• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רמת הנשיא בבת ים

מומו הברווז

משתמש סולידי
דירוג
19
היי
מישהו מכיר את השכונה?
על פניו נראית עם פוטנציאל. הקו האדום יחל לפעול שם בקרוב, לא רחוקה מהים וגם יש תכניות גדולות לאזורים המסחריים הישנים שם.
דירות ישנות אפשר למצוא שם ב-1.3-1.4.
החיסרון העיקרי שאני מזהה זה שיש שם היצע גדול מאוד של דירות להשכרה (וגם למכירה)

עשיתי גוגל סטריט וויו על האיזור ונראה שאלה בתים ישנים שכנראה ייקרסו בקרוב.

אם יש לך דרך לבטח את עצמך (כדי שלא תאבד את הכסף בקריסה) ואם אתה קונה את זה כדי להשכיר למישהו אחר שייסכן את חייו, אז יכול להיות שזו עיסקה טובה.

לנבא קריסת בתים זה כמו לנבא ב2011 את סוף שלטונו של אסד בסוריה תוך מספר שבועות...

מערבית לרחוב אלי כהן איזור נחמד מאוד. מזרחית לאלי כהן לא הייתי קונה. אחוז גבוה של יוצאי ברית המועצות, שזה לדעתי אחלה. באיזור הישן, שזה צפונית לכ"ט בנובמבר, יש בעיקר בנייני רכבת ישנים בני 3-4 קומות שרובם שרובם לפני תמ"א או פינוי בינוי וחלק כבר בשלבים שונים שלה. דירת 3 חדרים לא משופצת תעלה שם בערך כמו שציינת.
יש אולי היצע גבוה אבל גם ביקוש גבוה לאיזור הזה.

אם יש לך דרך לבטח את עצמך (כדי שלא תאבד את הכסף בקריסה) ואם אתה קונה את זה כדי להשכיר למישהו אחר שייסכן את חייו, אז יכול להיות שזו עיסקה טובה.
כמה מבנים קרסו בעשרות השנים האחרונות?
אתה מדבר כאילו זה קורה כל יום.

מי שלא אוהב נדל''ן ימצא מליון סיבות למה לא כדאי להשקיע בדירה, אני ממליץ דווקא להיצמד לעובדות. יש עסקאות מצויינות שאפשר למצוא.

לגבי רמת הנשיא:
1. שכונה מבוקשת.
2. בת ים באופן כללי עיר מעניינת עם תוכנית התחדשות נרחבת.
3. צריך לרדת לשטח ולבדוק רחובות, יש רחובות כפי שנאמר שלא הייתי משקיע בהם.

כנראה שאם לא היו את שתי הקריסות של הבניינים לא הייתה חושב על זה בכלל, זה כמו שאחרי מבצע\מלחמה אנשים מקבלים יותר מודעות לממדים\מקלטים.
מעניין כמה זה ישפיע בטווח הארוך

כנראה שאם לא היו את שתי הקריסות של הבניינים לא הייתה חושב על זה בכלל, זה כמו שאחרי מבצע\מלחמה אנשים מקבלים יותר מודעות לממדים\מקלטים.
מעניין כמה זה ישפיע בטווח הארוך
מדינת ישראל עוד מעט בת 80.
זה טבעי שבניינים ישנים משנות ה-50-70 כבר לא עומדים בסטנדרטים של הבטיחות ולכן מסוכנים ויכולים לקרוס סתם ככה או בעקבות רעידת אדמה.

לדעתי קריסות הבניינים בשבועות האחרונים זה רק ההתחלה. זה לא שדברים יהיו טובים עם הזמן.

@sogi
נסחפת בנאדם. מסכים במקרה של רעידת אדמה, אז באמת הרכבות יהיו מלכודות מוות, אבל מקרה חריג כמו שהיה עכשיו... מן הסתם גם המקרים החריגים האלה יעירו אנשים שיעשו בדיקות ותיקונים. בהחלט יכול להיות שדירה כזו יכולה לגרור בהמשך עלויות תיקונים אבל מצד שני גם יכול לדחוף תמא

כמה מבנים קרסו בעשרות השנים האחרונות?
אתה מדבר כאילו זה קורה כל יום.

מי שלא אוהב נדל''ן ימצא מליון סיבות למה לא כדאי להשקיע בדירה, אני ממליץ דווקא להיצמד לעובדות. יש עסקאות מצויינות שאפשר למצוא.

לגבי רמת הנשיא:
1. שכונה מבוקשת.
2. בת ים באופן כללי עיר מעניינת עם תוכנית התחדשות נרחבת.
3. צריך לרדת לשטח ולבדוק רחובות, יש רחובות כפי שנאמר שלא הייתי משקיע בהם.
אני עדיין חושב שאני צודק.
תהיה רעידת אדמה גדולה בקרוב. קיבלנו סימנים לכך בימים האחרונים.

מדובר באירוע של פעם במאה שנה, לכן זה לא רלוונטי לשאול כמה בתים קרסו בעשרות שנים האחרונות.

מדובר באירוע של פעם במאה שנה, לכן זה לא רלוונטי לשאול כמה בתים קרסו בעשרות שנים האחרונות.
פותח פוזיציית שורט על אג"ח משכנתאות?

קיבלת גם סימנים אפשריים בשוק ההון על נפילה גדולה שיכולה להיות. האם הוצאת את כל הכסף שלך ממניות?

אם יש לך דרך לבטח את עצמך (כדי שלא תאבד את הכסף בקריסה)
ביטוח דירה מבטח לזה.
הבעיה האמיתית היא קריסה בגלל בלאי של דירות ישנות. את זה ממש אי אפשר לבטח, וזו בעיה!

מה בודקים ברחובות שבודקים?
קודם כל לראות מי האוכלוסיה בפועל שגרה שם. לדבר עם אנשים בשכונה נותן אינדיקציה הרבה יותר טובה לגבי השכונה וגם לגבי הנכסים ברמת המחיר (אני אוהב לשאול בעלי חנויות ותיקים), מרחקים מצירי תחבורה ראשיים / תחנות רכבת - לא רק בגוגל מאפס, אלא לראות אם הדרך נוחה יחסית להליכה בפועל..

ביטוח דירה מבטח לזה.
לא ממש, תבדוק בדיוק מה אתה מקבל אם קורס הבניין ברעידות אדמה.
רמז: זה לא יספיק לך אפילו למקדמה לדירה, באזורים יקרים במיוחד (ת"א לדוגמא) גם זה לא.

לא ממש, תבדוק בדיוק מה אתה מקבל אם קורס הבניין ברעידות אדמה.
רמז: זה לא יספיק לך אפילו למקדמה לדירה, באזורים יקרים במיוחד (ת"א לדוגמא) גם זה לא.
נכון, אבל אתה עדיין נשאר עם הבעלות על החלק היחסי שלך בקרקע.
אז גם אם קיבלת 700 אלף שקל על דירת 3 חדרים שקרסה לך, ועוד הזכויות בקרקע, זה יכול להתקרב למחיר האמיתי (כמובן שתמיד מפסידים מכזה דבר, אבל זה לפחות רוב הכסף).
יש חברות ביטוח שמאפשרות להוסיף סעיף בביטוח מבנה שאתה מקבל את ערך השוק של הדירה.

בזמנו חשבתי שזה שטויות, אבל התחלתי קצת לקרוא על התחום, ולצערי הרב אתה צודק. האירוע הגדול האחרון היה בשנת 1927, וזה גרם למאות הרוגים (באוכלוסיה ובצפיפות של אז, ובמספר הקומות החד ספרתי שאנשים היו גרים אז), והמחזוריות של האירועים הנ"ל היא כל 100 שנה בממוצע.
רעידת אדמה בעוצמה של 5.2+ תקרה בשנים הקרובות על פי כל המומחים בוודאות, ובאיזור המרכז תהיה התראה של בערך 30 שניות לפנות את הבניין.
מה שכן, היסטורית, איזור החוף בקושי נפגע מכך, אבל גם לא היו בניינים של 4+ קומות שנבנו מחול ים עם יסודות מפוקפקים לפני 50 שנה. לכן אנחנו במצב שמצד אחד יודעים שיהיה אירוע, מצד שני, לא יודעים עד כמה הוא ישפיע בדיוק.
אין ספק אבל לדעת כל המומחים שאיזור טבריה, בית שאן והאיזור הנ"ל יאכלו אותה בענק אם לא יחזקו את הבניינים אתמול.

אני שידרגתי בעוד סכום חודשי יחסית זניח למשהו כזה. מסכים שברירת המחדל של חברות הביטוח זה נמוך, ולדעתי שווה לשדרג בעלות יחסית זניחה.
מסכים, גם אני שדרגתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
G דיבדנדים כאמצעי לשיפור רמת החיים שוק ההון 14
א רמת נזילות ETF בלאקרוק שוק ההון 1
B רמת חשיפה למניות שוק ההון 7
א BTB רמת סיכון שוק ההון 23
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
ג המלצה לשמאי - איזור רמת גן נדל"ן 0
מומו הברווז רמת ורבר פ"ת (ולא בקטע של סטוקינג לסולידית) נדל"ן 1
E דו"ח חניה על גבול רמת-גן גבעתיים. יבטלו לי ? אוף טופיק 19
מומו הברווז דירה להשקעה על הנייר במרכז רמת גן נדל"ן 12
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
מ האם מותר לדון בפורום על רמת אטרקטיביות של ערים בארץ להשקעה? נדל"ן 14
ש רמת שירות בחשבונות מסחר עצמאיים צרכנות פיננסית 1
ש התייעצות זוג נכים מעבר לשיפור רמת החיים מקרית גת לאשדוד. צרכנות פיננסית 12
tpr שאלות בנוגע לפנסיה מוקדמת / רמת חיסכון נוכחית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 43
Amir מה רמת הסיכון של תעודות סל מחקות מדדי בריאות בארה"ב (נניח XLV) שוק ההון 15
N הנשיא דונאלד טראמפ נדבק בנגיף COVID-19 אוף טופיק 39
B כניסה ב"מנות" או בבת אחת שוק ההון 2
S דירה להשקעה בבת ים, הצעדים הבאים נדל"ן 11
Wonko פרוייקט פינוי בינוי בבת ים נדל"ן 13
O השקעת סכום גדול בבת אחת או באופן הדרגתי שוק ההון 7
H הצעה לקנית דירה בבת ים. נדל"ן 2
niceguy23 למה ירדתי מהשקעה בדירה בבת ים נדל"ן 117
L למה השכירות בבת ים כל כך נמוכה? איפה הקאץ'? נדל"ן 48
R השקעות בבת ים (יד2) נדל"ן 7
twister דירה להשקעה בבת ים או תיק השקעות מבוסס VT + VXUS נדל"ן 29
deussex מכירת RSUs בבת אחת שוק ההון 37
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
ל דירה להשקעה בבת ים נדל"ן 23
ד אפשר להחזיר הלוואה מהירה בבת אחת? צרכנות פיננסית 3
E איזון סיכון של השקעה של סכום גדול בבת אחת בבורסה שוק ההון 16
bobby דעתכם לגבי כניסה לשוק - בבת אחת או בשלבים? שוק ההון 21
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Z האם ניתן להפריש בבת אחת סכום גדול לקו"ג החדשה IRA, למשוך אותו כקצבה שוק ההון 12
Z אם מפקידים סכום של כמה מאות ש"ח בבת אחת לפנסיה האם ניתן להוריד את שוק ההון 22
טלטלי אשמח לחוות דעת לגבי פרוייקט חדש בבת ים צרכנות פיננסית 4
W האם יכול להיות שלהחזיר הלוואה בבת אחת לא חוסך כסף? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5

נושאים דומים

Back
למעלה