• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החלק האגחי בתיק

א.מ.ב

משתמש רשום
דירוג
4
היי, אז אני יודע שהשאלה הזאת נשאלת בפורום פה מדי פעם בוריאציות שונות, ובכל זאת לא ראיתי משהו עם מסקנות ברורות או לפחות הצגה מסודרת של כל האופציות. אז אני מעלה את זה שוב..
בחלק גדול מהתיקים המדוברים והאהובים בפורום (הארי בראון, 50:50 ועוד) יש חלק נכבד של אגח. החלק הזה כידוע מורכב להשקעה בהרבה מהמניות ובכל זאת יש כמה קרנות אגח ממשלתיות שבגדול נותנות מענה.
אלא מה? שעם הריבית הנמוכה שיש היום ולא צפויה להשתנות בקרוב, הצפי הוא שאגח ממשלתי לא יעשה כמעט כלום.
אז מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק? בואו ונניח שהחלק הזה אמור לשמור על ערך הכסף בסבירות גבוהה ולתת ריבית לא אפסית. אגח ממשלתי? קונצרני? פקדונות בנקאיים צמודי מדד? אשמח מאוד לשמוע את חברי הפורום.
ג''נ: מחזיק קרנות על אגח ממשלתי כללי, אגח אמריקאי 3-10 שנים ואגח של מדינות אחרות בדירוג אשראי aa ומעלה.
תודה!!

הצפי הוא שאגח ממשלתי לא יעשה כמעט כלום.
למה זה מדאיג אותך? האם אתה לא מודאג (הרבה) יותר מהתרחיש הסביר שהחלק המנייתי שלך יתן תשואה ריאלית שלילית למשך שנים ארוכות? דווקא צפי שהפלח הזה בוודאות טובה יחסית "לא יעשה כמעט כלום" כדבריך אמור להרגיע אותך.
בואו ונניח שהחלק הזה אמור לשמור על ערך הכסף בסבירות גבוהה
זה באמת מה שקורה.
ולתת ריבית לא אפסית.
אין הנחה כזאת.

מחזיק מדד אג"ח ממשלתי ישראלי כללי, עשה יותר מ7% בשנתיים ומשהו האחרונות (כולל קופונים) לפני מס. לא רע בשביל סיכון כמעט אפסי.
לא כמו מניות אבל תפקידו בעיני זה לאזן ולהגן על התנודתיות בתיק, לא לצבור ערך.

לא ממליץ או מייעץ

מחזיק מדד אג"ח ממשלתי ישראלי כללי, עשה יותר מ7% בשנתיים ומשהו האחרונות (כולל קופונים) לפני מס. לא רע בשביל סיכון כמעט אפסי.
מדברים פה על העתיד, לא העבר.
לא כמו מניות אבל תפקידו בעיני זה לאזן ולהגן על התנודתיות בתיק, לא לצבור ערך.
אם ככה מזומן יעשה את העבודה בצורה טובה יותר.

אני אישית לא מחזיק אג"ח, מחזיק מזומן. לא רואה סיבה להחזיק אג"ח בריבית של היום. בנוסף יש לי נזילות מלאה על חלק מהתיק, שווה לי גם את האחוז ריבית (אם בכלל) באלטרנטיבות

אני אישית לא מחזיק אג"ח, מחזיק מזומן. לא רואה סיבה להחזיק אג"ח בריבית של היום. בנוסף יש לי נזילות מלאה על חלק מהתיק, שווה לי גם את האחוז ריבית (אם בכלל) באלטרנטיבות
מדד אג"ח ממשלתי עשה בשלוש שנים האחרונות תשואה לא רעה בכלל ביחס לסיכון. לא עדיף על תשואה 0 של מזומן?

בסדר, נותן דוגמא לזה שגם בריבית אפסית וסיכון נמוך, אפשר לעשות ריבית לא רעה.
היה אפשר, אם היום גם אפשר אשמח אם תוכל להפנות אותי איפה.
גם בסכנת אינפלציה?
מה הקשר?
אתה אמרת:
להגן על התנודתיות בתיק
מזומן התנודתיות שלו היא 0, לא מכיר מכשיר שיוריד תנודתיות יותר מזה, למעט אולי אג"ח אמריקאי ארוך מאד.
אם מאינפלציה אתה מפחד אז יש לך בתנודתיות קצתת יותר גבוהה אג"ח צמוד מדד קצר או פק"מ צמוד מדד.

