• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה שאלות טכניות קה"ש IRA

• פותח הנושא trhe
  • פורסם בתאריך

trhe

משתמש רגיל
דירוג
137
לאחר שצברתי כ 60 אלף שח בקרן השתלמות הגיע הזמן לעבור ל IRA. לאחר שיטוט בפורום החלטתי לקנות קרן אחת: ishares core s&p 500 ETF.
(לפי הבנתי קרן אירית צוברת).
מחר יש לי פגישה עם סוכן של מיטב דש לגבי העברת הקופה שלי. יש לי כמה שאלות:
1. איך ההעברה של הכספים מתבצעת בפועל? הקופה הקיימת שלי תעביר את כל הכספים פשוט ואני אראה אותם בתור כסף פנוי לקנייה בתוך חשבון ה IRA?

2. נכנסתי דרך אתר הבנק סתם לנסות לקנות את הקרן הזאת. ראיתי שצריך לשים לימיט, ואין שם בכלל הצעות למכירה. איך מתבצעת הקנייה?

3. אצטרך לבצע את הקנייה כל חודש לאחר שהכספים מהמעסיק ייכנסו לחשבון?

4. רק לוודא, צריך להשאיר כסף פנוי בחשבון בשביל הדמי ניהול נכון? הדמי ניהול יורדים כל חודש בתאריך מסויים?

תודה מראש

איך ההעברה של הכספים מתבצעת בפועל? הקופה הקיימת שלי תעביר את כל הכספים פשוט ואני אראה אותם בתור כסף פנוי לקנייה בתוך חשבון ה IRA?
כן.

נכנסתי דרך אתר הבנק סתם לנסות לקנות את הקרן הזאת. ראיתי שצריך לשים לימיט, ואין שם בכלל הצעות למכירה. איך מתבצעת הקנייה?
יש שרשור על קרן זו.
בנוסף, אתה יכול לחפש כאן את המחרוזת בלאק סנופ.
בגדול, המרווח מצטמצם בשעת החפיפה עם בורסת ניו יורק.

אצטרך לבצע את הקנייה כל חודש לאחר שהכספים מהמעסיק ייכנסו לחשבון?
תוכל.

רק לוודא, צריך להשאיר כסף פנוי בחשבון בשביל הדמי ניהול נכון?
נכון.

הדמי ניהול יורדים כל חודש בתאריך מסויים?
כן. תלוי מוסד ולפעמים פקיד.

יש שרשור על קרן זו.
בנוסף, אתה יכול לחפש כאן את המחרוזת בלאק סנופ.
בגדול, המרווח מצטמצם בשעת החפיפה עם בורסת ניו יורק.

חיפשתי בפורום אבל לא מצאתי תשובה פשוטה. אז באיזה שעה הכי טוב לשים פקודת קנייה לקרן זאת? בשעה 16:30-17:30?
ולגבי הדמי ניהול אני צריך שנייה להבין איך הם מחשבים את זה.
נניח סכום של 50 אלף עם דמי ניהול 0.5. זה יוצא 250 ש"ח. 250 ש"ח זה שנתי? כל חודש אני צריך להשאיר אז 250 חלקי 12?

חיפשתי בפורום אבל לא מצאתי תשובה פשוטה. אז באיזה שעה הכי טוב לשים פקודת קנייה לקרן זאת? בשעה 16:30-17:30?
ולגבי הדמי ניהול אני צריך שנייה להבין איך הם מחשבים את זה.
נניח סכום של 50 אלף עם דמי ניהול 0.5. זה יוצא 250 ש"ח. 250 ש"ח זה שנתי? כל חודש אני צריך להשאיר אז 250 חלקי 12?
דמי ניהול של הקרן מגולמים במחיר של היחידות של הקרן ובתשואה המתקבלת.
דמי ניהול של ברוקר / בנק נלקחים מהמזומנים בחשבון ואותם צריך להשאיר (כדי לא להיכנס למינוס ולשלם ריביות)

כמובן שהתכוונתי לדמי ניהול של הברוקר\בנק. השאלה כמה אני צריך להשאיר? 250 ש"ח חלקי 12? (לדוגמא שהבאתי)

כמובן שהתכוונתי לדמי ניהול של הברוקר\בנק. השאלה כמה אני צריך להשאיר? 250 ש"ח חלקי 12? (לדוגמא שהבאתי)
במקרה כזה הייתי מכוון לבית השקעות שלא לוקחים אחוזים מהתיק שלך כל תקופה אלא כמות אבסולוטית. במידה ובחרת בכל זאת לשלם באחוזים, אז זה תלוי מה המדיניות של הבנק/בית השקעות (תשלום רבעוני? תשלום שנתי? יש כל מיני שיטות)

במקרה כזה הייתי מכוון לבית השקעות שלא לוקחים אחוזים מהתיק שלך כל תקופה אלא כמות אבסולוטית. במידה ובחרת בכל זאת לשלם באחוזים, אז זה תלוי מה המדיניות של הבנק/בית השקעות (תשלום רבעוני? תשלום שנתי? יש כל מיני שיטות)
מכיר חברת גמל שלא לוקחת דמי ניהול לפי אחוזים?
מהנסיון שלי כולם לוקחים אחוז מהתיק, מושכים את החלק היחסי פעם בחודש מחשבון ההשקעות שלך.

מכיר חברת גמל שלא לוקחת דמי ניהול לפי אחוזים?
מהנסיון שלי כולם לוקחים אחוז מהתיק, מושכים את החלק היחסי פעם בחודש מחשבון ההשקעות שלך.
לא שמתי לב שהדיון הוא בנושא IRA :)

לא הבנתי באיזה שעה הכי טוב לשים פקודת קנייה? עכשיו נכנסתי 17:15 לאתר של הבנק ואני רואה שיש רק הצעה אחת למכירה שגבוהה מהשער הנוכחי ב 200 נק'.

לא הבנתי באיזה שעה הכי טוב לשים פקודת קנייה? עכשיו נכנסתי 17:15 לאתר של הבנק ואני רואה שיש רק הצעה אחת למכירה שגבוהה מהשער הנוכחי ב 200 נק'.
יש עושי שוק.

נסה לקנות כשיש חפיפה בין ת"א לני יורק - ימי שני עד חמישי 16:30-17:15 (להוציא חגים וכאלה כמובן).
אחרי שאתה נכנס לתוך דף הקנייה של הקרן יופיעו לך מחירי הקנייה והמכירה, נסה לתת פקודת לימיט על הערך האמצעי, ככה זה יבטיח לך ביצוע כמעט בוודאות.

אם כבר ננצל את הפוסט הזה.
למה בעצם לא להחזיק בקרן השתלמות (שאני הולך להחזיק אותה 10-15 שנים לפחות, בן 27) קרנות מחקות ממונפות? כמו TQQQ או UPRO ?
מודע לסיכון, מודע שההפסד הרבה יותר מהיר מהרווח, מודע לדמי ניהול היחסית גבוהים. אני בן אדם שאוהב סיכון, לא נלחץ ממסכים אדומים....האם יש פה משהו שאני מפספס? מה הסיכוי שכהשוק יפול הוא לא יצליח להתאושש במשך 10-15 שנה?
***לא מבקש ייעוץ, רק תובנות שלכם***

(שאני הולך להחזיק אותה 10-15 שנים לפחות, בן 27)
מאחל לך להחזיק אותה 57 שנים.
קרנות מחקות ממונפות?
מפני שנייר לא ממונף יכול לרדת ב-50% או אפילו ב-99%, ואז במשך השנים הוא יכול לטפס בחזרה ביחס לערך הראשוני ולהגיע לרווחים.
נייר ממונף יכול להמחק כליל. הפסד של 100%. כאשר יש לך אפס שקלים, זה לא משנה בכמה מאות או אלפי אחוזים השוק יעלה במשך 25 שנה. האפס ישאר אפס.

מאחל לך להחזיק אותה 57 שנים.

מפני שנייר לא ממונף יכול לרדת ב-50% או אפילו ב-99%, ואז במשך השנים הוא יכול לטפס בחזרה ביחס לערך הראשוני ולהגיע לרווחים.
נייר ממונף יכול להמחק כליל. הפסד של 100%. כאשר יש לך אפס שקלים, זה לא משנה בכמה מאות או אלפי אחוזים השוק יעלה במשך 25 שנה. האפס ישאר אפס.

קרו מקרים בעבר שקרן ממונפת נמחקה כליל? מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? אני שואל כדי ללמוד. האם סנופי יכול לרדת ב-33%? (ואז הקרן נמחקת?)

קרו מקרים בעבר שקרן ממונפת נמחקה כליל? מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? אני שואל כדי ללמוד. (ואז הקרן נמחקת?)
עשרות פעמים.

למה בעצם לא להחזיק בקרן השתלמות (שאני הולך להחזיק אותה 10-15 שנים לפחות, בן 27) קרנות מחקות ממונפות? כמו TQQQ או UPRO ?
"למה לא" - זאת שאלה מצויינת, אבל אישית, לכן, אם אתה:
עומד בסיכון מחיקה - למה לא
חוזה תשואה גבוהה - למה לא
בוטח במנפיק - למה לא

מחזיק GBTC בקרה"ש

לא ממליץ

"למה לא" - זאת שאלה מצויינת, אבל אישית, לכן, אם אתה:
עומד בסיכון מחיקה - למה לא
חוזה תשואה גבוהה - למה לא
בוטח במנפיק - למה לא

מחזיק GBTC בקרה"ש

לא ממליץ

לא הבנתי כל כך את התגובה שלך. אבל GBTC בקרה"ש זה רציני? או שאתה ציני?

אבל GBTC בקרה"ש זה רציני?
רציני, הנה דוגמא אישית ולא מחייבת את שאר הקוראים
אם החלק שאני חוסך שהולך לקרן השתלמות הוא באחוז נמוך משאר החיסכון שלי (שהולך לחשבון ממוסה)
משמע, אני מוכן להפסיד את החלק הזה, אז אין בעיה עבורי להשקיע (להמר) אותו בנכס שהשיא הכי הרבה, אחזקת נכס תנודתי מאוד "אמורה" להביא לפטור הכי גבוה ממס רווחי הון - בתנאי שמוכרים בזמן :)

לא ממליץ כמובן

רציני, הנה דוגמא אישית ולא מחייבת את שאר הקוראים
אם החלק שאני חוסך שהולך לקרן השתלמות הוא באחוז נמוך משאר החיסכון שלי (שהולך לחשבון ממוסה)
משמע, אני מוכן להפסיד את החלק הזה, אז אין בעיה עבורי להשקיע (להמר) אותו בנכס שהשיא הכי הרבה, אחזקת נכס תנודתי מאוד "אמורה" להביא לפטור הכי גבוה ממס רווחי הון - בתנאי שמוכרים בזמן :)

לא ממליץ כמובן

אני אישית מחזיק בכ 50 אלף ש"ח ביטקוין בארנק קר. אז לא נראה לי יהיה חכם כל כך להשקיע גם ב GBTC.

אני אישית מחזיק בכ 50 אלף ש"ח ביטקוין בארנק קר. אז לא נראה לי יהיה חכם כל כך להשקיע גם ב GBTC.
תלוי מה גודל התיק שלך.
אם 50000 בביטקוין זה 50% מתיק ההשקעות שלך אז מדובר בתיק עם רמת סיכון גבוהה ממש, אם 50000 בביטקוין זה 10% מהתיק שלך כנראה שעדיין לי זה ישמע מסוכן מדי (אבל מצד שני אני מחזיק במניה בודדת בכ20% מהתיק שלי) אבל אולי לך זה לא יהיה מסוכן מספיק (לטעמך)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה שאלות טכניות על המסחר בשוק אוף טופיק 4
A שאלות טכניות בנוגע לקרנות ישראליות חשופות למטח שוק ההון 2
T שאלות טכניות לפני קנייה שוק ההון 11
W IB - שאלות טכניות שוק ההון 4
Ben Dover מספר שאלות טכניות לגבי IRA שוק ההון 11
Myrath 2 שאלות טכניות אוף טופיק 2
Cfy שאלות טכניות בגידור מט"ח שוק ההון 4
ע עוד כמה שאלות טכניות (בחירת אג"ח, מעקב אחרי דיבידנדים ועמלות) שוק ההון 0
Henchman34 מספר שאלות טכניות על בחירת קרן נאמנות \ קרן סל לפיזור גאוגרפי. שוק ההון 4
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33