• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך

35 זה כל המשכורת שלך? האם יש בונוסים? RSU? ESPP? העם יש הטבות אחרות שוות כסף שהחברה נותנת לך ואתה לא משקלל?

אבל הזמן עם המשפחה יותר חשוב מעוד כמה שקלים בחודש וחבל שתיזכר בכך כשזה יהיה מאוחר מדי...
אני אישית מאוד מסכים איתך אבל חשוב להבין שיש אנשים (לרוב גברים) שהדבר הזה פחות משמעותי עבורם והקריירה יותר חשובה וזה בסדר גמור.
לרוב במצבים האלו גם יש סבתא או שתיים שיחליפו את מקום האב הנעדר כך שהאשה כנראה מקבלת עזרה והכל בסדר.
בקיצור, לראייתי, כל עוד שני בני הזוג מרוצים הכל טוב.

אני אישית מאוד מסכים איתך אבל חשוב להבין שיש אנשים (לרוב גברים) שהדבר הזה פחות משמעותי עבורם והקריירה יותר חשובה וזה בסדר גמור.
לרוב במצבים האלו גם יש סבתא או שתיים שיחליפו את מקום האב הנעדר כך שהאשה כנראה מקבלת עזרה והכל בסדר.
עצוב... אחר כך האבא מתפלא למה הילד לא רוצה לשחק איתו

אולי,
אבל פה לא מדובר על קריירה, מדובר על כסף. הרי לפות"ש יש קריירה טובה מעניינת ומאתגרת שהוא לומד ממנה הרבה בתחום שהוא אוהב אבל היא מכניסה לו "רק" 36K והוא רוצה לפחות 38K.
השרשור הזה הוא על שכר ולא על הקריירה עצמה.
עכשיו, זה נכון שיש אנשים שמשפחה פחות חשובה להם מכסף, אבל לא הייתי אומר שזה בסדר גמור, הייתי אומר להם להתעורר ולקבוע את סדר העדיפויות שלהם מחדש בהקדם.

• אהבתי
Reactions: HHH
והדלתא שנכנסת לנטו לא שווה לי את המעמד וחופש הפעולה שרכשתי שאי אפשר לקנות בכסף.
לקח לך הרבה זמן להשיג את המעמד הזה?
שנה ראשונה שלי בחברה
אה. לא. אז שוב? למה שלא תמצא עבודה אחרת שמעריכה אותך יותר או.... שתבין שאתה נותן יותר מידי לעבודה ולך תהיה קצת עם המשפחה שלך.

שאלה:

תשובה:

תודה @HHH !
כמו שאמרתי, יש הרבה יתרונות בתפקיד כי יש חופש פעולה לעבוד מתי ואיך שאני רוצה, הזמינות 24/7 היא לא קבועה ולא תמיד דורשת זמן יקר, הרוב זה 10-20 דק'. לעומת זאת הידיעה שאני חופשי לעשות מה שאני רוצה איך ומתי מאפשרת לי להיות כמה זמן שצריך עם המשפחה (עובד בעיקר מהבית). אתם היערכתם מצב שונה מהמצב הקיים.
כל חופשת הלידה אני עם אישתי בבית ועוזר בכל רגע שצריך ותוך כדי גם זמין לעבודה.
כמו שאתה עושה אתנחתא מדי פעם עם קולגות במשרד, כך אני עם אישתי והילדה בבית.
אבא במשרה מלאה תרתי משמע.

לקח לך הרבה זמן להשיג את המעמד הזה?

אה. לא. אז שוב? למה שלא תמצא עבודה אחרת שמעריכה אותך יותר או.... שתבין שאתה נותן יותר מידי לעבודה ולך תהיה קצת עם המשפחה שלך.
לא בכל חברה קל לבסס מעמד.
השנה בה ביססתי את מעמדי בחברה הייתה שנה בה ידעתי שאני הולך להיות אבא והשקעתי את רוב הפנאי שלי במשרד, מה שאני לא מתכוון לעשות עכשיו כשיש לי ילדה.
העדיפות שלי היא קודם כל משפחה ובית והידיעה שמקום העבודה מאפשר לי אופק תעסוקתי ועבודה מהבית הביאו אותי למעשה הזה במטרה להגיע למקום שאני נמצא בו עכשיו, שכאמור, רוב הזמן שלי בבית עם המשפחה.
מקלח, משכיב לישון, מאכיל, מחליף טיטולים, ושותף מבחירה בכל.

35 זה כל המשכורת שלך? האם יש בונוסים? RSU? ESPP? העם יש הטבות אחרות שוות כסף שהחברה נותנת לך ואתה לא משקלל?
מה שלא בסיס פחות מעניין, היית מסכים לחיות עם שכר בסיס שהוא מינימום וההפרש בrsu וespp?
בסופו של דבר הפרשות פנסיוניות וביטוח אכ"ע הן על הבסיס ולא על המסביב.

לא הבנתי מה השאלה שלך

או שזה פוסט פריקה?

שנה ראשונה שלי בחברה
זה יכול להיות חלק מהגורמים.
בחברת הייטק בצפון
וגם זה, החברה שלך משווה את עצמה לחברות באותו איזור ולא לשכר של חברות בתל אביב.
עדכנו לי את השכר עם תוספת של 3.9%, שלא תבינו לא נכון, אני מברך ומוקיר על כל מה שיש לי ואני חלילה לא מתלונן
o_o

כי תמיד יש מקרי חירום שצריכים אותי
זה אומר שלא שיתפת מספיק את הידע עם הצוות שלך ואין תיעוד של הדברים. מנהל מוצלח זה גם מישהו שהדברים מתנהלים בהיעדרו.
אני מרגיש שאני נותן מעצמי המון
גם הארגון מרגיש את זה וקיבלת משוב חיובי על כך.
העלאה של 3.9% בשכר מביאה את השכר שלי ל36365, באיזשהו מקום אני לא מצליח להבין איך הגיעו לזה ומה חשבו כשהגיעו למסקנה הזאת, בעייני זה לא מכבד שכר שהוא לא עגול
למה זה משנה עגול או לא? ממילא הנטו בסוף לא עגול.
האמת קצת מרימים גבה שאני מצהיר על שכר בגופים שונים וכותב הכנסה 36365
אז תצהיר 36400, זה לא באמת קריטי לאף גורם.
כאילו למה 3.9%? למה לא 4% ? העלאה של 4% הייתה נותנת שכר עגול יותר 36400.
חוץ מהמספר העגול, ה35 ש"ח בברוטו היו גורמים לך להרגיש טוב יותר? לדעתי אתה נטפל פה לעניין שולי.

אני מגלה סולידריות ומבין את המצב, לא הציגו בפניי איזשהם קשיים או הסבר למה 3.9%, (כאילו למה ה0.9%? לחסוך עליי?)
הדירקטוריון של החברה קובע מדיניות תגמול מסויימת לפי הביצועים העסקיים ולפי שלל גורמים שלא קשורים דווקא אליך. אולי הייתה שנה פיננסית פחות מוצלחת והחליטו להגביל את העלאות השכר? אולי מתכוננים לסיטואציה עסקית בעייתית שצפויה לקרות ב2021?
החלטתי ללכת להתראיין בתפקיד דומה בחברה אחרת ולקבל הצעת שכר
לא שזה רע להתראיין במקומות אחרים כדי להגדיל את השכר, אבל לדעתי אתה עשוי עוד לקבל את התגמול והעלאת השכר בהמשך, על התפקיד החדש ולרוץ להתראיין במקומות אחרים כדי לבוא עם הצעה מתחרה עשוי דווקא לפגוע בך בהמשך.
עדיף בעיניי לבוא למנהלים מעליך (לא בטוח שהמנהל הישיר מעליך הוא בהכרח זה שיוכל לעזור בעניין, אולי צריך דרג מעליו), להסביר שהעלאת השכר לא משקפת בעינייך את הקידום והגדלת האחריות שבאה איתו ובמקומות אחרים תפקיד דומה מקבל 40k (בהנחה שזה אכן כך). לא הייתי מזכיר את העניין של ה 3.9% ושל המשכורת הלא עגולה כי זה יסיט את השיחה מהעיקר.
יכול מאוד להיות שבשלב הזה של השנה כבר לא יוכלו לעדכן לך שכר, אבל לפחות תקבל מהם רושם האם בשנה הבאה יש כוונה לעדכן לך את השכר לכיוון המספרים שאליהם אתה מכוון. אם תצא עם רושם שאתה לא צפוי להגיע בשנה הבאה לטווח השכר הזה, תוכל להתחיל לחפש בחוץ.

פשוט אני מרגיש מועקה מזה, זהו פרקתי...
מציע לקחת את זה יותר בקלות. בהייטק קיימת תפיסה בעייתית בעיני, שצריכים כל שנה להעלות לכולם את השכר בכמה אחוזים טובים באופן אוטומטי, לא משנה מה, גם כשהמשכורות כבר גבוהות ויש תנאים נלווים נהדרים. תשמח שנפל בחלקך להיות חלק מהתעשייה ותשמח על מה שאתה מקבל ושאתה יכול לפרנס את משפחתך בלי לחסוך על כלום.

מה שלא בסיס פחות מעניין, היית מסכים לחיות עם שכר בסיס שהוא מינימום וההפרש בrsu וespp?
אתה רחוק מלקבל מינימום.
אם ה RSU לא מעניין, המעסיק שלך עשוי להסכים להגדיל לך את שכר הבסיס תמורת ויתור שלך על RSU.

ומצד שני בגיל הפרישה רוב ההון שלך יהיה בידיך ולא אצל קרן הפנסיה.

יש הרבה יתרונות בתפקיד כי יש חופש פעולה לעבוד מתי ואיך שאני רוצה, הזמינות 24/7 היא לא קבועה ולא תמיד דורשת זמן יקר, הרוב זה 10-20 דק'. לעומת זאת הידיעה שאני חופשי לעשות מה שאני רוצה איך ומתי מאפשרת לי להיות כמה זמן שצריך עם המשפחה (עובד בעיקר מהבית). אתם היערכתם מצב שונה מהמצב הקיים.
ובכמה אתה מתמחר את היתרונות שמנית?

שאלה אמיתית ללא כוונה לעצבן.

למה אתה חושב שמגיעה לך העלאה כל שנה ? אני מבין לכסות אינפלציה. אבל מה בדיוק גורם לך לחשוב ״שמגיעה״ לך העלאה של x אחוזים כל שנה ? עבור עשיית העבודה שלך כמו שמצופה ממך. הרי מצופה ממך לעשות את הטוב ביותר שביכולתך ולעמדה שלך. ובעיקרון אתה הסכמת לשכר הזה כשקיבלת את העמדה. הרי היית יכול לסרב למשרה הניהולית או לדרוש יותר משכורת.

בנוסף הרי ברור לך שמתישהוא המשכורות בארץ יהפכו ללא כדאיות לחברות בינלאומיות. ומנסיון אני אומר לך שמאוד קרובים לזה. כל הבאזז של ההייטק הישראלי כבר מתחיל לפוג בייחוד כשלוקחים בחשבון גם את האימפקט של השקעה בישראל מבחינה פוליטית, והם לוקחים את זה בחשבון. אז מה בדיוק יקרה עוד שנה או שנתיים כשהחברה הבינלאומית תחליט להעביר את מרכז הפיתוח למזרח אירופה ? כאשר כרגע הם כבר יותר זולים ועושים עבודה לא פחות טובה.

• אהבתי
@האזרח הקטן מסכים עם כל מילה!
הורדת ממני את המועקה והכנסת בי קצת פרופורציה.
כאמור, אני מגלה סולידריות ואני לא גרידי, זו הייתה הרגשה שלי עם עצמי שרציתי לשתף וקיבלתי ממך קצת שכל שהייתי צריך, אני לא פועל לפני שאני שומע דעות אוביקטיביות.
(ואגב רק התחלתי בניהול בתפקיד חדש אז לא יכולתי לבסס עוד תיעוד ושיתוף ידע)
תודה!

שאלה אמיתית ללא כוונה לעצבן.

למה אתה חושב שמגיעה לך העלאה כל שנה ? אני מבין לכסות אינפלציה. אבל מה בדיוק גורם לך לחשוב ״שמגיעה״ לך העלאה של x אחוזים כל שנה ? עבור עשיית העבודה שלך כמו שמצופה ממך. הרי מצופה ממך לעשות את הטוב ביותר שביכולתך ולעמדה שלך. ובעיקרון אתה הסכמת לשכר הזה כשקיבלת את העמדה.

בנוסף הרי ברור לך שמתישהוא המשכורות בארץ יהפכו ללא כדאיות לחברות בינלאומיות. ומנסיון אני אומר לך שמאוד קרובים לזה. כל הבאזז של ההייטק הישראלי כבר מתחיל לפוג בייחוד כשלוקחים בחשבון גם את האימפקט של השקעה בישראל מבחינה פוליטית, והם לוקחים את זה בחשבון. אז מה בדיוק יקרה עוד שנה או שנתיים כשהחברה הבינלאומית תחליט להעביר את מרכז הפיתוח למזרח אירופה ? כאשר כרגע הם כבר יותר זולים ועושים עבודה לא פחות טובה.
איך הבנת שציפיתי להעלאה כל שנה? (למרות שזה מה שנהוג וקורה בפועל)
קיבלתי קידום עם אקסטרה אחריות והציפייה שלי להעלאה לא הייתה תואמת למציאות.
יש אדם שמקבל קידום עם יותר אחריות ולא מצפה להעלאה? מה הטעם בזה?

@האזרח הקטן מסכים עם כל מילה!
הורדת ממני את המועקה והכנסת בי קצת פרופורציה.
כאמור, אני מגלה סולידריות ואני לא גרידי, זו הייתה הרגשה שלי עם עצמי שרציתי לשתף וקיבלתי ממך קצת שכל שהייתי צריך, אני לא פועל לפני שאני שומע דעות אוביקטיביות.
(ואגב רק התחלתי בניהול בתפקיד חדש אז לא יכולתי לבסס עוד תיעוד ושיתוף ידע)
תודה!
שמחתי לעזור :)
בהצלחה בתפקיד ושתקבל במהרה את ההעלאה הרצויה

איך הבנת שציפיתי להעלאה כל שנה? (למרות שזה מה שנהוג וקורה בפועל)
קיבלתי קידום עם אקסטרה אחריות והציפייה שלי להעלאה לא הייתה תואמת למציאות.
יש אדם שמקבל קידום עם יותר אחריות ולא מצפה להעלאה? מה הטעם בזה?
דיברת על סוף שנה ולכן הבנתי את זה.

הצעה שלי. תלמד מהניסיון. ואל תקבל תפקיד עם יותר אחריות ללא העלה במשכורת שאתה תהיה שמח איתה. אנשים תמיד נופלים בזה, בעיקר חדשים בניהול. תואר ואחריות זה הדבר הכי קל למעביד לתת.

תמיד אבל תמיד תדרוש העלאה במשכורת כאשר מעבירים אותך לתפקיד עם אחריות גדולה יותר. לכל הפחות תדרוש העלאה שאתה שמח איתה לאחר משהוא כמו חצי שנה בתפקיד. כלומר תיקח את התפקיד אבל תסכם על העלאה מראש בהינתן שאתה נשאר בתפקיד לאחר מספר חודשים.

אתה מציג תמונה מעוותת של המציאות, מה יעזור לך לעבור לחברה שתיתן לך בסיס של 45k ותנמיך באופן דרסטי את ה RSU שלך?

אני לא מאמין שהשווית 36k לשכר מינימום. לשאלתך, התשובה היא כן - מעל לשכר שלך - אתה כבר לא מקבל את רוב הטבות המס בהפקדה לפנסיה. וכן, הרבה פעמים (בכל ה 10+ השנים האחרונות, ברוב החברות) עדיף לקבל שכר ב RSU, לחכות שנתיים (או יותר) ורק אז למכור.

בשורה התחתונה - כשאתה אומר שאתה משווה שכר - תשווה TC ולא רכיב ספציפי, אחרת זה חסר משמעות. רוצה להניח שאין עליית ערך למניות? לגיטימי - תוריד בערך 22% מהשווי שלהם (הפקדות המעסיק לפנסיה וקה"ש) ואז תשווה.

אם גם בהשוואה הזו יוצא לך מעט - הטענה שלך קבילה, אחרת אתה סתם מסתכל על מציאות חלקית (ושגויה עובדתית).

אני חושב שבהינתן שהעבודה בצפון אתה מרוויח לא רע בכלל(אפילו ביחס לתא) כמו כן אתה מתוגמל במניות שאותן לא מנית.
מה הtc השנתי שלך?

אני חושב שהגמישות שיש לך בעבודה וזה שיש איזון בית עבודה זה הדבר העיקרי ולא עוד כמה שקלים לנטו.

• אהבתי
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
מ קרן השתלמות או העלאת שכר? שוק ההון 45
א העלאת שכר בעבודה צרכנות פיננסית 56
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
S לגבי העלאת ריבית שוק ההון 4
מ העלאת מס על אופציות לעובדים שוק ההון 5
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
A העלאת ריבית: הקשר שבין מח"מ לירידת אג"ח שוק ההון 7
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
א איך להמנע ממלכודת העלאת דמי הניהול? שוק ההון 32
E העלאת דמי ניהול בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
מ הודעה על העלאת דמי ניהול שוק ההון 3
R העלאת עמלות בקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 15
אל ניניו עכשיו זה רשמי: העלאת המס על הבורסה לא הגדילה ההכנסות ממיסים... שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה