• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב?

4. בורות כלכלית:

הרבה אנשים מוכנים לתמוך באחרים שלא תורמים,
פשוט מחוסר הבנה של המחירים וההשלכות.

למשל הבנה שכל מה שמקבלים "בחינם" מהמדינה למעשה מגיע מהכיס של מי שכן עובד ותורם,
הבנה איך תמריצים קטנים יוצרים תופעות גדולות, ועוד ועוד.

גם כאן אני אופטימי -
בעבר (ובפרט לפני עידן האינטרנט) מי שלא נחשף למידע כלכלי היה מתקשה מאוד להשיג אותו.
היום הידע הכלכלי זמין יותר מתמיד. יש בלוגים, פורומים, פודקאסטים ועוד.

אגב, כדאי לשים לב שרוב הפוליטיקאים בכנסת הם מבוגרים,
לכן בכלל לא בטוח שמה שהולך בכנסת מייצג את מה שיהיה בדור הבא.
זה נכון גם אצל החילונים (גנץ למשל גדל בעידן שבו הייתה פנסיה תקציבית, ונראה שאין לו הבנה רבה במדיניות כלכלית נכונה),
ונכון ביתר שאת אצל הח"כים החרדים (שחלקם מבוגרים אפילו יותר).

כדוגמא אפשר לקחת את הסרטון הזה, שבו רואים איך אייכלר (שהיה ח"כ כ20 שנה) חושב שיש למדינה מאות מיליארדים לחלק,
ולא מכיר (או מניח שהשומעים לא מכירים) את העובדה שמציין פרופ' מואב בהערות שהמדינה בכלל בגירעון של מעל טריליון ש"ח...

אז כאן אני אפילו עוד יותר אופטימי מכל שאר הגורמים שציינתי -
*כל* חברי הכנסת מכל הכיוונים לא בהכרח מייצגים את הדור הבא.
זה עשוי להיות נכון גם אצל החרדים (בהחלט ייתכן שיש חרדים צעירים שמבינים שחלוקת קצבאות, הצעות להקפאת ריבית ושלל הטעויות הפטאליות שנציגי הציבור שלהם מקדמים - הן לא המדיניות הנכונה).

יש משפט ידוע שאומר שהמדע מתקדם מהלוויה להלוויה (כשבכיר שנפטר כבר לא יכול להתנגד לידע חדש שצעירים ממנו גילו וסותר חלקית את הידע שלו).
אולי גם הפוליטיקה מתקדמת מפרישה לפרישה...
מחזיק אצבעות לכמה פרישות שיקרו בקרוב :)
בעייני בכללית כתבת דברים מאוד חכמים ויפים.
אבל חשוב לי מאוד קודם כל לערער על הנתון הבסיסי שקיים אצל 99.9% החילונים שהחרדים מקבלים יותר מהם, שזה פייק מוחלט, וזה חוסר ידע בסיסי, והאמת היא שהציבור החרדי מופלה לרעה כמעט בכל מישור, וזה נכון שיש מקומות שהחרדים מקבלים שלא בצדק, בדיוק כמו שיש תקציבים של חילוניים שהם לא בצדק... מה שחשוב זה תמיד התמונה הכוללת, ששם ברור בצורה בוטה האפליה הקיצונית נגד הציבור החרדי.

עוד נקודה החברי כנסת החרדים "בכללית" מתמצאים בפרטים הרבה יותר מהחברי כנסת החילוניים, ואייכלר בעייני זה דוגמא לא טובה שלך, כי אם אתה קצת מכיר אותו, הוא בהחלט אדם שייחסית בקיא בפרטים, והוא צודק ב100% שיש למדינה רזרבות של כמעט 200 מיליארד דולר... ויחד עם זה הוא לא אמר שאין גירעונות למדינה, (קצת מזכיר לי את החגיגה של הממשלה עם העודף התקציבי, שניסו לעשות רושים, כאילו באמת נשאר כסף בקופה הציבורית....) בסוף הוא פוליטקאי שמדבר כמו שצריך לדבר בפוליטיקה, וברור לכל אדם שקצת בקיא בפרטים שהמדינה כל שנה ושנה מוציאה הרבה יותר ממה שמכניסה.
(עומר מואב ספציפית אני שומע אותו המון, ובעייני הוא קשקשן שונא חרדים, שהדעה שלו בעייני לא שווה כלום, ברגע שהוא יוצא מילימטר מתחום ההתמחות שלו)

שלא תטעה, אני בעד ליברליזם ודמוקרטיה, אבל אני לא יודע איך ליישב את הבעיה הזו.
אתה עניתה לעצמך:
כל עוד אתה מעודד שלטון ליברלי ודמוקרטי אתה תמשיך לתמוך ולסעוד את אותו ״מסכן״ שלא תורם

הבעיה מתיחלה עם מדינת הרווחה, ליתר דיון עם ההנחה שלאדם ש"לא שפר עליו מזלו" יש אינטרס לפעול ולהטיב את מצבו הכללי. ברגע שיש לך קבוצה מאורגנת פוליטית ומתבדלת שמבחינתה הכל זמני והיא רק "עוברת כאן" תוך שהיא מעודדת ילודה זה רק עניין של זמן עד שיקרה מה שקורה עכשיו.

