• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר

האם זה שבן הזוג מרוויח יותר גם משלם יותר יכולה להגרום לאי נוחות אצל הצד השני, מעין תחושה שהוא חייב לו כל הזמן.
זו בהחלט אפשרות סבירה.
וכאן נמדדת איכות התקשורת הבינאישית בין בני הזוג.
וההשלכות הכלכליות של אותה תקשורת.

כשמכירים כשכבר בן זוג אחד מבוסס, הבן זוג השני יכול להבין כמה הבן זוג שלו מרוויח מהמקצוע שלו והדרך שבה הוא חי.
לא ממש. אני מוציא בסביבות 7000-8000 ש"ח לחודש. אתה יכול לומר האם אני מרוויח 10K נטו או 40K נטו? האם יש לי חיסכון של 100K או של 2M?

אני מסכים איתך שצריך להרגיש ששני הצדדים שותפים לנטל, אבל מצד שני גם מרגיש לי מצב לא נוח אם צד אחד מוציא כל חודש 60% מהשכר שלו על הוצאות משותפות בעוד בן הזוג השני מוציא 30% בלבד.

מעניין אותי אם יש פה מישהו/מישהי שהרוויח באופן משמעותי פחות מבן הזוג ובכל זאת שילם בדיוק כמוהו, האם זה לא הפריע לו בכלל(בהנחה ובן הזוג לא הציע)?
וגם הסיטואציה ההפוכה מעניינת, האם זה שבן הזוג שמרוויח יותר גם משלם יותר, יכולה לגרום לאי נוחות אצל הצד השני, מעין תחושה שהוא חייב לו כל הזמן.
אני חושב שההסתכלות הזאת צרה ולא מכילה מספיק. בהנחה שבזוגיות רוצים לקבל שיוויון (לא הנחה טריוויאלית) ומכמתים כל דבר
צריך גם להתייחס לפרמטרים אחרים בתור נכסים.
לדוגמא אם בן זוג שמרוויח כפול אך מבוגר מבת זוגתו ב8 שנים , צריך להתייחס לגילה הצעיר כנכס וגם כסיבה שהיא מרוויחה פחות.
דוגמא שנייה- שתי בנות זוג שרוצות ילדים שאחת מרוויחה 5000 שקלים יותר בחודש אך אינה יכולה להרות ובת זוגה השנייה יכולה.

---- מסתייג ואומר שזה לצורך השרשור בהנחה שרוצים שיוויון כלכלי---

אני חושב שההסתכלות הזאת צרה ולא מכילה מספיק.
ההסתכלות שלי? למה?
לדוגמא אם בן זוג שמרוויח כפול אך מבוגר מבת זוגתו ב8 שנים , צריך להתייחס לגילה הצעיר כנכס וגם כסיבה שהיא מרוויחה פחות.
לדעתי זה לא ממש רלוונטי, אפילו בהנחה שפער השכר נובע רק בגלל פער הגילאים.
דוגמא שנייה- שתי בנות זוג שרוצות ילדים שאחת מרוויחה 5000 שקלים יותר בחודש אך אינה יכולה להרות ובת זוגה השנייה יכולה.
לא בטוח שהבנתי את הדוגמה השנייה ובכלל לא בטוח שהבנתי מה הדעה שלך בנושא.

לא ממש. אני מוציא בסביבות 7000-8000 ש"ח לחודש. אתה יכול לומר האם אני מרוויח 10K נטו או 40K נטו? האם יש לי חיסכון של 100K או של 2M?
לא, אבל אני גם לא חי איתך ביום יום, ובפרט לא הבן זוג שלך.
אם אני יודע שאתה מהנדס תוכנה עם ניסיון של 10 שנים ועובד במייקרוסופט אני אניח לעצמי שאתה לא מרוויח 10 נטו:)

רוב האנשים חיים בצורה טובה יותר שהם מרוויחים יותר. מסכים שיש יוצאים מהכלל

לא בטוח שהבנתי את הדוגמה השנייה ובכלל לא בטוח שהבנתי מה הדעה שלך בנושא.
במידה שמסתכלים על קשר באופן כלכלי גרידא , אז צריך להסתכל על פרמטרים כמו גיל,בריאות יחסית, יופי, יכולת הולדה, טיפול בילדים או הורים, ויכולת עמידה בלחצים גם בצורה כלכלית. לא רק על המשכורת שכל אחד מביא למערכת.

כמובן שאפשר להסתכל על קשר לא רק באופן כלכלי, ואז השרשור פחות רלבנטי.

אם אני יודע שאתה מהנדס תוכנה עם ניסיון של 10 שנים ועובד במייקרוסופט אני אניח לעצמי שאתה לא מרוויח 10 נטו
אפל. מיקרוסופט לא קיבלו אותי. :)
בכל מקרה, בשביל לדעת את זה, אתה צריך להיות קצת מעורה בתחום. וגם אז, לא תדע אם זה 20K או 40K ומה סדר הגודל של החיסכון שלי.
כמו כן, אני מנחש שהשאלה הזו רלוונטית בעיקר לצעירים יותר ולא לחסרי מזל כמוני שהגיעו לגיל 40 רווקים. ואז המידע עוד יותר עמום.

וגם הסיטואציה ההפוכה מעניינת, האם זה שבן הזוג שמרוויח יותר גם משלם יותר, יכולה לגרום לאי נוחות אצל הצד השני, מעין תחושה שהוא חייב לו כל הזמן.
הייתי במצב הזה כאשר הייתי סטודנט וזוגתי (שכיום אשתי) שילמה על רוב ההוצאות שלנו (סופר,חשמל, מים גז, חלק משכר הדירה, רכב ובילויים).
בכל מקרה, בשביל לדעת את זה, אתה צריך להיות קצת מעורה בתחום.
ככל שעמוד וידויי השכר בפייסבוק תפס תאוצה, נראה שרבים יותר מבינים את המשמעות של עבודה בחברות פאאנג/גאמפא.

הייתי במצב הזה כאשר הייתי סטודנט וזוגתי (שכיום אשתי) שילמה על רוב ההוצאות שלנו (סופר,חשמל, מים גז, חלק משכר הדירה, רכב ובילויים).
הרגשת שאתה חייב לה?
היית עושה את זה שוב? או שהיית מעדיף למצוא דרך להגדיל את ההכנסות או לחכות עם מעבר הדירה עד שתמצא עבודה?

הרגשת שאתה חייב לה?
היית עושה את זה שוב? או שהיית מעדיף למצוא דרך להגדיל את ההכנסות או לחכות עם מעבר הדירה עד שתמצא עבודה?
לגבי ההרגשה,קשה לומר, מדובר בלפני כ7-10 שנים,מניח שכן.
בגדול היא הציעה את מעבר הדירה ואני לא רציתי כיוון שידעתי שאין לי איך לממן את זה. היא גם הציעה לכסות את ההוצאות.
בנוסף, לא מעט מחבריי ללימודים היו במצב זהה, שבת הזוג ממנה את המחייה. אולי כשאחד מבני הזוג סטודנט זה יותר לגיטמי?
מצד שני, לא מדובר בזוגות נשואים.

מבחינתי לגיטימי לדבר על הדברים הללו מהיום הראשון של הקשר.
זה נושא שחובה להעלות לפני שעוברים לגור ביחד (או להתחתן אם אתם ממגזרים שלא גרים ביחד לפני החתונה), ורצוי אפילו מוקדם יותר.
אני מרגיש בנוח לדבר על זה עם כל מי שרוצה להקשיב, אך חושש שאתפס כמתנשא. הבחורות אני מניח - חוששות להיתפס כגולד-דיגריות.

טעות.טעות. טעות.
אם תעלה נושא כזה מורכב ורגיש בשלבים הראשונים של הקשר אתה עלול לגמור את הקשר במו ידייך. כמו שאני לא ידבר עם בחורה בשלבים הראשונים אם היא מאמינה באלוהים או מצביעת ביבי. כל הנושאים הנפיצים צריכים להיעשות ברגישות הראויה והנכונה, ובזמן ובמקום המתאים.

והזמן המתאים לדעתי הוא כפי ש, @adamshalev כתב, רק שהקשר מתקדם וכבר שוקלים לעבור לגור ביחד.
מעבר לכך,הרבה קשרים נגמרים לפני השלב הזה וזו עוד סיבה למה אין צורך להציף נושאים רגישים על ההתחלה.

אני לא בטוח שזה רע באמת לגמור את הקשר על פערים גדולים מדי בהשקפת העולם. זה כולל גם את הדוגמאות האחרות שהבאת כמו השקפה דתית או השקפה פוליטית.

אני לא בטוח שזה רע באמת לגמור את הקשר על פערים גדולים מדי בהשקפת העולם. זה כולל גם את הדוגמאות האחרות שהבאת כמו השקפה דתית או השקפה פוליטית.
אם אנשים מסוגלים להתגבר על פערים גדולים או לא תלוי בהם ובבגרות שלהם. שווה לפחות לנסות. אף אחד לא מושלם, ומי שמצפה שהקשר ילך חלק רק כי אין פערים גדולים על ההתחלה עלול להתבדות בהמשך. אולי דווקא טוב להתמודד עם פערים מוקדם, ככה אתה יודע אם אתם כזוג מסוגלים להתמודד עם קשיים.

לא כל כך ברור על איזה שלב בקשר מדברים כאן, כי נראה לי שבין "השלבים הראשונים" לבין "עוברים לגור ביחד" יש עוד כמה שלבים באמצע.
ברור שבדייטים הראשונים יש נושאים אחרים שאפשר לדבר עליהם. אבל כשכבר נמצאים בזוגיות, אם אסור לדבר על תוכניות כלכליות לעתיד ותפיסות עולם, אז על איזה מחשבות ותוכניות במישור האישי מותר לדבר?

אשים פה את השנקל שלי,
חשוב לברר בשלב מוקדם מאד האם מדובר על בן/בת זוג סולידיים או כאלה עבורם "אבא יוצא לעבוד כדי שאנחנו נלך לבזבז בקניון" (יציאה צרכניסטית אמיתית שצוטטה כאן בפורום). אם זה המצב, זה כנראה לא מתאים. אם התפיסות בנושא הכסף הן קרובות, אפשר להמשיך הלאה. זה די דומה לתפיסה פוליטית, כאשר יש פער רציני בתחום בין בני הזוג, לרוב, יהיה קשה לגשר על הפערים. לכן, לדעתי לא צריך להעלות את הפרטים המדוייקים בשלבים הראשונים. אם מתקדמים בקשר, צריך להעלות את הנושאים הללו, בין השאר משום שייתכן ויעלה הצורך לחתום על הסכמי ממון.
אולי זו גישה לא רומנטית, אבל, רומנטיקה בעיניי זו לא תכנית עבודה. צריך לזכור שקשר בונים (בשאיפה!) לחיים שלמים והוא צריך להכיל יסודות יציבים מספיק כדי לעמוד בקשיים ואז, ערכים, כבוד, אמון הם יסודות יותר בני קיימא אבל, בניגוד להצפת ההורמונים שאנשים קוראים לו בטעות "אהבה" לוקח להם יותר זמן להבנות.

בן הזוג שלי ניסה להעלות את העניין הכלכלי כבר בשבועות הראשונים לקשר, אני קצת היססתי כי הנחתי שאני במצב טוב משלו, ולא רציתי להישמע מתנשאת. כשפתחנו את זה גיליתי שהוא סולידי פי 5 ממני, עבורי זו היתה הפתעה נעימה. האמת שהייתי אמורה להבין את זה מהדייט הראשון שכלל טיול בטבע ואותי אוספת אותו מהבית :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 118
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
S לגבי העלאת ריבית שוק ההון 4
מ העלאת מס על אופציות לעובדים שוק ההון 5
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
A העלאת ריבית: הקשר שבין מח"מ לירידת אג"ח שוק ההון 7
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
א איך להמנע ממלכודת העלאת דמי הניהול? שוק ההון 32
E העלאת דמי ניהול בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
מ קרן השתלמות או העלאת שכר? שוק ההון 45
א העלאת שכר בעבודה צרכנות פיננסית 56
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
מ הודעה על העלאת דמי ניהול שוק ההון 3
R העלאת עמלות בקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 15
אל ניניו עכשיו זה רשמי: העלאת המס על הבורסה לא הגדילה ההכנסות ממיסים... שוק ההון 0
ע מחקר של בנק ישראל על העלאת המס על הבורסה ל-25% שוק ההון 45

נושאים דומים

Back
למעלה