• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27

ASAFBS2

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
אני בן 27 עובד 6 שנים מאז השחרור במכירות ובוא נאמר שמיציתי את התחום כבר לפני שנתיים (סוס מת..) חסכתי וביססתי את עצמי מבחינה כלכלית לפחות לשנים הקרובות.
בתחילת השנה התחלתי בכיוון של לימודים אקדמיים עשיתי לאחרונה מכינה לשיפור בגרות במתמטיקה מ3 יח ל4 יח וסיימתי אותה בהצלחה ציון 94, פסיכומטרי לא עשיתי.
חשבתי ללמוד מזרח אסיה וכלכלה, למזרח אסיה עשיתי קדם תואר והתקבלתי ולכלכלה לא. (למרות שאני בטוח ביכולות שלי להצליח בתואר)
חשבתי עם עצמי והבנתי שגם אם אתעמץ לא בטוח שבסוף התואר אצא עם מקצוע מכובד ואין לי שום עניין בגיל שלי לבזבז זמן וכסף על לימודים שלא יתנו לי יותר מדי.

בדקתי על כיוון אחר של הכשרה להייטק, מצאתי את האקריו ויש שם מגוון רחב של מקצועות, רציתי להתייעץ אתכם האם יש למישהו נסיון עם הקורסים שלהם , מה הרמה? האם זה באמת נחשב בשוק ההייטק והאם יש ביקוש לבוגרי הקורסים.
יש שם אופציה של 20 שעות ראשונות כנסיון ללא תהחייבות חשבתי לבדוק פיתוח אפליקציות/אבטחת מידע וסייבר/בודק תוכנה.
חשוב לציין אין לי שום רקע/ידע בעולם התכנות והקורס מועבר באונליין .

אודה לעזרתכם:)

דעתי האישית - אם כבר קורס אז רק בוטקאמפ.
בבוטקאמפ אתה קופץ ראש לתוך בועה, חי ונושם קוד כמה חודשים ברצף. תגגל קצת אם לא הכרת את סוג הקורסים האלה.
אבל לפני שאתה מחליט איפה ללמוד חשוב שתסגר על תחום מסויים.
יש הכל ביוטיוב או ב50~ שקל ביודמי אם אתה מעדיף משהו מסודר יותר.
תלמד את הבסיס של התחומים שקורצים לך, תדע בדיוק מי נגד מי ומה כל תחום כולל בתוכו ורק אז תחשוב על קורס כדי לא לבזבז זמן וכסף על משהו שאתה לא מתחבר אליו בסופו של דבר.

בהצלחה

הנסיון שלי הוא שרוב הקורסים שם לא שווים את דמי הלימוד המנופחים שהם גובים.אפשר לקבל דרך לשכת התעסוקה בחינם בערך את אותו הדבר.
השוק בעקרון מוצף בבוגרי הקורסים האלה שאין להם שום רקע ולא נסיון והם לא מצליחים למצוא עבודה.
אם כי יש כאלה שכן הצליחו להתקבל בזכות קורסים. אבל זה כמעט תמיד בגלל ידע ויכולות ולא בגלל "התעודה".
27 זה גיל צעיר. יש לך עוד כמה עשורים בשוק. במקומך הייתי מוציא מהראש את עניין הגיל.
במקומך הייתי עושה מין רשימה של מקצועות שיש לך תשוקה אליהם ורשימה שאתה חושב שיש בהן הזדמנויות כלכליות ואז משקלל ובוחר את הכי מתאים והכי חשוב נשאר עם ראש פתוח. העולם היום מאוד דינאמי והייתי אומר שיותר חשוב זה לקבל נסיון איך אתה עושה בחירות נכונות ופחות "לבחור את הדבר הנכון" כי בסוף אתה תצטרך לעשות עוד הרבה מאוד בחירות בחיים.

אגב מה רע בכלכלה בפתוחה ? זה נשמע שזה יותר מתאים בשבילך. הה-"היי טק" זה תחום נפלא למכללות האלה למכור לאנשים חלומות.

חשבתי עם עצמי והבנתי שגם אם אתעמץ לא בטוח שבסוף התואר אצא עם מקצוע מכובד ואין לי שום עניין בגיל שלי לבזבז זמן וכסף על לימודים שלא יתנו לי יותר מדי.
אני חושב שתתאמץ פעם אחת נכון בתואר במדעי המחשב, ואז לא תצטרך להרהר בגיל 30 אם יש לך מקצוע מכובד או לא.
זה לא משנה בכלל מה הרמה. בפועל, אין הזדמנויות לבוגרי הקורסים האלה.
הפיד שלי בלינקדאין מלא בהם ואין דורש. אולי כשהקורסים האלה רק התחילו, אז מי שבאו ראשונים קיבלו משהו קטן. אבל היום, יש היצף.

לפני הביקוש כדאי לחשוב על ההיצע.
למה אתה חושב שתאהב את התחום, למה אתה חושב שתהיה טוב בו, מה באמת מושך אותך להכנס אליו למרות שמעולם לא עסקת או למדת תחום שנושק אליו. יש לך אינספור קורסים חינמיים מעולים ברשת, אולי תתנסה באחד לפני שאתה מבזבז זמן וכסף.
אגב, אם מושך אותך לעבוד בתעשיית ההייטק ולאו דווקא בתפקיד טכני, יש לא מעט תפקידים שבחלקם גם יהיה ערך לניסיון שלך.

הצעה: תחום המכירות בהייטק
- לא מכיר ממקור ראשון, אבל נשמע שאנשי המכירות בהייטק צריכים ידע טכנולוגי בסיסי ליכולות מכירות גבוהות ואפשר להרוויח לא רע בתחום הזה.

• אהבתי
Reactions: Mau
לא מכיר ממקור ראשון, אבל נשמע שאנשי המכירות בהייטק צריכים ידע טכנולוגי בסיסי ליכולות מכירות גבוהות ואפשר להרוויח לא רע בתחום הזה.
אפילו יותר מבסיסי - תלוי בארגון ובמחלקה.

אני חושב שתתאמץ פעם אחת נכון בתואר במדעי המחשב, ואז לא תצטרך להרהר בגיל 30 אם יש לך מקצוע מכובד או לא.

זה לא משנה בכלל מה הרמה. בפועל, אין הזדמנויות לבוגרי הקורסים האלה.
הפיד שלי בלינקדאין מלא בהם ואין דורש. אולי כשהקורסים האלה רק התחילו, אז מי שבאו ראשונים קיבלו משהו קטן. אבל היום, יש היצף.
הדבר הכי נורא בקורסים האלה , שאנשים השקיעו בהם ואז כשהם לא מוצאים עבודה כי צריך נסיון או תואר הם נתקעים בין הכסאות כי אחרי ששלמת 20 אלף וחצי שנה לימוד ואז עוד שנה בחיפוש עבודה קשה ללכת חזרה לעבוד בשכר מינימום.

הדבר הכי נורא בקורסים האלה , שאנשים השקיעו בהם ואז כשהם לא מוצאים עבודה כי צריך נסיון או תואר הם נתקעים בין הכסאות כי אחרי ששלמת 20 אלף וחצי שנה לימוד ואז עוד שנה בחיפוש עבודה קשה ללכת חזרה לעבוד בשכר מינימום.
בדיוק כמו אצל עורכי דין שמשקיעים בתואר מצ'וקמק פי 3 זמן וכסף מאשר בקורס תכנות ואז קשה להם מאד לחזור לעבוד באותו תפקיד בדיוק לפני שהיה להם מקצוע "מכובד".

רוצה לנצל את השרשור הזה כדי לברר בנוגע להסבה להייטק

הבנתי מדיונים קודמים שתואר עדיף על פני הסבה אבל אני לא מעוניין לעשות תואר ראשון נוסף.

האם יש קורסים שהייתם ממליצים עליהם שיכולים להכניס מישהו להייטק?

@orpt רשמת שאתה ממליץ על בוטקאמפ. תוכל לפרט מה ההבדל בין זה לבין קורס רגיל?

אני רוצה לעבור להייטק אבל אחרי שהשקעתי המון שנים בתארים לא מועילים אני רוצה לוודא שאני לומד משהו שבאמת יכניס אותי לתחום ברמה טובה.

הבנתי מדיונים קודמים שתואר עדיף על פני הסבה אבל אני לא מעוניין לעשות תואר ראשון נוסף.

אני רוצה לעבור להייטק אבל אחרי שהשקעתי המון שנים בתארים לא מועילים אני רוצה לוודא שאני לומד משהו שבאמת יכניס אותי לתחום ברמה טובה.

לא יודע למה orpt התייחס אבל לדעתי חברות השמה שנותנות לך קורס בחינם ואח"כ אתה עובד עבורן תקופה (בשכר נמוך יותר והן גוזרות עלייך קופון) הן הדרך המומלצת העיניי.
הסיבות לכך:
1. בניגוד לקורסים סגנון hackeru שם אתה משלם ולכן יש להם כל אינטרסט בעולם לומר לך "כן, אתה תותח ואלוף ותוך שנה אתה מנכ"ל גוגל", חברות ההשמה מעבירות אותך מבחנים שיתנו לך (ולהן) אינדיקציה כמה פוטנציאל יש לך בתחום בתכל'ס. זה מעולה כי זה מונע ממך לבזבז זמן וכסף.
לא אומר שהמבחנים שלהם הם דברי אלוהים חיים, אבל כנראה שהם נותנים אינדיקציה לא רעה.
2. לחברות האלו יש כל אינטרס שבעולם שתעבוד אחרי הקורס - אם אתה לא עובד הן לא מרוויחות כסף, אז הסיכוי למצוא עבודה (וגם בחברות לא רעות לפי מה שהבנתי) הוא גבוה יחסית.
לסיכום - אלו חברות שמרוויחות עלייך (וזה בסדר גמור), אבל נותנות לך הבנה לגבי הפוטנציאל שלך בתחום ומספקות לך (ברמת סמך גבוהה) ניסיון תעסוקתי ראשוני.

Win-Win

לעניות דעתי התואר שלך דווקא מועיל, גם אם לא עשית תואר במדמ"ח.
יש לך תואר מדעי אחר אם אני זוכר נכון לא?
לכן חברות השמה כמו ש @Harpagon הזכיר כנראה יתאימו לך ויעדיפו לקחת אותך על פני מועמד בלי תואר.
יש לי כמה חברים שעשו את הדרך הזאת והצליחו להשתלב יפה בהייטק.

יש לך תואר מדעי אחר אם אני זוכר נכון לא?
כן, בביולוגיה מולקולרית.
חברות השמה שנותנות לך קורס בחינם ואח"כ אתה עובד עבורן תקופה (בשכר נמוך יותר והן גוזרות עלייך קופון) הן הדרך המומלצת העיניי.
כך חשבתי. האם אתה מכיר חברות מומלצות? שמעתי שאינפינטי טובים האם אתה מכיר אותם?

הקורסים "הקלאסיים" הם לרוב במתכונת של יומיים בשבוע במשך חצי שנה++.
אתה לא באמת יכול לתרגל שם באופן אינטנסיבי והרמה גם לא משהו לפי מה שהבנתי ממשהו שהיה איתי בבוטקאמפ, אחרי שהיה באחד הקורסים "הקלסיים" האלו.
בבוטקאמפ לומדים כל יום מהבוקר עד הערב, הרבה פעמים עד הלילה, במשך שלושה חודשים עד חצי שנה.
אם יש לך תואר תוכל לנסות להתקבל לאינפיניטי שמקבלים כסף רק אחרי שמוצאים לך עבודה לצורך העניין.
תגגל על כל הבוטקאמפים, תמצא את כולם בקלות ותראה אם זה מתאים לך.
חשוב לקחת בחשבון שזה מאוד אינטנסיבי ולא מאפשר לעבוד תוך כדי.
בהצלחה

בדיוק כמו אצל עורכי דין שמשקיעים בתואר מצ'וקמק פי 3 זמן וכסף מאשר בקורס תכנות ואז קשה להם מאד לחזור לעבוד באותו תפקיד בדיוק לפני שהיה להם מקצוע "מכובד".
זה לא אותו הדבר. אני במקרה עובד בגיוס ואתמול ראיתי קורות חיים של מאבטח בן 35 עם בערך 6 קורסים כאלה. זה מדכא. לא ראיתי הרבה מאבטחים בני 35 עם תואר בעריכת דין.

תודה לכולם על ההענות .. בדקתי גם על אופציה של הנדסאי תוכנה בטכניון האם יש לזה ביקוש ?

תודה לכולם על ההענות .. בדקתי גם על אופציה של הנדסאי תוכנה בטכניון האם יש לזה ביקוש ?
אני לא הנדסאי, אבל אני מקורב לסצינה הזאת. אני יכול לומר לך עכשיו שזה לא מספיק. אני מכיר אישית המון הנדסאים - מעל 10, אני חושב. ורק אחד מהם הייתי מגדיר כמצליח.
אלא אם אתה שמיניסט שממשיך ישר אחרי התיכון לי״ג וזה בשביל תפקיד אמיתי בצבא, זה חסר כמעט כל ערך.

מישהו פעם כתב מאמר ממש יפה תחת הכותרת ״למה להמשיך ללמוד י״ד אחרי י״ג זו טעות נוראית״ - משהו כזה. אני מצטט בפרפראזה, כי לצערי הוא מחק את הבלוג. הוא היה אחד הבלוגרים הישראליים הטובים הבודדים. חבל...
בכל מקרה, הנדסאי זה כמעט תמיד טעות. אם יש נכונות לשים בהשכלה כבר שנתיים, אז תלמד מדמ״ח וזהו.

לדעתי, צריך לנעוץ איפשהו בפורום את כל התגובות האלה בשרשור מבודד. שפעם אחת ולתמיד כל הילדים האלה שחושבים אם ללמוד מתמטיקה לא-שימושית או להבין ברמת התא מה זה מיוזה ומיטוזה, יחשבו פעמיים...

לגופו של עניין, הייתי אומר שאתה דווקא במצב טוב לעשות הסבה להייטק. עם יד על הלב.
אם יש לך תואר STEM שהוא לא מדמ״ח, אז כבר יש לך בערך חצי דרך. לא הייתי אומר למישהו כזה לעשות תואר ראשון נוסף בהכרח.
אני לא טיפוס של בוטקאמפים וקורסים של המגזר הפרטי. פשוט לא מבין בזה ולא מכיר אנשים כאלה.
אבל אני כן תומך בהשכלה פורמלית - שזה בכלליות, כל דבר שממשלות מכירות בו. אני יודע שיש הסבות שעושות אוניברסיטאות בארץ לחבר׳ה כאלה. זה קצת כמו לימודים לתואר מדמ״ח, אבל נותנים לך שם להינות מזה שאתה כבר יודע לינארית ואינפי׳. ופשוט לומדים את כל שאר הדברים האקדמיים. מה שכן, זה השקעה של שנה-שנתיים, אם אני זוכר. זה נראה לי הדבר הכי טוב שהאקדמיה יכולה לתת לך מבלי לעשות תואר ראשון נוסף

ואזהיר מראש שזה בכלל לא קצר ולא קל. אני מכיר מהנדס חומרים שנרשם לכזה מסלול, ובסוף הוא ויתר. אבל הוא בא לזה עם ניסיון (תכנותי) בתור פרילנסר, אז הוא פשוט המשיך להתקדם בפרילנס, עד שהוא נהיה מספיק טוב כדי למצוא עבודה אמיתית בארץ.
ולמרות כל זה, עדיין הייתי במקומו מסיים את ההסבה. כי הוא כן הגיע לאיזושהי תקרת זכוכית עכשיו, בתחום.

סתם שאלה, מה המטרות שלך בחיים?
זה מדהים אותי איך האינטרנט מפוצץ בשרשורים האלה שכל מטרתם היא לדחוף אנשים למקומות שכביכול "מרוויחים הרבה כסף".

זה מדהים אותי איך האינטרנט מפוצץ בשרשורים האלה שכל מטרתם היא לדחוף אנשים למקומות שכביכול "מרוויחים הרבה כסף".

בהנחה שזה הופנה אלי ולא אל @ASAFBS2 המטרות שלי הם להיות מאושר וליצור אימפקט חיובי על העולם (אני יודע שהמטרה השניה קצת מעורפלת אבל אני מכוון לקריירה בעלת משמעות ולתרומת כסף).

כיום אני עובד כמורה. יש רגעים בהם אני נהנה אבל אני שונא את ההתעסקות עם המשמעת ולכן אני רוצה לעזוב.

יצא לי טיפה לתכנת בתואר ונהניתי מזה. בנוסף הכנסה יותר גדולה תאפשר לי ליצור אימפקט יותר משמעותי ולהנות יותר מהחיים.

אם לסכם נמאס לי לעבוד עם ילדים ואני רוצה כסף ;)

אלו הסיבות שבגללם אני רוצה לעבור להייטק

כמו שסטיב ג'ובס אמר פעם איפשהו - “Everybody should learn to program a computer, because it teaches you how to think".

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 8
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18
ג התייעצות כללית ושאלה לגבי קרן השתלמות וקופות גמל שוק ההון 2
R התייעצות לגבי תמהיל תיק שוק ההון 0