• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף לשעת צרה כלקח מהמלחמה באוקרינה

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
חזרה לנושא השרשור -

בסופ"ש ביקרנו את ההורים ואמא שלי סיפרה את הסיפור הבא.

המנקה אצלם היא אוקראינית. נמצאת בארץ הרבה מאוד שנים (לדעתי כבר באופן לא חוקי אבל זה לא העיקר).

בכל השנים חסכה יפה מאוד, את הכסף שלחה כמובן הביתה. בנו בית גדול באזור כפרי, עם משק והכל. גרים שם בעלה, הבן הגדול עם אשתו וילדים קטנים. את רוב המזומן שמרו ביורו, בארגז. והארגז שמור בסליק בגינה. כי ככה הם. מאמינים רק במזומן קרוב ליד.

מהעדכונים שהייתה מעדכן את אמא שלי, אז הכפר שלהם ממצב של "זה רחוק מהלחימה והכל" די בין לילה הפך ל"הגיעו אוטובוסים לפנות את כולם למולדובה". אמנם הפינוי לא היה בחיפזון ולא בלילה, אבל בעלה והבן פתאום לא ידעו מה לעשות עם הארגז, כי כל מיני אנשים זרים עם כלי נשק הסתובבו ברחבי הכפר ובין הבתים. אמנם אוקראינים שבאו לעזור והכל, אבל המצב נפיץ, והרגיש להם מאוד לא בטוח שמישהו יראו אותם מוציאים ארגז מהגינה, וגם אם יצליחו, הרגיש להם עוד הרבה פחות בטוח להסתובב עם מזוודה מלאה בכסף.

בסוף לקחו מזומן כך שיהיה עליהם, מבלי לעורר חשד. אבל כמעט כל שאר הכסף נשאר בארגז, בגינה.

הם לא חוששים שמישהו ימצא את הארגז, אבל כן בלחץ אטומי לחזור, כי כל החסכונות המשפחתיים שלהם שם, באדמה.

האזרחים הרוסיים שלא יכולים לסחור כרגע עם שאר העולם - הם מקרובים לפוטין?
כתבתי לטווח ארוך והתכוונתי שהמלחמה היא בדרך כלל קצרה וממילא הם יוכלו להשתמש בכסף שיש להם מחוץ לרוסיה (ואולי גם עכשיו הם יכולים להשתמש)
הדיון כאן לא היה על חצי מיליון ומה אני חושב. הדיון היה על סוג של קרן חירום למקרה של מלחמה.
יש מי שבשבילו זה יהיה 10,000 שח, ויש מי בשבילו זה יהיה 30,000$+.
כן, לדעתי כל אחד צריך להחזיק סכום מסויים בביטקוין, אני גם חושב שמי שלא חקר את הנושא לעומק במשך 100 שעות לפחות, כדאי שהסכום לא יעלה על 5% מההון שלו.
אני לא יודע מה אתה חושב שהדיון אבל אם אתה דואג לקרן חירום אז ראיתי שכתבו בשרשורים אחרים דעה ראיון שהיה נראה לי סביר יותר פשוט להחזיק מזומן דולרים או יורו בסכום שמספיק להתקיים חודשיים שלוש
ניסוי קטן בהסתברות - אם אני מוכן לתת לך 90% סיכוי שביטקוין יהיה שווה אפס, אתה מוכן לתת לי העשרה האחוזים שיום אחד ביטקוין יתפוס 5% מכלל הנכסים בעולם?
תעשה את הניסוי שלך על כל מטבע קרפיטו שיש או שיהיה בעתיד

מכיר כמה אנשים שגרים עכשיו בחרסון שנכבשה ע"י הרוסים באוקראינה שנמצאת בשליטתה, יש למשפחה כסף במזומן ואשראי אבל פשוט אין מה לקנות - אין אוכל בסופרים, בקושי יש מים, אין תרופות

במצב חירום הבעיה היא שרשראות לוגיסטיקה ובמצור על ערים ונוצר מצב שגם אם יש כסף פשוט אין מה לקנות איתו.

מכיר כמה אנשים שגרים עכשיו בחרסון שנכבשה ע"י הרוסים באוקראינה שנמצאת בשליטתה, יש למשפחה כסף במזומן ואשראי אבל פשוט אין מה לקנות - אין אוכל בסופרים, בקושי יש מים, אין תרופות

במצב חירום הבעיה היא שרשראות לוגיסטיקה ובמצור על ערים ונוצר מצב שגם אם יש כסף פשוט אין מה לקנות איתו.
מאחל שלא יגיעו לשם, אבל כשהמחסור רציני מתפתח שוק שחור ובו במזומן ועוד יותר מזומן מט"ח הם קיסרים מכובדים מאד.

ואמא שלי סיפרה את הסיפור הבא.
ככה נראית פליטות, הכל קורה ברגע ואי אפשר לדעת מראש מה יעזור ומה לא. כל החישובים על נכסים דיגיטלים יעלו בעשן ברגע האמת.
בנו בית גדול באזור כפרי, עם משק והכל
אז יהיה להם לאן לחזור, מקסימום יצטרכו לשפץ את הבית. זאת פליטות ארעית כנראה.
*לא דומה, אבל בתקופת מגורינו בגבול לבנון היינו פעמיים במצב פליוטות ארעית. פעם אחת למשך שבועיים (עם ילדים קטנטנים) ופעם אחת למשך חודש וחצי לסירוגין.
עזבנו את הבית, נדדנו בין קרובי משפחה - כיף זה לא היה, אבל שאר המדינה התנהלה כרגיל כמעט אז לא היתה בעיית תשלומים באשראי ומשיכת מזומנים.

לכי תדעי אם יישאר בכלל בית ומי יגור בו ואיזה שלטון יהיה שם והאם בכלל תהיה משמעות לבעלות הקיימת על נדל"ן.

כתבתי לטווח ארוך והתכוונתי שהמלחמה היא בדרך כלל קצרה וממילא הם יוכלו להשתמש בכסף שיש להם מחוץ לרוסיה (ואולי גם עכשיו הם יכולים להשתמש)

אני לא יודע מה אתה חושב שהדיון אבל אם אתה דואג לקרן חירום אז ראיתי שכתבו בשרשורים אחרים דעה ראיון שהיה נראה לי סביר יותר פשוט להחזיק מזומן דולרים או יורו בסכום שמספיק להתקיים חודשיים שלוש

תעשה את הניסוי שלך על כל מטבע קרפיטו שיש או שיהיה בעתיד

לאזרחים רוסיים הקפיאו חשבונות בנק בחו"ל - זה בדיוק העניין שהם לא יכולים להשתמש בו.
אני למשל שתלוי בהכנסה שלי ממכירות בחו"ל, לא הייתי יכול לקבל עכשיו משכורת, ואי אפשר היה להעביר לי תשלום.

לדעתך הגיוני להחזיק 30K$ במזומן בבית, לטעמי יותר הגיוני להחזיק את זה בביטקוין.
מבחינתי הדולר אינו הגנה, הוא שורש כל הבעיה.
וכן אני רציני, לטווח הארוך אני הרבה יותר בטוח שביטקוין יצליח לשמור על כח הרכישה שלו מאשר הדולר.
אין לי מושג מה יוכלו לקנות 30K$ בדולר עוד 20 שנים, אני מניח שכמחצית ממה שהם מסוגלים לקנות כיום.
אני משוכנע שבביטקוין הם יוכלו לקנות אותו שווי, או כנראה, הרבה יותר ממה שהם יכולים היום.

כל מטבע קריפטו אחר שקיים אינו מבוזר כמו ביטקוין, ולא יכול להיות - ולכן הוא נתון לתמרון מדיניות ושחיתות, בדיוק כמו כל מטבע ממשלתי.
זה לא אומר שלא יהיו כאלו שלא יתנו תשואה עודפת, או יהיו עדיפים טכנולוגית, אבל הם לא יוכלו להתחרות בו על ביזוריות ולכן שימור ערך.
והם גם לא מנסים, הם מתחרים בינם לבין עצמם על חוזים חכמים ואפליקציות.

• אהבתי
Reactions: A42
אני בהחלט יכול לדמיין מצב שיעלה כאן משטר קיצוני, ושתתחיל הסלמה חריפה בעזה שבעקבותיה נצא למלחמה לחיסול הפלשתינאים אחת ולתמיד.

איך בדיוק תחסל 2 מליון פלסטינאים "אחת ולתמיד"?

אני טוען (בפעם העשירית בערך) שאלו איומים רחוקים וקלושים שלא מצדיקים תקציבים וסד"כ כמו בימים שהיו איומים יבשתיים על ישראל מצד צבאות חזקים של שכנותיה.

הלוואי ואתה צודק, אבל המציאות מלמדת אותנו (אוקראינה) שצריך להתכונן גם לתרחישים לכאורה בלתי סבירים. ואם ברוסיה-אוקראינה לא היתה שנאה בין עמים. מצד מצריים וירדן יש חינוך יומיומי לשנאה לישראל וליהודים. כך שתרחיש איום מלחמתי ממצריים וירדן, היה יותר סביר מפלישה רוסית לאוקראינה.

וכשאני מדבר על חיזוק הצבא, אני לא מדבר על תוספת פנסיות לללא-לוחמים שיוצאים לפנסיה בגיל 42, זה לא מחזק את הצבא. אני מדבר על שפור הציוד והאמונים למילואים, ואולי תוספת מסגרות.

וכן אני רציני, לטווח הארוך אני הרבה יותר בטוח שביטקוין יצליח לשמור על כח הרכישה שלו מאשר הדולר.
אין לי מושג מה יוכלו לקנות 30K$ בדולר עוד 20 שנים, אני מניח שכמחצית ממה שהם מסוגלים לקנות כיום.
אני משוכנע שבביטקוין הם יוכלו לקנות אותו שווי, או כנראה, הרבה יותר ממה שהם יכולים היום.
אתה כותב בטוח או משוכנע במקום לכתוב מאמין

אני מכבד את האמונה שלך כמו שאני משתדל לכבד כל אמונה של כל אדם
כל מטבע קריפטו אחר שקיים אינו מבוזר כמו ביטקוין, ולא יכול להיות - ולכן הוא נתון לתמרון מדיניות ושחיתות, בדיוק כמו כל מטבע ממשלתי.
זה לא אומר שלא יהיו כאלו שלא יתנו תשואה עודפת, או יהיו עדיפים טכנולוגית, אבל הם לא יוכלו להתחרות בו על ביזוריות ולכן שימור ערך.
והם גם לא מנסים, הם מתחרים בינם לבין עצמם על חוזים חכמים ואפליקציות.
האמת שאני לא מבין גדול בעניין אבל בוא נניח שאתה צודק ואין מטבע טוב כמו ביטקוין ולכן הוא צריך להיות בראש הרשימה

אבל שכחת שהעולם מתקדם הלאה וכמו שעשו את ביטקוין יכולים לעשות עוד אחד בדיוק כזה או יותר טוב ממנו

בקיצור למה אתה חושב שעוד 20 שנה העולם יהיה בדיוק כמו היום...

מה שאותי תפס לא מוכן בכל הסיפור הזה, זו הבעיה הפרקטית.

אוקיי. אז אתה פרנואיד/prepper/לא סומך על הבנק, ושומר עשרות אלפי/מאות אלפי דולר/יורו/ש"ח במזומן בבית.

ואז מה? ברגע האמת אתה לוקח הכל איתך בטרולי? עם אפס פרטיות? מבלי שאתה יודע לאן תגיע והאם המזוודה בכלל תהיה איתך?

הלוואי ואתה צודק, אבל המציאות מלמדת אותנו (אוקראינה) שצריך להתכונן גם לתרחישים לכאורה בלתי סבירים. ואם ברוסיה-אוקראינה לא היתה שנאה בין עמים. מצד מצריים וירדן יש חינוך יומיומי לשנאה לישראל וליהודים. כך שתרחיש איום מלחמתי ממצריים וירדן, היה יותר סביר מפלישה רוסית לאוקראינה.

