (לא כלכלית)? או, למה עשיתם מיקור חוץ? אוף טופיק 3
שרון למה אתם שומרים על אנונימיות? אוף טופיק 25
H למה אתם מייעדים את קרן ההשתלמות? צרכנות פיננסית 11
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 187
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה