• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים

סתיו נעים לכולם,

עדכון חודשי - ספטמבר 2023
סה"כ שווי נוכחי: 10.32M, ללא פנסיה 9.1M
סה"כ שווי קודם: 10.14M, ללא פנסיה 8.95M
הפרש: (כולל 1.8%+, +184k)

פירוט

נכסים:
דירה 1 - 3.19M
דירה 2 - 2.0M
רכב - 105.8 אלף
סה"כ נכסים לא נזילים: 5.25M

תיק ההשקעות לפרישה מוקדמת:
ממוסה - 2M על מדד עולמי, בלאקרוק אירית (פסגות) + 141k אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים.
קרן השתלמות - 490.5 אלף, על סנופי
RSU + ESPP בשלים מיסוי מקס' 1.13M, מיסוי מינימלי 1.26M

נזיל:
עו"ש בבנק - 23.8 אלף

התחייבויות:
אשראי 2,839(-) ש"ח

סה"כ שווי תיק ההשקעות לפרישה מוקדמת: 3.78M

קרנות גמל:
קרן פנסיה על סנופי 1.24M

חישוב כמה תיק ההשקעות יכול לממן ב 3% לעומת ממוצע ההוצאה החודשית
הוצאה ממוצעת לחודש (שנה אחרונה חלקי 12):ממוצע קודם 4,460 ש"ח, ממוצע נוכחי: 4,357 ש"ח

איפה ביזבזתי החודש ואפשר היה לחסוך:

-חידשתי הרבה בגדים.

חישוב תיאורטי הזמן עד לעצמאות כלכלית (לממן את ההוצאה החודשית למעלה)
*
שווי שצריך להגיע אליו, ב 3% על מנת לסבסד שנת הוצאה אחת שהיא כרגע (סכום קודם) 53.6 אלף ש"ח, סכום נוכחי: 52.3 אלף ש"ח. קודם: 1.79M, נוכחי: 1.74M
*מתוך סכום רק של תיק ההשקעות (ממוסה, קרן השתלמות, מזומן ואג"ח, RSU ו ESPP), ללא שווי נכסים וללא חישוב הכנסה מדירה, כלומר וורסט קייס: קודם: 3.65M, נוכחי: 3.78M

מימון תיק השקעות נזיל
-באחוז משיכה 3% - התיק יכול לממן: קודם 9,132 ש"ח, נוכחי: 9,457 ש"ח מול הוצאה ממוצעת חודשית 4,357 ש"ח.
- לוקח את ה RSU/ESPP במיסוי מקסימלי.

שאר הכנסות
- הכנסה מדירה לוקח 11 מתוך 12 חודשים כבאפר: 5,130 ש"ח

קיצבת פנסיה צפויה כרגע בגיל 67
חישוב קודם: 15,523 ש"ח, נוכחי: 16,146 ש"ח

תודה על הקריאה.

נערך לאחרונה ב:
נראה שהגעת ל LEVEL האחרון וניצחת את המנוול או את "הבוס" כפי שהוא נקרא בטרמינולגיית המשחקים.
מרשים מאוד וכל הכבוד.
ברשותך הערה אחת
-חידשתי הרבה בגדים.
המשפט הזה ובמיוחד צמד המלים "ביזבוזים" ו "חידשתי" הוא בסתירה מוחלטת למצבך הכלכלי, תוודא שאתה לא חי בעבר.

