• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף לשעת צרה כלקח מהמלחמה באוקרינה

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
אתה כותב בברור שאתה לא מסכים אם מה שהיא כתבה ובכל זאת אתה נותן לה פרגון
זה לא בדיוק פרגון אלא הסכמה עם החלק הספציפי מהפוסט וכמו שאמרתי זה מתגמד ובטל למול הבעיה האחרת.

רוב היהודים חוששים מערבים, ורוב הערבים חוששים מיהודים. רוב התושבים בארץ הם יהודים ולכן רוב התושבים החוששים הם כלפי הערבים.
תגידי את חיה בישראל? מפתיע מאוד להיתקל בדעה כזו ממי שאמורה להיות חלק מהעם היהודי גם אם נטייתך הפוליטית שונה משלי. מזכיר לי את אנשי ההנהגה מהצד השני שהתראיינו בתקשורת ומצאו ״סימטריה״ והצדקה לטרור בכל מיני מילים מפותלות והשוואות והיה אפשר לראות את החיוך והנחת על פניהם. העיוורון הזה מסוכן.
הייתי מציע לך לשוטט קצת ברשת ולהיחשף למציאות העירומה כמו שהיא בשטח ולא אחרי שעברה עיבוד ועריכה של ערוצי החדשות. מבטיח שזה יערער לך את הסלחנות וההבנה כלפי קבוצת אוכלוסיה מסוכנת מאוד (אני יודע, לא כולם!) זו לא גזענות ושנאה עיוורת לכל הערבים באשר הם כמו שאת מנסה לפרש את דבריי. אני לא יודע באיזה ישוב את גרה אבל מניח שאת לא שומעת צרורות של יריות בערבים ועדה לנהיגה ולהתנהגות הפראית שלהם ולזלזול בכל מקום וכלפי המקום. אני בכלל לא נכנס ל״התנחלויות״ /התיישבויות וימין ושמאל ולדיון הזה, לא לשם רציתי להגיע. נישאר בתוך הקו הירוק, אנשים פה רעדו מפחד בתוך הבית שלהם ולא היה מענה כי ההמון היה גדול על הכוחות. שוטרים בעצמם סיפרו שהם פחדו פחד מוות כי בתרבות שלהם יש ערך נמוך יותר לחיי אדם ומה לעשות גם להם יש בית וילדים לחזור אליהם וזה מה שגרם לקבוצות יהודים לקום להתארגן מנגד ביום השלישי לפרעות. אם גם האזרחים היותר מתונים שלא מחפשים לריב בשגרה יבחרו צד ויצאו להתעמת זה מצב מסוכן מאוד שמתלקח למלחמה כוללת בתוך ימים ספורים, וזה איום לא פחות ממשי מחיזבאללה ומרעידות אדמה שזה עניין השרשור ולזה התכוונתי.

שים לב על מה עניתי
אני שמתי לב, אבל בשרשור הזה אתה בוחר לחזור כל הזמן על איום מסויים שהיה ואיננו, ומתעלם מהאיום הנוכחי, שהוזכר פה מספר רב של פעמים.
אני באמת אשמח להבין האם בעינייך איום הטילים כיום הוא לא איום משמעותי על ישראל, ואם כן, האם התמודדות איתו לא כוללת את צבא היבשה.

יש הבדל גדול בין מזומן מקומי לבין דברים כמו מט"ח/זהב/תכשיטים ודברים אחרים שאפשר לסחור בהם.
סביר שבתרחיש קיצון כזה, השווי של המטבע המקומי יפול מהר מאוד, ולכן לא יעזור לך באמת. לא בקניה של כרטיסי טיסה ולא בקניה של מים, מזון וכו'

סתם אנקדוטה משפחתית, שאולי תלמד משהו...
במשפחה שלי קנה אחד הסבים (פולין, לפני 200 שנה) יהלום גדול, אבל ממש.
והוא נשמר למקרה חירום, כדי שמתי שיעזבו את הבית להמלט על נפשם- ייקחו אותו איתם (פולנים...)
כשפרצה השואה הוא ליווה אותם בבריחתם לגבול הרוסי, שהסתיימה בהגלייתם לעמקי סיביר.
הלך איתם במשך שנים, בכל מסכת נדודיהם המסועפת,
כאשר כל אחד בדורו נמנע מלמכור ולהשתמש, כדי לשמר את האוצר "למקרה חירום אמיתי".
היהלום עדיין שמור אצל אמי בבית, מתחת איזו מרצפת.

לפני כמה שנים- יהלומן אחד, ידיד משפחה, נענה לבקשתה של אמי לנסות ולהעריך את שווי האוצר המשפחתי.
לדבריו, כיוון שהיום צורת ליטוש היהלומים השתנתה לגמרי- כדי ללטש את היהלום בהתאם לסטנדרט היום,
צריך להוריד שליש מנפחו ויותר מחצי משוויו....

זה לגבי אוצרות למקרי חירום. :)

אני שמתי לב, אבל בשרשור הזה אתה בוחר לחזור כל הזמן על איום מסויים שהיה ואיננו, ומתעלם מהאיום הנוכחי, שהוזכר פה מספר רב של פעמים.
כי על זה הדיון. האם היום איומים גדולים מאשר בעבר? בעיני זו טענה הזויה והגיוס של הסכנה מצד מצרים וירדן לגביו טענתי שהוא רחוק וקלוש, כמצדיקה תוספת תקציבי עתק לצבא הזויה עוד יותר.
לגבי איום הטילים, כפי שכתבתי, ההתמודדות איתו דורשת הרבה פחות כוחות מאשר ההתמודדות עם איומי העבר. ישראל כבשה בעבר את לבנון ואת עזה ותעשה כל מאמץ כדי להמנע מכך שוב. ואם לא תהיה ברירה, מדובר בכוח אויב קטן בהרבה מזה שעמד מולה במלחמות העבר.

תגידי את חיה בישראל? מפתיע מאוד להיתקל בדעה כזו ממי שאמורה להיות חלק מהעם היהודי גם אם נטייתך הפוליטית שונה משלי. מזכיר לי את אנשי ההנהגה מהצד השני שהתראיינו בתקשורת ומצאו ״סימטריה״ והצדקה לטרור בכל מיני מילים מפותלות והשוואות והיה אפשר לראות את החיוך והנחת על פניהם. העיוורון הזה מסוכן.
זו לא דעה, אלא טענה עובדתית.
אתה חולק על כך שרוב הערבים חוששים מיהודים?

סתם אנקדוטה משפחתית, שאולי תלמד משהו...
מעולם לא טענתי שאני בעד להחזיק זהב/יהולמים וכו' בבית.
בסה"כ אמרתי שאני יכול להבין אנשים שעושים את זה, בניגוד לאנשים שחמזיקים מזומן מקומי.

ואגב, אני מניח שאנשים שמחזיקים מט"ח, אבנים יקרות וכו', דואגים להחזיק את זה החתיכות קטנות יותר כדי שאפשר יהיה להשתמש בזה.
מן הסתם הם לא יחזיקו את הכל בשטרות של 500 אירו, כי אי אפשר באמת להשתמש בזה. באותו אופן אין הגיון בלהחזיק יהלום אחד ענק או מטילי זהב.

האם היום איומים גדולים מאשר בעבר?
בעבר האיום היה על כיבוש המדינה, היום האיום הוא על שיתוק המדינה לאורך זמן. זה בעיניך איום קטן יותר. לדעתי אם המדינה תהיה תחת ירי טילים מתמיד לאורך שנים ולא תדע להתמודד איתו, זה יוביל בסופו של דבר לקריסה כלכלית ומנטלית, והשמדה איטית של המדינה. אז התוצאה הסופית של האיומים הישנים ושל האיומים החדשים היא גרועה לא פחות, אם יתממשו.
אתה יכול להמשיך להתעלם מהאיום הנוכחי או להרגיש שהוא לא מסכן אותך כמו צבא מצרי וסורי ב1973, אבל בפועל הסכנה על קיומה של ישראל עדיין פה, והאיום ממנה רק גדל עם הזמן.
ההתמודדות איתו דורשת הרבה פחות כוחות מאשר ההתמודדות עם איומי העבר.
במלחמת לבנון השנייה הצבא פעל בכל כוחו, גייס כוחות מילואים גדולים ועדיין היכולת שלו לנטרל את איום הטילים היה מוגבל. זה היה ב2006. מאז לחיזבאללה יש הרבה יותר טילים עם טווח הרבה יותר ארוך ורמת קטלניות הרבה יותר גבוהה. אמנם ישראל הצטיידה מאז במערכות נגד טילים שאמורות להקטין את הנזק, אבל זה לא פותר את הבעיה.

רחוק מזה... להזכירך רק בדיעבד נזכרו שזו בכלל הייתה מלחמה.
לקח הרבה זמן עד שהיה גיוס מסיבי, אבל לקראת סוף המלחמה זה כבר היה כח יבשתי מאוד גדול, כולל גיוס המוני.

על זה שכתבו
רוב היהודים חוששים מערבים, ורוב הערבים חוששים מיהודים. רוב התושבים בארץ הם יהודים ולכן רוב התושבים החוששים הם כלפי הערבים.
אתה כתבת
בעיניי אתה מפספס ברגע שאתה משווה בלי להיכנס לפרטים

כי אותו דבר אפשר גם לכתוב רוב היהודים חוששים מרוצחים ורוב הרוצחים חוששים מיהודים וכו' וכו'

ההשוואה הזאת היא בדרך כלל אינטרס יותר מאשר דעה כי בסוף גם אם אתה רואה צדק במלחמה של הערבים בסוף הם בצד האקטיבי של לחימה

כרגע האלימות היא די ברור שפחות מגיעה מהצד שלנו

בעבר האיום היה על כיבוש המדינה, היום האיום הוא על שיתוק המדינה לאורך זמן. זה בעיניך איום קטן יותר. לדעתי אם המדינה תהיה תחת ירי טילים מתמיד לאורך שנים ולא תדע להתמודד איתו, זה יוביל בסופו של דבר לקריסה כלכלית ומנטלית, והשמדה איטית של המדינה. אז התוצאה הסופית של האיומים הישנים ושל האיומים החדשים היא גרועה לא פחות, אם יתממשו.
השאלה היא לא ברמה הפילוסופית מה יותר גרוע, אלא ברמה הפרקטית מה גודל הכוח (והתקציב) הנדרש כדי להתמודד עם האיום הקיים לעומת האיום בעבר.
מה שמוביל לטענה השניה (שגם היא הדהוד של לובשי המדים באולפנים בימי התקציב) ...
במלחמת לבנון השנייה הצבא פעל בכל כוחו
אפילו לא קרוב. אם מעניין אותך, תבדוק ברשת, יש גם מקורות פחות תלויים בצבא.

ההשוואה הזאת היא בדרך כלל אינטרס יותר מאשר דעה כי בסוף גם אם אתה רואה צדק במלחמה של הערבים בסוף הם בצד האקטיבי של לחימה
אני לא מהאו"ם בסכסוך הישראלי - ערבי. יש לי דעה מי צודק יותר, מי אלים יותר ומי שונא יותר. כל אלו לא גורמים לי להתעלם מכך שעובדתית גם בצד השני יש רבים מאד ששונאים אותנו (לא יודע אם הרוב) ומנקודת מבטם יש לכך הצדקה.

נערך לאחרונה ב:
תשמע, צריך לדעת לזהות מתי מגיבים טענות ענייניות שמקיימות דיון מועיל ומתי סתם מחפשים מה להגיב לשם התגובה בגלל שמשהו עקצץ. אני מדבר על איום אסטרטגי על קיום המדינה בהקשר של נושא השרשור, אין מה להסיט את זה לשיח על גזענות/ערבים/יהודים ומי התחיל בסכסוך ב48. אני רק אומר שהיינו על סף מלחמת אזרחים והצלחנו לעצור את זה בשיניים. לא בטוח שנצליח בפעם הבאה.

וגם, אצלי אישית השתנה משהו מאז. פעם הייתי לקוח של הרבה בתי עסק בבעלות ערבית בצפון, ואז ראיתי אותם קמים להפגין בעד החמאס! ״ישראלים״, עם תעודת זהות כמו שלי ושלך, מפגינים פה בתוך הארץ בעד החמאס!!! יא חמארים, המדינה שאתם רוצים לראות נחרבת מקיימת אתכם יותר טוב מבכל מקום אחר ואתם חוגגים פה על התשתיות, מה תרוויחו אם החמאס יצליח במשימתו וישמיד את המדינה?
זו השנאה העיוורת ש @בת העמק ניסתה לייחס אליי. אני לא שונא את האזרחים הערבים באשר הם. אני בכלל לא שונא אף אחד. אבל המפגינים האלה בהחלט שונאים כל יהודי באשר הוא, ואני יותר לעולם לא אדרוך באף בית עסק שכזה ואסביר לסביבה שכל שקל שאנחנו מעבירים להם מחזק צד שמחכה ליום הדין לקום עלינו והם פה בתוכנו:
כמה סיפורים כאלה מתפרסמים מעת לעת? וכמה כאלה שאנחנו אפילו לא שומעים עליהם? ירכא! ג׳דיידה! היינו מטיילים שם בשבתות וקונים אצלהם! אזרחים ישראלים שווי זכויות שהם חלק מהמערכת וחותרים תחתינו נגד קיום המדינה.
רוצים להיות שמאלנים? שיהיה לכם בכיף. זה בכלל לא עניין פוליטי. יש כאן גיס חמישי שמעוניין לפרק ולהשמיד את כל המערכת הזאת שנקראת מדינת ישראל וכולם כולל כולם יאכלו אותה אם הם יצליחו. שמאלנים ימנים ערבים יהודים רוסים מרוקאים אשכנזים אתיופים עבריינים וצדיקים. כולם. כולנו.
אז שכל אחד יעשה את החשבון נפש שלו, אבל הצביעות וההתייפייפות נגמרו במאי 21 כשגילינו את הפרצוף האמיתי של ה״ישראלים״ האלה.

תשמע, צריך לדעת לזהות מתי מגיבים טענות ענייניות שמקיימות דיון מועיל ומתי סתם מחפשים מה להגיב לשם התגובה בגלל שמשהו עקצץ. אני מדבר על איום אסטרטגי על קיום המדינה בהקשר של נושא השרשור, אין מה להסיט את זה לשיח על גזענות/ערבים/יהודים ומי התחיל בסכסוך ב48. אני רק אומר שהיינו על סף מלחמת אזרחים והצלחנו לעצור את זה בשיניים. לא בטוח שנצליח בפעם הבאה.

וגם, אצלי אישית השתנה משהו מאז. פעם הייתי לקוח של הרבה בתי עסק בבעלות ערבית בצפון, ואז ראיתי אותם קמים להפגין בעד החמאס! ״ישראלים״, עם תעודת זהות כמו שלי ושלך, מפגינים פה בתוך הארץ בעד החמאס!!! יא חמארים, המדינה שאתם רוצים לראות נחרבת מקיימת אתכם יותר טוב מבכל מקום אחר ואתם חוגגים פה על התשתיות, מה תרוויחו אם החמאס יצליח במשימתו וישמיד את המדינה?
זו השנאה העיוורת ש @בת העמק ניסתה לייחס אליי. אני לא שונא את האזרחים הערבים באשר הם. אני בכלל לא שונא אף אחד. אבל המפגינים האלה בהחלט שונאים כל יהודי באשר הוא, ואני יותר לעולם לא אדרוך באף בית עסק שכזה ואסביר לסביבה שכל שקל שאנחנו מעבירים להם מחזק צד שמחכה ליום הדין לקום עלינו והם פה בתוכנו:
כמה סיפורים כאלה מתפרסמים מעת לעת? וכמה כאלה שאנחנו אפילו לא שומעים עליהם? ירכא! ג׳דיידה! היינו מטיילים שם בשבתות וקונים אצלהם! אזרחים ישראלים שווי זכויות שהם חלק מהמערכת וחותרים תחתינו נגד קיום המדינה.
רוצים להיות שמאלנים? שיהיה לכם בכיף. זה בכלל לא עניין פוליטי. יש כאן גיס חמישי שמעוניין לפרק ולהשמיד את כל המערכת הזאת שנקראת מדינת ישראל וכולם כולל כולם יאכלו אותה אם הם יצליחו. שמאלנים ימנים ערבים יהודים רוסים מרוקאים אשכנזים אתיופים עבריינים וצדיקים. כולם. כולנו.
אז שכל אחד יעשה את החשבון נפש שלו, אבל הצביעות וההתייפייפות נגמרו במאי 21 כשגילינו את הפרצוף האמיתי של ה״ישראלים״ האלה.
אני מסכים איתך לגמרי בהקשר לבעיה שהצגת רק בעיני אתה לא מחשבן שהערבים הישראלים הם אזרחים בדיוק כמוני וכמוך וממילא הם לא הולכים לשום מקום הם כאן בשביל להשאר

אז ממילא ההצעה שלך לא לקנות מהם לדעתי כרגע היא רק מנציחה את המריבות בינינו ואתה לא תשיג מזה שום דבר כי גם אם לא יהיה להם כסף הם יוכלו להפגין בעד החמאס

ודווקא לדעתי ברגע שהם מתפרנסים ממנו ואנחנו מהם זה יוצר אינטרס לייצר רגיעה

באזור שאני גר זה עיר בין הרבה יישובים ערביים והאלימות שהם עשו הרבה פחות מהמרכז ולדעתי זה די ברור שזה בגלל שהם לא רוצים להפסיד אותנו

הקישור שהבאת זה על כמה ערבים שרוב הסיכויים שהם דרוזים בגלל הכפרים שמשם הם הגיעו

אני לא חולק על הניסיון שלך, על המסקנות שלך ממנו, בעצם כמעט על כלום.
באותה מידה אני לא חולק על הניסיון השונה והמסקנה השונה של @בת העמק שנדמה לי שגם היא גרה באזור בו גרים בני מיעוטים רבים.
"הערבים שלי" הם אנשים משכילים ומנומסים, בדרך כלל מאזור המרכז, חלקם עובדי מדינה בתפקידים מאד מקצועיים וחלקם עורכי דין ורואי חשבון שמתפרנסים מאד יפה ולכן לא יוציאו את האף החוצה כשיש מהומות, לא משנה מאיזה צד. אלו אנשים שמקבלים יחס שונה מהיחס שאתה מקבל, כל יום, מנתב"ג ועד השומר ברכבת, מהכיתה בבית הספר של בנם ועד שכירת דירה. ואף על פי כן, הם מאמינים, ומיישמים דה פקטו, דו קיום.
בהתאם לניסיון שלי, וכנראה גם תפיסת עולם, אני לא מוכן להסכים שרוב הערבים יחברו בהזדמנות הראשונה לחמאס וינסו לרצוח אותי ואותך. כמובן, אין לי שום דרך להוכיח לך שאני צודק.
ומזה נגזר הפתרון שלי, השונה משלך, של חיזוק אלו שמבינים שנגזר עלינו לחיות יחד ולכן כדאי להשתלב ולהתפרנס יחד.
הפתרון שלי לא רק נכון מוסרית ודמוקרטית, אלא גם כדאי, כי כשהמדינה מזניחה, אחרים עם אג'נדות פחות מוצלחות מבחינתי, משקיעים וקוצרים את הפירות.

נערך לאחרונה ב:
כל הדיון הזה ראיתי שהתייחסתם בעיקר רק לצד המותקף.
מה יקרה אם ישראל בעצם תהיה הצד התוקף ונהיה במצב שיותר דומה לצד הרוסי שחשוף לסנקציות כלכליות?
אני בהחלט יכול לדמיין מצב שיעלה כאן משטר קיצוני, ושתתחיל הסלמה חריפה בעזה שבעקבותיה נצא למלחמה לחיסול הפלשתינאים אחת ולתמיד.
או אולי נקבל מידע מודעיני שהולכים לתקוף אותנו מאיראן/תורכיה/לבנון התקפה גרעינית ובצעד לסכל את המתקפה ישראל תנסה להפיל פצצה גרעינית ראשונה (שאני מניח שיש לנו)?
מה אתם חושבים תהיה התגובה הבינלאומית לישראל במקרה כזה?
הרי אירגונים להחרמת ישראל כמו ה-BDS קיימים כבר כיום.
האם יכול להיות שאנו נהיה כמו הרוסים?
השקל יקרוס ב-50% תוך מספר ימים, החשבונות בנק שלכם בחו"ל יוקפאו, לא תוכלו להוציא מזומן מהבנקים כי יהיו הגבלות או כי יגמר המזומן, או שתהיה מגבלה שניתן להוציא רק 10,000$ מהמדינה. מה עם העסק שלכם תלוי בתשלומים מחו"ל ויחליטו לגרש את ישראל מרשת ה-SWIFT וחברות האשראי ופאיפאל יפסיקו לתפקד פה?

אני אישית תלוי בפרנסה מחו"ל, ללא הנ"ל יש לי אפס הכנסה.

מה תעשו במצב כזה?

מבחינתי התשובה ברורה - ביטקוין.
רשת מוניטורית גלובלית שבלתי ניתן להחרים ולצנזר. רשת שתמשיך לעבוד כל עוד יש חשמל (אפשר להעביר אותו גם על לווינים וגלי רדיו).
הרשת היחידה שהמשיכה לתפקד במלחמה הנוכחית כאשר כרטיסי אשראי של האוקראינים לא עבדו להם בחו"ל, ושלרוסים נגמר הכסף בכספומט.
אני יכול לעזוב את המדינה עירום כביום היוולדי ועדיין יהיה לי גישה להון שלי במדינה אליה אברח. אני יכול להחזיק בראש הון בשווי מילארדים.
ואם כבר אין חשמל כנראה שהמצב שלנו הרבה יותר גרוע ממשהו שכסף יוכל לפתור ונצטרך בעיקר מים ותחמושת ולמצוא איך אנחנו בורחים למדינה אחרת.

אפשר כמובן להתווכח על הערך של ביטקוין והתנודתיות שלו.
אי אפשר להתווכח על כך שהוא הנכס הכי מבוזר בכדור הארץ, ולכן לטענתי, גם הכי עמיד.

תנסה לעשות זום אאוט ולהבין שכהנכסים שלך דיגיטליים
אפשר לקחת לך אותם בשניה
לא מדויק.
כל נכס ניתן לקחת לך.
מלבד קריפטו (ובעיקר ביטקוין), כל עוד המפתחות ברשותך (בין אם בזכרון בראש או בפתק במקום מסתור) - אף אחד לא יכול להחרים לך אותו.
ובניגוד למזומן/זהב וכדומה שהשודד יכול פשוט לירות בך ולקחת, עם קריפטו, אם הוא בכלל יודע שהוא ברשותך, יש לו אינטרס לשמור אותך בחיים.

ולכן לטענתי, גם הכי עמיד.
אתה חושב שאם יש לי חצי מיליון ואני רוצה שזה יהיה עמיד אז עדיף ביטקוין?

אני לא מדבר על תנודתיות אני מדבר על אופציה של שווי 0 שבעיני זה חשש שאתה צריך לגדר את עצמך מפניו וזה תרחיש סביר לגמרי

חוץ מזה למה שיחרימו אותי לטווח ארוך מה אני מקורב לבנט אני סתם אזרח משועמם שרוצה קצת כסף

אתה חושב שאם יש לי חצי מיליון ואני רוצה שזה יהיה עמיד אז עדיף ביטקוין?

אני לא מדבר על תנודתיות אני מדבר על אופציה של שווי 0 שבעיני זה חשש שאתה צריך לגדר את עצמך מפניו וזה תרחיש סביר לגמרי

חוץ מזה למה שיחרימו אותי לטווח ארוך מה אני מקורב לבנט אני סתם אזרח משועמם שרוצה קצת כסף

האזרחים הרוסיים שלא יכולים לסחור כרגע עם שאר העולם - הם מקרובים לפוטין?

הדיון כאן לא היה על חצי מיליון ומה אני חושב. הדיון היה על סוג של קרן חירום למקרה של מלחמה.
יש מי שבשבילו זה יהיה 10,000 שח, ויש מי בשבילו זה יהיה 30,000$+.
כן, לדעתי כל אחד צריך להחזיק סכום מסויים בביטקוין, אני גם חושב שמי שלא חקר את הנושא לעומק במשך 100 שעות לפחות, כדאי שהסכום לא יעלה על 5% מההון שלו.

ניסוי קטן בהסתברות - אם אני מוכן לתת לך 90% סיכוי שביטקוין יהיה שווה אפס, אתה מוכן לתת לי העשרה האחוזים שיום אחד ביטקוין יתפוס 5% מכלל הנכסים בעולם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M כסף לשעת חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15

נושאים דומים