• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך

Rokubato

משתמש רגיל
דירוג
54
אז לפני חודשיים היו לנו דיוני שכר שנתיים כנהוג בחברה (שנה ראשונה שלי בחברה) וקיבלתי הערכת עובד + העלאת שכר ויצאתי בהרגשה לא נעימה שקשה לי לבטא ואני מרגיש שאני רוצה לפרוק כבר חודשיים.
אני מהנדס תוכנה בתפקיד DevOps Lead Engineer בחברת הייטק בצפון והשכר לפני ההעלאה היה 35000 (בסיס), קודמתי להיות מנהל ומוביל ה-DevOps בארגון עם מהנדסים תחתיי ותקנים לגייס כ"א נוסף.
בתפקיד הקודם חסכתי עשרות אלפי דולרים לחברה, ייעלתי תהליכים, העברתי training לחברי הצוות ולמפתחים בחברה והטמעתי כלים חדשים ו-best practices כך שהורדתי משמעותית את צוואר הבקבוק מה-DevOps בחברה. הערכת העובד שלי הייתה מעל הציפיות בכל הפרמטרים וה-benchmarks שלי היו מקסימליים.
החמיאו לי מאוד ועדכנו לי את השכר עם תוספת של 3.9%, שלא תבינו לא נכון, אני מברך ומוקיר על כל מה שיש לי ואני חלילה לא מתלונן, אני באמת אומר תודה על הכל ואני יודע שלא לעולם חוסן, בייחוד בתקופה של קורונה והמצב הלא ברור במשק, אני הכי בעד סולידריות. יחד עם זאת, אני בהייטק, למדתי מאוד קשה ואני עדיין לומד על בסיס יומי, אני משקיע וגם כשאני בחופש אני לא יכול באמת להיות מנותק מהעבודה כי תמיד יש מקרי חירום שצריכים אותי, אני עובד מאוד קשה וזמין 24/7 במידת הצורך ומרגיש שהיו צריכים להעריך אותי יותר. נולדה לי ילדה ראשונה ולקחתי רק יום חופש אחד (שני חצאים) ו-4 ימי מחלה (קיסרי) וחזרתי לעבוד (וגם עבדתי תוך כדי) כי מה לעשות, היו צריכים אותי בתפקיד החדש (לא דרשו ממני לעבוד אבל אני לא יכול פשוט להיעלם).
אני מרגיש שאני נותן מעצמי המון, זה מה שהתפקיד דורש ואני בסדר עם זה, אני נהנה מאוד ומרגיש שייכות ואחריות ולכן העבודה סביב השעון (יש גם גמישות יתרה ומלא צדדים טובים וחופש פעולה), יחד עם זאת, אני מצפה להיות מתוגמל יותר, גם עברתי שנה לא קלה שהעליתי מאוד את הרמה וחסכתי הרבה כסף לארגון, וגם קודמתי להיות מנהל ומוביל תחום מה שדורש עוד יותר אחריות. העלאה של 3.9% בשכר מביאה את השכר שלי ל36365, באיזשהו מקום אני לא מצליח להבין איך הגיעו לזה ומה חשבו כשהגיעו למסקנה הזאת, בעייני זה לא מכבד שכר שהוא לא עגול, אני לא עובד שעתי, (האמת קצת מרימים גבה שאני מצהיר על שכר בגופים שונים וכותב הכנסה 36365), כאילו למה 3.9%? למה לא 4% ? העלאה של 4% הייתה נותנת שכר עגול יותר 36400.
סה"כ העלאה כוללת של 1365 ברוטו אחרי הערכת עובד עם ביצועים מקסימליים, קידום בתפקיד ותקופה שהעליתי את הרמה וחסכתי כסף לארגון. הציפיות שלי הן 38000 (למרות שלדעתי 40K וצפונה זה יותר אופטימלי ומקובל, אבל אני לא גרידי) אני חושב שהעלאה של 8.5% כלומר 3000 ש"ח לביצועים כאלה + קידום בתפקיד זה יותר הולם.
אני מגלה סולידריות ומבין את המצב, לא הציגו בפניי איזשהם קשיים או הסבר למה 3.9%, (כאילו למה ה0.9%? לחסוך עליי?)
החלטתי ללכת להתראיין בתפקיד דומה בחברה אחרת ולקבל הצעת שכר ואולי להציג במקום העבודה, לא יודע אם זה חכם, פשוט אני מרגיש מועקה מזה, זהו פרקתי...

ניסית לדבר עם המנהל/ת הישיר/ה שלך על התחושות שלך בנוגע להעלאה זו? לפני שתתחיל לחפש בחוץ, הייתי לפחות מציף את הנושא ונותן להם הזדמנות להגיב.
אני מאוד מאמין בשקיפות וכנות עם הבוסים בכדי שיבינו שאתה נותן בהם אמון - הגישה הזו השתלמה לי בכל פעם בקריירה.
אתה יכול וצריך לתאם איתם ציפיות בנוגע לשכר שאתה חושב שראוי לרמת ההשקעה שלך.
במקרה שלא תהייה מרוצה מהשיחה עמם ומההתייחסות שלהם לעניין, תמיד תוכל לחפש משרה חדשה.

עריכה: שכחתי לציין, כתבת שאתה מנהל אנשים. האם היית מעורב בדיוני העלאת שכר בשביל הצוות שלך? לעתים קרובות בתור מנהל אתה אמור לקבל הנחיות מכ"א מה גבולות הגזרה להעלאה השנתית לפי ביצועי העובדים ולפי זה לשקלל את הדיון עם המנהלים שלך.

נערך לאחרונה ב:
אני רק עכשיו קודמתי להיות מנהל אז עדיין לא הגעתי לחלק הזה.
לא שיתפתי את המנהל הישיר שלי בתחושות כי לא הרגשתי שאני יכול לדרוש יותר כשעדיין לא הוכחתי את עצמי בתפקיד החדש.
אני מרגיש שצריכה להיות סיבה לדרישה לשכר גבוה יותר.

השכר לפני ההעלאה היה 35000 (בסיס)
אני מצפה להיות מתוגמל יותר
העלאה של 3.9% בשכר מביאה את השכר שלי ל36365,
בעייני זה לא מכבד
אבל אני לא גרידי
seriously?

אתה מודע לזה שתפקיד דומה מקבל 45K בלי יותר מדי מאמץ?
אני מצפה ל-38K ולא מעבר, וכן, אני לא גרידי, בסכומים האלה העלאה של 1365 שקל מוסיפה 500 ש"ח לנטו.
אני בתחום בין החזקים והמבוקשים בארץ שמשנה לשנה הביקוש והשכר רק עולה...

נערך לאחרונה ב:
אני עובד בחברה בין לאומית גדולה ומצליחה, ויכול להגיד לך שההעלאה שיכולנו לאשר לאנשי צוות עם ביצועים מצויינים היא של 4.5% בארה"ב.
אין לי מושג לגבי ישראל, אבל זה תמיד תלוי בכמה אנשים עם ביצועים טובים יש בצוות, כי הההקצאה הכספית להעלאות שכר היא קשיחה ומתחלקת בין כל הצוות, כלומר, אם אתה תקבל יותר, אחרים יקבלו פחות.

נערך לאחרונה ב:
אני עובד בחברה בין לאומית גדולה ומצליחה, ויכול להגיד לך שההלאה שיכולנו לאשר לאנשי צוות עם ביצועים מצויינים היא של 4.5% בארה"ב. אין לי מושג לגבי ישראל, אבל זה תמיד תלוי בכמה אנשים עם ביצועים טובים יש בצוות, כי הההקצאה הכספית להעלאות שכר היא קשיחה ומתחלקת בין כל הצוות, כלומר, אם אתה תקבל יותר, אחרים יקבלו פחות.
גם כשמדובר בקידם בתפקיד?

זה לא הופך אותך ללא גרידי.
האם ציפייה לקבל שכר בהתאם למקובל בשוק בתפקיד זהה הופכת אותי לגרידי?
אם כך, למה לא להסתפק בשכר ממוצע או אפילו מינימום? איפה הקו בין גרידי או לא מבחינתך?

בדרך כלל ההעלאה לקידום נפרדת מהעלאת שכר שנתית. בדרך כלל להעלאה בדרגה יש תוספת של בין 5 עד 10 אחוז כתלות במרחק מהממוצע של השכר בתפקיד החדש.
לדוגמא: בדרגה הקיימת, אתה באחוזון ה-110 של ממוצע השכר (כלומר, השכר שלך גדול ב-10 אחוז מהממוצע לתפקיד).
לאחר הקידום, אתה אמור להיות באחוזון ה-85 או 90 של הדרגה הבאה, כדי להשאיר לך מקום לצמוח.

בקידום האחרון שלי, קיבלתי העלאה לשכר הבסיס של 5% (כי השכר שלי לפני הקידום כבר היה מעל 100% של הדרגה הבאה בתור) בנוסף ל-4.5 אחוז של רענון שנתי.
מעבר לכך, אחוז הבונוס השנתי עלה ב-5% וקיבלתי לראשונה הקצאה של RSU בגובה 20% שמתחדשת כל שנה.
לכן, ההעלאה בגין הקידום האחרון הייתה של מעל 30%...

ושכחתי לציין, שזה היה בספטמבר 2020. לפני חודשיים כבר דיברתי עם הבוס על העלאה משמעותית נוספת, כי אני מביא תוצאות.
אז כן, אני מבין לליבך, רק רוצה לספק הקשר לאיך הדברים עובדים. להקפיד ללחוץ על הבוס כי אין לך מה להפסיד, כל עוד זה נעשה בכבוד ובנועם, תוך הבאת תוצאות!

אם כך, הציפייה שלי להעלה של 8.5% היא הגיונית ולא מצטיירת כמוגזמת כשהיא כוללת גם העלאה שנתית וגם קידום בתפקיד?

זה תמיד תלוי בתפקיד, בדרגה ובחשיבות שלך לארגון, אבל בגדול, אני חושב שיש טעם לנסות לשפר את העמדות בשיחה פתוחה עם המנהלים שלך.
כמו שכבר כתבתי לך, במקרה הגרוע תוכל תמיד לחפש עבודה חדשה בתנאים משופרים.
אם לא תנסה, לא תדע.

עוד משהו - אישית, אני מעודד את חברי הצוות שלי לבדוק מה הם שווים בחוץ.
אני יודע שככה הם יוכלו לתאם ציפיות טוב יותר ובשאיפה להבין שהם מקבלים תנאים מצויינים כל עוד הם מביאים תוצאות.
הכוונה היא ליצור שקיפות ודיון פתוח בנושא, בכדי למנוע מצבים כמו שלך של תיסכול שיכול רק לגרום לנזק לצוות, לחברה ולעובד עצמו.

עוד משהו - אישית, אני מעודד את חברי הצוות שלי לבדוק מה הם שווים בחוץ.
אני יודע שככה הם יוכלו לתאם ציפיות טוב יותר ובשאיפה להבין שהם מקבלים תנאים מצויינים כל עוד הם מביאים תוצאות.
זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות, אני מאוד אוהב את המקום הנוכחי ורוצה להמשיך לעבוד בו ורוצה לתת להם אינדיקציה לכמה אני שווה במקום אחר.

בהצלחה, ואל תשכח לעדכן אותנו!

אתה מודע לזה שתפקיד דומה מקבל 45K בלי יותר מדי מאמץ?
אני מצפה ל-38K ולא מעבר, וכן, אני לא גרידי, בסכומים האלה העלאה של 1365 שקל מוסיפה 500 ש"ח לנטו.
אני בתחום בין החזקים והמבוקשים בארץ שמשנה לשנה הביקוש והשכר רק עולה...
אם באמת תפקיד דומה בחברות אחרות מקבל 45K בכלל בלי להיכנס לגובה העלאה, אתה צריך להתראיין למקומות אחרים ולראות כמה הם מציעים לך.
זה 9K פחות שאתה לא מרוויח כל חודש סתם.

כשאני הרגשתי שאני לא מתוגמל בשכר פשוט הלכתי לחפש משהו אחר והתקבלתי למקום שונתן לי פי 2 היום מאז

אם כי יש המון סיכון בהחלפת מקום עבודה אבל אם אתה מאמין בעצמך אתה יכול ללכת על זה
(לא המלצה) רק נותן את דעתי

אם באמת תפקיד דומה בחברות אחרות מקבל 45K בכלל בלי להיכנס לגובה העלאה, אתה צריך להתראיין למקומות אחרים ולראות כמה הם מציעים לך.
זה 9K פחות שאתה לא מרוויח כל חודש סתם.
בסכומים האלה זה כבר פחות משמעותי, הרוב הולך למס והדלתא שנכנסת לנטו לא שווה לי את המעמד וחופש הפעולה שרכשתי שאי אפשר לקנות בכסף.
כאמור, 38K יספק.

אין לי מה לתרום בנושא השכר (הלוואי עלי משכורות כאלה) אבל אם בת זוגך ילדה בניתוח קיסרי לידה ראשונה ובעקבות כך לא היית בעבודה רק 5 ימים במצטבר אז בעיניי ומבלי לפגוע חס וחלילה הפוקוס שלך כרגע צריך להיות איך לבלות יותר זמן בבית ולא איך להרוויח עוד כמה אלפי ש"ח לחודש שתכלס לא ישנו את חייך במישור הכלכלי או יקדמו אותך משמעותית לאנשהו...
אני מבין שאתה חש לא מוערך ומאמין שזה מפריע לך אבל הזמן עם המשפחה יותר חשוב מעוד כמה שקלים בחודש וחבל שתיזכר בכך כשזה יהיה מאוחר מדי...

שאלה:
האם ציפייה לקבל שכר בהתאם למקובל בשוק בתפקיד זהה הופכת אותי לגרידי?
אם כך, למה לא להסתפק בשכר ממוצע או אפילו מינימום? איפה הקו בין גרידי או לא מבחינתך?
תשובה:
הפוקוס שלך כרגע צריך להיות איך לבלות יותר זמן בבית ולא איך להרוויח עוד כמה אלפי ש"ח לחודש שתכלס לא ישנו את חייך במישור הכלכלי או יקדמו אותך משמעותית לאנשהו...
אני מבין שאתה חש לא מוערך ומאמין שזה מפריע לך אבל הזמן עם המשפחה יותר חשוב מעוד כמה שקלים בחודש וחבל שתיזכר בכך כשזה יהיה מאוחר מדי...
תודה @HHH !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
מ קרן השתלמות או העלאת שכר? שוק ההון 45
א העלאת שכר בעבודה צרכנות פיננסית 56
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
S לגבי העלאת ריבית שוק ההון 4
מ העלאת מס על אופציות לעובדים שוק ההון 5
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
A העלאת ריבית: הקשר שבין מח"מ לירידת אג"ח שוק ההון 7
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
א איך להמנע ממלכודת העלאת דמי הניהול? שוק ההון 32
E העלאת דמי ניהול בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
מ הודעה על העלאת דמי ניהול שוק ההון 3
R העלאת עמלות בקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 15
אל ניניו עכשיו זה רשמי: העלאת המס על הבורסה לא הגדילה ההכנסות ממיסים... שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה