• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש בעצם סוג של קיזוז בקניה של בלאקרוק שקלית שלא מגודרת לשקל במקרה של ירידות?

Glantz

משתמש רשום
דירוג
1
שאלת בור לוודא הבנה.

לפי הכתבה של הסולידית אף על פי שהקרנות הללו נסחרות בשקלים, הן אינן מגודרות לשקל. זאת אומרת ששינויים בשער הדולר/שקל או האירו/שקל (לפי העניין) ישפיעו על מחיר הקרן. כמו שהיא סיכמה במטריצה בכתבה הנל:
https://www.hasolidit.com/הו-הסלע-השחור

כשהדולר/אירו מתחזק מול השקל וגם המדד הנעקב יורד - יש קיזוז.

ומצד שני ראיתי פרסום שבו יש קורלציה מאוד חזקה של התחזקות השקל\דולר מול עליה\ירידה של מדד ה S&P לדוגמא.
Ek-HAJd-XYAE1-P8.png

תקנו אותי אם הבנתי נכון וזאת השאלה שלי:
במקרה שבו קניתי את המדד הנל, והוא ירד, אז אני בעצם מתקזז בגלל התחזקות הדולר?

תודה

במקרה שבו קניתי את המדד הנל, והוא ירד, אז אני בעצם מתקזז בגלל התחזקות הדולר?
נידון אינספור פעמים, ברגע שאתה קונה נכס כמו תעודה על מדד הS&P אתה לא חשוף לא לשקל ולא לדולר, בדיוק כמו שאתה קונה קילו זהב.
אתה רשאי למדוד את שווי ההשקעה שלך בסנופי או בקילו זהב שלך בשקלים, דולרים או כל מטבע אחר.

נידון אינספור פעמים, ברגע שאתה קונה נכס כמו תעודה על מדד הS&P אתה לא חשוף לא לשקל ולא לדולר, בדיוק כמו שאתה קונה קילו זהב.
אתה רשאי למדוד את שווי ההשקעה שלך בסנופי או בקילו זהב שלך בשקלים, דולרים או כל מטבע אחר.
מה שכתבת פה אכן נידון אלף פעם והוא נכון לגמרי במקרה הכללי עבור זוג מטבעות שאין לו קורלציה לנכס הבסיס.

אבל השאלה בפוסט דווקא שונה והתשובה הכללית לא עונה עליה.
נראה שיש קורלציה חזקה בין שער השקל-דולר לבין שוק המניות. הקורלציה הזו לא נלקחה בחשבון בתשובה שלך. זו לא רק מדידה שונה, זה אכן אפקט מקזז.

אפשר גם לדון בסיבות לקורלציה הזו. בגלובס נטען שבגלל שהמוסדיים הישראלים כן מגדרים את השקעתם בחו"ל, בכל פעם שערך המניות הזרות שלהם עולה הם נאלצים לרכוש עוד הגנת מטבע שמחזקת את השקל, וכששוק המניות יורד הם מקטינים את סכום ההגנה שבידיהם וזה מחליש את השקל. אני לא יודע אם ההסבר הזה נכון, אבל אם כן זה מחזק את הסברה שהקורלציה בין שער המטבע לבין שוק המניות לא מקרית ולכן תמשיך במידה מסויימת הלאה.

זה אומר שישראלי שמשקיע בחו"ל באופן לא מגודר מקבל למעשה גידול חלקי לשקל בחינם, על חשבון המשקיעים המגודרים.

להבדיל מגידור מלא, הגידור הזה לא נושא עליו את כל הסיכון של השקל. אם השקל ימחק לגמרי, עדיין ישאר לך נכס הבסיס ללא פגע (בניגוד לגידור מלא בו יישארו לך שקלים חסרי ערך). אבל זה כן מקטין את התנודתיות כשאתה מודד את שווי התיק בשקלים.

נראה שיש קורלציה חזקה בין שער השקל-דולר לבין שוק המניות. הקורלציה הזו לא נלקחה בחשבון בתשובה שלך. זו לא רק מדידה שונה, זה אכן אפקט מקזז.
שמתי לב לתופעה בעצמי שהתגברה בקורונה אבל אי אפשר לסמוך על זה, הקורולציה זה משהו שמשתנה.

זה לא מובן מאליו שתהיה קורלציה?
ערך הדולר עולה -> מחיר המניות הנקוב בדולר יורד
ערך הדולר עולה -> "מחיר" השקל הנקוב בדולר יורד

כלומר, לפי מה שאני מבין ממך, אם אני קונה X יחידות של הקרן (לא משנה באיזה מטבע רכשתי), יש לי X יחידות ואני יכול למדוד אותן כרצוני.
מה קורה בזמן מכירה? אני מחוייב למכור במטבע בו רכשתי? כלומר אם קניתי בלאקרוק שקלית בבורסה בארץ, יש לי אפשרות למכור בדולרים X יחידות שרכשתי ישירות ?

מה קורה בזמן מכירה? אני מחוייב למכור במטבע בו רכשתי? כלומר אם קניתי בלאקרוק שקלית בבורסה בארץ, יש לי אפשרות למכור בדולרים X יחידות שרכשתי ישירות ?
אתה יכול להמיר את היחידות שיש לך בין הגרסאות השונות במטבעות השונים, תמורת עמלה.
אתה יכול גם למכור במטבע x ולהמיר את הכסף למטבע y.
ההבדל הוא רק בעמלות שתשלם

אתה יכול להמיר את היחידות שיש לך בין הגרסאות השונות במטבעות השונים, תמורת עמלה.
אתה יכול גם למכור במטבע x ולהמיר את הכסף למטבע y.
ההבדל הוא רק בעמלות שתשלם
תודה!
אתה יודע איך פרקטית עושים את זה? המרת היחידות בין הגרסאות השונות במטבעות השונים? זה נעשה מול הברוקר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Fitch מה בעצם האחריות שמוטלת על מי שרשום בחוזה שכירות? נדל"ן 16
C מהו בעצם אותו ״מרווח המרה״ בהמרת מט״ח בבנק? צרכנות פיננסית 2
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ למה בעצם אג"ח מדינה צמודות יורדות כרגע? שוק ההון 2
ט למה בעצם אין תעודות ממונפות על SP500 פי 4, פי 5 וכו' ? פוסטים מאיכות נמוכה 12
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
א היום כל מדדי האגחים יורדים קרוב ל0.5% , מה בעצם ה"תרחיש" ? שוק ההון 8
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
maverick אילון מאסק וטוויטר - מה הסיפור בעצם? שוק ההון 150
א שימוש בחברות כמו Walty או Wifix (או בעצם כל יועץ אחר) נדל"ן 4
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 96
P 150K הון עצמי כול השאר משכנתא. מה הסיכון בעצם? נדל"ן 17
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
ה משיכת רווחי הון - זה בעצם כ"כ פשוט? שוק ההון 13
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
ת אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה? אוף טופיק 85
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
SpidiMan איך עובד "מגן מס" - ואיך בעצם מקבלים אותו? שוק ההון 33
Fitch למה בעצם הבנק לא יודע לחשב תשואה? שוק ההון 8
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
M קרן מחקה מדד שמשקיעה בעצם במק"מ? שוק ההון 0
I חישוב תשואה בתיק בסגנון "בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד" שוק ההון 3
M האם חישוב "כדאיות רכישת דירה" בהתאם לעלויות הדירה מול עלות השכירות זה לא בעצם תזמון שוק? נדל"ן 23
ש למה בעצם המס על נדל"ן נמוך יותר? שוק ההון 30
מ למה בעצם לחקות את השוק? שוק ההון 18
H בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 89
ל למה בעצם השתלמות IRA? צרכנות פיננסית 6
ע למה בעצם לא להשקיע בממד אחד? שוק ההון 3
Sinister האם פסטיבל ה'ברנינג מן' הוא בעצם פסטיבל 'סולידי'? אוף טופיק 31
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
דו דו סוג תיק במס הכנסה ופנקס מקדמות מיסים 0
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
sha256 זיהוי סוג נכסים שמחזיקה קופת גמל שוק ההון 1
Y התלבטות בין ETF טורקיים לפי גודל, מיסוי, צורת עקיבה, סוג הבורסה שוק ההון 5
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
א סוג חשבון בIB צרכנות פיננסית 1
L תופעת הדגשת הטקסט (יותר נכון סוג של לפתות אותנו לקרוא) בזמן האחרון אוף טופיק 26
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה