• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גובה סיכון בתיק

Oren.Kraf

משתמש סולידי
דירוג
18
שלום לחברי הפורום,

התייעצות לגבי גובה הסיכון בכל ההשקעות שלי, אני משקיע בשוק ההון בערך מאחרי הצבא ועוד מעט כבר נכנס לעשור השלישי בחיים.

*תיק מניות עצמאי שמחולק לשתיים:
האחד במיטב שמיועד לקרנות, תעודות סל מחקות מדד, בתוספת כמה מניות צמיחה ישראליות לטווח ארוך.
בערך 45% מההון נמצא בתיק הזה (רק מניות ישראליות או מדדי עוקבי מניות תא125, מדד עולמי ונאסדק100).
השני בבלינק שפתחתי לא מזמן מיועד לקרנות מיוחדות וחברות אמריקאיות בכירות גם לטווח ארוך, בערך 12-15 אחוז מההון נמצא שם.

ביטקוין בארנק קר וחלק קטן מאוד גם בתעודת סל ספוט, סך הכל 20-23 אחוז.

קרן השתלמות שלשמחתי בקרוב אעבור לניהול ira אבל בפועל כרגע כולה בs&p500. בערך 20% מההון.

יש לי עוד חיסכון ממש ממש קטן לחירום או להוצאה בלתי צפויה אבל מעבר לזה, אין אגחים, אין פיקדונות או מכשירים יותר סולידיים.

אני מרגיש שאני נוטל סיכון עצום וכל ניעור עולמי כזה או אחר בשווקים יפיל אותי לריצפה רגשית תודעתית ברמה תשפיע עליי- אדגיש שבפועל בירידות שהיו בשנים שבהן השקעתי לא התרגשתי מי יודע מה ודווקא פעלתי בהתאם אבל מצד שני לא היה לי סכום כסף גדול אז לא התרגשתי או נבהלתי גם אם התיק נחתך לי ב30% במהירות.
אגב זו אולי הסיבה שאני מעלה את הפוסט כי מרגיש שהשוק לקראת תיקון אחרי המסחר של אתמול, אולי רק צריך חיזוק רגשי ( :

עוד צד חשוב, לא באתי ליום יומיים אלא לטווח ארוך מבלי להגדיר לי מטרה, מרגיש לי שלהשקיע זה קודם כל צורך קיומי, אחר כך אני אמצא את המטרות שלי עם הזמן. המחשבה הזאת מלווה אותי שנים אבל זה אולי רק כי אני רווק בלי ילדים, אולי בהמשך כשאקים משפחה המטרות שלי יתבהרו.

אשמח לניסיון של חברי הפורום ואודה על תשובות איך אוכל לשפר (או לא) ואיך אפשר לעדן אם ניתן.

כל עוד יש לך הכנסה קבועה ממשכורת, אתה לא אמור לפחד מנפילות.
להפך, כל כסף שתכניס יהיה שווה יותר בעתיד.
ורוב הההכנסה עוד לפניך.

אם זה לא המצב אז אפשר לנתח הלאה.

עוד צד חשוב, לא באתי ליום יומיים אלא לטווח ארוך מבלי להגדיר לי מטרה, מרגיש לי שלהשקיע זה קודם כל צורך קיומי, אחר כך אני אמצא את המטרות שלי עם הזמן. המחשבה הזאת מלווה אותי שנים אבל זה אולי רק כי אני רווק בלי ילדים, אולי בהמשך כשאקים משפחה המטרות שלי יתבהרו.
אני אתחיל מהסוף כי לדעתי זה מקור הבעיה, אני גם הייתי בסירה שלך ובשנים הראשונות שלי לא הגדרתי לי מטרות בכלל, היום לנגד עייני 2 מטרות ברורות אליהן שואף להגיע בפרקי זמן שונים לחלוטין.
המיקוד שזה נותן לי, התחושה שאני בהגדרה עם מטרה ברורה והיכולת לפעול לפי המטרה היא גם מה שהכתיבה לי את רמת הסיכון בתיק! ואולי גם מה שיכתיב לך את הסיכון שאתה צריך לקחת

בערך 45% מההון נמצא בתיק הזה (רק מניות ישראליות או מדדי עוקבי מניות תא125, מדד עולמי ונאסדק100).
כמה מתוך התיק הזה נמצא במניות ישראליות? מניות בודדות לכשעצמן כבר שמות אותך על הסקאלה של סיכון גבוה, אבל הכל תלוי במינון, אם רוב ההון במדדים ועוד כמה מניות כדי לפתח את הסיכוי בתיק אז לדעתי זה בריא כי המדדים מגוונים מספיק, אם ההפך אז לדעתי זה לא בריא.

השני בבלינק שפתחתי לא מזמן מיועד לקרנות מיוחדות וחברות אמריקאיות בכירות גם לטווח ארוך
מה הכוונה שהחשבון בבלינק מיועד לקרנות מיוחדות? מה ההגדרה? מה היחס שיש לך בתיק הזה בין הקרנות לבין המניות הבודדות?
...

אני לא מומחה גדול אבל אני שואל לטובת המומחים פה בפורום שלדעתי המידע החסר הזה יתן להם תמונות מצב יותר מדוייקת אודותייך

כל עוד יש לך הכנסה קבועה ממשכורת, אתה לא אמור לפחד מנפילות.
להפך, כל כסף שתכניס יהיה שווה יותר בעתיד.
ורוב הההכנסה עוד לפניך.

אם זה לא המצב אז אפשר לנתח הלאה.
יש לי הכנסה יחסית קבועה (גם שכיר וגם עצמאי באותו תחום), אני מרוויח לא הרבה בסביבות 13-15 נטו אבל חוסך מתוך זה מלא. בסביבות 7,8 אחרי שכירות והוצאות קבועות.
רק אדגיש שההכנסות בתור עצמי עומדות על 9 כמעט 10 כמעט כמעט ובלי הוצאות אבל אין הבטחה שבעוד חודשיים אכניס כך, אם בכלל. אני עובד מול שתי חברות שונות שאין תוקף לחוזה מולן, הן יכולות לבטל את שירותיי בכל עת.
בתור שכיר מכניס 11 ברוטו שזו העבודה הקבועה שלי.

באופן כללי זה מאוד מורכב לנתח סיכון. למשל, זה נכון שמניות בודדות לפעמים מאוד מסוכנות, אבל לפעמים זה לא ממש מדויק. בשביל להגיע לסיכון צריך לחשב מאוד באריכות ועל סמך הרבה הנחות כל מיני דברים בפרופיל הפיננסי (רווחים/הכנסות/שולי רווח/אומדנים ל15 שנה הבאות/אומדן אינפלציה וריבית/אומדנים שונים של הסיכונים המקומיים והגיאופוליטיים והרשימה מאוד ארוכה. למשל, יש חברות שנסחרות בפחות מהמזומנים בקופה שלהם ללא התחייבויות עם עסק שכל שנה עם צמיחה שלילית אבל רווח חיובי קטן. מצד שני, יש חברות עם צמיחה מאוד גבוהה היום ללא מזומנים כמעט חוץ מקניין רוחני שקשה מאוד להעריך אותו). גם מדדים קשה מאוד להעריך.

יש שיטות אמפיריות שמבוססות על כל מיני מקדמים למיניהם (ואז אפשר להגיד שלפי המקדם של הs&p התשואה הצפויה מאוד נמוכה ועם סטיית תקן עלולה להיות כל וכך וכך שלילית). אפשר לבדוק לפי התמחור של האופציות, אבל בדרך כלל רק במשבר מתגלה הסיכון האמיתי. בקצרה, זה סיפור מאוד מורכב.

* לא המלצה או ייעוץ

יש לי הכנסה יחסית קבועה (גם שכיר וגם עצמאי באותו תחום),
אוקיי, אז תעשה חישוב מה היחס בין הסכום המושקע לבין סכום המשכורת שתהיה לך בעתיד. אני מאמין שזה יעזור לקבל החלטה לגבי הסיכון הרצוי.

אני מרגיש שאני נוטל סיכון עצום וכל ניעור עולמי כזה או אחר בשווקים יפיל אותי לריצפה רגשית תודעתית ברמה תשפיע עליי
שני נתונים היסטוריים:
1. ב-1929 ה-DJIA ירד כמעט 90% מהשיא.
2. השנה ה-NIKKIE 225 חזר לשיא הקודם שלו ושבר אותו לאחר 24 שנה.
אבל צריך גם לזכור שהעבר לא בהכרח מעיד על העתיד.

נערך לאחרונה ב:
אם הייתי מגלה לך שתהיה נפילה בשווקים מחר. הבורסה תרד ב 50% הביטקוין ב 90% , פיטורים בהיי טק ובכלל ,הכותרות בעיתון יהיו בנוסח "מאז..לא היה משבר כזה...יקח עוד שנים עד ש..." וכו'. האם תגיד לעצמך הכל בסדר ,הכל יתאושש אני אסתדר בינתיים ,או שתגיד לעצמך חבל שלא נהגתי אחרת, חבל שלא השקעתי בצורה שונה. אם התשובה שלך שהכל בסדר, מצבך מעולה, אם לא אתה זקוק לשינוי.

הנ"ל בפרפרזה לסיפור מאת ברטולט ברכט, מהספר "סיפורי מר קויינר"

איש אחד שאל את מר קוינר אם יש אלוהים, אמר לו מר קוינר: עצתי לך שתשקול בדעתך אם התנהגותך תשתנה לפי התשובה על השאלה הזאת. אם לא תשתנה, יכולים אנו להניח לשאלה. אם תשתנה, כי אז אני עוד יכול לעזור לך במידת מה לפחות ולומר לך שכבר החלטת: אתה זקוק לאלוהים.

אני אתחיל מהסוף כי לדעתי זה מקור הבעיה, אני גם הייתי בסירה שלך ובשנים הראשונות שלי לא הגדרתי לי מטרות בכלל, היום לנגד עייני 2 מטרות ברורות אליהן שואף להגיע בפרקי זמן שונים לחלוטין.
המיקוד שזה נותן לי, התחושה שאני בהגדרה עם מטרה ברורה והיכולת לפעול לפי המטרה היא גם מה שהכתיבה לי את רמת הסיכון בתיק! ואולי גם מה שיכתיב לך את הסיכון שאתה צריך לקחת

כמה מתוך התיק הזה נמצא במניות ישראליות? מניות בודדות לכשעצמן כבר שמות אותך על הסקאלה של סיכון גבוה, אבל הכל תלוי במינון, אם רוב ההון במדדים ועוד כמה מניות כדי לפתח את הסיכוי בתיק אז לדעתי זה בריא כי המדדים מגוונים מספיק, אם ההפך אז לדעתי זה לא בריא.

מה הכוונה שהחשבון בבלינק מיועד לקרנות מיוחדות? מה ההגדרה? מה היחס שיש לך בתיק הזה בין הקרנות לבין המניות הבודדות?
...

אני לא מומחה גדול אבל אני שואל לטובת המומחים פה בפורום שלדעתי המידע החסר הזה יתן להם תמונות מצב יותר מדוייקת אודותייך
ניסיתי לקבוע לעצמי מטרה / מטרות, בגדול אני רוצה לחסוך שיהיה לי לעתיד, אולי אדע מה לעשות עם הכסף בעוד עשר שנים מהיום ואולי בעוד 20 שנה ואולי אני חוסך ומשקיע סתם ליציבות הפיננסית כי דוגרי זה תורם לי המון לביטחון הכלכלי.

התיק במיטב 80% קרנות התעודות סל, 20% מניות ישראליות שיש לציין שכמעט כולן גדולות ורווחיות לאורך זמן והן עוד גודלות מלבד לכמה אחדות שעדיין לא ראו שורת רווח אבל הן עם צמיחה אדירה.

התיק בבלינק הוא קצת יותר פלפל, קרנות סל מיוחדות הכוונה לקרן סל מחקה שוק הודי שתופסת חלק ניכר מהתיק, תעודת סל הקשורה לאתריום ethw, תעודת סל על הביט ibit, תעודת סל על השבבים ועוד כמה קטנות מיוחדות שכרגע בלי משקל מיוחד.
בנוסף משקיע במניות גדולות כמו מייקרוסופט, אינטל, ועוד אחדות.
החלוקה בתיק היא 90% לקרנות המיוחדות ובגלל שהתיק יחסית קטן ולא עובר את ה100 אלף אז מנצל את היתרון של שברי מניות ככה שהיחס ישאר תמיד על 90%, היתר 10% למניות בודדות.

אוקיי, אז תעשה חישוב מה היחס בין הסכום המושקע לבין סכום המשכורת שתהיה לך בעתיד. אני מאמין שזה יעזור לקבל החלטה לגבי הסיכון הרצוי.
סליחה אבל לא הבנתי מה אני צריך לחשב? אם אפשר בבקשה דוגמה

השקעה במדדים מכילה בפנים את ההבנה שהתיק יכול להיחתך אפילו ב-90% מהשיא כמו שקרה ב-DJIA ב-1929, זה נתון אינהרנטי של האסטרטגיה.
מצד שני עוד נתון הוא שאם מחזיקים מספיק זמן, בהנחה שהצמיחה העולמית תמשך מספיק זמן (ואת זה אף אחד לא יודע בוודאות) אז התיק יתקן מתישהו.
דוגמה לזה היא יפן אשר שוק המניות שלהם NIKKIE 225 רק השנה חזר ושבר את השיא שהיה ב-1990 כלומר 24 שנה.
זאת אומרת שכדאי להגדיר טווח זמן מסוים ואולי אז להבין מה אוכל לשנות או לעשות..?

אם הייתי מגלה לך שתהיה נפילה בשווקים מחר. הבורסה תרד ב 50% הביטקוין ב 90% , פיטורים בהיי טק ובכלל ,הכותרות בעיתון יהיו בנוסח "מאז..לא היה משבר כזה...יקח עוד שנים עד ש..." וכו'. האם תגיד לעצמך הכל בסדר ,הכל יתאושש אני אסתדר בינתיים ,או שתגיד לעצמך חבל שלא נהגתי אחרת, חבל שלא השקעתי בצורה שונה. אם התשובה שלך שהכל בסדר, מצבך מעולה, אם לא אתה זקוק לשינוי.

הנ"ל בפרפרזה לסיפור מאת ברטולט ברכט, מהספר "סיפורי מר קויינר"

איש אחד שאל את מר קוינר אם יש אלוהים, אמר לו מר קוינר: עצתי לך שתשקול בדעתך אם התנהגותך תשתנה לפי התשובה על השאלה הזאת. אם לא תשתנה, יכולים אנו להניח לשאלה. אם תשתנה, כי אז אני עוד יכול לעזור לך במידת מה לפחות ולומר לך שכבר החלטת: אתה זקוק לאלוהים.
רק מלקרוא את מה שכתבת קפץ לי הלב אז אני מניח שזו התשובה לעצמי, כנראה אני כבר לא הבחור הצעיר שהייתי כשהתחלתי להשקיע והכסף לא עניין אותו.

אולי באמת דרושה הסתכלות חדשה על ההיבט הזה במה אני משקיע וכמה.
תודה

סליחה אבל לא הבנתי מה אני צריך לחשב? אם אפשר בבקשה דוגמה
נניח שהסכום המושקע הוא 100K, אבל המשכורת שתהיה לך ב- 10 השנים הקרובות היא מליון ש"ח.

במקרה כזה אפשר בכיף ללכת על 100% מניות. למה? כי אם תהיה מפולת אז בתקופת ההתאוששות הכסף שלך מהמשכורת יכפיל את עצמו ויהפוך לשני מליון. ואם לא תהיה מפולת - גם טוב.

דוגמה הפוכה: התיק שלך הוא מליון והמשכורת בשנים הקרובות רק 100K. במקרה כזה ללכת על 100% מניות זה מסוכן כי תפסיד הרבה כסף בלי יכולת להתאושש.

אתה כנראה איפשהו באמצע.

דוגמה הפוכה: התיק שלך הוא מליון והמשכורת בשנים הקרובות רק 100K. במקרה כזה ללכת על 100% מניות זה מסוכן כי תפסיד הרבה כסף בלי יכולת להתאושש.
ללא כוונה לחטוף את השרשור, אבל ההודעה הזו גורמת לי לחשוב…אף פעם לא חשבתי על זה כך. אני עם הון גבוה מאד יחסית למשכורת נטו (שהיא גבוהה יחסית למשכורת הממוצעת), משכורת נטו אחת היא כרגע כ-0.7% מההון. וגבוה במיוחד יחסית לאחוז החיסכון (0.2%). אני יודע שיש פה מדיניות של ״לא מייעצים ולא ממליצים״ אז אין לי מה להוסיף בשלב הזה חוץ מזה שזה גורם לי לחשוב (שאולי אני לא רוצה לשים את ה-X סכום הזה ב MSCI ACWI, אלא בקרן כספית)

@Oren.Kraf האם קראת פוסטים בבלוג? הסולידית מדברת הרבה בדיוק על השאלות האלו - איך להתייחס ולהגדיר סיכון ואיך לגזור מזה אסטרטגיית השקעה פשוטה ויעילה.

למשל זה פוסט ("איך להשקיע בשוק ההון - מדריך למתחילים) שלי אישית עזר יותר מהכל שהתחלתי לחקור את נושא ההשקעות לעומק.

אתה יכול לקרוא גם את הפוסט על פירמידת הצרכים של המשקיע

2 פוסטים מצויינים שדי מסכמים את כל הקונספט ועוזרים להתפקס על אסטרטגיה יעילה לטווח ארוך.

לדעתי בתיק שלך יש הרבה סיכון באופן יחסי כמו שאמרו לפניי ובייחוד שאין לך מטרות ברורות. נסה לפשט אותו לכמה ניירות מחקים בודדים ושים דגש על חלוקה ואיזון בין מניות/קריפטו אל מול השקעות סולידיות כמו קרן כספית/אגח/פיקדון/מזומן בהתאם למטרותיך (וכן, להגדיר מטרות לעשרות שנים זה ממש קשה. אבל אפילו מטרה מעורפלת עדיפה מאף מטרה)

בהצלחה!

נניח שהסכום המושקע הוא 100K, אבל המשכורת שתהיה לך ב- 10 השנים הקרובות היא מליון ש"ח.

במקרה כזה אפשר בכיף ללכת על 100% מניות. למה? כי אם תהיה מפולת אז בתקופת ההתאוששות הכסף שלך מהמשכורת יכפיל את עצמו ויהפוך לשני מליון. ואם לא תהיה מפולת - גם טוב.

אתה כנראה איפשהו באמצע.
מדהים. הבנתי בדיוק את כוונתך תודה

@Oren.Kraf האם קראת פוסטים בבלוג? הסולידית מדברת הרבה בדיוק על השאלות האלו - איך להתייחס ולהגדיר סיכון ואיך לגזור מזה אסטרטגיית השקעה פשוטה ויעילה.

למשל זה פוסט ("איך להשקיע בשוק ההון - מדריך למתחילים) שלי אישית עזר יותר מהכל שהתחלתי לחקור את נושא ההשקעות לעומק.

אתה יכול לקרוא גם את הפוסט על פירמידת הצרכים של המשקיע

2 פוסטים מצויינים שדי מסכמים את כל הקונספט ועוזרים להתפקס על אסטרטגיה יעילה לטווח ארוך.

לדעתי בתיק שלך יש הרבה סיכון באופן יחסי כמו שאמרו לפניי ובייחוד שאין לך מטרות ברורות. נסה לפשט אותו לכמה ניירות מחקים בודדים ושים דגש על חלוקה ואיזון בין מניות/קריפטו אל מול השקעות סולידיות כמו קרן כספית/אגח/פיקדון/מזומן בהתאם למטרותיך (וכן, להגדיר מטרות לעשרות שנים זה ממש קשה. אבל אפילו מטרה מעורפלת עדיפה מאף מטרה)

בהצלחה!
תודה רבה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Gari חישוב גובה הקופון באגרות חוב בריבית קבועה שוק ההון 12
ח גובה שכר להפרשה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש גובה/ערך מניה שוק ההון 13
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
S לאיזה גובה קצבה לכוון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 65
Sander מתחיל שרוצה ללמוד: יש הפרש בין גובה מס שציפיתי למה שקרה כשמכרתי שוק ההון 13
Sander מתחיל שרוצה ללמוד: יש הפרש בין גובה מס שציפיתי למה שקרה כשמכרתי שוק ההון 0
M גובה כיסוי מומלץ לביטוח צד ג' דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
O עצמאי ללא חבות מס - גובה הפקדה לקופת גמל שוק ההון 5
S גובה הקצבה בקופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 3
A איפה אני יכול לראות את דמי הניהול שהקרן גובה? שוק ההון 8
S מה הקשר בין גובה הריבית ל s&p 500? שוק ההון 4
Z עד איזה גובה צפוי להיות הפטור לפנסיה מקיפה בעוד כ25 שנה? שוק ההון 2
מ מידע סותר בתב"ע פארק הים לגבי מקסימום גובה מלונות נדל"ן 6
ד גובה מס הכנסה וקבלת פנסיה צרכנות פיננסית 10
O העברת דולרים בארץ - מה גובה העמלה? צרכנות פיננסית 2
Y קרן השתלמות לעצמאים +שׁכיר - מה גובה המס ? צרכנות פיננסית 4
ל מיסוי על משיכת פיצויים עד גובה הפטור עם רווחים נלווים מיסים 12
H בחירת גובה כיסוי ביטוחי למקרה מוות צרכנות פיננסית 3
I שאלת הדיוט על גובה החסכון לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
G הגדלה כפויה של גובה ההפרשות לפנסיה לשכירים צרכנות פיננסית 43
L גובה מס רווח הון בעת מכירה אג"ח ממשלתי ישראלי הנסחר בחו"ל שוק ההון 3
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
אבי.נהיר תשואה חסרת סיכון להשוואה נדל"ן 4
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D דירוג בנקים לפי סיכון צרכנות פיננסית 2
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
עידו ג סיכון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
Plato אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע שוק ההון 11
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
cypriano de rore סיכון סגירת חשבון של אינטרקטיב בסיטיבנק שוק ההון 17
S תהיות על יעילות השקעות שמערבות סיכון למס ירושה אמריקאי מיסים 7
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
שם משתמש בעייתי קרן כספית שקלית: השקעה ללא סיכון? שוק ההון 5
S נטישת לקוחות מאלטשולר - סיכון ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
א BTB רמת סיכון שוק ההון 23
ד סיכון מטח בדוגמא של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 7
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14

נושאים דומים