• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף?

catslover

משתמש רשום
דירוג
2
שלום חברים יקרים, אני קורא הדוק של @הסולידית ולאחרונה השתחררתי מהצבא ובונה את הפורטפוליו שלי.
כיום כל החסכונות שלי מושקעים במדד מחקה של סנופי. הפנסיה, קרנות השתלמות, תיק ניירות ערך, וקופת גמל להשקעה.
הרמת סיכון שלי היא גבוהה ולא אצתרך את הכסף ל2 העשורים הקרובים.
אני מתלבט כיצד כדאי לי לפזר את התיק, בהתחלה הסולידית תמכה במודל של בראון אבל בשנים האחרונות מדברת אך ורק על תיק מקרנות מחכות.
תוכלו לעזור לי להחליט כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? האם מכירה של סנופי וקנייה של מדד עולמי ביחס של 30% יספיק?
כמובן לא ייעוץ

לי יש תחושה שהסנופי נופל עולה יחסית הרבה שאלות האם לשנות את ההשקעה

אני במקומך אם הייתי חושב שהסנופי לא מספיק מפוזר אז מעכשיו הכספים החדשים הייתי מתחיל להשקיע במקומות אחרים אבל ללכת ולמכור בירידות אני לא הייתי עושה

במיוחד שמהצד זה נראה שאם הסנופי עכשיו היה בעלייה השאלה הזאת לא הייתה נשאלת

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: A42
הסולידית תמכה במודל של בראון אבל בשנים האחרונות מדברת אך ורק על תיק מקרנות מחכות.
הסולידית לא תמכה באופן גורף בתיק של בראון. השאלה מה התיק המתאים לך תלויה בצרכים שלך:

השאלה כמו מתוך התיק צריך להיות במניות - יש עלייה פוסט:

לגבי העצה הישירה שלי אלייך:
א. ודא שיש לך קרן חירום
ב. ודא שאתה יכול לישון בלילה כשהתיק המנייתי מתרסק לעשור
ג. יש הרבה דיוני מדדים בפורום. אני מאמין בהשקעה במדד העולמי, אבל יש שיקולים טובים לכאן או לכאן.

נערך לאחרונה ב:
הרמת סיכון שלי היא גבוהה ולא אצתרך את הכסף ל2 העשורים הקרובים.
עכשיו השתחררת וכנראה שאין לך מושג איך יראו החיים שלך בעוד 2 עשורים. זה בסדר, מעטים בגילך יודעים. לא הייתי ממהר לומר שלא תזדקק לכסף הזה לכל כך הרבה זמן. יש דברים ששווה להוציא עליהם כמו למשל לימודים, ויש הוצאות הכרחיות שעוד קשה לך לראות.

האם מכירה של סנופי וקנייה של מדד עולמי ביחס של 30% יספיק?
מבלי ליעץ ומבלי להכיר את התיק האישי שלך או מצבך

התיק שלך עכשיו מאוד קטן ביחס למה שהוא יהיה עוד כמה שנים
אין לך טעם למכור מניות
אם אתה רוצה חשיפה נוספת או עוד פיזור פשוט בכסף החדש כשיכנס תקנה איתו מה שלדעתך נכון

כן כמה נק' למחשבה

1. בגלל שזה השקעה להרבה זמן, תחשוב איזה ניירות אתה קונה (אירית/ אמריקאית/ צוברת / מחלקת/ ישראלית או של חברה זרה בארץ או בחול וכו...), לא נעים להיתקע עם נייר שגם אם הוא מחכה סנופי וזה מה שאתה רוצה אתה משלם עליו בגלל מלכודת דבש או טעות בקריאת הנתונים דמי ניהול של 1 אחוז (קרה לי ועלה לי באלפי שקלים השינוי)
2. קופ"ג להשקעה, יש הרבה שרשורים אם זה עדיף או לא - בגלל גילך הצעיר, במידה ואתה לא מתכוון להשתמש בזה בגיל 60 כקצבה תשקול שוב את זה כי אלה דמי ניהול גובים ללא הטבת מס

בדיוק בגלל סעיף 2 אני מוכר. משלם על קופת גמל להשקעה 0.3 שנתי (לאחר הרבה ויכוחים עד שקיבלתי את המחיר הזה) לעומת השקעה בבנק שלוקחים לי 0.1 קנייה ומכירה ללא עמלות משמרת על ני״ע בישראל.

בדיוק בגלל סעיף 2 אני מוכר. משלם על קופת גמל להשקעה 0.3 שנתי (לאחר הרבה ויכוחים עד שקיבלתי את המחיר הזה) לעומת השקעה בבנק שלוקחים לי 0.1 קנייה ומכירה ללא עמלות משמרת על ני״ע בישראל.
קיבלת מחיר מצויין על קופגל'ה, אבל זה פחות חשוב כי באמת לא בטוח שהכלי הזה משרת אותך כבחור צעיר.
אם אתה בוחר למכור כדי לפתוח מסחר עצמאי רק בגלל דמי ניהול (ואני לא בטוחה שזה המחיר הסופי בבנק) אז תמצא את עצמך כל פעם מוכר קרן כשדמי הניהול שלה עולים, ואתה עלול לנעול הפסדים. אופטימיזציה של דמי ניהול זה רק בשלבים האחרונים של קבלת ההחלטות, לי נראה שאתה עדיין לא סגור על עצמך בשלבים מוקדמים יותר של קבלת ההחלטות.

תוכלו לעזור לי להחליט כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? האם מכירה של סנופי וקנייה של מדד עולמי ביחס של 30% יספיק?

רק שים לב שמדד עולמי בעצמו מכיל כיום כ50-60% ארה"ב אז אם תעשה זאת, אפקטיבית כ85% יושקעו בארה"ב

בכל מקרה, כמו שכבר אמרו, לדעתי תעשה מה שיגרום לך הכי הרבה נחת ואי התעסקות/הסתכלות על התיק בשוטף.

באופן אישי אני כן מקצה לכל העולם אם כי נותן הקצאת יתר לשוק האמריקאי (בערך 70-30 במקום בערך 50-50) - זה מה שלי אישית הכי נוח איתו ועוסר לי לישון בלילה.

לא ייעוץ ולא המלצה.

נשמע לי מוזר שלא תשלם בבנק עמלות משמרת/ דמי ניהול או משהו כזה בצורה קבועה (ולא הטבה לשנה או משהו)
מניח שגם הסכום שלך קטן יחסית ואין לך הרבה כוח מיקוח (לי עבור סכום של חצי מיליון לא הסכימו עם כל הבנקאות הפרטית...)

אלא אם כן אתה משוייך לארגון מסוים שנותן פתור על עמלות משמרת כמו עובדי מדינה מאוד ספציפים...

שים לב שם אם הבנק לוקח 0 דמי משמרת עדין תשלם לקרן דמי ניהול (בבלארוק עולמי זה 0.2 היום, בבלארקוק סנופי 0.07)

אופטימיזציה של דמי ניהול זה רק בשלבים האחרונים של קבלת ההחלטות,
אבל זה כנראה הכי חשוב, אתה הרי בוחר ניירות ופלטפורמה ל20 שנה עכשיו...

אבל זה כנראה הכי חשוב
איך הכי חשוב? אתה בוחר את ההקצאה שלך לפי דמי ניהול?
וגם בשלב שכבר קנית, אף אחד לא מבטיח לך שלא תהיה עליה בדמי הניהול לאורך השנים.

איך הכי חשוב? אתה בוחר את ההקצאה שלך לפי דמי ניהול?
וגם בשלב שכבר קנית, אף אחד לא מבטיח לך שלא תהיה עליה בדמי הניהול לאורך השנים.
אני הסכמתי אם מה שאת אמרת (-:

קודם סוגרים את הפיזור, זמן בשוק וכל הדברים ואחרכ בחירת נייר מתאים ובסוף מתעסקים באופטמיזציה של דמי ניהול של 0.1 אחוז בפלטפורמת מסחר

וכן אם בחרת נייר מתאים, אז אפשר לנייד אותו בין בנקים, בתי השקעות בארץ ובתי השקעות החול לפי הצורך ולפי הדמי ניהול

כן אם בחרת נייר מתאים, אז אפשר לנייד אותו בין בנקים, בתי השקעות בארץ ובתי השקעות החול לפי הצורך ולפי הדמי ניהול
לא בדיוק, אם בית ההשקעות מעלה עמלות אז נכון אבל אם הקרן מעלה - אני אהיה חייבת למכור אותה או לספוג את העלייה.

לא בדיוק, אם בית ההשקעות מעלה עמלות אז נכון אבל אם הקרן מעלה - אני אהיה חייבת למכור אותה או לספוג את העלייה.
נכון בשביל זה רשמתי קודם צריך לבחור נייר מתאים כדאי שזה לא יקרה
ויש פה יתרון לגדולים העולמים כמו ואנגארד ובלאקרוק

נשמע לי מוזר שלא תשלם בבנק עמלות משמרת/ דמי ניהול או משהו כזה בצורה קבועה (ולא הטבה לשנה או משהו)
מניח שגם הסכום שלך קטן יחסית ואין לך הרבה כוח מיקוח (לי עבור סכום של חצי מיליון לא הסכימו עם כל הבנקאות הפרטית...)

אלא אם כן אתה משוייך לארגון מסוים שנותן פתור על עמלות משמרת כמו עובדי מדינה מאוד ספציפים...

שים לב שם אם הבנק לוקח 0 דמי משמרת עדין תשלם לקרן דמי ניהול (בבלארוק עולמי זה 0.2 היום, בבלארקוק סנופי 0.07)

אבל זה כנראה הכי חשוב, אתה הרי בוחר ניירות ופלטפורמה ל20 שנה עכשיו...
זה אכן הטבה לשנה, אך מאמין שלא יעלו לי את העמלות משמרת לאחר מכן כי אם כן אעזוב.
הכוח מיקוח שלי מגיע מנקודה שזה המחיר היחידי שאני מסכים לו כדי לעבור בנק, וזה שאני יחסית צעיר זה האינטרס שלהם שאשאר בבנק שנים לאחר מכן

אשרי המאמין, אני השקעתי דרך הבנק שנה ראשונה וכשהם גילו שאני לא קונה ומוכרת כל הזמן אז ביטלו את כל ההטבות ועברתי לבית השקעות.
*נכנסתי עם סכום די גבוה אבל אם הם לא מרוויחים ממך אז אין להם שום סיבה לתת לך הטבות ובצדק.

אשרי המאמין, אני השקעתי דרך הבנק שנה ראשונה וכשהם גילו שאני לא קונה ומוכרת כל הזמן אז ביטלו את כל ההטבות ועברתי לבית השקעות.
*נכנסתי עם סכום די גבוה אבל אם הם לא מרוויחים ממך אז אין להם שום סיבה לתת לך הטבות ובצדק.
גם לי קרה מזמן. יועץ ההשקעות אמר לי שהם לא מגרש חניה, ביטל הטבות.
לאחר שבוע עברתי לבנק אחר.

• אהבתי
Reactions: A42
הכוח מיקוח שלי מגיע מנקודה שזה המחיר היחידי שאני מסכים לו כדי לעבור בנק, וזה שאני יחסית צעיר זה האינטרס שלהם שאשאר בבנק שנים לאחר מכן
תראה זה אפשרי לקבל הטבות בבנק
אני בבנק שלי כבר 12 שנה
שנכנסתי הייתי סטודנט וקיבלתי בגלל זה פתור מכל העמלות וכו
ובני"ע הנחה של 50 אחוז

שהסתיים לי הסטודנט דיברתי עם מנהל הסניף והאריך לי את ההטבה בשנה ומחדש לי כל שנה אחרי שמזכיר לו
ויש לי בבנק הרבה השקעות ומשכנתא גדולה, משכורות גבוהות, בנקאות פרטית וכו וכו

ועדין עם כל זה הם מוגבלים וזה לא אטומטית ורוב הכסף שלי יושב בבית השקעות כי זה יותר זול בשורה תחתונה
וזה הכל בטובות על טובות עם תזכורות ולך תוכיח
השבוע מחזרתי משכנתא והעברתי סכום גדול מהם לבנק אחר אז ממש עשו פרצוף והיו הרבה פחות שירותים
בבית השקעות זה הכל שקוף ודיגיטלי ובלי טובות ותזכורות...
ולרוב עם הרבה פחות טעויות שצריך לעקוב ולשים לב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
yossik אניגמה - מי שומר על הפרטים שלנו אוף טופיק 4
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
G דיבדנדים כאמצעי לשיפור רמת החיים שוק ההון 14
א רמת נזילות ETF בלאקרוק שוק ההון 1
B רמת חשיפה למניות שוק ההון 7
א BTB רמת סיכון שוק ההון 23
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
מומו הברווז רמת הנשיא בבת ים נדל"ן 24
ג המלצה לשמאי - איזור רמת גן נדל"ן 0
מומו הברווז רמת ורבר פ"ת (ולא בקטע של סטוקינג לסולידית) נדל"ן 1
E דו"ח חניה על גבול רמת-גן גבעתיים. יבטלו לי ? אוף טופיק 19
מומו הברווז דירה להשקעה על הנייר במרכז רמת גן נדל"ן 12
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
מ האם מותר לדון בפורום על רמת אטרקטיביות של ערים בארץ להשקעה? נדל"ן 14
ש רמת שירות בחשבונות מסחר עצמאיים צרכנות פיננסית 1
ש התייעצות זוג נכים מעבר לשיפור רמת החיים מקרית גת לאשדוד. צרכנות פיננסית 12
tpr שאלות בנוגע לפנסיה מוקדמת / רמת חיסכון נוכחית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 43
Amir מה רמת הסיכון של תעודות סל מחקות מדדי בריאות בארה"ב (נניח XLV) שוק ההון 15
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O גובה סיכון בתיק שוק ההון 16
אבי.נהיר תשואה חסרת סיכון להשוואה נדל"ן 4
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D דירוג בנקים לפי סיכון צרכנות פיננסית 2
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
עידו ג סיכון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
Plato אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע שוק ההון 11
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
cypriano de rore סיכון סגירת חשבון של אינטרקטיב בסיטיבנק שוק ההון 17
S תהיות על יעילות השקעות שמערבות סיכון למס ירושה אמריקאי מיסים 7
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
שם משתמש בעייתי קרן כספית שקלית: השקעה ללא סיכון? שוק ההון 5
S נטישת לקוחות מאלטשולר - סיכון ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
ד סיכון מטח בדוגמא של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 7
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3

נושאים דומים