• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי רכישת ריהוט (סולידי)

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,697
יש לי צורך בארון בגדים 3-4 דלתות לחדר הילדים (אל תצלבו אותי שרוצה =! צריך, כי באמת צריך)
חיפשתי מספר פעמים ביד2 אבל לא מצאתי משהו מתאים, החיסרון שם שאין כמעט מבחר בגודל הדרוש לנו במחיר שפוי, ובאזור המרכז.
בנוסף זוגתי מעדיפה שנרכוש חדש כי טוענת שארון בגדים משומש דוחה, למרות שהיא תוותר ארצה להתחשב בה (בייחוד לאור זאת שהיא אקסטרה חסכנית).
בחדר יש "שקע" בגודל 250cm/60cm תפור בדיוק לארון.
בתחילה חשבנו על ארון כלשהו פח/עץ מהקטגוריה הזו, ובחזית היא תתפור וילון, הרעיון נפסל כי (1) לא אסטטי ולא אידאלי לחדר ילדים, וילון יקרע מהר (2) הארון יצבור הרבה אבק (3) המחיר הכולל של הפתרון לא מספיק זול בשביל להצדיק אילתור כזה.
ואז מצאנו את הארון הזה, הוא נמצא אולטימטיבי מבחינת מחיר, נפח, כמות המגירות, מיקומם הנמוך (בשביל הילדים) וכו'
חשבנו לקנות 2 כאלו, ולהוסיף 3-4 מדפים על חשבון החלק המיותר מארונות התליה, ולקשט חיצונית כי מראהו משעמם..
ואולי זה או זה (התחשבתי באביזרים הפנימיים שצריך להוסיף)
בשורה התחתונה אפשר לסגור את זה ב 2K~ נראה לי סכום סביר.

השאלות שלי תכלס:
1. אם יש אלטרנטיבות שפספסתי / רעיונות נוספים.
2. סוג דלת - הזזה/נפתחת, יתרונות/חסרונות, מה יותר עמיד, יותר נוח וכו'
3. חומרים - אצל איקאה ראיתי שהכל MDF, השאלה מה כושר עמידות של MDF (הארון יעמוד ללא ניוד, לא צפוי מעבר דירה).
4. איכות - פידבק חיובי עליהם קיבלתי בעיקר בפורום, אך שמעתי פה ושם שהמוצרים באיכות ירודה לעומת עבודת נגר, ואינם עמידים לאורך זמן.

תודה.

אם יש אלטרנטיבות שפספסתי / רעיונות נוספים.
1. אני מוצאת שקיפול בגדים בשיטת kondo mari היא ממש ממש נוחה כי רואים את כל הבגדים בארון. בגדול, לפי השיטה הזו, במקום להניח את הבגדים מקופלים אחד מעל השני כך שהעליון מסתיר את היתר, מקפלים את הבגדים כך שהם *עומדים* אחד מאחורי השני ובמבט מלמעלה אפשר לראות את כל הבגדים בקלות ולנצל את המקום בארון ביעילות רבה יותר.
שיטת האחסון הכי מתאימה לה היא מגרות, אם כי אפשר להסתדר גם עם מדפים רצוי עם מגרות או סלסלות פלסטיק שקופות שמונחות מעליהם.

2. אם יש מדפים ולא מגרות, יש עדיפות לארון עם מדפים שאפשר לשנות את גובהם לפי הצרכים.

3. אני אוהבת ארונות שמתנשאים עד התקרה או קרוב לתקרה כדי לנצל באופן אופטימלי את שטח האחסון.

4. ארון זה רהיט תפלצתי. אנחנו העדפנו לקנות ארון שמורכב מארוניות קטנות יותר שאפשר לערום אחת על השניה או לפזר אותן בחדרים שונים לפי הצורך.

5. קנינו 2 ארוניות IVAR של איקאה לחדר העבודה שערמנו אחת על השניה. חשבתי שמפני שהן מעץ מלא האיכות תהיה טובה. הדפנות קיבלו בטן תוך שבוע. הן שימשו לאחסון ספרי פיזיקה עבי כרס וציוד משרדי. אולי לארון בגדים הן יהיו בסדר. אל תשתולל עם המשקל.

6. יש לי ניסיון טוב מאוד עם מגרות רשת מפלדה. היתה לנו מכת עובש בארון הקודם שלנו בעקבות דליפה מהקומה מעלינו. העובש ליבלב על המגרות מבד ועל המדפים מעץ אבל לא על המגרות רשת מפלדה. סופגי לחות בארון מסייעים במאבק בעובש.

7. לדעתי, דלתות נפתחות נוחות יותר מדלתות הזזה כי ניתן לפתוח את כל הדלתות ביחד. אני לא נגרית אבל נדמה לי שהן עמידות יותר כי פחות דברים יכולים להשתבש. בסופו של דבר, העמידות תלויה באיכות הדלתות שקונים.

8. MDF זה מוצר נחות וחד פעמי (לא ידידותי למעבר דירה) ועלול להכיל דבקים מחומרים לא בריאים במיוחד. עם זאת, הוא זול משמעותית מעץ מלא.

בשורה התחתונה, אנחנו טרם הגענו אל המנוחה ואל הנחלה ובחרנו לקנות ריהוט לחדר השינה באיכות טובה יחסית שקל לקפל ולעבור איתו דירה ולהתאים אותו לצרכים המשתנים בדירות עתידיות: מערכת מגרות מפלדה ALGOT של איקאה 1, 2 שניתן לערום אחת על השניה עם מוט מתאים לתליית בגדים.
בשילוב עם קיפול בגדים בשיטת kondo mari הארון נראה שמח ומדוגם. תענוג לפתוח את הדלת.
קנינו גם 2 מגרות ALGOT עמוקות יותר שמשמשות אותנו כסלי כביסה.
מאחר שהמגרות מפלדה, אפשר להדביק אליהן חכות מגנטיות שמשמשות אותנו לתלייה של כמה פריטים בארון.

יש עוד חלקים רבים במערכת ALGOT שיכולים להתאים לצרכים שונים. אנחנו למשל משתמשים במדף של ALGOT כשולחן מעל ההליכון. פתרון באיכות טובה מאוד וזול משמעותית מכל שולחן הליכוני אחר שראינו.

יש לציין שבדירה ששכרנו היו גומות בקיר שסגורות בדלתות אבל החלל מאחורי הדלתות ריק לגמרי. את כל החלקים הפנימיים של הארון היינו צריכים לרכוש בעצמנו. מאחר שכתבת שיש בחדר גומות מתאימות, אולי כדאי לקנות דלתות יפות לחוץ (גם וילון נשמע לי כמו פתרון סביר) ובפנים מערכת מדפים, מגרות, סלים ומוטות תליה שניתן לכוונן ולהתאים בהתאם לצרכים שלכם.

נערך לאחרונה ב:
אין כמעט מבחר בגודל הדרוש לנו במחיר שפוי
הצצתי עכשיו באתר של איקאה בארץ וראיתי שהמחירים בארץ גבוהים עד פי 2.5 מהמחירים של אותם מוצרים בארה"ב. באסה.

נערך לאחרונה ב:
חיפשתי מספר פעמים ביד2 אבל לא מצאתי משהו מתאים
ארון באמת לא כדאי לדעתי לקנות יד 2 כי הסיכוי שהוא ישרוד פירוק, הובלה והרכבה מחדש הוא לא גדול.
שמעתי ממישהי שקנתה לא מזמן ארון ילדים ברהיטי דורון וטענה שיצא פחות מ2000 ש"ח, אולי שווה לבדוק.

אם יש לך ידיים טובות אל תפחד מפירוק והרכבה של ארון.
קניתי לא מזמן ארון 4 דלתות במצב חדש לגמרי, חצי שעה פירוק והעמסה לאוטו, ועוד שעה הרכבה סה"כ 700 ש"ח.
לדעתי ההפרש שווה את ההתעסקות.

אני לקחתי ב'אגורה' ארון 3 דלתות הזזה ענק - בחינם. לפרק אותו לקח 15 דקות.

בכל אופן, הארונות שהצגת נראים לי יקרים. יש היום בACE ורהיטי דורון ארונות הזזה 2 דלתות ב-999-1400 ש"ח. לדעתי ארון 3 דלתות יכנס בדיוק בנישה שלך (רוחבו אמור להיות 2.40).
דלתות הזזה כדאי לקחת דווקא סיבית - היחידות שלא מקבלות "בטן".

https://www.ace.co.il/fast.html - לפעמים יש מבצע של 999 לארון זה.

http://www.doron1949.co.il/product/1

נערך לאחרונה ב:
@Jane Doe תודה על התשובה המפורטת.
ארון קצר יחסית, צריך 2 כאלו א חזרנו ל 2K~ שהצגתי בתחילה.
בכל אופן, הארונות שהצגת נראים לי יקרים. .........ורהיטי דורון ארונות הזזה 2 דלתות ב-999-1400 ש"ח. לדעתי ארון 3 דלתות יכנס בדיוק בנישה שלך (רוחבו אמור להיות 2.40).
זאת הנקודה, שארונות ברוחב 200-240 חוצים בקלות את ה 2K ומה שהצגתי יצא 2K ואולי קצת פחות.
מה אני מפספס?

מה אני מפספס?
שה-PAX בא עירום וריק. והוא עם דלתות רגילות.
ה-TRYSIL נראה בסדר. אבל אותו סד"ג מחיר.

אם מוכרים ב1000 שקל 2 דלתות, אז מבחינת עלות שולית פוחתת 3 דלתות צריך להיות במחיר אטרקטיבי של פחות מ-2000.

שה-PAX בא עירום וריק. והוא עם דלתות רגילות.
דלתות רגילות נכון, כי עדיין מתלבטים בין הזזה לרגיל, לגבי "ערום וריק"
(להבנתי) הם עשו שם משמש גדול, בגדול הארונות מודולריים ואפשר להרכיב אינספור קומביניציות של הסדרה הזו, כל חלק נמכר בנפרד.
אממה, בקטלוג הם הכינו כמה סקיצות של ארונות מורכבים, ב2 הלינקים שצירפתי למעלה תסתכל ב"פירוט מרכיבי המוצר" שהמחיר גם כולל אביזרים פנימיים, אצטרך קצת שינויים, להוריד כמה ולהוסיף אחרים, יסתכם באותו מחיר~

בשורה התחתונה, בהנחה ונחליט על חדש, אתה חושב שארון 240X60X200 או 200X60X236 מצדיק 2K~ ?
כי הודגמאות שהבאת זה רוחב 160 וממה שחפרתי נראה שבארונות הגדולים יש פחות מבצעים כאלו אז אצטרך להתפשר על 160 בשביל לרדת במחיר.
נכון?!

160 זה הסטנדרט של 2 דלתות.
240 זה הסטנדרט של 3 דלתות.

כדי להוזיל לך על דלתות רגילות או על הTRYSIL של איקאה (כי אז אתה לא "מחויב" בהרכבה).

240 זה הסטנדרט של 3 דלתות.
היכן ראית שזה הסנטדרט? והאם כוונתך שזה הסטנדרט להזזה, פתיחה או שניהם?
ממה שראיתי כל הארונות 3 דלתות פחות מ-2M

אני רכשתי ארון 4 דלתות ענק וגבוה (צבע מולבן) מנגר בתל אביב בכ-1300 ש"ח. הוא משרת אותי בנאמנות כבר שתי דירות.
אשמח לתת לך פרטים בפרטי.

כשצריך באמת אז לקנות משהו יקר ואיכותי זה גם סולידי.

כשצריך באמת אז לקנות משהו יקר ואיכותי זה גם סולידי.
יש לך לומר משהו ספציפי יותר לגבי:
3. חומרים - אצל איקאה ראיתי שהכל MDF, השאלה מה כושר עמידות של MDF (הארון יעמוד ללא ניוד, לא צפוי מעבר דירה).
4. איכות - פידבק חיובי עליהם קיבלתי בעיקר בפורום, אך שמעתי פה ושם שהמוצרים באיכות ירודה לעומת עבודת נגר, ואינם עמידים לאורך זמן.

יש לך לומר משהו ספציפי יותר לגבי:
האמת לא מבין יותר מידי בנושא, את שלי קניתי בהום סנטר והם בסדר גמור כעבור חמש שנים. אפילו נראים טוב. ולא קניתי את היקרים ביותר.

לא ממליץ, לא מייעץ :lol:

יש לי צורך בארון בגדים 3-4 דלתות לחדר הילדים (אל תצלבו אותי שרוצה =! צריך, כי באמת צריך)
עוד חודשיים בלאק פריידיי , קניתי שנה שעברה ארון הזזה 2.40 על 1.60 על 60 ב1500 כולל הובלה והרכבה .

הארונות של איקאה נמצאים בתחתית שרשרת המזון מבחינת עמידות - לא שזה משנה אם אתה בונה אותו ולא בונה על להעביר אותו מחדר לחדר.

דרך אגב יש חומר די חזק לארונות - שילוב של פלסטיק ועץ טחון - נראה לי שקוראים לזה מלמין , תבדוק ברשת סיטישופ

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G התייעצות לגבי רכישת רכב ולקיחת הלוואה. צרכנות פיננסית 18
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18