• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף לשעת צרה כלקח מהמלחמה באוקרינה

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
כחייל קרבי לשעבר ודאי איני חושב על מעשיי כשקולים באופן כלשהו למעשי רוצחים.
ולצד זה אני מבין שלאנשים אחרים תפיסות אחרות שאינן בלתי מוסריות אשר מאירות את מעשי צה"ל באור אחר לגמרי.
חייל בלחימה לא יכול להיות שקול אין דבר כזה

כל אדם שנמצא במצב שהוא מפחד על החיים שלו אין כמעט סיכוי שהוא לא טועה קצת בשיקול הדעת

אדם שיוצא מביתו לרצוח אזרחים כמה שהקיצוניים ינסו להשוות זה רק הופך למטופש
אני כן מסתכל על המספרים. דיברו כאן על 5 מקרים בשנה פלוס. נגיד 100 מקרים ב 20 שנה. תכפול ב 10 כדי לכלול מי שניסה ולא הצליח. עדיין מדובר באחוז מזערי.
אני לא חושב שמשנה כמה אחוז מהאוכלוסייה נרצחה

לפי מה שידוע לי כרגע באוקראינה מתו פחות מ1000 אזרחים מתוך 43 מיליון נו זה אומר משהו, זה לא אומר כלום מה שחשוב זה כמה פגיעה מכוונת באזרחים

וזה נכון שברוך השם רק חלק מהפיגועים הצליחו, אבל זה לא משנה כלום לגבי רמת השימוש באלימות האזרחית

תקשיבו חברים,
הדיון הולך לכיוון לא טוב, בבקשה לחזור לנושא שלשמו נפתח או שינעל.
תודה על ההקשבה.

אני לא חושב שמשנה כמה אחוז מהאוכלוסייה נרצחה
מסכים. הגבתי לטענה שאומרת שמה שהכי חשוב זה איזה אחוז מהאוכלוסיה הוא עם נטיות לרצוח.
עריכה: אני מבין שעצם הדיון כאן מפריע למשתתפים אחרים, אז לא אגיב יותר בנושא.

הלקח העיקרי שלי הוא שאי אפשר באמת לדעת מראש מה תצטרך בעת צרה ואיזה נכס ישמר את ערכו.
לראייה - הצרכים הכמעט הפוכים בין מה שיכול היה לעזור לאוקראיני הנתון תחת תנאי מלחמה נוראית, לבין מה שהרוסי צריך הנתון תחת סנקציות כלכליות (עולמיות) חריפות.

לכן, לדעתי, הפתרון הוא בדיוק כמו בהשקעות - פיזור.

לדוגמא, מה שלנו יש:

בית מגורים - נכס יציב (עד שהוא נהרס מטיל או מרעידת אדמה) ששומר (יחסית) על ערכו בתנאי היפר-אינפלציה או לפחות משמר את היכולת לממן מגורים.

מקלט איכותי - בתוכו יש לנו תמיד מוצרי יסוד (אוכל ושתיה, תאורת חירום) שאותם התקנו לקראת מלחמת המפרץ (כולל הכנה לאיטום נגד מתקפה כימית) ושיפרנו לקראת מלחמת לבנון השניה. ואני מניחה שכשיהיו שוב ״רוחות מלחמה״ נשפצר אותו עוד יותר (למשל, במלחמת לבנון השניה התאמנו את המקלט לשינה של כל הילדים כולל שלנו כי ראינו שהירידה במדרגות, באמצע הלילה, מסוכנת יותר מאשר הסיכוי שטיל יפגע דווקא בבית שלנו).

השקעות במניות (לשמירה על ערך ריאלי) אצל ברוקר ישראלי (למקרה שיטילו עלינו סנקציות כמו ברוסיה).

חשבון מט״ח ב- WISE (למקרה שהשקל יקרוס או שלא ניתן יהיה להשתמש בכסף מהבנק/הברוקר בארץ)

חשבון מט״ח (בכמה מטבעות עיקריים) בבנק בארץ (לא יודעת כמה זה יעזור אבל זה ממילא קיים לשימוש שוטף לטיולים שלנו)

דירות מושכרות בארץ (במקומות גיאוגרפיים שונים מבית המגורים)- שיש סיכוי שאולי ימשיכו להניב (לפחות משהו) כל עוד המצב בארץ לא קטסטרופלי לחלוטין.

דירות מושכרות בחו״ל - שיש סיכוי שאולי ימשיכו להניב (לפחות משהו) כל עוד המצב בעולם לא קטסטרופלי לחלוטין.

אופטימיות - שבסוף הכל יסתדר…

ברוקר ישראלי (למקרה שיטילו עלינו סנקציות כמו ברוסיה).
כל עוד המניות עצמן לא ישראליות.. אני לא רואה איך זה משנה. הסנקציות שיוטלו עליך יוטלו קודם על הברוקר שלך.
וגם מניות ישראליות.. קשה לראות אותן שורדות מצב כזה.

כל עוד המניות עצמן לא ישראליות.. אני לא רואה איך זה משנה. הסנקציות שיוטלו עליך יוטלו קודם על הברוקר שלך.
וגם מניות ישראליות.. קשה לראות אותן שורדות מצב כזה.

שאלה טובה. מדובר על מדדים רחבים (עולמי/S&P500)
והמטרה שלהם זה בעיקר לשמור על ערך ריאלי (במקרה של היפר-אינפלציה וקריסה של שוק המניות המקומי)

אבל אתה צודק לגמרי. בגלל זה כתבתי..
הלקח העיקרי שלי הוא שאי אפשר באמת לדעת מראש מה תצטרך בעת צרה ואיזה נכס ישמר את ערכו.
לכן, לדעתי, הפתרון הוא בדיוק כמו בהשקעות - פיזור.

ובעיקר…
אופטימיות - שבסוף הכל יסתדר…

אני חושב שביטקויין שוב הוכיח את עצמו באוקראינה וברוסיה.
כל מה שצריך כדי להשתמש בו או לעבור ממדינה למדינה עם מליונים זה לזכור רצף של 24 מילים. אין סנקציה בעולם שתמנע ממך גישה לכסף או לשלם איתו.

בנוסף הוא שמר על הערך כך שהאינפלציה ברוסיה התבטלה על ידי עליית ערך של ביטקוין ביחס לרובל.
וזו לא הפעם הראשונה, הוא הציל חיים בונצואלה, אירן, סוריה.

בנוסף הוא שמר על הערך כך שהאינפלציה ברוסיה התבטלה על ידי עליית ערך של ביטקוין ביחס לרובל.
אני לא מבין איך חוזרים על השטות הזאת שוב ושוב

מטבע שבארבע חודשים האחרונים ירד יותר מ25 אחוז אתה קורה לו שומר על ערך.... אין גבול לציניות

מטבע שבארבע חודשים האחרונים ירד יותר מ25 אחוז אתה קורה לו שומר על ערך.... אין גבול לציניות
הכל יחסית לחלופות.

במקרי קיצון ומלחמה, גם אל תצפה לקבל מחיר שוק במט"ח לשעון רולקס, יהלומים או יצירות אומנות. זה חלק מהדיל. לקבל משהו במקום כלום.

מה עדיף? להחזיק הכל בפקדון רובלי בסברבנק?

אני לא מבין איך חוזרים על השטות הזאת שוב ושוב

ביחס למה? אני מתכוון ביחס לרובל. הוא עלה ב 30 אחוז כמעט ביחס לרובל בחצי שנה האחרונה.

הוא עובד יופי כשמדובר באירועי קיצון ואין אדם בעולם שיכול להגביל אותך או להחרים לך את הכסף אלא באיומי אקדח.

אתה טוען שממשלות לא החרימו מעולם ביטקוין?

הכל יחסית לחלופות.

במקרי קיצון ומלחמה, גם אל תצפה לקבל מחיר שוק במט"ח לשעון רולקס, יהלומים או יצירות אומנות. זה חלק מהדיל. לקבל משהו במקום כלום.

מה עדיף? להחזיק הכל בפקדון רובלי בסברבנק?
ביחס למה? אני מתכוון ביחס לרובל. הוא עלה ב 30 אחוז כמעט ביחס לרובל בחצי שנה האחרונה.

הוא עובד יופי כשמדובר באירועי קיצון ואין אדם בעולם שיכול להגביל אותך או להחרים לך את הכסף אלא באיומי אקדח.
אני כתבתי תגובה על מה שנכתב שביטקוין זה גידור טוב לאינפלציה

ואני חוזר שוב על אותו דבר רק במילים אחרות

הביטקוין לא מוגן מעצמו (חופשי עוד 5 שנים הוא לא שווה שקל אחד) אז אתה קונה אותו בשביל לגדר מאינפלציה...

יש הגיון לקנות אותו לאדם שמהמר שהוא יעלה אבל לגידור מאינפלציה...

אתה טוען שממשלות לא החרימו מעולם ביטקוין?
רק באיומי אקדח. כלומר, שוטרים באו ועצרו את הבן אדם, שמו אותו בכלא ובחקירה השיגו את המידע שהם היו צריכים אם על ידי החרמת ציוד אלקטרוני או על ידי איומים כאלה ואחרים.

אני כתבתי תגובה על מה שנכתב שביטקוין זה גידור טוב לאינפלציה
כתבתי בפירוש "בנוסף הוא שמר על הערך כך שהאינפלציה ברוסיה התבטלה על ידי עליית ערך של ביטקוין ביחס לרובל".
זו עובדה לא דעה.
קרה בעבר גם בונצואלה, אירן, סוריה.

אם כבר הוצאת את כדור הבדולח של החמש שנים. מתי תיגמר המלחמה?

רק באיומי אקדח. כלומר, שוטרים באו ועצרו את הבן אדם, שמו אותו בכלא ובחקירה השיגו את המידע שהם היו צריכים אם על ידי החרמת ציוד אלקטרוני או על ידי איומים כאלה ואחרים.
אפשר גם להחרים בנקודות היציאה, זאת אומרת לא לתת להמיר או אפילו סנקציות פיזיות אחרי כל מי שעושה איתך עסקה,
אבל בניגוד לטענות ששמעתי לא מכבר, לא ראיתי עדיין מקרה של החרמה במובן הקנדי-מודרני, שאדם קם בבוקר יום אחד, ובום, אין לו שקל ללחם.

אפשר גם להחרים ישירות מהבורסה.

כתבתי בפירוש "בנוסף הוא שמר על הערך כך שהאינפלציה ברוסיה התבטלה על ידי עליית ערך של ביטקוין ביחס לרובל".
זו עובדה לא דעה.
אני חשבתי שהתכוונת לטענה שבעיני יותר הגיונית מהטענה הזאת

העובדה הזאת שאתה גאה בה גם מניה כמו נטפליקס אחרי הקריסה שלה, ביחס לרובל היא גם השקעה טובה כמעט כל פעולה שהיית עושה אם הרובל היית מצליח
אם כבר הוצאת את כדור הבדולח של החמש שנים. מתי תיגמר המלחמה?
אם תקרא את מה שכתבתי לא התנבאתי רק פשוט אמרתי את המציאות הפשוטה שביטקוין זה מטבע שהיום שווה 42 אלף דולר ועוד חמש שנים אולי 300 אלף דולר ואולי 0 דולר אני מקווה שעכשיו זה יותר ברור לך

אפשר גם להחרים בנקודות היציאה, זאת אומרת לא לתת להמיר או אפילו סנקציות פיזיות אחרי כל מי שעושה איתך עסקה,
אבל בניגוד לטענות ששמעתי לא מכבר, לא ראיתי עדיין מקרה של החרמה במובן הקנדי-מודרני, שאדם קם בבוקר יום אחד, ובום, אין לו שקל ללחם.
ניסו לעשות את זה בונצואלה ובאירן. לא ממש הצליח.

תחפש Venezuela Bitcoin reddit
יש מספיק עדויות

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M כסף לשעת חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
N כסף בעו"ש צרכנות פיננסית 52
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back