סתיו נעים לכולם,

עדכון חודשי - ספטמבר 2023
סה"כ שווי נוכחי: 10.32M, ללא פנסיה 9.1M
סה"כ שווי קודם: 10.14M, ללא פנסיה 8.95M
הפרש: (כולל 1.8%+, +184k)

פירוט

נכסים:
דירה 1 - 3.19M
דירה 2 - 2.0M
רכב - 105.8 אלף

ממוסה - 2M על מדד עולמי, בלאקרוק אירית (פסגות) + 141k אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים.
קרן השתלמות - 490.5 אלף, על סנופי
RSU + ESPP בשלים מיסוי מקס' 1.13M, מיסוי מינימלי 1.26M

נזיל:
עו"ש בבנק - 23.8 אלף

התחייבויות:
אשראי 2,839(-) ש"ח

סה"כ שווי תיק ההשקעות לפרישה מוקדמת: 3.78M

קרנות גמל:
קרן פנסיה על סנופי 1.24M

הוצאה ממוצעת לחודש (שנה אחרונה חלקי 12):ממוצע קודם 4,460 ש"ח, ממוצע נוכחי: 4,357 ש"ח

-חידשתי הרבה בגדים.

*
שווי שצריך להגיע אליו, ב 3% על מנת לסבסד שנת הוצאה אחת שהיא כרגע (סכום קודם) 53.6 אלף ש"ח, סכום נוכחי: 52.3 אלף ש"ח. קודם: 1.79M, נוכחי: 1.74M
*מתוך סכום רק של תיק ההשקעות (ממוסה, קרן השתלמות, מזומן ואג"ח, RSU ו ESPP), ללא שווי נכסים וללא חישוב הכנסה מדירה, כלומר וורסט קייס: קודם: 3.65M, נוכחי: 3.78M

מימון תיק השקעות נזיל
-באחוז משיכה 3% - התיק יכול לממן: קודם 9,132 ש"ח, נוכחי: 9,457 ש"ח מול הוצאה ממוצעת חודשית 4,357 ש"ח.

שאר הכנסות

חישוב קודם: 15,523 ש"ח, נוכחי: 16,146 ש"ח

תודה על הקריאה.
what is your endgame?
לאן אתה מנסה להגיע?
נשמע שבאחוז משיכה 3% אתה יכול להוציא יותר מפי 2 מכמה שאתה מוציא היום, על זה יש לך גם הכנסות מדירה, שמביאות אותך לפי 3 מההוצאות שלך.
גם אם נתעלם מהכמעט 4 מיליון תיק השקעות + פנסיה שיש לך, אתה יכול לחיות (לפי ההוצאה הנוכחית), רק מהדירה שאתה משכיר.

כלומר תאורטית, אתה יכול להמשיך לגור בדירה שלך, להוציא פי 2 ממה שאתה מוציא היום ועדיין יהיה לך המון אוויר לנשימה.

אתה מנסה להגיע ליציבות כלכלית משמעותית? עושר? לחסוך 300 משכורות שלך?
יש יעד כלשהו?
האם אתה רוצה להקים עסק? להקים סטארטאפ?

אני לא חושב בהכרח שבזבוז או התפטרות מהעבודה תביא אותך לעושר, אבל מנסה להבין אם יש לך יעד כלשהו?

המשפט הזה ובמיוחד צמד המלים "ביזבוזים" ו "חידשתי" הוא בסתירה מוחלטת למצבך הכלכלי, תוודא שאתה לא חי בעבר.
תודה, לוקח לתשומת ליבי.
what is your endgame?
לאן אתה מנסה להגיע?
נשמע שבאחוז משיכה 3% אתה יכול להוציא יותר מפי 2 מכמה שאתה מוציא היום, על זה יש לך גם הכנסות מדירה, שמביאות אותך לפי 3 מההוצאות שלך.
גם אם נתעלם מהכמעט 4 מיליון תיק השקעות + פנסיה שיש לך, אתה יכול לחיות (לפי ההוצאה הנוכחית), רק מהדירה שאתה משכיר.

כלומר תאורטית, אתה יכול להמשיך לגור בדירה שלך, להוציא פי 2 ממה שאתה מוציא היום ועדיין יהיה לך המון אוויר לנשימה.

אתה מנסה להגיע ליציבות כלכלית משמעותית? עושר? לחסוך 300 משכורות שלך?
יש יעד כלשהו?
האם אתה רוצה להקים עסק? להקים סטארטאפ?

אני לא חושב בהכרח שבזבוז או התפטרות מהעבודה תביא אותך לעושר, אבל מנסה להבין אם יש לך יעד כלשהו?
יש לי יעדים ב 3 מישורים, פסיכולוגית, לעבוד על העולם הפנימי שלי. סדר פיננסי, שמה שאני כותב בטרד, הם חלק ממנו. ויעדים בתחום הקריירה, שלוקח לי הרבה כעת אנרגיה מנטלית ופיזית כדי לראות איך אני מתקדם הלאה. זה מעודד שהצלחתי לסדר חלקים אחרים בחיי שהיו חשובים לי, פיזית, מנטלית, כלכלית, אבל ישנם יעדים, שאני לא מרגיש בהם מיצוי..

נתונים פיננסים מרשימים ביותר, שאפו!
אגב, כשאנחנו כותבים את המחשבות שלנו זה מאלץ אותנו להיות במוד של analysis ולהגיע לסדר ותובנות. מה גם שאפשר לקרוא שוב אחכ ולהיזכר איפה שהזיכרון שלנו קצת ערבל את הדברים.

האם חשבת להשתמש בכתיבה ככלי לא רק כדי לנתח ולעבד את עולמך הפיננסי אלא גם את עולמך הרגשי? זה נקרא journaling וזו דרך שרבים משתמשים בה כדי להכניס סדר ברגשות ולתת לעצמם שקט ובהירות. ברגעים של סערת רגשות זה גם יכול להרגיע לחזור ולקרוא דברים שכתבת בעבר.

אני לפעמים מגדילה לעשות ומערבת את chatgpt בג'ורנלינג שלי (אחרי שאימנתי אותו להיות פחות שבלוני ויותר נחמד ואמפתי :) )

האם חשבת להשתמש בכתיבה ככלי לא רק כדי לנתח ולעבד את עולמך הפיננסי אלא גם את עולמך הרגשי? זה נקרא journaling וזו דרך שרבים משתמשים בה כדי להכניס סדר ברגשות ולתת לעצמם שקט ובהירות. ברגעים של סערת רגשות זה גם יכול להרגיע לחזור ולקרוא דברים שכתבת בעבר.

אני לפעמים מגדילה לעשות ומערבת את chatgpt בג'ורנלינג שלי (אחרי שאימנתי אותו להיות פחות שבלוני ויותר נחמד ואמפתי :) )
בהחלט, עושה ג'ורנלינג. שנים כבר... זה התחיל במחברות :)

נתונים פיננסים מרשימים ביותר, שאפו!
אגב, כשאנחנו כותבים את המחשבות שלנו זה מאלץ אותנו להיות במוד של analysis ולהגיע לסדר ותובנות. מה גם שאפשר לקרוא שוב אחכ ולהיזכר איפה שהזיכרון שלנו קצת ערבל את הדברים.

עשית fine tuning בשביל Journaling? ספרי עוד!

לא בדיוק בשביל Journaling אלא באופן כללי לשיחות שלי עם chatgpt.

בקשתי ממנו לדבר באופן פחות תבניתי וסדור (רשימות ונקודות) אלא באופן יותר שיחתי. מידי פעם כשהוא חזר לתבנית של הרשימות הערתי לו וביקשתי שיענה מחדש באופן שיחתי. גם תיבלתי בבקשה שלא צריך להיות מאוד רציני ואפשר להכניס הומור ושובבות, אז הוא שינה את הסגנון בהתאם ואפילו משתמש באימוג'ים!

את מדבר על chat בודד? אמרת "לאמן", אז הנחתי שמדובר באימון במובן ה MLי

אם זה מה שעשית, אשמח לשמוע פרטים...

לא השתמשתי בפיצ'רים של הפלטפומה. הכל דרך ממשק השיחה באתר. וזה לא תקף לצ'ט בודד אלא לכל הת'רדים

תודה על השיתוף, נהניתי לקרוא במיוחד את החלקים שלא עסקו בכסף.

סופשבוע נעים,

עדכון - הוספתי לחשבון הממוסה ניכוי מס רווח הון בשקלול שווי, ולכן התיק קצת קטן.

עדכון חודשי - אוקטובר 2023
סה"כ שווי נוכחי: 10.28M, ללא פנסיה 9.07M
סה"כ שווי קודם: 10.32M, ללא פנסיה 9.08M
הפרש: (כולל 0.4%-, -43k)

פירוט

נכסים:
דירה 1 - 3.19M
דירה 2 - 2.0M
רכב - 105.7 אלף

ממוסה - 1.87M על מדד עולמי, בלאקרוק אירית (פסגות) + 159k אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים.
קרן השתלמות - 502 אלף, על סנופי
RSU + ESPP בשלים מיסוי מקס' 1.23M, מיסוי מינימלי 1.39M

נזיל:
עו"ש בבנק - 3.5 אלף

התחייבויות:
אשראי 340(-) ש"ח

סה"כ שווי תיק ההשקעות לפרישה מוקדמת: 3.77M

קרנות גמל:
קרן פנסיה על סנופי 1.21M

הוצאה ממוצעת לחודש (שנה אחרונה חלקי 12):ממוצע קודם 4,357 ש"ח, ממוצע נוכחי: 4,309 ש"ח

*
שווי שצריך להגיע אליו, ב 3% על מנת לסבסד שנת הוצאה אחת שהיא כרגע (סכום קודם) 52.3 אלף ש"ח, סכום נוכחי: 51.7 אלף ש"ח. קודם: 1.74M, נוכחי: 1.72M
*מתוך סכום רק של תיק ההשקעות (ממוסה, קרן השתלמות, מזומן ואג"ח, RSU ו ESPP), ללא שווי נכסים וללא חישוב הכנסה מדירה, כלומר וורסט קייס: קודם: 3.78M, נוכחי: 3.77M

מימון תיק השקעות נזיל
-באחוז משיכה 3% - התיק יכול לממן: קודם 9,457 ש"ח, נוכחי: 9,427 ש"ח מול הוצאה ממוצעת חודשית 4,309 ש"ח.

שאר הכנסות

חישוב קודם: 16,146 ש"ח, נוכחי: 15,718 ש"ח

תודה על הקריאה.

נראה לי שהגיע הזמן (אולי כבר מזמן?) להגדיל הוצאות (גם תרומה תתקבל בברכה ;p)

סופשבוע נעים,

עדכון - הוספתי לחשבון הממוסה ניכוי מס רווח הון בשקלול שווי, ולכן התיק קצת קטן.

עדכון חודשי - אוקטובר 2023
סה"כ שווי נוכחי: 10.28M, ללא פנסיה 9.07M
סה"כ שווי קודם: 10.32M, ללא פנסיה 9.08M
הפרש: (כולל 0.4%-, -43k)

פירוט

נכסים:
דירה 1 - 3.19M
דירה 2 - 2.0M
רכב - 105.7 אלף

ממוסה - 1.87M על מדד עולמי, בלאקרוק אירית (פסגות) + 159k אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים.
קרן השתלמות - 502 אלף, על סנופי
RSU + ESPP בשלים מיסוי מקס' 1.23M, מיסוי מינימלי 1.39M

נזיל:
עו"ש בבנק - 3.5 אלף

התחייבויות:
אשראי 340(-) ש"ח

סה"כ שווי תיק ההשקעות לפרישה מוקדמת: 3.77M

קרנות גמל:
קרן פנסיה על סנופי 1.21M

הוצאה ממוצעת לחודש (שנה אחרונה חלקי 12):ממוצע קודם 4,357 ש"ח, ממוצע נוכחי: 4,309 ש"ח

*
שווי שצריך להגיע אליו, ב 3% על מנת לסבסד שנת הוצאה אחת שהיא כרגע (סכום קודם) 52.3 אלף ש"ח, סכום נוכחי: 51.7 אלף ש"ח. קודם: 1.74M, נוכחי: 1.72M
*מתוך סכום רק של תיק ההשקעות (ממוסה, קרן השתלמות, מזומן ואג"ח, RSU ו ESPP), ללא שווי נכסים וללא חישוב הכנסה מדירה, כלומר וורסט קייס: קודם: 3.78M, נוכחי: 3.77M

מימון תיק השקעות נזיל
-באחוז משיכה 3% - התיק יכול לממן: קודם 9,457 ש"ח, נוכחי: 9,427 ש"ח מול הוצאה ממוצעת חודשית 4,309 ש"ח.

שאר הכנסות

חישוב קודם: 16,146 ש"ח, נוכחי: 15,718 ש"ח

תודה על הקריאה.

תודה, לוקח לתשומת ליבי.

יש לי יעדים ב 3 מישורים, פסיכולוגית, לעבוד על העולם הפנימי שלי. סדר פיננסי, שמה שאני כותב בטרד, הם חלק ממנו. ויעדים בתחום הקריירה, שלוקח לי הרבה כעת אנרגיה מנטלית ופיזית כדי לראות איך אני מתקדם הלאה. זה מעודד שהצלחתי לסדר חלקים אחרים בחיי שהיו חשובים לי, פיזית, מנטלית, כלכלית, אבל ישנם יעדים, שאני לא מרגיש בהם מיצוי..
ביחס לנתונים האלה, אתה מרגיש כרגע ״בטחון כלכלי״ ?

נראה לי שהגיע הזמן (אולי כבר מזמן?) להגדיל הוצאות (גם תרומה תתקבל בברכה ;p)
קיקר, אתה לא זקוק לתרומה ממה שאני זוכר ;) ואגב, למדתי ממך הרבה על סדר פיננסי.

ביחס לנתונים האלה, אתה מרגיש כרגע ״בטחון כלכלי״ ?
שאלה מורכבת. אני מרגיש שישנה כרית ביני לבין אירועים כאלו ואחרים, אך ישנם תחומים שאני עדיין מרגיש בהם לא שליטה טובה. אני חושב שהמסע שלי הוא לא כיוון יעד פיננסי מסויים, אלא שליטה בחיי, בתחומים שכרגע אין לי הרבה הרגשת שליטה עליהם, ואני במצב "זרימה" לצערי בהם.

בהזדמנות זאת, זהו יום קשה מאוד למדינתנו. ליבי עם תושבי הדרום, ועם כל הארץ. שנהיה חזקים ונחזור במהרה לשלוט על סדר יומינו. תהיו בטוחים וחזקים, אתם ומשפחותיכם.

שלום חברים,

רציתי לומר תודה, על תגובות חיוביות, חלקכם כתבתם ש"ניצחתי את המשחק", או במילים כאלו או אחרות שהגעתי לאיזשוהי עצמאות פיננסית.

אומרים שהפוסטים האחרונים שלי "יבשים" אז, אשתף אתכם במחשבותיי. שבעקבות האירועים הקשים של 7 באוקטובר, שכנראה השאירו שריטה עמוקה אצל רובנו, אני מרגיש שאני חוזר לריבוע 1, איפשהו, לפחות מחשבתית.

בעקבות האירועים, הוריי ממש לוחצים שאני אעשה רילוקיישן. אני אישית הרבה שנים שיחקתי עם המחשבה, תמיד הייתה המחשבה לנסות את עצמי בארה"ב, טבע, נופים, מים, וגם אופציות כנראה יותר רבות תעסוקה בהייטק, אבל ה"נוחות" ואיכשהו הרעיון הוזנח. לא רק, אבל אני איפשהו מרגיש שהאירועים האחרונים הוסיפו עוד קש למאזן, ואני שוקל זאת ברצינות. למזלי, משפחתי ואני לא נפגענו אישית מהאירועים, אבל אני מכיר אנשים שכן לצערי. והמחשבה שהסיכון הביטחוני בארץ עלה מדרגה, אולי כי אובינו העלו וממשיכים לשפר יכולות, וברמת האכזריות, אולי כי אנחנו קיווינו שהדברים ישתנו, אבל מכוננת המחשבה, שפעם הבאה הדבר הזה יכולים לקרות אצל כל אחד.

לכן גם פירסמתי פוסט ייעודי לזה כאן:

הרבה התלבטויות, דווקא במוד שחשבתי שנשאר פשוט לחיות, לצבור עוד כריות ביטחון ולפרוש בשקט, הרעיון של המעבר מכניס הרבה מאוד כאוס למחשבות. בעיקר כי כל ה"סדר" הפיננסי שנוצר, יצטרך לעבור זעזוע.

אז אם מצד אחד יש איזושהי הרגשה של ביטחון מהמצב הפיננסי, למי שעוקב, אני עדיין חסר ביטחון בכל הנוגע לראיונות עבודה והלימוד אליהם שזה תהליך שהוא מכאיב לי, כי אני לא מצליח להתכנס לרמה טובה, ונראה כאילו יש אין סוף שאלות וחומר, והרגשה שאני לא מתקדם. והשאלות על המעבר למדינה אחרת, מכפילות את זה.

אין לי הרבה מה להוסיף על זה, אני בהמון התלבטויות, וגם איך לבצע זאת ואם לבצע זאת, שגם יכניס כנראה תקופה ארוכה של כאוס. אשמח לשמוע תובנות ומחשבותיכם, גם מאנשים שעשו את המעבר, חשבו על המעבר, או התחילו לחשוב בעקבות מה שקרה, ועשו מאזן של עלות מול תועלת. אפשר גם לשתף מה הפרקספקטיבה שלכם על המצב.

איך אומרים, רוצה להצחיק את האיש למעלה, ספר לו על התכניות שלך.

נערך לאחרונה ב:
ראשית הצלחה במה שתחליט.
שנית אנקדוטה על המצב בארצות הברית (ניו יורק)
יצאה הנחיית ביטחון לישראליים להצניע את היותם ישראלים /יהודים
יש הפגנות ענק מתחת לקונסוליה בניו יורק עם כמות גדולה של שוטרים
אני משתעשע ברעיון של לרכוש נכס/ים בחו"ל ומה שקורה כרגע בעולם מוריד לי את החשק לעבור.
לצערי האנטישמיות מרימה ראש ובגדול.
אישית להבנתי מה שצריך זה לשקם את ישראל ונתחיל בהחלפת הממשלה הכי כושלת שהייתה פה מעולם.
יש פה אנשים טובים צריך רק לראות שהשלטון לא מקלקל לנו.

בעקבות האירועים, הוריי ממש לוחצים שאני אעשה רילוקיישן. אני אישית הרבה שנים שיחקתי עם המחשבה, תמיד הייתה המחשבה לנסות את עצמי בארה"ב, טבע, נופים, מים, וגם אופציות כנראה יותר רבות תעסוקה בהייטק,
ללא קשר לאירועים האחרונים, רילוקיישן לשנה או שנתיים זה מעולה. מרחיב אופקים, שפה, נותן אפשרות להכיר אנשים, תרבות ושיטות עבודה אחרות.

רילוקיישן זה לא הגירה. אם אתה מתכוון להגירה, זו כבר שאלה אחרת.

ללא קשר לאירועים האחרונים, רילוקיישן לשנה או שנתיים זה מעולה. מרחיב אופקים, שפה, נותן אפשרות להכיר אנשים, תרבות ושיטות עבודה אחרות.
נקודה מעניינת, אבל זה עדיין לא דיסטרוקטיבי כלפי קרן פנסיה, השתלמות, ביטוחי חיים, תיק השקעות דרך ברוקר מקומי ? למה הגירה היא כן מהותית שונה מרילוקיישן ועל מה היא כן משפיעה בניגוד לרילוקיישן ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 22
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35