• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להוציא את הכסף לחו״ל - מה זה אומר בדיוק?

אתה מאוכלי הפופקורן או מעבירי החסכונות? :)
אני מאלו שאין להם מושג איך זה מסתיים אבל לא מוכן לקחת את הסיכון...מה שהיה נוח להעביר(שלב 1) עבר, כל השאר מוכן אם הטרללת נמשכת.
עם פופקורן וחוסר שביעות רצון שאני חלק מהעלילה ולא רק צופה מהצד.

הקואליציה הנוכחית מובילה לחורבן המדינה. די ברור שהמסלול שהם מובילים בו את ישראל מוביל לדיקטטורה מושחתת, קריסה כלכלית, היחלשות צבאית, מלחמות פנימיות וחיצוניות, כיבוש בידי צבאות ערב וגירוש או טבח של היהודים בארץ ישראל. זה היה ברור עוד לפני שהיא קמה, אבל חשבתי שזה יקח לה זמן. גם אני מופתע מהמהירות שהם מצליחים לעשות זאת.
לא הבנתי מה מונע מבגץ לפסול חוקים מההפיכה המשטרית?

מה שמנע מהם עד עכשיו להתערב והיו להם הרבה הזדמנויות. הם מעדיפים לקבל משכורת ולחמם את הכיסא. גם אחרי המהפכה הם ימשיכו לקבל משכורת.

החוק הראשון שיעבור הוא איסור ביקורת שיפוטית על חוקי יסוד וכך תיחסם הביקורת השיפוטית על החוקים הבאים.

איזו פשרה בדיוק תהיה??
החרדים לא מוכנים להתפשר על פסקת התגברות (לטובת חוק הגיוס וניצול כספים לא הוגן)
הליכוד (ביבי) לא מוכן להתפשר על רוב מוחלט בועדה לבחירת שופטים לקואליציה (צריך לבחור את השופטים למשפט שלו בעליון) - למה בכלל יש ועדה אם יש רוב אוטומטי? הם יכולים פשוט לא להגיע והתוצאה תהיה זהה.

הציוניות הדתית עם האידאולוגיה שלהם

כל צד יש לו אינטרס בחלק אחר ברפורמה שביחד יוצרת אסון כלכלי ומדיני

איזה אינטרס יהיה לי ולעוד רבים להגיע למילואים שיעבור החוק הסופי של חוק יסוד לומדי תורה? שנותן פטור מלא לחרדים ובעצם מבסס אותי ואחרים כסוג ב' במדינה - גם משלמים מיסים, גם מתגייסים ומשלמים על זה בפציעות ובמוות, עושים מילואים ובסוף אנחנו עוד נקראים הבוגדים.

הבדיחה הכי גדולה של השנים האחרונות זה לקרוא לחרדים ולחרדלים ימין - הכי קל להחליט על מבצעים, מלחמות וכו' כשזה לא נוגע לציבור שלך בכלל

כי זה בדיוק מבסס את הטענות של הימין שבג"צ שולט במדינה.

+ זה יגרום למלחמת אזרחים בין אלה שמצייתים לחוקי הכנסת ואלה שמצייתים לבתי המשפט.

פרשנות שלי: ולכן לשני הצדדים ברור שאסור להגיע למצב הזה

הבדיחה הכי גדולה של השנים האחרונות זה לקרוא לחרדים ולחרדלים ימין - הכי קל להחליט על מבצעים, מלחמות וכו' כשזה לא נוגע לציבור שלך בכלל
אני לא חושב שהחרדים מתיימרים להיות ימין בטחוני
לגבי החרדלים, תסלח לי, זו הבדיחה

איזו פשרה בדיוק תהיה??
החרדים לא מוכנים להתפשר על פסקת התגברות (לטובת חוק הגיוס וניצול כספים לא הוגן)
הליכוד (ביבי) לא מוכן להתפשר על רוב מוחלט בועדה לבחירת שופטים לקואליציה
כן כן ,וגפני יעצור את המשכנתאות ואלי כהן יפטר את הנגיד .
אל תאמין לכל שטות שפוליטיקאי פולט ושהתקשורת מעצימה .
הם יסגרו משהו בהתאם למתווה הנשיא ובהתאם להצהרות של לפיד ,פורר ,סער מהשנים האחרונות.

אבל הם יכולים לפסול את האיסור עצמו
זה תרחיש יום הדין.
עד היום לא נפסל חוק יסוד ובית המשפט בעצמו התלבט לגבי היקף סמכותו בעניין הזה. אני מניח שפסק דין כזה ייתקל באמירה של המשפחה הנוכחית שהוא בטל. אולי לשם הם רוצים להגיע כי יתפנו הרבה מקומות בבית המשפט העליון למינויי המפלגה.

ובית המשפט בעצמו התלבט לגבי היקף סמכותו בעניין הזה.

אני לא בטוח, נראה שהכריע.
בפשרת האוזר לפני שנה וחצי, בגץ אמר עקרונית שהוא יכול לבטל חוק יסוד. אמנם אז הסיבה המוצהרת הייתה שרק הכותרת של החוק הייתה של חוק יסוד בעוד תוכנו לא קשור למשהו חוקתי. לא נאמר יותר מזה במפורש, אבל אני מניח שעל אחת כמה וכמה בגץ יכול לעשות צעד כזה אם החוק נוגד את החוקה לדעתו של בגץ.
כמובן יש גם שיקולים לא משפטיים יותר כבדי משקל כמו שאמר @חתול לילה

זה תרחיש יום הדין.
עד היום לא נפסל חוק יסוד ובית המשפט בעצמו התלבט לגבי היקף סמכותו בעניין הזה. אני מניח שפסק דין כזה ייתקל באמירה של המשפחה הנוכחית שהוא בטל. אולי לשם הם רוצים להגיע כי יתפנו הרבה מקומות בבית המשפט העליון למינויי המפלגה.
הם לא חייבים לפסול את החוק הם יכולים לתת לו פרשנות שתעקר את המטרה... או לומר שיש בעיה קטנה בחוק כגון סתירות בינו לחוק יסוד אחר... ולכן צריך שוב לחוקק אותו כדי שיוכלו לעשות בו שימוש... בקיצור אם הם ירצו לא חסר להם יכולות וזה עוד לפני שהם פוסלים אותו עצמו.
המעלה של בתי המשפט שהם יכולים לתת פרשנות לחוק בפסק דין שלא מעניין אף אחד, ואז זה כבר נהפך לעובדה מוגמרת, (וגם הם לא חייבים עכשיו לתת את הפסק דין הם יכולים גם עוד חצי שנה, כשכולם נרגעים...) והכנסת אם כל הכבוד לא יכולה כל יום לעשות מלחמות עולם... בתי המשפט הדבר היחיד שהם צריכים זה רצון למצוא (או לייצר) בעיות בחוק.... ואת זה לדעתי יש להם מספיק.

חשבתי כך עד לא מזמן. כבר לא בטוח.
השילוב של השקרים הבוטים על החזרת המצב לזה שהיה לפני 30 שנה, השנאה ל"אליטות מרחביה" ותחושה של החרדלים שיש הזדמנות חד פעמית להכרעת התרבות החילונית, עלול להוביל את הסכסוך לקצה.

הם לא חייבים לפסול את החוק הם יכולים לתת לו פרשנות שתעקר את המטרה... או לומר שיש בעיה קטנה בחוק כגון סתירות בינו לחוק יסוד אחר... ולכן צריך שוב לחוקק אותו כדי שיוכלו לעשות בו שימוש... בקיצור אם הם ירצו לא חסר להם יכולות וזה עוד לפני שהם פוסלים אותו עצמו.
המעלה של בתי המשפט שהם יכולים לתת פרשנות לחוק בפסק דין שלא מעניין אף אחד, ואז זה כבר נהפך לעובדה מוגמרת, (וגם הם לא חייבים עכשיו לתת את הפסק דין הם יכולים גם עוד חצי שנה, כשכולם נרגעים...) והכנסת אם כל הכבוד לא יכולה כל יום לעשות מלחמות עולם... בתי המשפט הדבר היחיד שהם צריכים זה רצון למצוא (או לייצר) בעיות בחוק.... ואת זה לדעתי יש להם מספיק.
אולי. אני לא בטוח שהקואליציה לא מעוניינת בהתפטרות מחאה של 4-5 שופטי עליון.

כי זה בדיוק מבסס את הטענות של הימין שבג"צ שולט במדינה.

+ זה יגרום למלחמת אזרחים בין אלה שמצייתים לחוקי הכנסת ואלה שמצייתים לבתי המשפט.

לדעתי אם נגיע למצב הזה בגץ חייב לפעול ככה ולא משנה למה זה יגרום כי אחרת המצב רק יחמיר

החוק הראשון שיעבור הוא איסור ביקורת שיפוטית על חוקי יסוד וכך תיחסם הביקורת השיפוטית על החוקים הבאים.
ולמה את החוק הזה הם לא יכולים לפסול?

אני לא בטוח שהקואליציה לא מעוניינת בהתפטרות מחאה של 4-5 שופטי עליון.
ברור שמעוניינים בזה.
זה שלא מקדימים את גיל הפנסיה, זה נותן לבית המשפט הרבה זמן להספיק לעקר את הרפורמה מבפנים... ולבנות על התפטרות מחאה זה דמיון פרוע בעיני.

לדעתי אם נגיע למצב הזה בגץ חייב לפעול ככה ולא משנה למה זה יגרום כי אחרת המצב רק יחמיר
מבחינה משפטית זה קשה. פסילת פרק בחוקה דבר קיצוני מאד. אבל גם קביעה שגנב יהיה שר אוצר כחלק מהחוקה זה דבר לא מאד מקובל במדינות בהן יש חוקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
A להוציא את המיטב מהפנסיה צרכנות פיננסית 1
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
S האם אני יכול להוציא חשבונית/קבלה חוקית בעצמי ללא שימוש בשירות חיצוני? אוף טופיק 15
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
D כיצד להוציא דוח על בסיס tax lots שמומשו? מיסים 2
ע בנק לא מאפשר להוציא כסף מחשבון של קטין צרכנות פיננסית 6
Y אפס עמלות מט"ח - לרכוש מט"ח בארץ או להוציא בחו"ל? צרכנות פיננסית 10
ח אחוז מקס' מהשכר שרצוי להוציא על שכ"ד צרכנות פיננסית 37
R אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 109
י מאיזה אפיק עדיף להוציא כספים שוק ההון 12
תמיר עוסק פטור על מה צריך להוציא קבלה 0.38שח האם צריך לדווח בצורה כלשהיא? התפתחות אישית 7
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה