1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

כמה שאלות טכניות קה"ש IRA

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י trhe, ‏9/10/19.

1. trhe

trhe משתמש סולידי

לאחר שצברתי כ 60 אלף שח בקרן השתלמות הגיע הזמן לעבור ל IRA. לאחר שיטוט בפורום החלטתי לקנות קרן אחת: ishares core s&p 500 ETF.
    (לפי הבנתי קרן אירית צוברת).
    מחר יש לי פגישה עם סוכן של מיטב דש לגבי העברת הקופה שלי. יש לי כמה שאלות:
    1. איך ההעברה של הכספים מתבצעת בפועל? הקופה הקיימת שלי תעביר את כל הכספים פשוט ואני אראה אותם בתור כסף פנוי לקנייה בתוך חשבון ה IRA?

2. נכנסתי דרך אתר הבנק סתם לנסות לקנות את הקרן הזאת. ראיתי שצריך לשים לימיט, ואין שם בכלל הצעות למכירה. איך מתבצעת הקנייה?

3. אצטרך לבצע את הקנייה כל חודש לאחר שהכספים מהמעסיק ייכנסו לחשבון?

4. רק לוודא, צריך להשאיר כסף פנוי בחשבון בשביל הדמי ניהול נכון? הדמי ניהול יורדים כל חודש בתאריך מסויים?

תודה מראש

2. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

כן.

יש שרשור על קרן זו.
    בנוסף, אתה יכול לחפש כאן את המחרוזת בלאק סנופ.
    בגדול, המרווח מצטמצם בשעת החפיפה עם בורסת ניו יורק.

תוכל.

נכון.

כן. תלוי מוסד ולפעמים פקיד.

3. trhe

trhe משתמש סולידי

חיפשתי בפורום אבל לא מצאתי תשובה פשוטה. אז באיזה שעה הכי טוב לשים פקודת קנייה לקרן זאת? בשעה 16:30-17:30?
    ולגבי הדמי ניהול אני צריך שנייה להבין איך הם מחשבים את זה.
    נניח סכום של 50 אלף עם דמי ניהול 0.5. זה יוצא 250 ש"ח. 250 ש"ח זה שנתי? כל חודש אני צריך להשאיר אז 250 חלקי 12?

4. KickR

KickR משתמש ותיק

דמי ניהול של הקרן מגולמים במחיר של היחידות של הקרן ובתשואה המתקבלת.
    דמי ניהול של ברוקר / בנק נלקחים מהמזומנים בחשבון ואותם צריך להשאיר (כדי לא להיכנס למינוס ולשלם ריביות)

5. trhe

trhe משתמש סולידי

כמובן שהתכוונתי לדמי ניהול של הברוקר\בנק. השאלה כמה אני צריך להשאיר? 250 ש"ח חלקי 12? (לדוגמא שהבאתי)

6. KickR

KickR משתמש ותיק

במקרה כזה הייתי מכוון לבית השקעות שלא לוקחים אחוזים מהתיק שלך כל תקופה אלא כמות אבסולוטית. במידה ובחרת בכל זאת לשלם באחוזים, אז זה תלוי מה המדיניות של הבנק/בית השקעות (תשלום רבעוני? תשלום שנתי? יש כל מיני שיטות)

7. roneng

roneng משתמש בכיר

מכיר חברת גמל שלא לוקחת דמי ניהול לפי אחוזים?
    מהנסיון שלי כולם לוקחים אחוז מהתיק, מושכים את החלק היחסי פעם בחודש מחשבון ההשקעות שלך.

8. KickR

KickR משתמש ותיק

לא שמתי לב שהדיון הוא בנושא IRA :)

roneng אוהב/ת את זה.
  9. trhe

trhe משתמש סולידי

לא הבנתי באיזה שעה הכי טוב לשים פקודת קנייה? עכשיו נכנסתי 17:15 לאתר של הבנק ואני רואה שיש רק הצעה אחת למכירה שגבוהה מהשער הנוכחי ב 200 נק'.

10. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

יש עושי שוק.

11. ariel15

ariel15 משתמש סולידי

נסה לקנות כשיש חפיפה בין ת"א לני יורק - ימי שני עד חמישי 16:30-17:15 (להוציא חגים וכאלה כמובן).
    אחרי שאתה נכנס לתוך דף הקנייה של הקרן יופיעו לך מחירי הקנייה והמכירה, נסה לתת פקודת לימיט על הערך האמצעי, ככה זה יבטיח לך ביצוע כמעט בוודאות.

12. trhe

trhe משתמש סולידי

אם כבר ננצל את הפוסט הזה.
    למה בעצם לא להחזיק בקרן השתלמות (שאני הולך להחזיק אותה 10-15 שנים לפחות, בן 27) קרנות מחקות ממונפות? כמו TQQQ או UPRO ?
    מודע לסיכון, מודע שההפסד הרבה יותר מהיר מהרווח, מודע לדמי ניהול היחסית גבוהים. אני בן אדם שאוהב סיכון, לא נלחץ ממסכים אדומים....האם יש פה משהו שאני מפספס? מה הסיכוי שכהשוק יפול הוא לא יצליח להתאושש במשך 10-15 שנה?
    ***לא מבקש ייעוץ, רק תובנות שלכם***

13. כימאי

כימאי משתמש ותיק

מאחל לך להחזיק אותה 57 שנים.
    מפני שנייר לא ממונף יכול לרדת ב-50% או אפילו ב-99%, ואז במשך השנים הוא יכול לטפס בחזרה ביחס לערך הראשוני ולהגיע לרווחים.
    נייר ממונף יכול להמחק כליל. הפסד של 100%. כאשר יש לך אפס שקלים, זה לא משנה בכמה מאות או אלפי אחוזים השוק יעלה במשך 25 שנה. האפס ישאר אפס.

14. trhe

trhe משתמש סולידי

קרו מקרים בעבר שקרן ממונפת נמחקה כליל? מה הסיכוי שדבר כזה יקרה? אני שואל כדי ללמוד. האם סנופי יכול לרדת ב-33%? (ואז הקרן נמחקת?)

15. כימאי

כימאי משתמש ותיק

עשרות פעמים.

16. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

"למה לא" - זאת שאלה מצויינת, אבל אישית, לכן, אם אתה:
    עומד בסיכון מחיקה - למה לא
    חוזה תשואה גבוהה - למה לא
    בוטח במנפיק - למה לא

מחזיק GBTC בקרה"ש

לא ממליץ

17. trhe

trhe משתמש סולידי

לא הבנתי כל כך את התגובה שלך. אבל GBTC בקרה"ש זה רציני? או שאתה ציני?

18. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

רציני, הנה דוגמא אישית ולא מחייבת את שאר הקוראים
    אם החלק שאני חוסך שהולך לקרן השתלמות הוא באחוז נמוך משאר החיסכון שלי (שהולך לחשבון ממוסה)
    משמע, אני מוכן להפסיד את החלק הזה, אז אין בעיה עבורי להשקיע (להמר) אותו בנכס שהשיא הכי הרבה, אחזקת נכס תנודתי מאוד "אמורה" להביא לפטור הכי גבוה ממס רווחי הון - בתנאי שמוכרים בזמן :)

לא ממליץ כמובן

19. trhe

trhe משתמש סולידי

אני אישית מחזיק בכ 50 אלף ש"ח ביטקוין בארנק קר. אז לא נראה לי יהיה חכם כל כך להשקיע גם ב GBTC.

20. KickR

KickR משתמש ותיק

תלוי מה גודל התיק שלך.
    אם 50000 בביטקוין זה 50% מתיק ההשקעות שלך אז מדובר בתיק עם רמת סיכון גבוהה ממש, אם 50000 בביטקוין זה 10% מהתיק שלך כנראה שעדיין לי זה ישמע מסוכן מדי (אבל מצד שני אני מחזיק במניה בודדת בכ20% מהתיק שלי) אבל אולי לך זה לא יהיה מסוכן מספיק (לטעמך)

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מספר שאלות טכניות לגבי IRA פינת המשקיעים ‏7/3/19
שאלות טכניות בגידור מט"ח פינת המשקיעים ‏5/10/17
עוד כמה שאלות טכניות (בחירת אג"ח, מעקב אחרי דיבידנדים ועמלות) פינת המשקיעים ‏22/9/17
מספר שאלות טכניות על בחירת קרן נאמנות \ קרן סל לפיזור גאוגרפי. פינת המשקיעים ‏12/4/15
כמה שאלות פינת המשקיעים ‏היום ב- 00:25
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.