• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי?

אני מתכוון להמיר לדולר ולקנות מניות בחלקים עם הסכום שהצטבר לי בחשבון.
אני מאמין שעוד יהיו ירידות חדות לכן עדיין יושב על הגדר לפני כניסה - מודע לסיכון של פספוס עליות אבל חי בשלום איתו לאור האירועים האחרונים.

• אהבתי
Reactions: HHH
יושב על הגדר

כשהשוק ירד זה כנראה יהיה בגלל חדשות רעות ואז אתה תחשוב "אבל זה צריך לרדת עוד"

מה שאני הייתי עושה במקומך זה מגדיר מספר וזמן שבו תבדוק אם יש מקום לשנות את ההחלטה (מראש) ולא לשנות עד אז שום דבר.
אחרת זה לקבל החלטות מהבטן.

זה נשמע שרירותי אבל זה מכריח אותך לקבל את ההחלטה.

לשבת על הגדר זו גם החלטה אבל זה מרגיש כאילו אתה נהנה מכל העולמות (מנסיון)

לא ממליץ וממליץ שלא.

מאחל לך שהניחושים שלך ימשיכו לעבוד לנצח, אבל תזכור שזה יכול להיות כמו מזל של מהמר בקזינו, שמתחזק אצלו הרושם שהוא עושה משהו נכון אם במקרה ניצח.

יש לך קריטריון מוגדר שאומר מתי להיכנס בחזרה או שפשוט תרגיש כשזה הזמן?
זה מה שאני אומר, שזה לא היה קזינו, מה שקרה בחודש האחרון היה צפוי לגמרי, רק היה צריך להקשיב למומחים בנושא ולא לטראמפ שאמר שזה יעלם באפריל. אני מסכים שלגבי מה שיקרה מעכשיו זה הימור, ויכול להיות שאני טועה ושכבר הגענו לתחתית. פשוט לדעתי מאוד לא סביר בהינתן המצב הצפוי בשבועיים-שלוש הקרובים. אני כבר לא "מהמר" על זה עם פוזיציה, אבל במקרה הגרוע אני אפסיד קצת עליות.

כל הסיפור הזה גרם לי לאבד אמונה בכל הקטע הזה שלא סביר שיש לי ידע שאין למשקיעים אחרים...
הנה דוגמא לגרף פשוט שמומחה אחד צייר שגרם לי להבין מה הולך לקרות ובערך מתי:
https://twitter.com/trvrb/status/1226241415522373632
"We believe that international seeding events started to occur in mid-Jan. Thus we have a critical ~10 weeks from then to late-March to contain these nascent outbreaks before they become sizable."
ומסתבר שזאת היתה הערכה אופטימית מדי... אבל זאת היתה הסיבה שבשניה שראיתי מה קורה באיטליה ובאיראן הבנתי שאנחנו שם.
ועוד דבר שלמדתי מהם: בכל רגע אנחנו רק רואים את מצב המגפה מלפני שבועיים (מבחינת מספר החולים), אז גם לכל צעד שנעשה יקח שבועיים להשפיע. ובארה"ב אנחנו כנראה אפילו לא רואים את המצב לפני שבועיים בגלל כמות הבדיקות המוגבלת.

נערך לאחרונה ב:
מכרתי את כל המניות שלי לפני כשבועיים וחצי בערך (תיק של שש ספרות בדולרים).
אם מותר לשאול, איזה ניירות אתה מחזיק ?
מהפעם האחרונה שבדקתי, ניירות איריים בסכומים כאלו קצת קשה למכור בלי להשפיע על השער

אבל הירידות האלה הם בגלל הקורונה והשבתת המשק

השבתת המשק היא אלקטיבית (מבחירה), המכונות והשווקים והעובדים לא הולכים לשום מקום

בניגוד למלחמה (עם הרס ) , או משבר כלכלי שם מפרקים מפעלים, או שנויים טכנולוגים שגורמים להעלמות שווקים. פה המפעלים ממשיכים לעבוד, ויכולים לחזור לתפוקה מלאה באפס זמן, והשווקים עדיין קיימים.

אני חושב שהחיסונים הם לא העיקר בטווח הקצר, העיקר זה לימוד התנהגות הוירוס, ומיפוי הנשאים, וזה יקרה לדעתי תוך פחות משנה

לא מבין את מי שנכנס עכשיו, תחכו שהמצב יתייצב, מה הסיבה להכנס בתחילת המשבר, ראבק תראו מה קורה באיטליה, אין סיבה שזה לא יהיה עוד שבועיים בארצות הברית, אין חיסון באופק וגם לא יכול להיות כל כך מהר, טעות חמורה להכנס עכשיו לדעתי.

