• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27

החברה שלנו מעסיקה כמה קונטרקטורים בפרויקטים מסוימים, כאשר לא מעט מהם עשו הסבה דרך אינפיניטי (אולי גם אקספריס), שלוקחת לך נתח שמן מהשכר במשך שנתיים, ולא גובה תשלום מראש, ואני מוכרח לומר שיש מביניהם כמה שלולא מגבלות אתיות וחוזיות, בכיף הייתי ממליץ שיעברו לעבוד אצלנו ישירות. זה כמובן לא אומר כלום על סיכויי ההשמה, ואיכות המשרות\חברות שבוגר קורס כזה יעבוד בהן, אבל מבחינת יכולות טכניות, מתקבל הרושם שרמת ההכשרה שם לא רעה.

זה מדהים אותי איך האינטרנט מפוצץ בשרשורים האלה שכל מטרתם היא לדחוף אנשים למקומות שכביכול "מרוויחים הרבה כסף".
רמת חיים של מעמד הביניים זה לא מובן מאליו.
הסדר הטוב הוא שקודם עובדים קשה להרוויח כסף, ורק אחר כך נהנים. זה אפילו לא קשור לערכים יקיים/סובייטיים, זה סתם common sense.

כל חשיבה אחרת, זה פשוט ״לשים את הסוס לפני העגלה״.
ילדים ״יפים״ מצפון תל אביב עוד יכולים להרשות לעצמם לחיות בסרט הזה, קצת. אבל ילדים ממשפחות צווארון-כחול שמאמינים בזה… שאלוהים יעזור.

לא באמת תורמת כאן לדיון, אבל מציינת שנהנתי לקרוא את הדעות השונות בשרשור הזה :)

מרצה בהאקר-יו (או מקום דומה)
סיפר לי שהמתאימים את הרמה שם בהתאם לתלמידים כדי שהלקוח יהיה מרוצה.
לא הייתי הולך למוסדות האלו.

לפני הביקוש כדאי לחשוב על ההיצע.
למה אתה חושב שתאהב את התחום, למה אתה חושב שתהיה טוב בו, מה באמת מושך אותך להכנס אליו למרות שמעולם לא עסקת או למדת תחום שנושק אליו. יש לך אינספור קורסים חינמיים מעולים ברשת, אולי תתנסה באחד לפני שאתה מבזבז זמן וכסף.
אגב, אם מושך אותך לעבוד בתעשיית ההייטק ולאו דווקא בתפקיד טכני, יש לא מעט תפקידים שבחלקם גם יהיה ערך לניסיון שלך.
אני רואה שבהרבה מהפוסטים בנושא הייטק התפקיד של ״מתכנת״ כמעט תמיד עולה (בד בבד עם תואר במדמ״ח), בעוד ש״לא מעט תפקידים״ אחרים פחות מוזכרים, כך שמאוד אשמח לשמוע עליהם בבקשה.
לי באופן אישי יותר חשוב להשתלב בתפקיד מאתגר ומעניין בתחום, גם אם תפקידי הוא לא ״לב העשייה״ וה25,000 בחודש ישאר גבוה מעלי :)

ניהול מוצר, שיווק, מכירות, תמיכה טכנית, חשבות ופיננסים ועוד.

או בקיצור, כל מקצוע שכל חברה שאינה חברת הייטק צריכה.

אני רואה שבהרבה מהפוסטים בנושא הייטק התפקיד של ״מתכנת״ כמעט תמיד עולה (בד בבד עם תואר במדמ״ח), בעוד ש״לא מעט תפקידים״ אחרים פחות מוזכרים, כך שמאוד אשמח לשמוע עליהם בבקשה.
לי באופן אישי יותר חשוב להשתלב בתפקיד מאתגר ומעניין בתחום, גם אם תפקידי הוא לא ״לב העשייה״ וה25,000 בחודש ישאר גבוה מעלי :)
טוב, קודם כל, 25,000 זה כבר פאסה. היום הסטנדרט הוא 30,000. חלק גדול מזה תודות לבום הקורונה - שעכשיו כולם פתאום נזכרו שהם צריכים דיגיטל.
25,000 הייתי אומר זה אפילו קצת. חברות קבלן כבר כמעט נוגעות ברמה הזאת. הרמה בכל השוק הזה פשוט עלתה בחדות, בשנתיים האלה.

מתכנתים הם ללא ספק לב העשייה, אבל יש עוד כמה תפקידי-ליבה מתחת, בעמוד הטוטם הזה. כמו שאני רואה את זה, זה בערך ככה:
- מתכנתים
- DevOps
- QA
- IT

בדרך כלל, ״העוצמה שלהם״ (ולפיה גם השכר) מסודרים לפי ״מי יכול לעשות מה״.
כלומר, שמתכנת יכול לעשות את העבודה של כל אלה שמתחת. לפחות בתיאוריה... כי ברור שאין לו את המיומנויות הנדרשות לעשות את זה בזריזות ויעילות. אבל זה בסדרי גודל יותר קל למתכנת לעשות את העבודה של QA, או אפילו לקחת אחריות מה-DevOpsים, מאשר הפוך.
לדוגמה, קיבלתי מצלמת רשת חדשה שלא עובדת, ברור שאאציל את הטיפול בזה למישהי מה-IT שתפתור את זה תוך 5 דקות במקום בעצמי לחפש לזה דרייברים חצי יום...

אני לא יודע איך חודרים לתחומים הנוספים האלה, אבל רף הכניסה שמה הוא לא תואר ראשון במדעי המחשב דווקא. מה שכן, כולם כבר מזמן מוצפים במועמדים.
סיפרו שלפני 10 שנים, ב-2011, כמעט כל אחד שסיים קורס QA מצא עבודה. היום, זה סיפור אחר...
ועד לפני איזה 3 שנים, או אפילו שנתיים, אותו דבר היה עם DevOps. מי שהיה זריז לתפוס את זה בזמן, זכה בקופה.

@AlexNOSAM
נכון. משכורת של בוגר היא כיום 30-35K.
הקורונה שינתה הכל...

לא הייתי ניגשת לקורסי הסבה להייטק או כל תואר שמשלב תכנות בלי שיש לי בסיס טוב במתמטיקה 5 יח"ל או 4 בציון גבוה, בנוסף פסיכומטרי גבוה.
אני חושבת שלא סתם ללימודי מדמח יש את המסננת הזאת של ציונים..
לדעתי הדרך הבטוחה להכשל היא לקחת קורס שהוא כמה רמות מעל הידע שלך והיכולת.. בטח אחד כזה שהוןא עם מעט ליווי או בלי ליווי בכלל כמו בפתוחה.
לפני שהייתי שואלת לאיזה לימודים יש ביקוש, הייתי מתחילה מעצמי. שואלת מה מעניין אותי? סוג עבודה בצוות\לבד? משרד\נסיעות? משרה מהבית\משרד? פרוייקטים או פרוייקט מתגלגל? איך אתה עם שינויים? עבודה עצמאית או הוראות מדויקות בכל שלב?
חשוב לבדוק למה יש לך תשוקה ,ובמקביל מה נדרש על מה תוכל לקבל שכר.
מזרח אסיה זה כיוון מעניין,אבל למה בעצם דווקא זה? מה הסיבה.

ניהול מוצר, שיווק, מכירות, תמיכה טכנית, חשבות ופיננסים ועוד.

או בקיצור, כל מקצוע שכל חברה שאינה חברת הייטק צריכה.
בדיוק קראתי כתבה שמזכירה את הצורך במעצבי חווית משתמש, ממשק משתמש וחוקרי חווית משתמש…תוהה אם בפועל מדובר בתפקידים ארוכי טווח או סביב פרויקטים קצרים…

יש גם וגם. בחלק מהחברות שעבדתי בעבר היו מעצבים עובדי החברה ובחלק הוציאו פרויקטים קצרי טווח לעובדי קבלן

מתכנתים הם ללא ספק לב העשייה, אבל יש עוד כמה תפקידי-ליבה מתחת, בעמוד הטוטם הזה. כמו שאני רואה את זה, זה בערך ככה:
- מתכנתים
- DevOps
- QA
- IT
רוצה לסייג שככה זה נראה בחברות תוכנה. אני חושב שיש בארץ הטייה גדולה לתוכנה בארץ ובפורום הזה בפרט, אבל זה לא ההכרח. יש לא מעט חברות הייטק שעוסקות גם בחומרה ושם תמצא לרוב בלב העשייה מהנדסי אלקטרוניקה.
בדיוק קראתי כתבה שמזכירה את הצורך במעצבי חווית משתמש, ממשק משתמש וחוקרי חווית משתמש…תוהה אם בפועל מדובר בתפקידים ארוכי טווח או סביב פרויקטים קצרים…
בחברה שאני עובד בה אלו משרות לכל דבר ויש צוותים שלמים שעוסקים בזה.

רוצה לסייג שככה זה נראה בחברות תוכנה. אני חושב שיש בארץ הטייה גדולה לתוכנה בארץ ובפורום הזה בפרט, אבל זה לא ההכרח. יש לא מעט חברות הייטק שעוסקות גם בחומרה ושם תמצא לרוב בלב העשייה מהנדסי אלקטרוניקה.
אין שום הטיה בכלל. חברות התוכנה הן הדומיננטיות בשוק הזה ללא עוררין.
אל תנסה ליצור מצג כאילו זה חצי-חצי או אפילו רבע-שלושת-רבעי…

האפשרויות עדיין רבות הרבה יותר בתוכנה. לא רק בישראל, אגב. רק באסיה יש באמת סצינת חומרה חזקה.

אין שום הטיה בכלל. חברות התוכנה הן הדומיננטיות בשוק הזה ללא עוררין.
אל תנסה ליצור מצג כאילו זה חצי-חצי או אפילו רבע-שלושת-רבעי…
זו בדיוק ההטיה: יש יותר חברות שעוסקות בתוכנה בארץ == שוק ההייטק מוטה לכיוון תוכנה.

עריכה: כתבת על שאר העולם - לא בטוח בכלל אם זה נכון. הסתכלתי עכשיו על רשימת 20 חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם ויש שם רוב גדול לחברות שעיקר פעילותם היא מוצר פיזי.

נערך לאחרונה ב:
אין לי שום ויכוח מול הטענה ״בלי תואר במדמ״ח אין גישה לחברות הרציניות ולמשכורות שמתחילות ב30,000״, פשוט אומר שיש אנשים שגם התפקידים היותר קטנים, הם אחלה יעד מבחינתם. לא מתבייש להגיד על עצמי שב15,000 למשל אשאר ביותר מ50% חסכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 8
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18
ג התייעצות כללית ושאלה לגבי קרן השתלמות וקופות גמל שוק ההון 2
R התייעצות לגבי תמהיל תיק שוק ההון 0