• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע אל הלא נודע

מזל טוב לכם! תעשו חיים בירח דבש.

כשתחזור, אשמח לשמוע קצת על יותר על התחום שאתה מייצר בו תוכן. לכמה טראפיק אתה צריך להגיע כדי לייצר אלף שקל למשל, האם אתה צריך שילחצו על הפרסומות שלך או מספיק שייראו אותם? מהמעט שקראתי על זה אני זוכר שזה משתנה בין הפלטפורמות. האם זה דורש ייצור תוכן על בסיס יומיומי או שאתה מקבל "תמלוגים" משמעותיים גם מתוכן ישן? האם אתה מתחזק מספר עולמות תוכן שונים או שעל אותו סוג תוכן אתה מנסה לפרסם במס' פלטפורמות שונות?
האם גם היום גוגל מהווה 90% מההכנסות שלך, ומה העיסוק הצדדי שלך? למה אתה מרגיש שהטראפיק ירד אצלך משמעותית, האם יש לך כלים לתחקר את זה, גוגל אנליטיקס או משהו? אני באמת בקושי מכיר את התחום שלך אבל מעניין אותי מאוד לשמוע איך אתה מתרגם יצירת תוכן ליצירת כסף. מאחל לך הרבה הצלחה במסע.
תודה!
אני מעדיף לא לפרט באיזה תחום בדיוק התוכן עצמו, בגדול אני מלמד אנשים את מה שאני טוב בו. אפשר לעשות את זה בכל תחום כמו למשל: גינון, אילוף כלבים, בישול, מוזיקה, שוק ההון ועוד אינסוף רעיונות.
התחלתי מבלוג קטן שבו העברתי את הידע שלי, לאט לאט זה תפס תאוצה, אח"כ פתחתי גם ערוצי יוטיוב, פייסבוק וכל שאר הרשתות. היום הטראפיק מכל המקורות עובר את ה100 מיליון צפיות/כניסות בשנה. חשוב לציין שכל התוכן באנגלית. בעברית אין סיכוי להגיע למספרים כאלה.

לכמה טראפיק אתה צריך להגיע כדי לייצר אלף שקל למשל, האם אתה צריך שילחצו על הפרסומות שלך או מספיק שייראו אותם? מהמעט שקראתי על זה אני זוכר שזה משתנה בין הפלטפורמות.
זה אכן משתנה מפלטפורמה לפלטפורמה, לרוב החשיפה מספיקה ואין צורך שילחצו על הפרסומות. גם הRPM (רווח על כל אלף חשיפות) משתנה מפלטפורמה לפלטפורמה, זה מאוד תלוי במיקום הגאוגרפי של הצופים/מבקרים, תלוי בגיל, במין, בתחום התוכן. בגדול זה נע בין 1$ לאלף חשיפות 7$ לאלף חשיפות ויש תקופות שזה אפילו יותר גבוהה (תקופות החגים בארה"ב). זה טווח מאוד רחב וזה באמת תלוי בהרבה מאוד גורמים.
האם זה דורש ייצור תוכן על בסיס יומיומי או שאתה מקבל "תמלוגים" משמעותיים גם מתוכן ישן? האם אתה מתחזק מספר עולמות תוכן שונים או שעל אותו סוג תוכן אתה מנסה לפרסם במס' פלטפורמות שונות?
אני מייצר תוכן באופן קבוע אבל גם התוכן הישן מייצר הכנסה קבועה. בגדול אותו עולם תוכן פשוט בכל מיני פלטפורמות שונות.

האם גם היום גוגל מהווה 90% מההכנסות שלך, ומה העיסוק הצדדי שלך?
לא, היום ההכנסות מגוגל מהוות חלק קטן יותר, קשה לי להגיד כמה בדיוק כי זה משתנה כל הזמן. הייתי אומר בערך 70%. הכוונה בעיסוק צדדי הייתה יצירת תוכן בפלטפורמות חדשות, תוכניות שותפים, שיתופי פעולה עיסקיים וכו. אבל הכל תחת אותה קורת גג.
למה אתה מרגיש שהטראפיק ירד אצלך משמעותית, האם יש לך כלים לתחקר את זה, גוגל אנליטיקס או משהו? אני באמת בקושי מכיר את התחום שלך אבל מעניין אותי מאוד לשמוע איך אתה מתרגם יצירת תוכן ליצירת כסף.
כמו בכל תחום, דברים משתנים, טכנולגיה משתנה, טרנדים משתנים, מגפות באות והולכות, פלטפורמות חדשות פורצות לשוק. למשל טיקטוק - לפי דעתי טיקטוק נגסו בחלק מאוד משמעותי בקרב הצופים הצעירים שהיו ביוטיוב. אני מרגיש את זה מאוד על בשרי ואכן יש גישה לנתונים בכל פלטפורמה היום, זה מאוד נוח ושימושי.
אגב, לפי דעתי, אחת התכונות החשובות בשביל להצליח בתחום הזה, זה יכולת אנליטית.
ישנן אפשרויות רבות להכנסת כסף מיצירת התוכן, הכי קלה זה גוגל אנדסנס ותוכניות שותפים, וזה גם המקור העיקרי שלי. אך חשוב לזכור שבאמת אין גבול ליצירתיות ולדרכים שבהן אפשר להרוויח.
אני מכיר אנשים שכבר יש להם ליינים של מוצרים שהם מוכרים בכמויות בזכות הפופולריות שלהם ברשת.

בגדול זה נע בין 1$ לאלף חשיפות 7$ לאלף חשיפות
אנקדוטה:
אני לא מהתחום אבל זוכרת שקראתי ראיון לפני כמה שנים שבו הוזכר העניין של 1$ לאלף צפיות, וזה נכנס לי לראש.
בתקופת הקורונה התחלתי לראות ערוץ בישול אזרבייג'אני שנקרא החיים בכפר (שבערך אז התחיל להעלות תכנים). לאורך השנים אני מחשבת כמה הם הצליחו להרוויח מכל סרטון לפי הצפיות ומבינה שהם אמורים להפוך כבר למיליונרים, ואז מנסה להבין אם זה בא לידי ביטוי בשטח הכפרי שלהם כפי שרואים בסרטונים.
הם התחילו לבנות עוד ועוד מבנים בשטח, כל הזמן קונים עציצים עם פרחים, כל כלי הבישול וההגשה חודשו והם אפילו נסעו לחו"ל (בטח לראשונה בחייהם) והתארחו אצל בעל ערוץ דומה בתורכיה. מחכה לראות בגדים מודרנים ואיזו פורשה בחניה אבל כנראה שהם לא יראו את זה כי יפגום בתחושת האותנטיות והפשטות ויאבדו צופים, או שהשכנים יתחילו לשים עין רעה :)

אנקדוטה:
אני לא מהתחום אבל זוכרת שקראתי ראיון לפני כמה שנים שבו הוזכר העניין של 1$ לאלף צפיות, וזה נכנס לי לראש.
בתקופת הקורונה התחלתי לראות ערוץ בישול אזרבייג'אני שנקרא החיים בכפר (שבערך אז התחיל להעלות תכנים). לאורך השנים אני מחשבת כמה הם הצליחו להרוויח מכל סרטון לפי הצפיות ומבינה שהם אמורים להפוך כבר למיליונרים, ואז מנסה להבין אם זה בא לידי ביטוי בשטח הכפרי שלהם כפי שרואים בסרטונים.
הם התחילו לבנות עוד ועוד מבנים בשטח, כל הזמן קונים עציצים עם פרחים, כל כלי הבישול וההגשה חודשו והם אפילו נסעו לחו"ל (בטח לראשונה בחייהם) והתארחו אצל בעל ערוץ דומה בתורכיה. מחכה לראות בגדים מודרנים ואיזו פורשה בחניה אבל כנראה שהם לא יראו את זה כי יפגום בתחושת האותנטיות והפשטות ויאבדו צופים, או שהשכנים יתחילו לשים עין רעה :)
אם הצופים שלהם מאזרבייג'אן הם כנראה לא מרוויחים 1$ לאלף צפיות, אלא כנראה משמעותית פחות.
אם הצופים ממדינות מפותחות הם כנראה מרוויחים יותר מ1$ לאלף צפיות.
יצא לי לחשוב על זה, המרוויחים הכי גדולים הם יוצרי תוכן גדולים ממדינות עולם שלישי שיש להם צופים מכל העולם או ממדינות מפותחות בעיקר - הם מרווחים בקנה מידה מערבי (ואפילו יותר מהממוצע המערבי) אבל חיים במדינות מתפתחות וההכנסה שלהם שווה המון!

אם הצופים שלהם מאזרבייג'אן הם כנראה לא מרוויחים 1$ לאלף צפיות, אלא כנראה משמעותית פחות.
אם הצופים ממדינות מפותחות הם כנראה מרוויחים יותר מ1$ לאלף צפיות.
מכל העולם, מיליון צפיות ויותר לכל סרטון. מפיקים 2 סרטונים בשבוע (15 דקות בערך, מוטיבים חוזרים, צילום ועריכה משגעים).
המרוויחים הכי גדולים הם יוצרי תוכן גדולים ממדינות עולם שלישי
בדיוק!
10K$ בחודש למשפחה כפרית די פרימיטיבית זה כמו מיליונים אצלנו. הילדים והנכדים מסודרים, החיים בצניעות ימשיכו כי ככה נהוג שם (והבשלנית ובעלה כבר מבוגרים, הם לא יהגרו לעיר הגדולה ויפצחו במסע תענוגות כנראה). אולי הבן (שהוא הצלם והעורך ובזכותו הם התעשרו כך) יתחיל לחגוג עם אשתו והילדים. מעניין מה זה עושה למי שרגיל לחיות בפשטות כל חייו.

סיכום רבעון 2 2023:

בזכות זה שהS&P עלה יפה וגם הדולר עלה, סגרתי חצי שנה של עליות יפות.
סה"כ הפקדות ברבעון: 90K

שווי התיק הממוסה נכון להיום עומד על 1.255
53% מושקע בSP500
12% מושקע בSCHD
11% מדד אירופאי
6.5% - 3 מניות ישראליות
1.3% מדד ת"א 125
השאר ב9 מניות ספציפיות וETFs בחו"ל

גם ברבעון הזה צמצמתי אחזקות במניות ספציפיות ומקווה להמשיך לצמצם עד שאגיע למצב שבו אני מחזיק רק כמה מניות ספציפיות שאני ממש מאמין בהן.

פנסיה: 136K
קרן השתלמות: 59K
פקדון (צמוד לפריים): 125K
מזומן: 30K
פר"י: 60K
מט"ח: 15K
קרן כספית: 168K
*שקלית+דולרית
סה"כ נכסים: 1.84M

במקום לחפש פקדונות כמו שתכננתי, החלטתי להפקיד לקרן כספית (גם שקלית וגם דולרית). אז את כל שכר הטרחה שאקבל הדולרים, כרגע אפקיד לקרן כספית.

רוצה להעביר את הפנסיה וקרן ההשתלות למסלול מחקה מדד. כרגע בבדיקה איפה הכי משתלם. אשמח לשמוע המלצות.

בפן העסקי:
אין הרבה חדש, הכל די סטטי. ההכנסות כמעט לא זזות למטה או למעלה.

בפן האישי:
חזרנו מהטיול, היה ממש נחמד.
בנוסף התחלנו לנהל חשבון בנק משותף, לשם הפקדנו את כל המתנות מהחתונה + נפקיד לשם איזשהו סכום קבוע כל חודש. זה בנוסף לחשבונות נפרדים שכל אחד מנהל לעצמו.

סיכום רבעון 2 2023:

בזכות זה שהS&P עלה יפה וגם הדולר עלה, סגרתי חצי שנה של עליות יפות.
סה"כ הפקדות ברבעון: 90K

שווי התיק הממוסה נכון להיום עומד על 1.255
53% מושקע בSP500
12% מושקע בSCHD
11% מדד אירופאי
6.5% - 3 מניות ישראליות
1.3% מדד ת"א 125
השאר ב9 מניות ספציפיות וETFs בחו"ל

גם ברבעון הזה צמצמתי אחזקות במניות ספציפיות ומקווה להמשיך לצמצם עד שאגיע למצב שבו אני מחזיק רק כמה מניות ספציפיות שאני ממש מאמין בהן.

פנסיה: 136K
קרן השתלמות: 59K
פקדון (צמוד לפריים): 125K
מזומן: 30K
פר"י: 60K
מט"ח: 15K
קרן כספית: 168K
*שקלית+דולרית
סה"כ נכסים: 1.84M

במקום לחפש פקדונות כמו שתכננתי, החלטתי להפקיד לקרן כספית (גם שקלית וגם דולרית). אז את כל שכר הטרחה שאקבל הדולרים, כרגע אפקיד לקרן כספית.

רוצה להעביר את הפנסיה וקרן ההשתלות למסלול מחקה מדד. כרגע בבדיקה איפה הכי משתלם. אשמח לשמוע המלצות.

בפן העסקי:
אין הרבה חדש, הכל די סטטי. ההכנסות כמעט לא זזות למטה או למעלה.

בפן האישי:
חזרנו מהטיול, היה ממש נחמד.
בנוסף התחלנו לנהל חשבון בנק משותף, לשם הפקדנו את כל המתנות מהחתונה + נפקיד לשם איזשהו סכום קבוע כל חודש. זה בנוסף לחשבונות נפרדים שכל אחד מנהל לעצמו.
יפה מאוד, שיעור הפקדה מרשים במיוחד.
למה כ"כ הרבה כסף בכספית? זה סכום שתצטרך להוציא בהמשך כחלק מהעסק?
לגבי קה"ש, מסלול של s&p 500 הוא כבר סטנדרט כמעט בכל החברות, בגלל שהוא צפוי לעשות כמעט את אותה תשואה בכולן נשאר לך רק לעשות השוואת מחירים בין כל החברות ולבחור בדמי הניהול הנמוכים ביותר שאתה מצליח להשיג.

יפה מאוד, שיעור הפקדה מרשים במיוחד.
למה כ"כ הרבה כסף בכספית? זה סכום שתצטרך להוציא בהמשך כחלק מהעסק?
לגבי קה"ש, מסלול של s&p 500 הוא כבר סטנדרט כמעט בכל החברות, בגלל שהוא צפוי לעשות כמעט את אותה תשואה בכולן נשאר לך רק לעשות השוואת מחירים בין כל החברות ולבחור בדמי הניהול הנמוכים ביותר שאתה מצליח להשיג.
זכינו במחיר למשתכן (או דירה בהנחה). לא בטוח איך זה נקרא היום.
רוצה לשמור על נזילות מסויימת על מנת לקנות את הדירה כשיקראו לנו.

לצערי באלטשולר אין מסלול מחקה מדד. לכן אני רוצה לעבור. כרגע מבצע השוואת מחירים ובשבועות הקרובים אעביר גם את הפנסיה וגם את קרן ההשתלמות.

מה נשמע חבר יקר,
אני קורא עכשיו את כל היומן שלך וכולי מלא התפעלות!
לדעתי הדבר המשתלם ביותר עבורך (בתור אחד שכל הכנסותיו אינן תלויות מיקום) הוא פשוט לעבור למדינה אחרת בעלת מיסים נמוכים יותר, ומחיה זולה יותר.
אני אישית מכיר טוב כמה ממדינות מזרח אירופה וכן את קפריסין בהם המס נמוך בצורה משמעותית והוצאות המחיה זולות בהרבה
בהנחה שההכנסות שלך כרגע הם סביב מליון שקל בשנה הדבר הזה בלבד יצור עבורך הכנסה של 200 -300 אלף ש"ח בשנה
כמובן שיש הרבה שיקולים אישיים נוספים לסוג כזה של החלטה אבל מבחינה פיננסית טהורה זה ללא ספק הצעד המתבקש

מה נשמע חבר יקר,
אני קורא עכשיו את כל היומן שלך וכולי מלא התפעלות!
לדעתי הדבר המשתלם ביותר עבורך (בתור אחד שכל הכנסותיו אינן תלויות מיקום) הוא פשוט לעבור למדינה אחרת בעלת מיסים נמוכים יותר, ומחיה זולה יותר.
אני אישית מכיר טוב כמה ממדינות מזרח אירופה וכן את קפריסין בהם המס נמוך בצורה משמעותית והוצאות המחיה זולות בהרבה
בהנחה שההכנסות שלך כרגע הם סביב מליון שקל בשנה הדבר הזה בלבד יצור עבורך הכנסה של 200 -300 אלף ש"ח בשנה
כמובן שיש הרבה שיקולים אישיים נוספים לסוג כזה של החלטה אבל מבחינה פיננסית טהורה זה ללא ספק הצעד המתבקש
אהלן,
אני כבר הרבה זמן חושב על רילוקיישן, לצערי אשתי לא ממש בעניין וזה גם לא מתאפשר לה מבחינת קריירה בשלב הזה.
יכול להיות שנעשה את זה עוד כמה שנים, אם אצליח לשכנע אותה :)

אשמח לשמוע איך כל העניין של מעבר למדינה זרה עובד. אין לי דרכון אירופאי. איך אני עובר למדינה חדשה ופותח שם עסק?
מה קורה בזמן הזה עם התושבות בארץ?
אם אני עובר לצורך העניין למדינה שיש בה מס נמוך ואחרי כמה שנים חוזר לארץ, אני צריך לשלם איזשהו מס?

אשמח לשמוע איך כל העניין של מעבר למדינה זרה עובד. אין לי דרכון אירופאי. איך אני עובר למדינה חדשה ופותח שם עסק?
מה קורה בזמן הזה עם התושבות בארץ?
אם אני עובר לצורך העניין למדינה שיש בה מס נמוך ואחרי כמה שנים חוזר לארץ, אני צריך לשלם איזשהו מס?
יש מספר שרשורים בפורום בנושא הגירה ורילוקשיין. חיפשת?

שלום לכולם,

לצערי בגלל המלחמה לא פרסמתי סיכום ברבעון האחרון. אז עכשיו אני מסכם את כל 2023.

אז נתחיל כמו תמיד ממספרים יבשים ואז נעבור לדברים אישיים.

בחצי השנה האחרונה הפקדתי 230K
70K מתוכם הופקדו לחשבון בינלאומי חדש שפתחתי לא מזמן.

שווי התיק הממוסה בבית השקעות בין לאומי נכון ל31/12/23 עומד על 1.48M
55% מושקע בSP500
13.8% מושקע במדד אירופאי
12% מושקע בSCHD
6% מושקע ב3 מניות ישראליות
1.1% מושקע במדד תא125
השאר ב7 מניות ספציפיות בחו"ל

שווי התיק הממוסה בבית השקעות בינלאומי נכון ל31/12/23 עומד על 71K
הכל מושקע במדד עולמי

בחודשים האחרונים נפטרתי מעוד כמה מניות בודדות כחלק מהאסטרטגיה שלי, נשארו לי עוד כמה מניות כאלה והתיק שלי יהיה מסודר.
בנוסף פתחתי חשבון בבית השקעות בין לאומי ועכשיו אני מפקיד חלק מהכספים לחשבון הישראלי וחלק לחשבון הבינלאומי, זה כחלק מתוכנית גיבוי. בחשבון הבינלאומי אני קונה רק מדד עולמי.
כרגע חישבתי בנפרד מטעמי עצלנות, אבל מהרבעון הבא אחשב כבר את כל המספרים כתיק אחד ולא נפרד.

פנסיה: 168K
קרן השתלמות: 71K
קרן כספית: 287K
מזומן: 82K
מט"ח: 9.5K
כספים שהועברו לבית השקעות אך טרם הופקדו: 50K

סך כל הנכסים: 2.21M

וכך בלי לשים לב בכלל השווי הכולל שלי עבר את השני מיליון :)
לפני כשבוע השתחרר הפקדון שסגרתי שנה שעברה. הפקדתי 125K וקיבלתי 130K אחרי מס.
זאת גם הסיבה שיש יחסית הרבה מזומן בחשבון כרגע, עדיין לא הפדקתי את כל הכספים.

בנוסף בחודשים האחרונים העברתי את הפנסיה שלי לעוקב מדד SP500

בפן העסקי:
החודשים האחרונים היו מעורבים, הרבעון השלישי היה לא משהו בכלל. והרבעון הרבעי הפתיע לטובה עם עלייה יפה בהכנסות. מצאתי גם דרך להגדיל את מקורות ההכנסה שלי בעוד כמה אלפי שקלים בחודש.
בחודשים הקרובים אני רוצה להתחיל ללמוד קצת יותר על נושא שיווק שותפים ולהתחיל להרוויח מזה קצת יותר ממה שאני מרוויח היום (כרגע מרוויח גרושים). מאמין שיש לזה פוטנציאל גדול.

בפן האישי:
ממש לפני שבועות בודדים הפכתי לאבא :)
התקופה הזאת מאתגרת מאוד וזה מכניס אותך לפרופורציות.
אם לומר את האמת, התקופה הזאת מאוד קשה לי נפשית, שנינו נמצאים הרבה בבית, מתרגלים לתינוקת הקטנה, לבכי, לחוסר שינה, לגזים ולטיטולים.
הדברים האלה לא באים לי בטבעיות ואנחנו בעיקר עושים הכל לבד ללא הרבה עזרה מההורים.

בשבועות האחרונים אני בקושי מצליח לעבוד. מקווה שזה לא יפגע בעסק בעתיד.

וכמובן שיש את נושא המלחמה, כמו כולם, גם אני הופתעתי, ואפשר לומר שעד עכשיו אני בשוק. יש לי זיקה אישית לעוטף והמראות הקשים שברו אותי. אני מאוד חרד לגורל המדינה. אני יודע שכולם פתאום נהיו אופטימיים ומדברים על אחדות. אבל אני לא מאמין בזה, העם עדיין מפולג תודות ל"מנהיגים" שלנו.
אני גם חושב שהמחדל הזה הוא לא רק בגלל ההנהגה הכושלת שלנו, שזה כמובן ברור וכולם והם יצטרכו לתת את הדין. אני חושב שיש פה מחדל עצום של הצבא ושל הקצינים הבכירים, היהירות שלהם פגעה בבטחון המדינה והם צריכים לתת את הדין, ואני לא מדבר רק על ועדת חקירה כזאת או אחרת.
החלטתי לא לצפות יותר בחדשות, ואולי חוץ מכמה דקות ביום אני לא פותח את הטלויזיה בכלל.

חשבתי אם להרחיב פה בפוסט על הנושא או לא כי יש לי הרבה מה לומר, אבל נראה לי שזה מספיק.

שתהיה לכולנו שנה בטוחה, שקטה ומוצלחת.

תודה על שיתוף המסע וההתמדה בעדכונים.
ברכות חמות על הקידום בדרגה לאבא!

שלום לכולם,

סיכום רבעון 1 2024:
ברבעון האחרון הפקדתי 170K.

שווי התיק הממוסה נכון ל1/4/23 עומד על 1.88M
51% מושקע בSP500
13.8% מושקע במדד אירופאי
11% מושקע בSCHD
4.8% מושקע ב3 מניות ישראליות
0.9% מושקע במדד תא125
8.6* מושקע במדד עולמי
השאר ב7 מניות ספציפיות בחו"ל

פנסיה: 192K
קרן השתלמות: 81K
קרן כספית: 375K
מזומן: 7K
מט"ח: 0.4K

סך כל הנכסים: 2.53M

בפן העסקי:

הכל פחות או יותר אותו הדבר, יש עליה קלה בהכנסות. הפרוייקטים החדשים שהתחלתי לעבוד עליהם מתחילים להניב פירות. בנתיים ההכנסות משם לא גדולות אבל זה נחמד לדעת שאני לא תלוי ב100% בגוגל ופייסבוק.

בפן האישי:
חודשים לא פשוטים עוברים עליי, מסתבר שלהיות אבא זה דבר לא פשוט ;). אשתי בחופשת לידה ונמצאת בבית רוב הזמן, מה שלא מאפשר לי לעבוד יותר מדי. האמת בחודשים האחרונים עבדתי הרבה פחות מבדרך כלל. אני לא מצליח להתרכז עם כל הרעש והבכי. התרגלתי לשקט ועכשיו הוא נעלם. אני מנסה לקבל את זה באהבה, אבל אם לומר את האמת זה מאוד קשה לי.
באופן כללי ההורות היא יותר קשה ממה שציפיתי, אנחנו לא ממש מקבלים עזרה מההורים או מאף אחד אחר. וגם בגלל שאנחנו נמצאים בבית רוב הזמן, יש גם ריבים וויכוחים. מקווה שזה יעבור בקרוב.
גם ההוצאות גדלו משמעותית, חוץ מהדברים הרגילים שמוציאים על תינוקות, אנחנו גם מוציאים המון כסף על אוכל בחוץ.

באופן כללי ההורות היא יותר קשה ממה שציפיתי,
כן, אף פעם לא באמת מבינים את זה עד שמגיעים לשם. תוך שנה אתה תהיה כל-כך מאוהב בילדונת שתהיה מוכן לספוג את כל הקשיים בעולם בשבילה :)
אנחנו לא ממש מקבלים עזרה מההורים או מאף אחד אחר
חבל! אתם מבקשים עזרה ומסרבים?
אנחנו גרים הרחק מהנכדה (בת השנה וקצת) ויכולים פחות לעזור ביומיום (למזלם הם גרים די צמוד להורים שלה). בכל זאת הקפדנו להגיע פעם בשבוע, לעזור עם הכביסות והכלים, לשלוח אותם לבלות ולטפל בקטנה. עד למלחמה הם הספיקו אפילו לצאת לנופש כמה פעמים, כולל בחו"ל, ואנחנו באנו לשמור עליה יחד עם המחותנים.
אני לא מצליח להתרכז עם כל הרעש והבכי. התרגלתי לשקט ועכשיו הוא נעלם.
תצטרך לדעתי למצוא פתרון כל עוד הקטנה בבית. אפשר לשכור משרד לתקופות קצרות לפי שעות/ימים/חודשים.
אבל גם צריך לחלוק עם זוגתך את המטלות, זה קשה מאד לטפל כל היום בתינוקת ואשתך חייבת להתאוורר ולנוח. אל תשכח שהגוף שלה עבר ועובר טראומות ושינויים בעקבות ההריון והלידה. לא נורא אם ההכנסות שלך יקטנו במהלך התקופה המאתגרת הזאת, יש לך מספיק ריפוד תודה לאל.

קודם כל מזל טוב.
שנית, זה די רגיל שלידת ילד עשויה להביא גם למתח זוגי.
אנחנו לא ממש מקבלים עזרה מההורים או מאף אחד אחר
אם זה המצב, הייתי שוכר בדחיפות אישה/נערה שתבוא להחזיק את הילד. נראה שכמה שעות שבועיות של שקט יביאו לכם רק טוב.

חבל! אתם מבקשים עזרה ומסרבים?
אנחנו גרים הרחק מהנכדה (בת השנה וקצת) ויכולים פחות לעזור ביומיום (למזלם הם גרים די צמוד להורים שלה). בכל זאת הקפדנו להגיע פעם בשבוע, לעזור עם הכביסות והכלים, לשלוח אותם לבלות ולטפל בקטנה. עד למלחמה הם הספיקו אפילו לצאת לנופש כמה פעמים, כולל בחו"ל, ואנחנו באנו לשמור עליה יחד עם המחותנים.
אפשר להגיד שביקשנו. ההורים שלי גרים די רחוק (שעה ורבע לכיוון) והם באים בערך פעם פעמיים בחודש לכמה שעות.
ההורים של אשתי גרים קרוב אבל עסוקים ולא מבינים למה הם צריכים לעזור. למרות שבימים האחרונים אמא של אשתי באה לעזור כמה פעמים אז אולי יש מגמת שיפור.

תצטרך לדעתי למצוא פתרון כל עוד הקטנה בבית. אפשר לשכור משרד לתקופות קצרות לפי שעות/ימים/חודשים.
אבל גם צריך לחלוק עם זוגתך את המטלות, זה קשה מאד לטפל כל היום בתינוקת ואשתך חייבת להתאוורר ולנוח. אל תשכח שהגוף שלה עבר ועובר טראומות ושינויים בעקבות ההריון והלידה. לא נורא אם ההכנסות שלך יקטנו במהלך התקופה המאתגרת הזאת, יש לך מספיק ריפוד תודה לאל.
אני יוצא לפעמים לעבוד בבית קפה. אבל הרעש שם מסיח את דעתי.
לגבי המטלות, אני מאוד עוזר. זה שאני נמצא בבית מקל מאוד על אשתי. תכלס אני מרגיש שאני בחצי חופשת לידה.

אני מבין שזה לחץ זמני (ככה כולם אומרים לנו) ושזה עובר, פשוט הלילות בלי שינה, הלחצים, חוסר זמן לעצמי עושים את שלהם.

קודם כל מזל טוב.
שנית, זה די רגיל שלידת ילד עשויה להביא גם למתח זוגי.

אם זה המצב, הייתי שוכר בדחיפות אישה/נערה שתבוא להחזיק את הילד. נראה שכמה שעות שבועיות של שקט יביאו לכם רק טוב.
אשתי יוצאת לעבוד ביוני או יולי ואנחנו כנראה נביא מטפלת עד לספטמבר. גם מרגיש קצת מוזר להשאיר תינוקת קטנה עם אדם זר. אבל זה אכן פתרון.
האמת שאח של אשתי הציע עזרה לא מזמן, נראה אם יצא מזה משהו :)

אני יוצא לפעמים לעבוד בבית קפה. אבל הרעש שם מסיח את דעתי.
כן, זה לא מוצלח למי שרעש מפריע לו. תנסה לחפש משרד/חדר במשרד לתקופה הזאת, לכמה שעות ביום.
אני מבין שזה לחץ זמני (ככה כולם אומרים לנו) ושזה עובר, פשוט הלילות בלי שינה, הלחצים, חוסר זמן לעצמי עושים את שלהם.
זה לחץ זמני עד גיל גן בערך, כי בטח יבוא עוד ילד בזמן הזה ואז יהיה קשה פי כמה.
לילות בלי שינה וחוסר זמן לעצמך זה חלק מהתקופה הזאת, עדיף לזרום עם זה במקום להתנגד ולהתעצבן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 22
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35