וכשאני מדבר על חיזוק הצבא, אני לא מדבר על תוספת פנסיות לללא-לוחמים שיוצאים לפנסיה בגיל 42, זה לא מחזק את הצבא. אני מדבר על שפור הציוד והאמונים למילואים, ואולי תוספת מסגרות.
גם המומחים לא מסכימים איפה בדיוק הנקודה האופטימלית ואני ודאי לא יודע, כי איני מומחה.
תרחישי יום הדין יש בהרבה תחומים - מגיפות, הצפות, שריפות, בניינים וגשרים שיקרסו (עם או בלי רעידת אדמה) ועוד ועוד. אי אפשר לחיות בתחושה שמחר צפוי האסון שעוד לא ראינו כמותו ולהשקיע כספים בהתכוננות רק לקראת אלו ובינתיים להזניח את החיים עצמם שגם להזנחה שלהם יש מחיר כבד. אמר לי פעם אדם ששירת בחיל אוויר שהצבא הוציא מיליארדים לשווא על הכנות חסרות תוחלת לתקיפה באירן. אני לא יודע אם זה נכון, אבל אם כן (וסביר לאור ההתנהלות המופקרת הכללית שמתישהו מערכת הביטחון בזבזה הון על משהו חסר תוחלת), תחשוב כמה חיים אפשר היה להציל ולשפר בסכומים האלו.
ספציפית למילואים, אני לא יודע אם זה ישים בלי קשר לשאלת ההצדקה. עברו הרבה שנים מאז היה נהוג לעשות חודש ויותר מילואים בשנה ותחושת הפראייריות רק גברה כי אוכלוסיית המשתמטים (לא רק חרדים) גדלה מאד. אני מניח שגם בנושאים האלו יש לצבא מחקרים שכמובן לא מפורסמים.

נערך לאחרונה ב:
מה שאותי תפס לא מוכן בכל הסיפור הזה, זו הבעיה הפרקטית.

אוקיי. אז אתה פרנואיד/prepper/לא סומך על הבנק, ושומר עשרות אלפי/מאות אלפי דולר/יורו/ש"ח במזומן בבית.

ואז מה? ברגע האמת אתה לוקח הכל איתך בטרולי? עם אפס פרטיות? מבלי שאתה יודע לאן תגיע והאם המזוודה בכלל תהיה איתך?
פעם עלתה השאלה הזו באחד התיקים שלי ואמר הנישום, מהסוג שמחזיק עשרות אלפי דולרים עליו גם כשאין מלחמה, "אתה בכלל יודע כמה מקום תופסים 20K$?". בדקתי באינטרנט ובאמת זה ממש כלום מבחינת נפח וודאי משקל. מאות אלפים זה כבר סיפור אחר, כנראה.
אבל אכן הבעיה הפרקטית משמעותית. הסיכון לאובדן, גניבה או חמור מזה, לשוד, עצום.

• אהבתי
Reactions: YPV
אתה כותב בטוח או משוכנע במקום לכתוב מאמין

לא, אני משוכנע :) סתם אתה צודק, אני מאמין בסבירות גבוהה.
אני לא יכול להגיד את זה על השנה הקרובה. יתכן ש-30K$ בביטקוין עוד שנה יהיו שווים 15K$ ופחות.
אבל עוד 20 שנים אני מאמין בסבירות גבוהה שהם לפחות יצליחו לשמר על כח הרכישה של 30K$ כיום (אם לא משמעותית יותר).
לעומת זאת אני יודע בוודאות שאם הכסף ישאר בשטרות, כח הרכישה שלו יפחת בצורה משמעותית.

האמת שאני לא מבין גדול בעניין אבל בוא נניח שאתה צודק ואין מטבע טוב כמו ביטקוין ולכן הוא צריך להיות בראש הרשימה
אבל שכחת שהעולם מתקדם הלאה וכמו שעשו את ביטקוין יכולים לעשות עוד אחד בדיוק כזה או יותר טוב ממנו
בקיצור למה אתה חושב שעוד 20 שנה העולם יהיה בדיוק כמו היום...

לא אמרתי שביטקוין הכי טוב, יש הרבה מטבעות שיותר מתקדמים ממנו טכנולוגית.
אבל אתה צריך להבין שביזוריות היא המפתח פה וזה לא קשור ליכולות הטכנולוגיות שלו.
מדובר על כמה מחשבים מריצים את הקוד בו זמנית כך שאי אפשר לשנות אותו ללא החלטת הרוב.
ביטקוין הצליח לגדול באופן אורגני באיטיות, כי הוא היה הראשון וכי לא היה לו ערך כשהוא שוחרר. אנשים החליפו אותו ביניהם ללא תמורה בהתחלה.
היו לו תנאים בתלויים שכבר לא מתקיימים.
כל מטבע חדש שנוצר ישר משקיעות בו קרנות הון סיכון, יש לו ערך, הוא לא מצליח לגדול באופן טבעי ולצבור את האפקט הרשת ללא תמריץ כלכלי.
לכן שולט בו מיעוט ולכן הוא אינו מבוזר באותה מידה, ולכן - הוא נתון לתמרון ושחיתות, כמו כל ממשלה.
בביטקוין מובטח לי שתמיד יהיו מקסימום 21 מיליון מטבעות. זה המספר הסופי. זו וודאות מתמטית שניתן להוכיח ואי אפשר לשנות.
אני לא יכול להגיד את זה על שום מטבע אחר, או על שום נכס אחר לצורך העניין.

בכל מקרה השרשור הזה הוא לא כדי לדון על ביטקוין, יש לכך שרשור יעודי.

במלחמת לבנון השנייה הצבא פעל בכל כוחו
רחוק מזה.
דבר ראשון התפתחה קונספציה שאין מה להשקיע בצבא היבשה, תאוריה שאוששה ע"י האמריקאים שהפציצו את עירק מהאויר במשך חודש, ואז כבשו אותה תוך ימים בודדים בהליכה. ישראל נתנה לצבא היבשה "להחליד" וחסכה באימונים, והצבא הונהג במלחמה ע"י רמטכל מחיל האויר שלא נתן לצבא היבשה "לרוץ".
שר הביטחון גם היה חסר נסיון, וכשל בהחלטותיו כאשר לא איפשר לממש תוכניות שהוכנו עוד ע"י מופז ואייל בן ראובן לכיבוש דרום לבנון.
אלוף פיקוד צפון לא תפקד בכלל.
כל ניהול המלחמה הוטלה על האוגדונרים, בפרט על אחד שבמשמרת שלו פרצה המלחמה, והוא קיבל מעל 10 חטיבות, אבל ידיו נקשרו עם כל "שינוי כיוון" 1 2 3 4 ...

בקיצור, פארסה.

אבל פארסה שהחזירה את הצבא לבייסיק, ולהשקעה בצבא היבשה. היום אין מחלוקת שזו השקעה מחויבת על מנת להגיע להכרעה.

הצבא הונהג במלחמה ע"י רמטכל מחיל האויר שלא נתן לצבא היבשה "לרוץ".
שר הביטחון גם היה חסר נסיון, וכשל בהחלטותיו כאשר לא איפשר לממש תוכניות שהוכנו עוד ע"י מופז ואייל בן ראובן לכיבוש דרום לבנון.
אלוף פיקוד צפון לא תפקד בכלל

יש הרבה דעות שונות סביב מה שהיה שם, אבל לדעתי האשם העיקרי הוא אכן הרמטכל. דווקא בפיקוד הצפון הבינו מיד שהולכים לאירוע גדול, רצו לגייס מילואים ולהפעיל את התוכניות שהיו מוכנות מבעוד מועד ואז קיבלו ברקס מהמטכל שהתכוון ללכת לכמה ימים של חילופי אש ולגמור עניין.
את המשפט "ברור לכולם שלא ננהל מלחמה מול חיזבאללה כדי להחזיר חטופים" אמר שר הבטחון כמה שעות אחרי החטיפה, כי זה הכיוון שאליו דחף הרמטכ"ל שהגדיל לעשות ולמעשה הדיח את מפקד פצ"ן והצניח במקומו יס מן (שאחרי זה הצליח להפגין את כישוריו גם באזרחות במיזם המצליח שנקרא בטר פלייס).
החלק המעודד הוא שלמרות הניהול המזעזע (ברמה פושעת ממש) של המלחמה, ההישגים שלה מחזיקים מעמד יפה עד היום...

החלק המעודד הוא שלמרות הניהול המזעזע (ברמה פושעת ממש) של המלחמה, ההישגים שלה מחזיקים מעמד יפה עד היום...
זה נכון, אבל החלק היותר מזעזע היה הפקרות של פיקוד העורף ומוסדות המדינה לגבי התושבים שנותרו מאחור.
בישובים הקהילתיים (קיבוצים, מושבים, מצפים) היתה התארגנות מרוכזת. הזקנים בצפת הופקרו.

מטורף. כשזה מצב מצור אמיתי, זה כבר משחק אחר

חזרה לנושא השרשור -

בסופ"ש ביקרנו את ההורים ואמא שלי סיפרה את הסיפור הבא.

המנקה אצלם היא אוקראינית. נמצאת בארץ הרבה מאוד שנים (לדעתי כבר באופן לא חוקי אבל זה לא העיקר).

בכל השנים חסכה יפה מאוד, את הכסף שלחה כמובן הביתה. בנו בית גדול באזור כפרי, עם משק והכל. גרים שם בעלה, הבן הגדול עם אשתו וילדים קטנים. את רוב המזומן שמרו ביורו, בארגז. והארגז שמור בסליק בגינה. כי ככה הם. מאמינים רק במזומן קרוב ליד.

מהעדכונים שהייתה מעדכן את אמא שלי, אז הכפר שלהם ממצב של "זה רחוק מהלחימה והכל" די בין לילה הפך ל"הגיעו אוטובוסים לפנות את כולם למולדובה". אמנם הפינוי לא היה בחיפזון ולא בלילה, אבל בעלה והבן פתאום לא ידעו מה לעשות עם הארגז, כי כל מיני אנשים זרים עם כלי נשק הסתובבו ברחבי הכפר ובין הבתים. אמנם אוקראינים שבאו לעזור והכל, אבל המצב נפיץ, והרגיש להם מאוד לא בטוח שמישהו יראו אותם מוציאים ארגז מהגינה, וגם אם יצליחו, הרגיש להם עוד הרבה פחות בטוח להסתובב עם מזוודה מלאה בכסף.

בסוף לקחו מזומן כך שיהיה עליהם, מבלי לעורר חשד. אבל כמעט כל שאר הכסף נשאר בארגז, בגינה.

הם לא חוששים שמישהו ימצא את הארגז, אבל כן בלחץ אטומי לחזור, כי כל החסכונות המשפחתיים שלהם שם, באדמה.
וואו.
אז איך אמרת קוראים לכפר? שואל בשביל חבר

סתם אנקדוטה משפחתית, שאולי תלמד משהו...
במשפחה שלי קנה אחד הסבים (פולין, לפני 200 שנה) יהלום גדול, אבל ממש.
והוא נשמר למקרה חירום, כדי שמתי שיעזבו את הבית להמלט על נפשם- ייקחו אותו איתם (פולנים...)
כשפרצה השואה הוא ליווה אותם בבריחתם לגבול הרוסי, שהסתיימה בהגלייתם לעמקי סיביר.
הלך איתם במשך שנים, בכל מסכת נדודיהם המסועפת,
כאשר כל אחד בדורו נמנע מלמכור ולהשתמש, כדי לשמר את האוצר "למקרה חירום אמיתי".
היהלום עדיין שמור אצל אמי בבית, מתחת איזו מרצפת.

לפני כמה שנים- יהלומן אחד, ידיד משפחה, נענה לבקשתה של אמי לנסות ולהעריך את שווי האוצר המשפחתי.
לדבריו, כיוון שהיום צורת ליטוש היהלומים השתנתה לגמרי- כדי ללטש את היהלום בהתאם לסטנדרט היום,
צריך להוריד שליש מנפחו ויותר מחצי משוויו....

זה לגבי אוצרות למקרי חירום. :)

חחחח מזכיר לי סיפור של רבי נחמן על מישהו שהיה לו יהלום ואיבד אותו, אבל המשיך להעמיד פנים שהוא עדיין בידו וכך התעשר שנית..

כנראה שעצם קיומו של היהלום המשפחתי איפשר שינה קצת יותר עריבה לבני המשפחה, מה שסייע להתנהלות נכונה בדרך החתחתים שעברו.

מעניין.

בהמשך,
לאחר שסיים ר' נחמן את סיפורו, אמר:
"המרגלית לא הייתה שייכת לאיש העני, והראיה לכך – שהיא אבדה לו. והתבואה הייתה שייכת לו, והראיה – שנשארה בידו. וכיצד הגיע לכל זאת? רק בגלל שאחז את עצמו והחזיק את עצמו שלא ליפול."

המשפט האחרון קשור לנושא הדף. שלא נזדקק.

חחחח מזכיר לי סיפור של רבי נחמן על מישהו שהיה לו יהלום ואיבד אותו, אבל המשיך להעמיד פנים שהוא עדיין בידו וכך התעשר שנית..

כנראה שעצם קיומו של היהלום המשפחתי איפשר שינה קצת יותר עריבה לבני המשפחה, מה שסייע להתנהלות נכונה בדרך החתחתים שעברו.

מעניין.
רב החובל נתן לו לעלות בחינם רק כי יש לו אבן חן יקרה? זה קורה רק לסיימון לבייב חיות - אולי זהו מקור ההשראה של נוכל הטינדר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M כסף לשעת חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15

נושאים דומים