מדד אג"ח ממשלתי עשה בשלוש שנים האחרונות תשואה לא רעה בכלל ביחס לסיכון. לא עדיף על תשואה 0 של מזומן?
אם אתה חושב שזה ימשיך לעלות, ברור

חלק מהאחזקה שלך הוא אג"ח שקלי ארוך.
תחשוב איך הוא יתנהג באינפלציה.
יש גם אג"ח צמוד קצר.

מזומן התנודתיות שלו היא 0, לא מכיר מכשיר שיוריד תנודתיות יותר מזה, למעט אולי אג"ח אמריקאי ארוך מאד.
אם מאינפלציה אתה מפחד אז יש לך בתנודתיות קצתת יותר גבוהה אג"ח צמוד מדד קצר או פק"מ צמוד מדד.

בנייר אחד אני מקבל גם אג"ח צמוד קצר, תנודתיות נמוכה, סיכון נמוך ותשואה סבירה ביחס לפלח הגנתי זה של התיק שלי.
יכול להיות שזה יפסיק פתאום להתנהג ככה בהמשך, והתשואה תרד. כמו שאפשר להגיד על כל השקעה.
עוד לא שמעתי טענה טובה נגד, רק ספקולציות מה יכול להיות.

אני חילקתי את החלק הסולידי לבערך:
חצי פיקדון (קרמבולה, מזרחי טפחות, פיקדון ל3 שנים, 1.2% לשנה או מדד הטוב מביניהם, אפשר למשוך בכל שלב את שווי המדד עם אפשרות לירידה בערך הקרן)
חצי מדד ממשלתי קצר טווח 2-5 שנים כאשר חצי ממנו צמוד למדד וחצי ריבית קבועה. את האג"חים יותר קל להנזיל מהפיקדון ומאפשרים לאזן את התיק במקרה של צניחה במניות.

זה מה שאני עושה ומתאים לי, לא המלצה.

אג"ח צמוד מדד קצר או פק"מ צמוד מדד.
פק"מ צמוד ונזיל זה אחלה פתרון שאני אישית משתמש בו.
יתרונות:
1) אין דמי ניהול.
2) ספציפית לסוג הפק"מ שבחרתי: אם אין אינפלציה - תקבל ריבית במקום (כלומר, קיבלת את היתרונות של אג"ח צמוד ואג"ח שקלי במכשיר אחר).
3) לא תנודתי פרט לשינוי אינפלציה.
חסרונות:
1) אם בתום הפק"מ פורצת אינפלציה, אף אחד לא מבטיח לי שבנק כלשהו יתן פק"מ צמוד חדש בתרחיש כזה, כי זה לא ישתלם לו ואז הפתרון היחיד יהיה אג"ח צמוד, שמחירו כנראה כבר יהיה מאוד גבוהה.
כלומר יש סיכוי להשאר עם הכסף חשוף לאינפלציה שמתחרשת בלי מענה הולם
2) אם מושכים לפני תום הפק"מ, מקבלים רק מדד, אפשרות להפסד נומינלי

אשמח לתובנות מכם לגביי חסרון 1, האם הוא באמת מסוכן מדיי וגורם לאבדן הכדאיות של פק"מ צמוד ונזיל?, האם לדעתכם יש דרך להתמודד עם החסרון הזה?.

1) אם בתום הפק"מ פורצת אינפלציה, אף אחד לא מבטיח לי שבנק כלשהו יתן פק"מ צמוד חדש בתרחיש כזה, כי זה לא ישתלם לו ואז הפתרון היחיד יהיה אג"ח צמוד, שמחירו כנראה כבר יהיה מאוד גבוהה.
כלומר יש סיכוי להשאר עם הכסף חשוף לאינפלציה שמתחרשת בלי מענה הולם
יציעו, בריבית נמוכה יותר (אולי שלילית, כתלות בריבית בשוק). גם האג"ח יהיה בתשואה דומה (אין סיבה שהמרווח שיש כיום בין הריבית על אג"ח צמוד לזו של פק"מ צמוד ישתנה באופן משמעותי).

גם האג"ח יהיה בתשואה דומה (אין סיבה שהמרווח שיש כיום בין הריבית על אג"ח צמוד לזו של פק"מ צמוד ישתנה באופן משמעותי).
הגיוני, אבל מה ש'מטריד' זה התקופה בה הכסף יהיה חשוף לאינפלציה: בין סוף הפק"מ עד למציאת פק"מ חדש.
האם יכול להיות מצב של היפר אינפלציה בו האינפלציה עולה בעשרות אחוזים בכמה ימים בודדים?.
הרי באחזקת קרן אג"ח צמוד אין את הבעיה הזו, כי אין מועד פרעון לקרן (אלא אם היא נסגרת בפתאומיות) ולכן הכסף שלך בתאוריה לא יהיה חשוף לאינפלציה אפילו יום בודד.

האם יכול להיות מצב של היפר אינפלציה בו האינפלציה עולה בעשרות אחוזים בכמה ימים בודדים?.
ביולי 85 הייתה 27% אינפלציה, וזה החודש האינפלציוני ביותר בתולדות מדינת ישראל.
אבל התמחור עצמו לא יחכה לאינפלציה, הוא מבוסס על ציפיות האינפלציה. לכן בהחלט ייתכן שבימים בודדים הציפיות הללו ישתנו בעשרות אחוזים.

אבל התמחור עצמו לא יחכה לאינפלציה, הוא מבוסס על ציפיות האינפלציה. לכן בהחלט ייתכן שבימים בודדים הציפיות הללו ישתנו בעשרות אחוזים.
במקרה כזה, גם קנית אג"ח צמוד בכסף שהשתחרר מהפק"מ תהיה בעייתית כי המחיר שלה כבר יהיה גבוה מאוד לא? (מה ש @חתול לילה אמר לא מזמן). כלומר יכול להיות מצב של הפסד ריאלי של עשרות אחוזים בתרחיש כזה שהפק"מ נגמר ועד שמחנים את הכסף במוצר אחר?

במקרה כזה, גם קנית אג"ח צמוד בכסף שהשתחרר מהפק"מ תהיה בעייתית כי המחיר שלה כבר יהיה גבוה מאוד לא? (מה ש @חתול לילה אמר לא מזמן). כלומר יכול להיות מצב של הפסד ריאלי של עשרות אחוזים בתרחיש כזה שהפק"מ נגמר ועד שמחנים את הכסף במוצר אחר?
סיכוי נמוך אבל תיאורטית ייתכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעת החלק האגחי לבעלי חשבון ב IB שוק ההון 1
A דעה על פילוח תיק ההשקעות ועזרה לגבי החלק האגחי שוק ההון 5
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
ב החלק הסולידי בתיק שוק ההון 5
ב החלק המנייתי בתיק שלי שוק ההון 4
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
א החלק הרוסי ב acwi שוק ההון 20
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
stamEhad אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
B MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק שוק ההון 30
D הגדלת החלק ה"שמרני" בתיק שוק ההון 5
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
D החלפת החלק האגח"י בתיק שוק ההון 0
D הקצאת החלק האגח"י בתיק. 2.5 שוק ההון 30
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
D התייעצות בפילוח החלק המנייתי בתיק ההשקעות שוק ההון 28
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
S החלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
I הלכתי לאיבוד - החלק הסולידי שוק ההון 2
M מה החלק של כלל החברות הנסחרות מתוך התוצר העולמי? שוק ההון 1
1337justme התאמת החלק הסולידי עקב המצב העולמי שוק ההון 54
U השלמת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 33
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
E הוספת החלק האג"חי לתיק שוק ההון 8
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
F העברת החלק ההוני בביטוח מנהלים לקופת גמל צרכנות פיננסית 2
unrealx חושב לשים את כל החלק אג"חי בתיק בקונצרני ארה"ב דירוג השקעה, תעצרו אותי שוק ההון 7
N איך אתם מגדרים את החלק האג"חי שלכם מאינפלציה שוק ההון 11
הטירונית החלק האג"חי בתיק השקעות פאסיבי וסולידי שוק ההון 4
ב העברה גדולה לחשבוני בחו"ל באופן החלק ביותר צרכנות פיננסית 2
י קרן השתלמות - משיכת החלק החייב במס שוק ההון 10
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
Sesquiterpene התלבטות לגבי החלק האג"חי בתיק שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה