• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי?

daniel1988

משתמש סולידי
דירוג
19
אני קורא פה שהרבה אנשים פה שממהרים עכשיו להכנס לבורסה בגלל הירידות שהיו או שכבר נכנסו בשבוע האחרון

אבל הירידות האלה הם בגלל הקורונה והשבתת המשק זה לא סתם תיקון, גם קראתי שלא ימצאו חיסון בקרוב, שזה לוקח המון זמן (כמה חודשים עד שנה) ויש סיכוי גדול שמה שהולך באיטליה יהיה בארצות הברית עוד כמה שבועות, כי קצת ההבדקה הוא באחוזים ומיום ליום יובדקו יותר ויותר וכנראה זה ישבית את המשק.

אז למה אתם ממהרים להכנס עכשיו אם הסיכויים מאוד לא לטובתכם?

הסיכויים עכשיו הם כמו בכל זמן אחר. אין סיבה למהר ואין סיבה להתעכב.
מה שכן, התיק של רוב המשקיעים יצא מאיזון ולכן הם צריכים לקנות מניות על מנת לחזור לאותה רמת סיכוי/סיכון שאותה בחרו על פי העדפותיהם.

הסיכויים עכשיו הם כמו בכל זמן אחר. אין סיבה למהר ואין סיבה להתעכב.
מה שכן, התיק של רוב המשקיעים יצא מאיזון ולכן הם צריכים לקנות מניות על מנת לחזור לאותה רמת סיכוי/סיכון שאותה בחרו על פי העדפותיהם.
לפי התגובה שלך וגם של אחרים, נראה לי שרוב האנשים פה מבינים בבורסה טוב מאוד, אבל ממש מבינים גם לא בצורה בסיסית בוירוסים ומגפות ומה זה עלול לעשות לשווקים, הם כנראה ילמדו על בשרם בעוד כמה חודשים.

או שכן, או שלא, מה שבטוח אולי, וגם זה בספק.
בארה"ב כבר התחילו ניסויים של החיסון בבני אדם, יכול להיות שעוד שבוע כבר תצא הודעה שהחיסון פועל כמו שצריך והשוק יקפוץ, טראמפ ישחרר יומיים אח"כ עוד איזה מסיבת עיתונאים והשוק יקפוץ עוד פעם והופה - כמעט כל הירידות נמחקו. או שלא.
כל אחד וכדור הבדולח שלו.
דבר אחד בטוח, אין מישהו שהיה מושקע כבר (בלונג) ולא היה מעדיף להחזיר את הגלגל אחורה ולהשקיע עכשיו, סחורה בהנחה זה תמיד עדיף גם אם היא עדיין יקרה ביחס לעתיד.

בארה"ב כבר התחילו ניסויים של החיסון בבני אדם, יכול להיות שעוד שבוע כבר תצא הודעה שהחיסון פועל כמו שצריך והשוק יקפוץ, טראמפ ישחרר יומיים אח"כ עוד איזה מסיבת עיתונאים והשוק יקפוץ עוד פעם והופה - כמעט כל הירידות נמחקו. או שלא.
כל אחד וכדור הבדולח שלו.
דבר אחד בטוח, אין מישהו שהיה מושקע כבר (בלונג) ולא היה מעדיף להחזיר את הגלגל אחורה ולהשקיע עכשיו, סחורה בהנחה זה תמיד עדיף גם אם היא עדיין יקרה ביחס לעתיד.
שום חיסון לא יכול להיות מוכן בעוד שבוע, זה עניין של כמה חודשים במינימום של המינימום עד שנה +
ובנתיים מנסים להחיות את המשק עם הזרמת כספים, שזה לדעתי כמו הרצת מניות, אבל כל פעם השוק צולל עוד ועוד למטה.
כמו שאני רואה את זה בשבועות הקרובים כל העולם וארצות הברית יכנסו לסגר או לחצאי סגר והשוק ירד בעשרות רבות של אחוזים, הימור שלי שזה יקרה בגדול בדוחות הרבעון של חברות.
ועם ההתנהגות של אנשים מטומטמים שמפרים צווי בידוד, ויתר האנשים שמתנהגים כאילו זה חופשה וכו' (פארקים וחופי הים בתל אביב מלאים עכשיו) זה יימשך כנראה עוד יותר זמן.

תקרא את המאמר "איך מפתחים חיסון חדש?" של מכון דוידסון, ומבטיח לך שהאופטימיות שלך תרד.
מתוך המאמר:
"לאחר השלמת הפיתוח הפרה-קליני, יהיה צורך בכל שלבי הניסוי הקליניים כדי להבטיח את בטיחות החיסון ויעילותו לכל סוגי אוכלוסיות היעד, הכוללים גם מדוכאי חיסון, ילדים, נשים הרות ועוד. למרות ששלב זה יכול להימשך מספר שנים, הודיע ראש ארגון הבריאות העולמי כי בזכות שילוב מרוכז של מאמצים והאצת הפיתוח הפרה-קליני, הוא מקווה שמשך הפיתוח יתקצר לכשנה וחצי."

כל אחד וכדור הבדולח שלו.
אכן, במיוחד שרבים לא תופסים את התחתית ממש, משמע רק מעטים קונים במחיר הכי נמוך "עונתית"

אל תשכח שבסין כבר אחרי חודשיים-שלושה מתחילים לחזור לפעילות די מלאה, הבורסה שלהם כמעט לא ירדה, דרום קוריאה מעשית ניצחה את הנגיף בלי חיסון. הכל יכול להיות.
אני תמיד אופטימי, אני מעריך בזהירות שנראה עוד ירידות של עד 20% אולי אף יותר. ולא רק שאני מעריך את זה וזה מה שכדור הבדולח שלי אומר, אני גם בונה על זה ויש לי פוזיציה די גדולה על הכיוון הזה.
בלי קשר אליי, הזמן לייצור המוני של חיסון בוודאי לא ירד משנה אבל זה לא משנה לשוק. השוק כנראה "יתמחר" כבר את העליות העתידיות וברגע שיהיה ברור שחוזרים לדרך המלך השוק יתחיל לעוף למעלה וכל משקיעי הfomo יתדלקו את העליות כמו רקטה.
זה מה שקרה כמעט בכל משבר בשוק המניות בהסטוריה. ולכן מי שנכנס עכשיו בוודאי "לא טועה".
הוא יכול למצע את הכניסה שלו אם הוא רוצה, אבל בטווח הארוך למשקיע סולידי מדדים, מה זה משנה אם ירד עוד 20% ואז יעלה?
הוא רק הרוויח שהוא קנה עכשיו יותר בזול.

כד
זה מה שקרה כמעט בכל משבר בשוק המניות בהסטוריה. ולכן מי שנכנס עכשיו בוודאי "לא טועה".
קראת את המאמר שאמרתי לך של מכון דוידסון?
אתה שוב מתייחס לזה כמו ירידה רגילה/תיקון ולא בגלל מגפה שתשבית את השוק לפחות לכמה חודשים טובים
לדעתי תהייה פה מפולת קשה במיוחד, של ירידה של עוד עשרות רבות של אחוזים (גם ככה כל המניות בבועה מטורפת לעומת השווי האמיתי של החברות),
ולגבי זה שיעלו שוב זה יכול לקחת גם הרבה זמן רב ביותר, גם לא מבטיח שזה יחזור לרמות של הבועה של היום.

בכל אופן אני לא מדבר על אלה שהם כבר בשוק, מדבר על אלה שנכנסים לאחרונה.
לדעתי עד שאין חיסון וודאי! (לא נסיוני כי לנסות בכל מדינה מנסים), וגם עד שהמגפה תהייה במגמת בלימה רצינית בארצות הברית של לפחות שבוע, אז ממש לא הייתי ממהר להכנס, ואם הייתי שם הייתי כבר מוציא הכל מוקדם ככל שניתן, אבל זאת דעתי.

ואתה מדבר על דרום קוריאה ששם היה סגר רציני ואנשים היו ממושמעים, מה שרחוק מאוד מלהיות בארצות הברית שהכל שם כמעט פתוח והחיים מתנהלים כרגע, הכל כדי לא לפגוע בכלכלה והיא תשלם מחיר כבד על זה בשבועות הקרובים.

לפי התגובה שלך וגם של אחרים, נראה לי שרוב האנשים פה מבינים בבורסה טוב מאוד, אבל ממש מבינים גם לא בצורה בסיסית בוירוסים ומגפות ומה זה עלול לעשות לשווקים, הם כנראה ילמדו על בשרם בעוד כמה חודשים.
להפך. מבינים שאנחנו לא מבינים כלום בוירוסים אבל שגם אין שום צורך להבין בוירוסים (או בכל סיכון אחר, יש עוד הרבה סיכונים) בשביל להשקיע לטווח ארוך.

שום חיסון לא יכול להיות מוכן בעוד שבוע, זה עניין של כמה חודשים במינימום של המינימום עד שנה +
אולי לא צריך חיסון. כמו שאין חיסון ל- SARS/MERS והכל טוב.
ואולי האוכלוסיה עכשיו מפתחת חסינות עדר לנגיף בלי לדעת את זה.

המחשבה שאתה היחיד בשוק ההון שמזהה את הפוטנציאל ההרסני היא קצת יומרנית.

הפעם זה שונה!
ממליץ על בלוג בשם "הסולידית" מסביר טוב את האסטרטגיה של רוב האנשים פה.

הפוסט שיצא היום מדבר ממש על זה

הפעם זה שונה!
ממליץ על בלוג בשם "הסולידית" מסביר טוב את האסטרטגיה של רוב האנשים פה.

הפוסט שיצא היום מדבר ממש על זה
כל מתכנת טוב יודע שלפעמים צריך להוסיף איזה if למקרה קצה כדי לקבל תוצאות מיטביות.

@daniel1988
לא משנה איזה נקודת כניסה תבחר כנראה שהיא לא תיהיה בתחתית, עדיף(משיקולי תשואה) להיכנס בשלב מסויים מאשר לדחות את הכניסה בגלל חמדנות. איזון תיק לפי השיטה הסולידית בצורה רציפה(או כשיש סטייה בכמה אחוזים) אמורה לגרום לך לאזן את התיק לאורך הירידות ובכך להשקיע לאורך כל שלבי הירידות.

כד

קראת את המאמר שאמרתי לך של מכון דוידסון?
אתה שוב מתייחס לזה כמו ירידה רגילה/תיקון ולא בגלל מגפה שתשבית את השוק לפחות לכמה חודשים טובים
לדעתי תהייה פה מפולת קשה במיוחד, של ירידה של עוד עשרות רבות של אחוזים (גם ככה כל המניות בבועה מטורפת לעומת השווי האמיתי של החברות),
ולגבי זה שיעלו שוב זה יכול לקחת גם הרבה זמן רב ביותר, גם לא מבטיח שזה יחזור לרמות של הבועה של היום.

בכל אופן אני לא מדבר על אלה שהם כבר בשוק, מדבר על אלה שנכנסים לאחרונה.
לדעתי עד שאין חיסון וודאי! (לא נסיוני כי לנסות בכל מדינה מנסים), וגם עד שהמגפה תהייה במגמת בלימה רצינית בארצות הברית של לפחות שבוע, אז ממש לא הייתי ממהר להכנס, ואם הייתי שם הייתי כבר מוציא הכל מוקדם ככל שניתן, אבל זאת דעתי.

ואתה מדבר על דרום קוריאה ששם היה סגר רציני ואנשים היו ממושמעים, מה שרחוק מאוד מלהיות בארצות הברית שהכל שם כמעט פתוח והחיים מתנהלים כרגע, הכל כדי לא לפגוע בכלכלה והיא תשלם מחיר כבד על זה בשבועות הקרובים.
אפשר קישור למאמר?

אולי לא צריך חיסון. כמו שאין חיסון ל- SARS/MERS והכל טוב.
ואולי האוכלוסיה עכשיו מפתחת חסינות עדר לנגיף בלי לדעת את זה.

המחשבה שאתה היחיד בשוק ההון שמזהה את הפוטנציאל ההרסני היא קצת יומרנית.
אני ממש לא היחיד , אם הייתי היחד אז הבורסה לא הייתה נופלת אתמול ב 12 אחוז ובחודש האחרון ב 25 אחוז.
בתגובות של הכתבות של גלובס אנשים יותר פסימיים ממני.
לפי התגובה שלך אתה לא כנראה פחות מבין במערכת החיסון, סארס הייתה מאוד לא מבדקת כמו הקורונה הנוכחית, וגם אי אפשר להתחסן מבלי לחלות, ואחד התסמינים זה חום ב 88% מהמקרים ומי שיש לו חום מיד ייבדק.

אם הכל טוב לא היה סגר כמו שיש בישראל, באוסטריה אפילו אסורה התקהלות של יותר מ 5 אנשים ובאיטליה וספרד המצב יותר גרוע, אני לא מבין איך אנשים נכנסים שכל התחזיות ממש לא טובות, לדעתי צריך לחכות, הייתי נכנס שהכל היה במגמת בלימה בעולם ולא רק בסין, בנתיים זה רק בעליה גדולה!
המצב מזעזע האחוז תמותה הוא 6-9 אחוז (מתים לעומת כאלה שהחלימו)

אפשר קישור למאמר?
רציתי לשלוח אבל הודעות עם קישור הם בהמתנה לאישור אז מחקתי, פשוט תחפש בגוגל:
"איך מפתחים חיסון חדש? מכון דוידסון"

הירידות שהיו כבר היו. אתה חושב שהשוק צריך לרדת *עוד*, שהוא לא ירד כבר מספיק בשביל לשקף את חומרת המצב. בינתיים השוק לא מסכים איתך, שהרי אם שאר האנשים היו חושבים כמוך - אז השוק אכן היה יורד עוד.

המצב מזעזע האחוז תמותה הוא 6-9 אחוז (מתים לעומת כאלה שהחלימו)
חישוב התמותה הוא בכלל לא פשוט. מתוך המקרים המדווחים, יש מספר לא ידוע של נדבקים ללא סימפטומים או כאלה שנדבקו וחוו תסמיני שפעת רגילה ולא נבדקו. רק כשאחוז משמעותי מהאוכלוסיה ידבק במחלה, יהיה אפשר להעריך את מספר המתים ביחס לכלל האוכלוסיה. בינתיים, ערוצי החדשות נהנים לזרוע פחד בקרב הציבור.

אפשר קישור למאמר?
הירידות שהיו כבר היו. אתה חושב שהשוק צריך לרדת *עוד*, שהוא לא ירד כבר מספיק בשביל לשקף את חומרת המצב. בינתיים השוק לא מסכים איתך, שהרי אם שאר האנשים היו חושבים כמוך - אז השוק אכן היה יורד עוד.

ימים יגידו, אני חושב שירד עוד הרבה כי עלולה להיות השבתה של המשק בארצות הברית כמו שיש פה ופגיעה רצינית בהכנסות החברות.
נראה מה יהיה בשבועות הקרובים.
למרות שאני בטוח שיהיה כמו שכתבתי ואף גרוע יותר (אני חושב שתהייה פה נפילה כמו שלא הייתה מעולם), מאוד אשמח להיות הטועה פה, אני אומנם לא מושקע בבורסה, אבל אני עלול להיפגע תעסוקתית

ימים יגידו, אני חושב שירד עוד הרבה כי עלולה להיות השבתה של המשק בארצות הברית כמו שיש פה ופגיעה רצינית בהכנסות החברות.
נראה מה יהיה בשבועות הקרובים.
למרות שאני בטוח שיהיה כמו שכתבתי ואף גרוע יותר (אני חושב שתהייה פה נפילה כמו שלא הייתה מעולם), מאוד אשמח להיות הטועה פה, אני אומנם לא מושקע בבורסה, אבל אני עלול להיפגע תעסוקתית
אני סבור כמוך.
מה שמוזר, שהיום גילו הדבקה המונית ומשמעותית בניו יורק, וזה כנראה הולך למקום רע, והמדדים של ארה"ב ? עולים היום ב6%
מוזר, לא ?

אני סבור כמוך.
מה שמוזר, שהיום גילו הדבקה המונית ומשמעותית בניו יורק, וזה כנראה הולך למקום רע, והמדדים של ארה"ב ? עולים היום ב6%
מוזר, לא ?

אז אתה בעצם אומר שאי אפשר לחזות את מה שיקרה בשוק ההון.

אני גם חושב שבניגוד למשברים אחרים/תיקונים וכד' כאן המצב הוא אחר לגמרי. לדעתי השוק ימשיך לרדת עוד הרבה באותה צורה כמו בשבועות האחרונים - יומיים ירידות, יום עליות, יומיים ירידות, וכן הלאה עם מגמה ברורה שתוביל לירידה של למעלה מ-50 אחוז מלפני תחילת המשבר.

במקרה של הקורונה, יש כאן בהחלט שער יציאה מהמשבר והוא יהיה ברור ואובייקטיבי לכולם. זה יכול להיות שבוע ברציפות של ירידה בכמות הנדבקים/מתים בכל העולם וכיוון אופטימי, פתיחת כל הסגרים בכל המדינות וחזרה לסוג של שגרה, אקלים קיצי שיעיף מכאן את הנגיף, ולמעשה כל אווירה חיובית ויציבה סה"כ.

עד שאלו לא יהיו, לא יהיו לדעתי עליות. רק ירידות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
L מה אתם עוד ממנפים בחיים (לא כלכלית)? או, למה עשיתם מיקור חוץ? אוף טופיק 3
שרון למה אתם שומרים על אנונימיות? אוף טופיק 25
H למה אתם מייעדים את קרן ההשתלמות? צרכנות פיננסית 11
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 128
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה