• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אני יכול להוציא חשבונית/קבלה חוקית בעצמי ללא שימוש בשירות חיצוני?

sobesobe

משתמש רשום
דירוג
0
הי, אני עצמאי פטור ומחפש דרך להקל על ה workflow של מעקב אחרי עבודות, לקוחות ותשלום.

האם יש אפשרות להוציא חשבונית/קבלה בעצמי ללא שירות חיצוני? לכתוב אותה בWORD לדוגמא. מזה דורש?

החלום היה שיהיה שירות לא חינמי או זול שבו אני יכול לסנכרן קלנדר, רשימת עבודות דומיית אקסל שבתוכה יש גם רשימת לקוחות כמובן, רובריקות למחיר והאם התבצע תשלום, ואפשרות הוצאת קבלה - כל זה במקום אחד.

אגב, אם מישהו מכיר כזה אשמח לשמוע.

כרגע סינכרנתי בין הגוגל קלנדר לגוגל שיטס וזה עובד לא רע. אם הייתי יכול גם להוציא מתוך השיטס קבלה(אני יכול לנסות לכתוב לזה סקריפט בעצמי) זה היה קרוב למושלם ולכן השאלה מה דרוש כדי להוציא חשבונית חוקית? אני מבין שדרושה חתימה דיגיטלית אך לא הצלחתי למצוא מידע לגבי מה זה בדיוק אומר שעליי לעשות.

הולך לחנות חומרי כתיבה, קונה פנקס חשבונית מס ריק, שם חותמת בראש כל עמוד.
והינה אתה יכול להוציא עצמאית בלי שירות חיצוני.

הי, הכוונה היא להשאיר את החשבוניות דיגיטליות מטעמי נוחות טיפוסיים.

הי, הכוונה היא להשאיר את החשבוניות דיגיטליות מטעמי נוחות טיפוסיים.
בשביל זה אתה צריך אישור תוכנה של מס הכנסה.
אבל אין בעיה שתעה את הניהול במחשב איך שנוח לך, ופשוט אחרי שאתה יוצר שם את הטיוטה שלך, תיצור את הנוסח הידני ותשלח ללקוח.

כלומר רק חברה שיש לה אישור תוכנה של מס הכנסה יכולה להנפיק קבלות?

כלומר רק חברה שיש לה אישור תוכנה של מס הכנסה יכולה להנפיק קבלות?
כמעט.
רק חברה שיש לה אישור תוכנה יכולה ליצור, להשתמש ולהפיץ תוכנה כזו.
אתה יכול לקנות תוכנת ניהול חשבונות מחברה כזו, ולהנפיק את הקבלות בעצמך.

היה לפני כמה שנים פיילוט של הפקת חשבוניות דרך אתר ממשלתי. זה בוטל.

אבל יש משהו חדש שלהבנתי אמור להיות חובה, כרגע החל מ-25000₪: "חשבוניות ישראל" (שם מדהים).
להבנתי זה לא צפוי להיות זמין לעוסקים פטורים, וחבל.

אתה יכול לקנות תוכנת ניהול חשבונות מחברה כזו, ולהנפיק את הקבלות בעצמך.
אם זה אופליין, איך מוודאים שמפיק החשבוניות לא משחק בנתונים?

אבל יש משהו חדש שלהבנתי אמור להיות חובה, כרגע החל מ-25000₪: "חשבוניות ישראל" (שם מדהים).
להבנתי זה לא צפוי להיות זמין לעוסקים פטורים, וחבל.
זה לא הנפקת חשבונית, זה דיווח מראש להנפיק חשבונית.
בחשבונית שאתה מפיק בעצמך, אמור להיות מספר האישור.

אם זה אופליין, איך מוודאים שמפיק החשבוניות לא משחק בנתונים?
הקטע הוא שהחשבוניות, צריכות להיות "ספר כרוך", אז איך אתה מונע ממי שמוציא חשבונית ידנית לשחק במספרים?
במעבר לממוחשב, הספר הכרוך נסגר בתוך התוכנה, אחד התנאים לאישור תוכנה, זה שהיא לא מאפשרת שינוי בטופס אחרי שהופק.

וכן תמיד יהיו רמאים...

נערך לאחרונה ב:
הוא לא באמת חינמי ובכל מקרה התשלום של 11₪ שאני משלם לשירות אחר הוא לא האישיו שלי.

המעקב הכפול והמכופל בקלנדר, בגיליון מעקב, בתכנת ניהול כספים(ynab), שירות הוצאת חשבוניות וחשבון הבנק הוא מה שאני מנסה לצמצם.

מרגיש כמו הרבה עבודה כפולה ומיותרת.

הוא לא באמת חינמי ובכל מקרה התשלום של 11₪ שאני משלם לשירות אחר הוא לא האישיו שלי.

המעקב הכפול והמכופל בקלנדר, בגיליון מעקב, בתכנת ניהול כספים(ynab), שירות הוצאת חשבוניות וחשבון הבנק הוא מה שאני מנסה לצמצם.

מרגיש כמו הרבה עבודה כפולה ומיותרת.
הוא כן חינמי עבור חשבוניות שלא נשמרות במאגר. אבל עכשיו אני מבין שזה לא מה שאתה מחפש...

נכון, לי זה לא באמת לא רלוונטי אבל תודה על ההצעה

בעיקר מחפש לצמצם את כפל השירותים, המעקבים ומהמסמכים

מכותרת הדיון נשמע שעיקר המטרה היה הפקדת קבלות באופן עצמי.

זה לא הנפקת חשבונית, זה דיווח מראש להנפיק חשבונית.
צודק. היה זכור לי במעורפל שאחרי הפיילוט שבוטל היה משהו חדש, אבל אולי אני טועה.

במעבר לממוחשב, הספר הכרוך נסגר בתוך התוכנה
לא צריך שהתוכנה תאפשר זאת רשמית. העניין הוא שזה דיגיטלי, אז קל לשנות וללא סימן.

לגבי תוכנות, חשבתי שכל הדיגיטליים הם אונלייניים. אם לא כך, יש איזה תוכנות אופליין בעלות חד פעמית קטנה?
מהאתר הממשלתי* קשה להבין מה סוג כל תוכנה, ואין קישורים לאתרי הבית שלהן.

אם כי למעשה נראה שאין חובה להשתמש בתוכנה רשמית, לפי הבנתי את לשון החוק.
לפי הוראות ניהול פנקסים, נספח ה, ג(1), הרישום הרשמי של תוכנות חל רק אם הן "מיועדות למכירה, להשכרה או לשימושו של אחר".
גם באתר הממשלתי עם רשימת התוכנות זה מה שהם מפרשים:
3. ... תוכנות שאינן חייבות ברישום הן ... או שהן פרי פיתוח עצמי

אגב, אם משתמשים בתוכנה רשומה והרישום שלה פג רטרואקטיבית, הייתי מצפה שיהיה צריך לעשות משהו עם הנתונים שכבר שמורים בה.
אבל חוקים דיגיטליים לא תמיד עשויים טוב. אני לא רואה התייחסות לזה בחוק. גם באתר הלעיל לא:
5. ... במצב בו בוטל רישומה של תוכנה, הביטול ייכנס לתוקף רק לאחר ששה חודשים על מנת לאפשר ... להיערך למצב החדש.

(* לקח לי זמן למלוא את רשימת התוכנות כי היא תחת הקישור בעל הכותרת האינפורמטיבית "דוחות". ומצחיק שנראה שהאתר לא עודכן מאז ימי IE. אין לי בעיה עם העיצוב, אבל האפשרות להוריד את רשימת התוכנות כ-CSV לא פועלת בגלל מה שנראה כמו התחכמות שעשו שם שכבר לא פועלת (אולי כן ב-IE), במקום לשים פשוט קישור ישירות לקובץ.)

נערך לאחרונה ב:
אם כי למעשה נראה אין חובה להשתמש בתוכנה רשמית, לפי הבנתי את לשון החוק.
מעניין, אז לפי זה ניתן לפתח תוכנה שתעמוד בכל התנאים הכתובים בתקנות, אבל לשימוש עצמי.
עדיין צריך לכתוב אותה בהתאם לתנאים, אז WORD לא מתאים לזה.
ובשביל פותח הדיון, התנאים הם:
(א) התוכנה לניהול מערכת חשבונות ממוחשבת תענה על דרישות ההוראות לניהול פנקסי חשבונות, כפי שיחולו מזמן לזמן ותבצע בין היתר:
(1) הפקה זמינה של פלט חזותי ופלט מודפס של כל רשומות הקובץ הקבוע או חלק מהן, לפי סדר רישומן, תוך ציון המספר העוקב של כל רשומה;
(2) ציון הפרטים האלה בפלט חזותי ובפלט מודפס: שם הנישום, התקופה שאליה מתייחס הפלט, מהות הפלט, תאריך הפקת הפלט, מספר סידורי של כל דף וכן סימן סיום הפלט;
(3) ציון בצורה בולטת של המלה ”טיוטה“ על גבי פלט חזותי או פלט מודפס, המופקים מקובץ זמני;
(4) הפקת פלט מודפס של תיעוד פנים המפורט בפרק ב׳ מקובץ קבוע בלבד, בציון המלה ”מקור“ על גבי עותק אחד בלבד והמלה ”העתק“ על גבי העותקים האחרים;
(5) בדיקת רצף המספרים העוקבים של תיעוד פנים;
(6) גיבוי יזום של מערכת החשבונות הממוחשבת, למעט לתוכנה המנהלת את מערכת החשבונות.

(א1) בתוכנה לניהול מערכת חשבונות ממוחשבת המפיקה מסמכים ממוחשבים תתקיים שיטה לאיתור אותם מסמכים.

(א2) תוכנה לניהול מערכת חשבונות ממוחשבת החייבת להירשם במרשם, כמשמעותו בפסקה (ג)(1), תאפשר הפקת קבצים אשר יכילו את פרטי התיעוד וספרי החשבון כאמור בפרקים ב׳ וג׳ להוראות אלה ולתקנות מס ערך מוסף (ניהול פנקסי חשבונות), התשל״ו–1976, וכן את רשומות הקובץ הקבוע שבמערכת חשבונות המנוהלת לפי שיטת החשבונאות הכפולה, הכל כפי שיורה המנהל.

(ב) מערכת חשבונות ממוחשבת, המפיקה תיעוד פנים, תצוייד במיתקן הגנה למקרה של הפסקת זרם החשמל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
ק להוציא את הכסף לחו״ל - מה זה אומר בדיוק? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 602
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
D כיצד להוציא דוח על בסיס tax lots שמומשו? מיסים 2
ע בנק לא מאפשר להוציא כסף מחשבון של קטין צרכנות פיננסית 6
A להוציא את המיטב מהפנסיה צרכנות פיננסית 1
Y אפס עמלות מט"ח - לרכוש מט"ח בארץ או להוציא בחו"ל? צרכנות פיננסית 10
ח אחוז מקס' מהשכר שרצוי להוציא על שכ"ד צרכנות פיננסית 37
R אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 109
י מאיזה אפיק עדיף להוציא כספים שוק ההון 12
תמיר עוסק פטור על מה צריך להוציא קבלה 0.38שח האם צריך לדווח בצורה כלשהיא? התפתחות אישית 7
A סירוב להוצאת חשבונית מס. מיסים 2
P מע"מ בהוצאה מתועדת אבל ללא חשבונית מס? מיסים 5
ר חשבון חשמל - תיקון מול חשבונית פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש תשלום כנגד חשבונית מיסים 1
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
R חשבונית חד פעמית לעומת עבודה כשכיר לתקופה קצרה מיסים 26
K עוסק פטור או חשבונית לשכיר ? צרכנות פיננסית 27
unrealx מע"מ בהפקת חשבונית אוף טופיק 1
O חשבונית מס מספק באנגליה צרכנות פיננסית 3
M קבלה להייטק התפתחות אישית 11
M הוצאה על סמך קבלה בלבד מיסים 1
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0