אתה שוכח שהשוק צופה את פני העתיד, ובדרך כלל בצורה יותר טובה מהמשקיע הקטן.

כלומר, כאשר השוק יחליט שהעתיד טוב, יהיה מאוחר מידי מכדי להכנס. וזה יכול לקרות בכל נקודת זמן , נניח ימצאו תרופה שמקלה התסמינים דרמטית. או שימפו 100% מהאוכלוסיה ויבודדו רק הנשאים. או שיחליטו לקצר משמעותית זמן הבדיקות בבני אדם של החיסונים עבור זקנים, ולתת אותם מיידית לבני 80+ . אל תשכח שממילא תוחלת החיים שלהם לא גדולה, כך שתוצרי לוואי של החיסון בטווח הארוך לא כל כך מעניינים אותם.

לכן הפתרון הנכון לדעתי הוא להכנס במנות.

נ.ב. ההורים שלי בני 90+ והישיבה בבית משגעת אותם. הם ישמחו לקחת כל חיסון שיאפשר להם לצאת החוצה שוב... אם כרגע הסיכון של הקורונה הוא 10% תמותה לבני 80+ אז סביר שכמעט כל חיסון עובד ישפר זאת דרמטית בטווח הקצר, והעתיד הרחוק (כמה שנים קדימה) ממש לא מעניין אותם.

נערך לאחרונה ב:
מס הוא לא שיקול מבחינתי. לשלם הרבה מס זה דבר טוב בסך הכל....
הגזמת
הם אחד השיקולים אם לא ה-א

כולנו נרוויח כאן בשוק ההון בטווח הארוך ולכן כולנו נשלם מיסים "כלשהם"
למה אתה רץ לשלם אותם היום כאשר יש משמעות לכל דקה שהם עדיין אצלך?

הגזמת
הם אחד השיקולים אם לא ה-א

כולנו נרוויח כאן בשוק ההון בטווח הארוך ולכן כולנו נשלם מיסים "כלשהם"
למה אתה רץ לשלם אותם היום כאשר יש משמעות לכל דקה שהם עדיין אצלך?
כי אם אני הייתי נשאר רק בשביל לחסוך את המס (שבכל מקרה אשלם אותו יום אחד), הייתי עכשיו במינוס כמה עשרות אלפים. השיקול מבחינתי הוא התשואה בלבד. מס הוא משהו נלווה שלצערנו כולנו צריכים לשלם אבל זה מה יש...

זה כמו שתסרב להזדמנות להרוויח יותר בעסק שלך רק בגלל שתצטרך לשלם יותר מס....

• אהבתי
Reactions: HHH
כי אם אני הייתי נשאר רק בשביל לחסוך את המס (שבכל מקרה אשלם אותו יום אחד), הייתי עכשיו במינוס כמה עשרות אלפים. השיקול מבחינתי הוא התשואה בלבד. מס הוא משהו נלווה שלצערנו כולנו צריכים לשלם אבל זה מה יש...

זה כמו שתסרב להזדמנות להרוויח יותר בעסק שלך רק בגלל שתצטרך לשלם יותר מס....

אתה מתעלם ממשהו בסיסי
אתה מקבל תשואה על חלקים שבעתיד ימוסו אם אתה נשאר
מודל פשוט:

נכנסתי ויצאתי ברווח של 40% יצאתי עם 130%, איבדתי היום כ7% מהסה"כ

אח"כ נכנסתי עם ה130% ויצאתי שוב לאחר רווח של 40% עליהם שוב אאבד 7%
רווח כולל לאחר מס: 69%
נניח שמהתזמון לא הרווחתי ולא הפסדתי אני אשווה למישהו שיוצא איתי באותו זמן ועשה לכן 1.4^2 כלומר 96% רווח או 72% לאחר מיסוי 3%

כלומר אני צריך להרוויח במקרה הזה כ-3% על הקרן בשביל לקזז את ההפרש שנובע ממיסוי בלבד.

ככל שתשאיר את הרווחים "כלואים" יותר זמן ההפרש יגדל ותצטרך להיות יותר טוב בתזמונים שלך כדי לעקוף את השוק
ויש גם עמלות והסיכוי שאני לא באמת יודע לתזמן את השוק.

אתה מתעלם ממשהו בסיסי
אתה מקבל תשואה על חלקים שבעתיד ימוסו אם אתה נשאר
מודל פשוט:

נכנסתי ויצאתי ברווח של 40% יצאתי עם 130%, איבדתי היום כ7% מהסה"כ

אח"כ נכנסתי עם ה130% ויצאתי שוב לאחר רווח של 40% עליהם שוב אאבד 7%
רווח כולל לאחר מס: 69%
נניח שמהתזמון לא הרווחתי ולא הפסדתי אני אשווה למישהו שיוצא איתי באותו זמן ועשה לכן 1.4^2 כלומר 96% רווח או 72% לאחר מיסוי 3%

כלומר אני צריך להרוויח במקרה הזה כ-3% על הקרן בשביל לקזז את ההפרש שנובע ממיסוי בלבד.

ככל שתשאיר את הרווחים "כלואים" יותר זמן ההפרש יגדל ותצטרך להיות יותר טוב בתזמונים שלך כדי לעקוף את השוק
ויש גם עמלות והסיכוי שאני לא באמת יודע לתזמן את השוק.
תוכל להסביר את החישוב הנ"ל עם דוגמא מהשטח?

קח את התסריט הבא: קנית לפני כמה שנים מניה אחת של אמזון ב-1000 דולר. מכרת אותה לפני שבוע ב-2000 דולר. כך שהרווחת 1000 דולר ולאחר מס - 750 דולר. היום בגלל הקורונה היא שווה 500 דולר (המספרים מומצאים כמובן). כך שאם לא היית מוכר אותה בשבוע שעבר, היית עכשיו מופסד ב-500 דולר.

איך שאני רואה את זה: מצד אחד הרווחתי 750 דולר מצד השני הפסדתי 500 דולר. עכשיו איפה נכנס כאן שיקול המס שיהפוך את הצד השני לכדאי יותר מהצד הראשון?

@adamshalev
נשאר עוד לאן לרדת אחרי החוזים של היום? מה התסריט שלך לגבי השקעות. אני פשוט יודע שאתה על המדוכה כבר חודשים רבים
[אם בא לך לשתף]

@real12 לא אמרתי שאסור לצאת אף פעם או שמי שישאר תמיד ינצח
רק שיש מחיר ליציאה
אם אתה מוכן לשלם אותו אז בכיף אבל להתעלם ממנו לא יעזור לאף אחד

@adamshalev
נשאר עוד לאן לרדת אחרי החוזים של היום? מה התסריט שלך לגבי השקעות. אני פשוט יודע שאתה על המדוכה כבר חודשים רבים
[אם בא לך לשתף]

שים לב שזה מגיע אחרי יום של עליות. זה לא נקודת bottom חדשה.

@real12 לא אמרתי שאסור לצאת אף פעם או שמי שישאר תמיד ינצח
רק שיש מחיר ליציאה
אם אתה מוכן לשלם אותו אז בכיף אבל להתעלם ממנו לא יעזור לאף אחד
השאלה שלי לא הייתה סרקסטית. אני באמת רוצה להבין מהתסריט שהצגתי, מה המחיר שאתה מדבר עליו?

250 ש"ח ביציאה מהשוק.

קח את התסריט הבא: קנית לפני כמה שנים מניה אחת של אמזון ב-1000 דולר. מכרת אותה לפני שבוע ב-2000 דולר. כך שהרווחת 1000 דולר ולאחר מס - 750 דולר. היום בגלל הקורונה היא שווה 500 דולר (המספרים מומצאים כמובן). כך שאם לא היית מוכר אותה בשבוע שעבר, היית עכשיו מופסד ב-500 דולר.
תלוי מתי תיכנס בחזרה. אם תיכנס כשיעלה חזרה ל-$1800 (שזה יותר נמוך מהמחיר בו יצאת, כלומר, תזמון "מוצלח") אתה תהיה בהפסד לעומת מי שממשיך להחזיק.
וגם - אם בסוף לא היה יורד ל-500 (ירידה של 75%!) אלא רק ב-10% (תרחיש סביר), היית בהפסד לעומת זה שהחזיק.

תלוי מתי תיכנס בחזרה. אם תיכנס כשיעלה חזרה ל-$1800 (שזה יותר נמוך מהמחיר בו יצאת, כלומר, תזמון "מוצלח") אתה תהיה בהפסד לעומת מי שממשיך להחזיק.
וגם - אם בסוף לא היה יורד ל-500 (ירידה של 75%!) אלא רק ב-10% (תרחיש סביר), היית בהפסד לעומת זה שהחזיק.
אתה בעצם אומר שאני צריך לקנות מחדש בלא יותר מ-1750 כדי להיות מורווח אחרי המס. אני צודק?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
L מה אתם עוד ממנפים בחיים (לא כלכלית)? או, למה עשיתם מיקור חוץ? אוף טופיק 3
שרון למה אתם שומרים על אנונימיות? אוף טופיק 25
H למה אתם מייעדים את קרן ההשתלמות? צרכנות פיננסית 11
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה