• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילון מאסק וטוויטר - מה הסיפור בעצם?

maverick

משתמש רגיל
דירוג
34
בשבוע האחרון מסקרים את הצעת הרכישה של אילון מאסק לטוויטר שבמסגרתה הוא מבקש לקנות כמות גדולה של מניות במחיר שמשקף פרמיה משמעותית לעומת מחיר המניה בבורסה. מדיווחי החדשות לא הצלחתי להבין משהו מאוד בסיסי כנראה.

למה בעצם אילון מאסק לא פשוט קונה מניות טוויטר בשוק המניות כמו כולם? הרי במחיר מתאים הוא אמור למצוא רוכשים, לא?

אם ינסה לרכוש דרך השוק המשני הוא יצטרך לשלם הרבה מאוד פר מניה (בהתחלה הוא יקנה במחיר יותר נמוך מזה שהוא מציע, אבל מהר מאוד המחיר יעלה), זה ייקח הרבה זמן, ובסוף לא מובטח שתהיה לו שליטה בחברה (שאר בעלי השליטה לאו דווקא ימכרו לו כי מבחינתם למניות יש ערך גם בגלל הכוח שזה נותן להם להשפיע על החלטות החברה)

בשבוע האחרון מסקרים את הצעת הרכישה של אילון מאסק לטוויטר שבמסגרתה הוא מבקש לקנות כמות גדולה של מניות במחיר שמשקף פרמיה משמעותית לעומת מחיר המניה בבורסה. מדיווחי החדשות לא הצלחתי להבין משהו מאוד בסיסי כנראה.

למה בעצם אילון מאסק לא פשוט קונה מניות טוויטר בשוק המניות כמו כולם? הרי במחיר מתאים הוא אמור למצוא רוכשים, לא?
אם הוא יקנה כמו כולם המניה תטוס ותהיה הרבה יותר יקרה. הוא רוצה לקבל הצעת מחיר ולקנות. יש גם עניין שמאחוז מסוים הוא יקבל שליטה על החברה, אז אם הוא לא יקבל אישור מראש להשתלט (ממי שכרגע מחזיק ולא מוכן למכור) הוא סתם ישלם הרבה כסף וגם לא ישיג את המטרה שלו. בטוויטר בכלל לא אוהבים את הרעיון ומנסים לחסום אותו, הם מתייחסים אל ניסיון הקנייה שלו כאל השתלטות עוינת.

לא הצלחתי להבין משהו מאוד בסיסי כנראה
כן - הוא מנסה לקנות את כל החברה ולהפוך אותה לחברה פרטית שלא תיסחר יותר בבורסה
כי הוא חושב (על בסיס ציוציו) שרק כך הוא יוכל לעשות את השינויים הנדרשים כדי שהחברה תצליח ותשמר את חופש הביטוי

בשביל זה הוא צריך לקנות אחוז מסויים (מאוד גבוה) של מניות החברה - למיטב ידיעתי בארץ מדובר ב-95%, בעוד שבארה"ב מספיק 51% (אאל"ט)
ולשם כך צריך להגיש הצעת רכש כפי שעשה

במידה ויש לו את הרוב הנדרש, הוא יכול לכפות על היתר לקבל את המזומן שהוא מציע ולהיפרד מהמניות שלהם

בהצעת הרכש הוא גם ציין מיני-איום שאומר שזה הכל או כלום מבחינתו, ואם ההצעה לא תתקבל הוא ימכור את כל אחזקותיו (וכנראה יביא להפלת המנייה בטווח הקצר)

אולי אני נותן לו קרדיט אבל בהנתן הפרמיה הלא גבוהה שהוא נתן, נראה לי שהוא בנה על זה שהמהלך יכשל. לא הבנתי את הסיבה. אולי נדע בקרוב.

אולי אני נותן לו קרדיט אבל בהנתן הפרמיה הלא גבוהה שהוא נתן, נראה לי שהוא בנה על זה שהמהלך יכשל. לא הבנתי את הסיבה. אולי נדע בקרוב.
לדעתי כלום.
מאסק הוא אחד ממלכי הטרולים. להיות טרול מוצלח בתקופה שלנו = פרסום = הרבה מאוד כסף.
בדיוק כמו שאין לו שום מטרה ספציפית עם כל הטרלות הקריפטו שלו ושאר הקשקושים שלו...
זה הכל חלק מההטרלה הכללית והלא ספציפית שבסוף משאירה אותו בכותרות ומכניסה מרשרשים לכיסים הנכונים.

לדעתי כלום.
מאסק הוא אחד ממלכי הטרולים. להיות טרול מוצלח בתקופה שלנו = פרסום = הרבה מאוד כסף.
בדיוק כמו שאין לו שום מטרה ספציפית עם כל הטרלות הקריפטו שלו ושאר הקשקושים שלו...
זה הכל חלק מההטרלה הכללית והלא ספציפית שבסוף משאירה אותו בכותרות ומכניסה מרשרשים לכיסים הנכונים.
אז תחליט. יש או אין מטרה?

לדעתי כלום.
אני דווקא מאמין שיש לו עניין אמיתי לתפוס בעלות על הרשת החברתית ולשנות אותה. אולי הוא רכש חלק קטן כדי לבדוק מה התגובות מסביב ואם זה ילך ילך אם לא לא

מעניין אם מאסק בעצמו כבר החליט מה הוא רוצה או שהוא סתם נהנה מכל תשומת הלב...

מעניין אם מאסק בעצמו כבר החליט מה הוא רוצה או שהוא סתם נהנה מכל תשומת הלב...
לדעתי כלום.

השנקל שלי.

1. ל twitter יש בעיה במונטיזציה, מוצר וניהול.
2. נסחרת בשווים מצחיקים ביחס ל FAANGS ובצדק בשל הרבה סעיפים שקשורים ל 1.
3. כנראה שאפשר לנער את החברה ולנהל אותה משמעותית יותר טוב.
4. עשיית עסקות לחברות המגה קאפ הגדולות כמעט לא אפשרית בגלל anti trust.
5. אילון הוא חבר מאד טוב של מייסדי גוגל(כמה יודעים כאן שגוגל מחזיקה 10%+ מspaceX?) האם גוגל יכולה לעשות עסקאות ולעזור במונטיזציה לאחר רכישה כזו?

אקיצר הפוטנציאל קיים.

אני חושב שזו דרך להשתלט על מוצר מדיה פופולרי מאוד בתחומי ההייפ שעליהם הוא רוכב בכל פעם מחדש. יכול לסייע לו מאוד מול נפילה פוטנציאלית של טסלה. פרט לזה, גם אצל דורסי טוויטר הייתה ברמה מסויימת תחביב ולכן היא מאחור לגמרי מבחינת מוניטיזציה, ייתכן שזה גם סוג של צעצוע עבור עשירי תבל, להיות בעלים של רשת חברתית מובילה.

אפרופו טוויטר..

מכרתי היום CALL של טוויטר לחודש יוני בסטרייק של 55$ (אילון מציע 54.2$ ולפי מה שאומרים זה done deal)
תסבירו לי איך זה לא כסף על הריצפה?

אפרופו טוויטר..

מכרתי היום CALL של טוויטר לחודש יוני בסטרייק של 55$ (אילון מציע 54.2$ ולפי מה שאומרים זה done deal)
מה שאנחנו לא נגיד, ימים יגידו...

אפרופו טוויטר..

תסביר אתה לנו למה זה כסף על הרצפה.

תסביר אתה לנו למה זה כסף על הרצפה.
בגלל התרחישים הבאים -
1. מאסק קונה את טוויטר ב54.2, כלומר, המניה לא מגיעה ל55 והאופציה פגה תוקף והכסף נשאר אצלי
2. העסקה לא מבשילה - טוויטר יורדים בחדות (כי הדבר היחיד שמנע מהמניה ליפול בירידות האחרונות זה הסיפור הזה) וגם אז המניה לא מגיעה ל55$ עד יוני.

המניה נכנסה לעצירה עקב המכירה, איך אפשר לדעת לכמה זמן?

בגלל התרחישים הבאים -
3. מאסק קונה את טוויטר ב-60$.
4. מאסק לא קונה אבל המניה עולה מסיבה לא קשורה.
זה יקרה? אין לי מושג ירוק.
זה אפשרי? בטח. אז הכסף לא על הרצפה.

נושאים דומים

Back
למעלה