• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכן את הכסף לפני ההוצאה

לפי גישה זו, מי שמגיע למשבר/צורך עם מינוף גבוה יותר, מגיע למשבר/צורך עם קרן חירום מדולדלת יותר, היות שכבר ניצל את חלקה מראש. זה נכון גם לגבי חלוקה לתשלומים.
נכון זה אותה פעולה רק יותר פשוט ליסום.
אין פה קסם מינוף זה מינוף אפילו שהוא בחינם אתה מקבל אפשרות לתשואה נוספת תוך לקיחת סיכון.
תחשוב גם על ההגיון במקרה זה:קרן חירום\בטחון מיועדת לשימוש זמני, ואחר כך הסתת הסכום מהחיסכון הקבוע להשלמת הקרן
בצורה הזאת אתה משתמש בקרן\חלק מהקרן להשקעה ובמקרה חרום לוקח הלוואה ללא ריבית ומסית את החסכון השוטף לכיסוי ההלוואה.
כן פחות בטוח, גם קרן של שנה פחות בטוחה מקרן של שנתיים.

כנראה שלא הייתי ברור.
אני לא דיברתי על מינוף.

אני דיברתי על לקחת כסף שיש (ובשום פנים ואופן לא כסף שאין!), לשים בצד, ולהנות משיעור האינפלציה בהינתן אפשרות לתשלומים או הלוואה לא נושאת ריבית.
https://he.wikipedia.org/wiki/האינפלציה_בישראל

image.gif

שוב, מדובר בשעשוע מחשבתי ואני לא ממליץ ולא מייעץ לעשות את זה.

כנראה שלא הייתי ברור.
אני לא דיברתי על מינוף.

אני דיברתי על לקחת כסף שיש (ובשום פנים ואופן לא כסף שאין!), לשים בצד, ולהנות משיעור האינפלציה בהינתן אפשרות לתשלומים או הלוואה לא נושאת ריבית.
https://he.wikipedia.org/wiki/האינפלציה_בישראל

image.gif

שוב, מדובר בשעשוע מחשבתי ואני לא ממליץ ולא מייעץ לעשות את זה.
אם אתה שם את ה-20 בחשבון נפרד איך אתה נהנה מהאינפלציה? הכסף פשוט יושב שם. בעל העסק עם זאת מפסיד מהאינפלציה.

אם אתה שם את ה-20 בחשבון נפרד איך אתה נהנה מהאינפלציה? הכסף פשוט יושב שם. בעל העסק עם זאת מפסיד מהאינפלציה.

אתה "מגלגל" את האינפלציה על בעל העסק.

הכסף שלך לא מרוויח ריבית כשהוא שוכן בחשבון, אבל ריאלית הערך שלו יורד בעוד אתה משלם את הסכום בערך הנומינלי שקבעת עם המוכר בפגישת המכירה.
בהנחה ויהיו לך הכנסות בתקופה הזו (בין אם עבודה או רווחי הון) אז העסק משתלם. אתה למעשה מקבל סוג של הלוואה מבעל העסק כשאתה פורש לתשלומים.

אתה מוזמן להסתכל היסטורית על מדד המחירים בישראל:
http://www.cbs.gov.il/reader/?MIval=cw_usr_view_SHTML&ID=345

אתה "מגלגל" את האינפלציה על בעל העסק.

הכסף שלך לא מרוויח ריבית כשהוא שוכן בחשבון, אבל ריאלית הערך שלו יורד בעוד אתה משלם את הסכום בערך הנומינלי שקבעת עם המוכר בפגישת המכירה.
בהנחה ויהיו לך הכנסות בתקופה הזו (בין אם עבודה או רווחי הון) אז העסק משתלם. אתה למעשה מקבל סוג של הלוואה מבעל העסק כשאתה פורש לתשלומים.

אתה מוזמן להסתכל היסטורית על מדד המחירים בישראל:
http://www.cbs.gov.il/reader/?MIval=cw_usr_view_SHTML&ID=345
הדרך היחידה שתרוויח זה אם תעשה משהו עם הכסף, לא אם תיתן לו לשבת סתם בחשבון. כל הרעיון בארביטראז' על המדד זה אם אתה לוקח הלוואה בשקלים של היום ומחזיר עם שקלים של מחר, במקרה שלך אתה עדיין מחזיר עם שקלים של היום.

אולי פשוט שילמדו אותם שקיים מוצר כזה ומאוד מומלץ להימנע ממנו בשביל לרכוש נכסים שיורדים בערכם
מה שאתה מבקש זה שקול לזה שהמוכר בפיצריה יסביר לכל קונה שלו שפיצה זה משמין ומאוד מאוד לא בריא.

מה שאתה מבקש זה שקול לזה שהמוכר בפיצריה יסביר לכל קונה שלו שפיצה זה משמין ומאוד מאוד לא בריא.
לא אמרתי שהבנקים צריכים ללמד את זה. דיברו על תוכנית לימודים בבתי ספר

לא אמרתי שהבנקים צריכים ללמד את זה. דיברו על תוכנית לימודים בבתי ספר
אולי עדיף שילמדו מתמטיקה ברמה יותר גבוהה ובצורה יותר עניינית ולא רובוטית, כדי שלכל אחד יהיו את הכלים לעשות את החישובים שלו בעתיד
ובלתי נמנע שאיזה בנק ירצה (ואולי גם יקבל) לתת "חסות" על תוכנית כזו או אחרת
אני לא יודע אם זה קיים היום או חוקי אבל בזמנו בכיתות שהילדים שם הגיעו לגיל 16 עשו יום כלכלי שבו בנקים פתחו לילדים חשבונות בנק והביאו מתנה וגם ניסו ללמד משהו, ברור שכולם התמקדו במתנה, המקל נשבר והגזר נאכל ונראה לי שעד היום יש לי חשבון בלאומי כתוצאה מזה :/

אולי עדיף שילמדו מתמטיקה ברמה יותר גבוהה ובצורה יותר עניינית ולא רובוטית, כדי שלכל אחד יהיו את הכלים לעשות את החישובים שלו בעתיד
ובלתי נמנע שאיזה בנק ירצה (ואולי גם יקבל) לתת "חסות" על תוכנית כזו או אחרת
אני לא יודע אם זה קיים היום או חוקי אבל בזמנו בכיתות שהילדים שם הגיעו לגיל 16 עשו יום כלכלי שבו בנקים פתחו לילדים חשבונות בנק והביאו מתנה וגם ניסו ללמד משהו, ברור שכולם התמקדו במתנה, המקל נשבר והגזר נאכל ונראה לי שעד היום יש לי חשבון בלאומי כתוצאה מזה :/
להיפך, לימוד מתמטיקה בלי מתן השיעור המעשי הוא חסר כל תועלת. והמתמטיקה הדרושה היא לא כזו מתקדמת.

אין ספק שהשיעור המעשי צריך להיות מנותק לגמרי מהבנקים.

הצד המעשי מאוד חשוב פה, אני בדקתי אפשרויות להלוואות לטווח בינוני של 5 שנים עבור הבנים שלי לצורך רכישת נכס בחו"ל הם בגילאים 22, 25.5 חשוב לי שילמדו

לחיות ולהתנהל עם מימון ולא יפחדו מכך, לקיחת מימון לצורך השקעה יש בה סיכון, לכן חשוב לדעת כיצד להקטין את הסיכון בעזרת התנהלות נכונה אבל בשום אופן לא להירתע !

הצד המעשי מאוד חשוב פה, אני בדקתי אפשרויות להלוואות לטווח בינוני של 5 שנים עבור הבנים שלי לצורך רכישת נכס בחו"ל הם בגילאים 22, 25.5 חשוב לי שילמדו

לחיות ולהתנהל עם מימון ולא יפחדו מכך, לקיחת מימון לצורך השקעה יש בה סיכון, לכן חשוב לדעת כיצד להקטין את הסיכון בעזרת התנהלות נכונה אבל בשום אופן לא להירתע !
כן, אני די בטוח שזה לא מה שלימדו את הילדים באותו יום בבית הספר

כן, אני די בטוח שזה לא מה שלימדו את הילדים באותו יום בבית הספר

בית הספר לא מכין את הילדים להתמודד עם המציאות הפיננסית. מאחר והילדים שלי לא יקנו דירות מגורים, הדרך היחידה שלהם כרגע לחוות חיים בצל מימון זה באמצעות רכישת נכסים מניבים עם מימון.

בית הספר לא מכין את הילדים להתמודד עם המציאות הפיננסית. מאחר והילדים שלי לא יקנו דירות מגורים, הדרך היחידה שלהם כרגע לחוות חיים בצל מימון זה באמצעות רכישת נכסים מניבים עם מימון.
כרגע ברוב בתי הספר אין בכלל תוכנית לימודים להשכלה פיננסית וזה עצוב ברמות שלא ניתן לתאר.
גם במקומות שיש, זה בדרך כלל במימון/שיתוף של אחד הבנקים הגדולים וכולל בין היתר הסברים על אשראי צרכני ושבהחלט כדאי וניתן להתמקח על הריבית על האוברדראפט. בקיצור, תוכנית לימודים שמכינה את כולם מראש לכישלון. עדיף לא ללמד מאשר ללמד את הדברים הלא נכונים.

לעניין של מימון השקעות, לדעתי יש הרבה חומר שראוי ללמד בבתי ספר הרבה לפני שניגשים לנושא של מימון השקעות(קרי, מינוף). הנושא, כמו שאמרת, הוא מורכב וגם שנוי במחלוקת (האם באמת כל אחד צריך שיהיה לו דירה להשקעה במימון לטווח בינוני?) ולכן אולי הייתי משאיר אותו מחוץ לתוכנית הלימודים. אבל אולי הייתי מכניס את זה ביחד עם השקעה במניות כחלק מהשיעור "תתגבר על עצמך, תפסיק לפחד, ותתחיל להשקיע"

z
להיפך, לימוד מתמטיקה בלי מתן השיעור המעשי הוא חסר כל תועלת. והמתמטיקה הדרושה היא לא כזו מתקדמת.
זה בדיוק מה שאני מתכוון במילה עיניינית, איך המתמטיקה באה לידי ביטוי בחיים האמיתיים, כל מה שמלמדים זה: הנה הנוסחא ולך תעשה איתה מה שבא לך
לא לוקחים דברים חשובים ומפרקים אותם לדברים שיעזרו בחיים
כשיתחילו ללמד איך המספרים באים לטובת הלומד, מה ניתן לעשות איתם ולא סתם שבלונות של חומר קר כדי להזדרז ולסיים את תוכנית הלימודים שמתדרדרת משנה לשנה

z

זה בדיוק מה שאני מתכוון במילה עיניינית, איך המתמטיקה באה לידי ביטוי בחיים האמיתיים, כל מה שמלמדים זה: הנה הנוסחא ולך תעשה איתה מה שבא לך
לא לוקחים דברים חשובים ומפרקים אותם לדברים שיעזרו בחיים
כשיתחילו ללמד איך המספרים באים לטובת הלומד, מה ניתן לעשות איתם ולא סתם שבלונות של חומר קר כדי להזדרז ולסיים את תוכנית הלימודים שמתדרדרת משנה לשנה
אוקיי עכשיו הבנתי. אני חשבתי שבנושאים מתקדמים התכוונת לנגזרות, אינטגרלים וכו. לדברים אלה אין שום השלכה לעולם הפיננסים האישיים.
מסpיק מתמטיקה של יסודי.
אבל בהחלט ראוי להראות דוגמאות ממשיות מהעולם.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
amidar הכן עצמך לחורף: מחמם בקבוקים לתינוק. צרכנות פיננסית 14
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה