• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"זכינו במחיר למשתכן" - האם כדאי להפר חוזה?

tomi30

משתמש רשום
דירוג
3
היי לכולם, אנחנו זוג בני 30 ללא ילדים. גרים אצל ההורים.
"זכינו" בהגרלת המשך בדירת 5 חדרים בראש העין.
מחיר במחיר למשתכן - 1.5M (כולל הצמדה למדד)
גודל הדירה - 145 מ"ר + מרפסת 12 מ"ר
אכלוס - 8-10 חודשים.
הון עצמי - 500K
שווי הערכת שמאי - 1.8M (מקסימום שמתאפשר בתכנית מחיר למשתכן)
משכנתא:
על כל שקל שיילקח נשלם 1.2 בהחזר לתקופה של 20 שנה.
החזר חודשי - 6K (אחרי 10 שנים יורד משמעותית ההחזר)
נלקח יועץ משכנאות, עשינו המון סבב בנקים עד שהגענו למינימום ריבית שמוכנים לתת.

מצב היום בשוק:
דירת 5 חדרים בגודל כ 125 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת במסגרת שוק חופשי נמכרת ב כ 1.8M-1.9M.
הדירה לרוב עם ריצוף 80X80, אסלות תלויות, תריסים חשמליים, מטבח משודרג, מזגנים, קומה גבוה, כיווני אוויר טובים וכו'...

התכנון - להשכיר את הדירה ולמכור בעוד 5-7 שנים, מתכננים ילדים אבל בכל זאת לא נעבור לדירה של 147 מ"ר ונצטרך לצאת בעוד 2-3 שנים לשכירות.

הבעיות שעלו:
* שוק השכירות בראש העין - 5 חדרים נע סביב ה 4.2K ש 3 חדרים נע סביב 3.9K.
* ארנונה גבוה מאוד - דירת 5 חדרים 145 מ"ר לעומת היצע ענק של דירות 5 חדרים 120-125 מ"ר. (ארנונה גבוה ביחס למרכז)
* בעוד כ 3-7 שנים השוק יהיה מוצף בדירות למכירה בראש העין בעקבות ריבוי הפרויקטים במסגרת מחיר למשתכן - כל אחד חושב על הרווחים מהמכירה מה שיביא להיצע גבוה של מכירת דירות וירידת מחירים באזור (לפחות כך אני חושב...)
* דירות 5 חדרים להשכרה - מעל 40 דירות פנויות כיום בשכונה של 5 חדרים. - פחד לא להשכיר את הדירה.
* לא אוכל לבצע עסקאות נדל"ן כדאיות בארץ - לא רואה דרך לשלם 8% מס דירה שניה ועוד להרוויח מהדירה השניה.

נפגשנו עם נציג מטעם החברה ברצון לבטל את החוזה, הוסבר לנו שנצטרך לשלם סכום פיצויים לחברה (חתמו לפני כחצי שנה) ושזה נע סביב 5-10 אחוז בשוק חופשי, בגלל שאנחנו במסגרת מחיר למשתכן דרשו סביב 2-2.5 אחוז על פיצויי מוסכם האם זה הטווח המקובל? הנציג ציין בפני שאם ניקח עורך דין וזה יגרר לבית משפט אנחנו נשלם בסוף יותר. האם זה נכון?

בלי קשר נשמח לעוד תובנות האם העסקה כדאית, תודה.

• אהבתי
Reactions: edd
אם אתם לא מוכנים לגור שם - לא.

מסכים עם הנאמר אך מוסיף פן נוסף.
רוב הסיכויים שלא תפסידו מההשקעה הזו אם תמשיכו להתגלגל איתה עד נקודת היציאה עוד כ-5-7 שנים. בניגוד להפרת חוזה שבו אתם בהכרח מקבעים הפסד.
אם תמשיכו להתגלגל עם ההשקעה, תלמדו קצת על איך זה להחזיק נכס במדינת ישראל, התמודדות מול שוכרים, התמודדות מול מתווכים וכו'.
בקיצור, מה שאני מנסה להגיד הוא שכניסה להשקעה הזו יכולה להיות תהליך חינוכי/לימודי שיכול לסייע לכם בקבלת החלטות חשובות יותר בעתיד. לכן גם אם זו לא ההשקעה הכי כדאית בשוק, אולי כן יהיו לה יתרונות עבורכם (במיוחד אם חשבתם להשקיע בתחום הנדל"ן בעתיד) שהם לאו דווקא תשואה.

רוב הסיכויים שלא תפסידו מההשקעה הזו אם תמשיכו להתגלגל איתה עד נקודת היציאה עוד כ-5-7 שנים. בניגוד להפרת חוזה שבו אתם בהכרח מקבעים הפסד.
אם תמשיכו להתגלגל עם ההשקעה, תלמדו קצת על איך זה להחזיק נכס במדינת ישראל, התמודדות מול שוכרים, התמודדות מול מתווכים וכו'.
בקיצור, מה שאני מנסה להגיד הוא שכניסה להשקעה הזו יכולה להיות תהליך חינוכי/לימודי שיכול לסייע לכם בקבלת החלטות חשובות יותר בעתיד. לכן גם אם זו לא ההשקעה הכי כדאית בשוק, אולי כן יהיו לה יתרונות עבורכם (במיוחד אם חשבתם להשקיע בתחום הנדל"ן בעתיד) שהם לאו דווקא תשואה.
מסכים כי בטוטאל גם אם הדירה תעמוד ריקה חמש שנים אבדן השכירות לא יגיע לגובה ההנחה (אבל כן יגיע מאוד קרוב אליה).
לא מסכים, כי יש פה שאלה תזרימית. האם הם יכולים להתמודד עם משכנתא ותשלום שכירות, אם תהיה תקופה ארוכה שלא יצליחו להשכיר את הדירה?
פה רוב המשפחות היו מתמוטטות, ואז זה לא משנה אם על הנייר זה עוד כדאי

מסכים כי בטוטאל גם אם הדירה תעמוד ריקה חמש שנים אבדן השכירות לא יגיע לגובה ההנחה (אבל כן יגיע מאוד קרוב אליה).
לא מסכים, כי יש פה שאלה תזרימית. האם הם יכולים להתמודד עם משכנתא ותשלום שכירות, אם תהיה תקופה ארוכה שלא יצליחו להשכיר את הדירה?
אם מגורים בדירה אפשרי כמוצא אחרון, זה מקל על ההחלטה.

אם מגורים בדירה אפשרי כמוצא אחרון, זה מקל על ההחלטה.
ברור. לכן כתבתי:
אם אתם לא מוכנים לגור שם
התכנון - להשכיר את הדירה ולמכור בעוד 5-7 שנים, מתכננים ילדים אבל בכל זאת לא נעבור לדירה של 147 מ"ר

הייתי מתייעץ עם עו"ד מתחום הנדל"ן במקרה כזה.

התייעצתי עם עו"ד ולא קיבלתי תשובה חד משמעית, העו"ד ציין בפני שגובה הפיצוי במסגרת מחיר למשתכן נע סביב ה 2% וכל מקרה לגופו, יש אנשים ששילמו פחות ויש אנשים ששילמו יותר, לכן רציתי לדעת אם קיימים פה אנשים שביטלו חוזה במסגרת "מחיר למשתכן".

לא מדויק, חלק גדול מהשכונה החדשה בראש העין הם פרויקטים במסגרת "מחיר למשתכן". השוק מוצף בדירות של חמישה חדרים (נכון לעכשיו), מה יקרה בעוד כשנה-שנתיים שיהיה עוד היצע גדול של דירות 5 חדרים? רוב בעלי הדירות ישכירו במחירי ריצפה בהתאם להיצע ולביקוש. כשתגיע השעה שכולם סוף סוף יוכלו למכור את הדירות (4-6 שנים) ההיצע יהיה גדול מאוד והמחירים יצנחו. (הרי רוב הקונים במסגרת מחיר למשתכן, זוגות צעירים שרכשו דירות ענקיות!! להשקעה)
*עוד נקודה למחשבה - רוב הדירות 5 חדרים הם 125 מ"ר, 5 חדרים במסגרת מחיר למשתכן - 145 מ"ר, למה שמשפחה תשלם במינימום עוד כ 200 אלף ש"ח (מחיר של 10,000 ש"ח למ"ר) על 20 מ"ר?, התוספת של ה 20 מ"ר לא משמעותית ואנשים יעדיפו לרכוש דירת 5 חדרים 125 מ"ר, שלא נוסיף את כל החסרונות במסגרת מחיר למשתכן...(אסלות, ריצוף,מטבח, נק' חשמל, כיווני אוויר, גובה קומה, תריסים חשמליים וכו'..)

לגבי רכישת דירה, אנחנו כן חושבים ורוצים לרכוש דירה, אנחנו נצטרך לצאת מהדירה בבעלות ההורים בעוד כשנתיים, לכן חשבנו לחכות שההיצע בדירות למכירה יהיה גדול באזור (4-6 שנים) ולרכוש דירה במחיר זול מהמחירים שקיימים היום ,הפלוסים - דירה שאנחנו נאהב ויתאים לנו לגור לפחות 7-10 שנים, ה 500K לא יישבו בעו"ש, יש לנו כמה לבטים לגבי השקעות נדל"ן בחו"ל.

זה לפחות מה שאני חושב שיקרה בעוד 4-6 שנים שהדירות יתחילו להימכר בשוק החופשי.

הייתי מתייעץ עם עו"ד מתחום הנדל"ן במקרה כזה.
אולי יעזור לך לקרוא את ריכוז השרשורים בנושא שיוסיק אירגן לפני שנה
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מחיר-למשתכן.8111/

תודה.

נפגשנו עם נציג מטעם החברה ברצון לבטל את החוזה, הוסבר לנו שנצטרך לשלם סכום פיצויים לחברה (חתמו לפני כחצי שנה) ושזה נע סביב 5-10 אחוז בשוק חופשי, בגלל שאנחנו במסגרת מחיר למשתכן דרשו סביב 2-2.5 אחוז על פיצויי מוסכם האם זה הטווח המקובל? הנציג ציין בפני שאם ניקח עורך דין וזה יגרר לבית משפט אנחנו נשלם בסוף יותר. האם זה נכון?

עברתי על החוזה, יש סעיף אחד שמתייחס לביטול חוזה ע"י הקונה.

"במקרה של הפרת חוזה על ידי הקונה, המזכה את המוכר בביטול חוזה, יהיה המוכר זכאי לכל תרופה המגיעה לו מהקונה לפי כל דין,עקב הפרת חוזה ע"י הקונה,כאמור."

מי קובע את גובה ה"תרופה"? הרי הדירה במסגרת מחיר למשתכן, הדירה תימכר ללא כל בעיה. (באותו מחיר) והמוכר לא נפגע..
אשמח להתייחסות ע"י עו"ד, או להפנות אותי לעו"ד שאבין את הכדאיות האם להגיע עם המוכר לבית המשפט. או שיש % מסויים העיסקה שעדיף לשלם עבור הפרת החוזה ולסיים עם העניין, תודה.

מי קובע את גובה ה"תרופה"? הרי הדירה במסגרת מחיר למשתכן, הדירה תימכר ללא כל בעיה. (באותו מחיר) והמוכר לא נפגע..
המוכר קובע את גובה 'התרופה' ואם לא מסכימים הולכים לבית דין או לגישור.
אשמח להתייחסות ע"י עו"ד, או להפנות אותי לעו"ד שאבין את הכדאיות האם להגיע עם המוכר לבית המשפט. או שיש % מסויים העיסקה שעדיף לשלם עבור הפרת החוזה ולסיים עם העניין, תודה.
עכשיו הפלת אותי מהכיסא, מה? נכנסת לעיסקה, כנראה הגדולה ביותר בחיך, וחתמת על חוזה ככה סולו בלי עו"ד?
אני מניח שאולי במחיר למסתכן הנהלים שונים וחותמים ללא עו"ד אבל כנראה יש זמן מה [grace time] לחשוב על ביטול עסקה לאחר התייעצות עם עו"ד.
אז ספר לנו בהרחבה על התהליך שעברת מזמן הזכיה ועד לחתימה, מי היו הנפשות הפועלות, הם היה עו"ד משותף למוכר/קונה.

המוכר קובע את גובה 'התרופה' ואם לא מסכימים הולכים לבית דין או לגישור.

עכשיו הפלת אותי מהכיסא, מה? נכנסת לעיסקה, כנראה הגדולה ביותר בחיך, וחתמת על חוזה ככה סולו בלי עו"ד?
אני מניח שאולי במחיר למסתכן הנהלים שונים וחותמים ללא עו"ד אבל כנראה יש זמן מה [grace time] לחשוב על ביטול עסקה לאחר התייעצות עם עו"ד.
אז ספר לנו בהרחבה על התהליך שעברת מזמן הזכיה ועד לחתימה, מי היו הנפשות הפועלות, הם היה עו"ד משותף למוכר/קונה.

כן, חתמנו על חוזה ללא עו"ד מטעמינו, למיטב הבנתי חוזה של חברה קבלית חייב לעבור אישור של "משרד הבינוי והשיכון" ולא ניתן לעשות שינויים לא ע"י המוכר ולא ע"י הקונה. למיטב הבנתי, קונים אשר לוקחים עו"ד בדר"כ עבור ביצוע בדיקות אישור זכויות, הסכם פיתוח מול רשות מקרקעי ישראל, היתרי בנייה, לבדוק שאכן המפרט שעליו חותמים תואם למפרט המחייב של משרד הבינוי והשיכון.
במקרה שלנו, הפרויקט לקראת סיום, הדירה (קומה נמוכה) מוכנה, הבניין בשלבי סיום ולכן החלטנו שאין צורך בעו"ד.

התהליך: "זכינו בהגרלות המשך" בפרויקט בראש העין, התקשרו אלינו לבוא לבחור דירה (ראינו את הדירות דרך האתר של הקבלן וחשבנו שנעשה את עסקת חיינו "כסף בריצפה") הגענו למשרדי החברה, בחרנו דירה ותוך כ 14 יום חתמנו מול העו"ד של החברה. מאז עברו כ5 חודשים ואנחנו מעוניינים בביטול העסקה.

עו"ד לא היה עוזר בכלל. הם לא מבינים בכלום בנדל"ן, אפילו פחות מכתבי ynet.

כחלון המפגר הצליח לתקוע את כל השוק, עצר התחלות בנייה, שיקר ורימה לאורך כל הדרך, חסם מידע, יצר קטגוריה חדשה, של מאה אלף מסכנים שמחכים להגרלות, אולי אלף מצליחים, ולשאר המחיר בורח. פשוט לא יאמן.
עד עכשיו חשבתי שלפחות הזוכים במצב טוב. עצוב.

לא תהיה הצפה. מדינת ישראל בצמיחה מהירה, העלייה מאירופה תתגבר, וגם מארהב. התחלות הבנייה לא בכוון בכלל בשביל להספיק. אני לא הייתי נסוג מהעיסקה.

הדירה לא תעמוד ריקה דקה אם הם יחתכו את המחיר ב-500 ש"ח במקרה הכי גרוע. זה יגרע מהתשואה פרומיל.

לא מדויק, חלק גדול מהשכונה החדשה בראש העין הם פרויקטים במסגרת "מחיר למשתכן". השוק מוצף בדירות של חמישה חדרים (נכון לעכשיו), מה יקרה בעוד כשנה-שנתיים שיהיה עוד היצע גדול של דירות 5 חדרים? רוב בעלי הדירות ישכירו במחירי ריצפה בהתאם להיצע ולביקוש. כשתגיע השעה שכולם סוף סוף יוכלו למכור את הדירות (4-6 שנים) ההיצע יהיה גדול מאוד והמחירים יצנחו. (הרי רוב הקונים במסגרת מחיר למשתכן, זוגות צעירים שרכשו דירות ענקיות!! להשקעה)
*עוד נקודה למחשבה - רוב הדירות 5 חדרים הם 125 מ"ר, 5 חדרים במסגרת מחיר למשתכן - 145 מ"ר, למה שמשפחה תשלם במינימום עוד כ 200 אלף ש"ח (מחיר של 10,000 ש"ח למ"ר) על 20 מ"ר?, התוספת של ה 20 מ"ר לא משמעותית ואנשים יעדיפו לרכוש דירת 5 חדרים 125 מ"ר, שלא נוסיף את כל החסרונות במסגרת מחיר למשתכן...(אסלות, ריצוף,מטבח, נק' חשמל, כיווני אוויר, גובה קומה, תריסים חשמליים וכו'..)

לגבי רכישת דירה, אנחנו כן חושבים ורוצים לרכוש דירה, אנחנו נצטרך לצאת מהדירה בבעלות ההורים בעוד כשנתיים, לכן חשבנו לחכות שההיצע בדירות למכירה יהיה גדול באזור (4-6 שנים) ולרכוש דירה במחיר זול מהמחירים שקיימים היום ,הפלוסים - דירה שאנחנו נאהב ויתאים לנו לגור לפחות 7-10 שנים, ה 500K לא יישבו בעו"ש, יש לנו כמה לבטים לגבי השקעות נדל"ן בחו"ל.

זה לפחות מה שאני חושב שיקרה בעוד 4-6 שנים שהדירות יתחילו להימכר בשוק החופשי.
מכיר את האזור והפרויקטים טוב מאוד.
גם אני חשבתי בעבר כמוך אבל המציאות שונה. לפני כשנתיים דירות 5 חדרים הושכרו בכ-200 ש"ח פחות.
רוב הפרויקטים באזור שווקו מאסיבית לבני המקום וכתוצאה מכך אין הרבה דירות להשכרה.
עכשיו זה לא הזמן הנכון לעיין ביד2. מי שמקבל דירה לא בקיץ נדפק וצריך להתגלגל איכשהו עד הקיץ. בקיץ אתה תגלה שכל הדירות להשכרה, ולא משנה כמה דירות יש בלוח, נחטפות.

הדירה לא תעמוד ריקה דקה אם הם יחתכו את המחיר ב-500 ש"ח במקרה הכי גרוע. זה יגרע מהתשואה פרומיל.
אתה מניח שהם יהיו היחידים שיעשו את זה. הם לא.

אז שיורידו עוד 500. בסוף יהיה מישהו שיגיד "אם אני ממילא שוכר באותו המחיר, עדיף לי לגור בראש העין ולא בכרמיאל", כך שהביקוש כן יצליח לאזן את ההיצע.

תודה.

עברתי על החוזה, יש סעיף אחד שמתייחס לביטול חוזה ע"י הקונה.

"במקרה של הפרת חוזה על ידי הקונה, המזכה את המוכר בביטול חוזה, יהיה המוכר זכאי לכל תרופה המגיעה לו מהקונה לפי כל דין,עקב הפרת חוזה ע"י הקונה,כאמור."

לא מכיר חוזי דיור למשתכן ולא עוסק בתחום, אבל הסעיף שהבאת כלל לא אומר שמותר לך לבטל את החוזה. בעקרון (שוב, לא מכיר את התחום, לא קראתי את החוזה שלך וכו'), הקבלן יכול לתבוע את אכיפת החוזה, כלומר, שתשלם את כל הכסף ותקבל דירה במקום או בנוסף לפיצויים.
תשלום פיצויים של כ-2% נשמע סביר לאור העלות האלטרנטיבית של ניהול הליך משפטי.

נבנות בשכונה כבר מעל ל-5 שנים עשרות אלף יחידות דיור ומה שאתה רושם לא התרחש.
אל תשכח שראש העין לא נמצאת בבועה, המחירים מותאמים לערים באזור. אם הוא יוריד קצת במחיר הוא ימשוך אליו אוכלוסיה מהאזור.
אתה לא חייב להאמין לי, יש כבר עשרות פרויקטים שאוכלסו. כנס לקבוצת הפייסבוק שלהם ותשאל את המשקיעים מה הם אומרים על השנה/שנתיים האחרונות.

בעוד כ 3-7 שנים השוק יהיה מוצף בדירות למכירה בראש העין בעקבות ריבוי הפרויקטים במסגרת מחיר למשתכן - כל אחד חושב על הרווחים מהמכירה מה שיביא להיצע גבוה של מכירת דירות וירידת מחירים באזור (לפחות כך אני חושב...)
הבעיות שאתה רושם פה הם לכל מחירי למשתכן בכל מקום, ולא רק לפרוייקט עצמו.
נכון שבראש העין ההנחה בד"כ היא 20-25% משווי שוק.
למזלך גרת אצל ההורים ולא שכרת דירה, ככה שהחלק הזה עדיין שייך לך ולא אכלת אותו עם הזמן.
אני לא מבין ממה הפחד שלך?
במידה ואתה יכול לעמוד בתשלומי המשכנתא, מה הלחץ?
אתה אומר שתפסיד 300K ברוטו (ההנחה שקיבלת שזה בעצם 360K במשכנתא) ועוד 30K (שזה 2% ביטול עסקה)
ואתה מעדיף להלחץ מחצי שנה שלא יהיה לך שוכר? או שתוריד לו 500 שקל שכירות בחודש?
לא הבנתי את ההגיון... אלא אם כן אני מפספס משהו.
גם אם תוריד לו 1000 שקל בחודש, זה 12Kבשנה.
יעברו שנתיים וחצי של "הפסדים" רק כדי שתכסה את ה30K קנס ששילמת.
ותגיד תודה שהוא משלם לך את הארנונה הגבוהה.

נכון שראש העין זה לא "כסף על הריצפה" כי זה רק 20-25% אבל זה רחוק מלהיות הפסד בשבילך כי אתה גר אצל ההורים.

בלי קשר נשמח לעוד תובנות האם העסקה כדאית, תודה.

היי
נגעת בנקודות ובמשתנים רבים, לדעתי במידה ואתם לוקחים בחשבון אפשרות של לגור בדירה אפשר להתקדם עם העסקה,
במידה ומדובר בהשקעה בלבד וברצון לממשך בטווח זמן בינוני רווחי הון, לאור החששות הצודקות שהעלתה,
עדיף לשקול לסגת מהעסקה תוך תשלום קנס עבור הביטול.

בעניין הפיצוי, גילוי נאות אני עו"ד מתחמה בנדל"ן.
בהסכמי מכר בשוק הפרטי בדר"כ קובעים בסהכם פיצוי מוסכם על הפרה בסך 10% משווי העסקה. הרבה פעמים אחרי ההפרה הסכום יותר, בין אם בשל משא ומתן בין הצדדים או בין אם בשל בתערבות בית משפט. קשה להגיד בכמה יורד כי זה כל מקרה לגופו.
אני לא מכיר את השוק של מחיר למשתכן אבל בהתחשב בעלויות של הקבלן נראה לי שאם תצליח לסגור את ב2% זה נשמע לי סביר.
בכל מקרה, רק שכירת עו"ד כדי להתגונן תעלה לך מה שאולי תצליח לחסוך.
במיוחד שאין לך טענה חזקה וכנראה שהחברה תתבע הרבה יותר מ30,000 ש"ח לא רואה את הטעם בזה.

בלי קשר, אני לא בטוח שהעסקה כל כך רעה. אבל אני רואה שכבר הרבה הביעו את דעתם לכאן או לכאן.
כל שנותר הוא לאחל לך בהצלחה.
כמובן שלא מדובר בייעוץ משפטי, לא קראתי את ההסכם שלך ואין לי ידע על הנסיבות הקונקרטיות. רק נותן לך כמה נקודות ברמת מנהלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev זכינו במחיר למשתכן נדל"ן 26
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ב שמן זית טוב במחיר הגיוני ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 54
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
ה מקמ - מונפק במחיר נמוך? שוק ההון 8
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
ה זכיה במחיר מטרה נדל"ן 0
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
I הבדלים במשכנתא במחיר למשתכן לבין דירה רגילה נדל"ן 13
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
E זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 12
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
Shnizelia מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב נדל"ן 197
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
1337justme מנקה במחיר סביר ומבלי לשבור את הראש צרכנות פיננסית 6
מ מדד תשומות במחיר למשתכן בת"א נדל"ן 6
H בית במחיר למשתכן . איך לממן? נדל"ן 59
ש קרן השתלמות ככסף "בטוח" לקניית דירה במחיר למשתכן נדל"ן 0
מ מיקרוסופט במחיר אפסי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
M זכייה במחיר למשתכן לאחר רכישה בשוק החופשי נדל"ן 2
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
S דירה במחיר למשתכן בדרום ללא משכנתא - לבטים נדל"ן 5
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 25
ס אגרות חוב - מכירה במחיר גבוה מהפארי שוק ההון 23
קאמי קפיצה מוזרה במחיר של cxse etf - ממה נובעת? שוק ההון 2
tomer111 האם העובדה ש-IWDA צובר דיבידנד מגולם במחיר כבר? נדל"ן 1
י "מכירת דירה" איך להכין את הדירה למכירה במחיר גבוה יותר. נדל"ן 12
פ התייעצות לפני בחירת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 22
פ התייעצות לפני בחירת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 1
liranviper אסטרטגיית כניסה במחיר שוק עם אופציות שוק ההון 52
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
ס זכייה במחיר למשתכן בשכונת רוממה בירושלים נדל"ן 28
Res Cogitans דירה במחיר למשתכן בשכונת דקר ביפו נדל"ן 62
T קניית דירה במחיר למשתכן נדל"ן 9
נ התלבטות בנוגע לרכישת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 4
D זכייה במחיר למשתכן בגליל ים בהרצליה נדל"ן 6
O במידה והייתם יכולים לקנות דירה במחיר למשתכן... נדל"ן 4
ת הפרשים במחיר ביצוע קניית קרנות שוק ההון 8
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
K שיקוף הידע של כלל השוק במחיר המניה שוק ההון 67

נושאים דומים

Back
למעלה