• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל

fgfgfgh

משתמש סולידי
דירוג
11
אם אני בibi ומושקע דרך 1159250 האירית

איזה סיכונים קיימים הרי המניות רשומות על שמי זה לא איזה cfd או מוצר מדף או חשוך לסיכון מנפיק כמו נייר עוקף דרך swaps של אינבסדו זה החזקה. פיזית

מה קורה אם מחר ibi בחדלות פרעון?

איך דבר כזה קורה שאני אקבל את הכסף אם המניות לא רשומות על שמי? איזה גוף יתן אותם אם הם בחדלות פרעון ואם כן מה איך ניתן שכן?
רשומות על שם הברוקר, ברישומי הברוקר יש תת-שיוך כל מניה לאדם ספציפי. הסיבה היא גם שאינדיבידואל לא יכול לרוב לסחור לבד, וגם להקל ולמהר על פעולות רכישה\קניה.

איך דבר כזה קורה שאני אקבל את הכסף אם המניות לא רשומות על שמי? איזה גוף יתן אותם אם הם בחדלות פרעון ואם כן מה איך ניתן שכן?
גוף ממשלתי כלשהו כנראה ידאג לזה, רשות לני"ע או ועדה אחרת שתקום.
איך תקבל? תקבל.

גוף ממשלתי כלשהו כנראה ידאג לזה, רשות לני"ע או ועדה אחרת שתקום.
איך תקבל? תקבל.
היי קראתי את השרשור של 2015-16 וראיתי הודעות שלך שם אבל בעיקר דובר על ib ולא על בית השקעות ישראלי כמו ibi שמחזיקים ניירות ערך (קרנות איריות של בלאקרוק) ישראליות? קונה אותם בשקלים בבורסה הישראלית.

בכל מקרה

אתה ממליץ להחזיק תיעודים כל חודש של הדפי חשבון ? או שבגלל שיש רישומים בכל מיני מקומות גם אם יש פשיטת רגל אני אקבל את הכספים בחזרה (אחרי מה שיתנו למדינה ושאר הנושים והכל אם ישאר משהו בכלל)

והשאלה השנייה הרבה דיברו על בעיות ביטחון אצל ברוקרים הישראלים אבל בibi למשל הם אומרים שגם אם פורצים לך לחשבון אפשר למשוך את הכספים רק לחשבון בנק ששייכת בהתחלה אז איפה הסיכון פה ?

גם אם פורצים לך לחשבון אפשר למשוך את הכספים רק לחשבון בנק ששייכת בהתחלה אז איפה הסיכון פה ?
למשל יכולים לקנות בשמך מניות גרועות במחיר גבוה. ככה הצד שמוכר לך את המניות מרוקן לך את החשבון.

אתה ממליץ להחזיק תיעודים כל חודש של הדפי חשבון ? או שבגלל שיש רישומים בכל מיני מקומות גם אם יש פשיטת רגל אני אקבל את הכספים בחזרה (אחרי מה שיתנו למדינה ושאר הנושים והכל אם ישאר משהו בכלל)
זה מה שאני ממליץ:
1. לדעתי מי שעובד עם גוף אמין, מפוקח, מורשה ומבוטח ועדיין מודאג מדברים כאלה לא נכון לו להשקיע בשוק ההון בשלב זה, בדומה לאדם שחושב לנהוג אבל מודאג ממטאוריט, לווין או ברק שיפגעו לו ברכב.
2. שזה רעיון טוב לעבוד עם גוף אמין, מפוקח, מורשה ומבוטח.
3. לא לעשות צעדים שיגרמו לך לא לישון טוב בלילה.
4. שזה רעיון טוב לעבוד עם גוף שחברה צד ג' בודקת את איתנותו הפיננסית ושהוא אכן בר פירעון.

כמות הזמן שאנשים בוחרים לבזבז על תרחישים דימיוניים שלמיטב ידיעתי מעולם לא קרו נשגב מבינתי אבל כל אחד והפחדים שלו.
כשאתה הולך ברחוב תדאג מקרינת הUV שהורגת רבים כל שנה או לחצות את הכביש בבטחה, מהברקים והמטאוריטים עדיף להתעלם לדעתי.

נערך לאחרונה ב:
אחרי מה שיתנו למדינה ושאר הנושים והכל אם ישאר משהו בכלל
אומנם המניות רשומות על שמם, אבל זה לא אומר שהן שייכות להם.
המניות שלך הם לא חלק מנכסי החברה ולא מחולקות לנושים במקרה פשיטת רגל.

כשאתה הולך ברחוב תדאג מקרינת הUV שהורגת רבים כל שנה או לחצות את הכביש בבטחה, מהברקים והמטאוריטים עדיף להתעלם לדעתי.
אני מסכים שתרחישי קצה הם פחות מעניינים לבזבז עליהם את הזמן.
אך יחד עם זאת, אני ממש לא אתפלא אם בשנים הקרובות קבוצת האקרים כלשהי תצליח לפרוץ למערכות של הברוקרים הישראלים (לא בנקים). אבטחת המידע שם נראית לי על הפנים, ואפילו זה מחמאה.
ואז השאלה איך, מתי וכמה מהכסף שלך תראה. אני דיי בטוח שאת השקלים שלך והמניות הישראליות אתה תראה. לגבי מט"ח וניירות ערך זרים - לא ברור לי שתקבל את כולם, ועוד יותר לא ברור לי שתראה אותם בטווח של 5 שנים.

אבל אולי זה רק אני..

אך יחד עם זאת, אני ממש לא אתפלא אם בשנים הקרובות קבוצת האקרים כלשהי תצליח לפרוץ למערכות של הברוקרים הישראלים (לא בנקים). אבטחת המידע שם נראית לי על הפנים, ואפילו זה מחמאה.
יש ביטוחים, יש הון עצמי, יש הגבלות של הרשאות גם אם הם פרצו ובכל מקרה מה שהם יכולים מאד מוגבל ואם זה מטריד אותך אז יש ברוקרים זרים.

למרבה הצער זה מגיע עם סט חדש של סיכונים, למשל שיוטלו סנקציות על ישראלים (אנחנו עוד לא שם אבל בדרך).
למה הסיכון הזה "חדש"?
הוא קיים גם בברוקר ישראלי, ואם כבר הסיכון בהקשר הזה בברוקר ישראלי גדול בהרבה. דוקא הסכנה של הסנקציות הללו היא סיבה מצויינת לעבור לברוקר זר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O גובה סיכון בתיק שוק ההון 16
אבי.נהיר תשואה חסרת סיכון להשוואה נדל"ן 4
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D דירוג בנקים לפי סיכון צרכנות פיננסית 2
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
עידו ג סיכון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
Plato אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע שוק ההון 11
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
cypriano de rore סיכון סגירת חשבון של אינטרקטיב בסיטיבנק שוק ההון 17
S תהיות על יעילות השקעות שמערבות סיכון למס ירושה אמריקאי מיסים 7
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
שם משתמש בעייתי קרן כספית שקלית: השקעה ללא סיכון? שוק ההון 5
S נטישת לקוחות מאלטשולר - סיכון ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
א BTB רמת סיכון שוק ההון 23
ד סיכון מטח בדוגמא של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 7
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
L השקעה מרובת סיכון בשוק הרוסי שוק ההון 3
T iShares - האם יש סיכון ? שוק ההון 15
S סיכון נמוך וקניה בדולרים שוק ההון 5
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
א קרן השתלמות- מה פחות סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
Plato סיכון בניוד כל הקופות לחברה ספציפית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
K קרן פנסיה והשתלמות באותה חברה - סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J מוצרים פיננסים עם סיכון ותשואה גבוהים שוק ההון 14
Y סיכון בניהול פנסיה שלא בחברת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 76
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
י קל גמל סלייס- סיכון? שוק ההון 326
S השקעה בנכסים עם סיכון נמוך לטווח קצר שוק ההון 1
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14