אבל חשוב לי מאוד קודם כל לערער על הנתון הבסיסי שקיים אצל 99.9% החילונים שהחרדים מקבלים יותר מהם
אני לא רוצה להסיט את הדיון לכיוון הזה אבל איפה זה בא לידי ביטוי? וכמה ה"זה" הזה משמעותי ביחס לחלקים האחרים בהם עקב ריבוי ילודה החרדים מקבלים יותר.

יש שירותי רפואה, חינוך, תשתיות, תחבורה. ביטות לאומי שבהם תא משפחתי חילני ממוצע משתמש פחות מתא חרדי ממוצע בזמן שאותו תא משפתתי חילוני משלם יותר מיסים.

יש גם את הזכות לבחור לא להתגייס לצבא, שנער חילוני לא זוכה לקבל גם אם היה רוצה ללכת וללמוד משהו שאת ההשפעה החומרית שלו ניתן לכמת כמו לימודי הנדסה.

אבל חשוב לי מאוד קודם כל לערער על הנתון הבסיסי שקיים אצל 99.9% החילונים שהחרדים מקבלים יותר מהם,
כמה אפשר לחזור שוב ושוב על שקרים, ולהמשיך לשקר לעצמך.
כמה אפשר להשלות את עצמך שהעובדות היבשות הם אנטישמיות ורק מה שסיפרו לך בעלי אינטרסים זה האמת האחת והיחידה.

הינה שוב, בפעם המי יודע כמה, קישורים לעובדות הרישמיות.

ואם אתה חושב שעצימת העיניים שלך לא פוגעת בילדים שלך, אתה טועה

אני לא רוצה להסיט את הדיון לכיוון הזה אבל איפה זה בא לידי ביטוי? וכמה ה"זה" הזה משמעותי ביחס לחלקים האחרים בהם עקב ריבוי ילודה החרדים מקבלים יותר.

יש גם את הזכות לבחור לא להתגייס לצבא, שנער חילוני לא זוכה לקבל גם אם היה רוצה ללכת וללמוד משהו שאת ההשפעה החומרית שלו ניתן לכמת כמו לימודי הנדסה.
אני לא אפרט כאן יותר מדי בגלל שזה לא בדיוק השרשור המתאים, אבל בכללית המדידה של תא משפחתי בלי התחשבות במספר נפשות, זה עיוות מכוון של אנשים שיודעים טוב מאוד את הנתונים...
תחשוב מה יקרה אם נעשה מדידה כמה תא משפחתי אוכל, ואז יצא שהחרדים הם הכי שמנים, בגלל שתא משפחתי חרדי אוכל הכי הרבה...
או לדוגמא אם נעשה מדידה של כמות האשפוזים של חרדים בייחס לחילונים, בלי להתחשב בשינוי הקיצוני של הרכב הגילאים... ואז נסיק מזה שהחרדים הם בריאים יותר.

לגבי הצבא, לא דיברתי על זה, ואני אכן חושב שנכון שמי שמשרת בצה"ל יתוגמל אישית בהתאם לעבודה שלו.

יש שירותי רפואה, חינוך, תשתיות, תחבורה. ביטות לאומי שבהם תא משפחתי חילני ממוצע משתמש פחות מתא חרדי ממוצע בזמן שאותו תא משפתתי חילוני משלם יותר מיסים.
שירותי רפואה אין חולק שהציבור החילוני מקבל פי כמה וכמה בגלל התמחור של נפשות מתוקננות... ואין בזה שום בעיה בגלל שזה אוכלוסייה יותר מבוגרת, אבל חשוב מאוד שתהיו מודעים למציאות.
חינוך הציבור החרדי מופלה לרעה בצורה קיצונית ואם אתה רוצה לראות את החלק העיקרי אפשר לראות בקלות באתר שקיפות בחינוך.
תשתיות ברור שאזורים חרדים הם בכללית פחות מפותחים אבל זה מורכב ואני לא מאשים ספציפית אף אחד. (למרות שברור שאפשר בקלות לשנות את מבנה תקציב תשתיות של העיריות והממשלה)
תחבורה ציבורית ברור שבאזורים חרדיים התנאים הם עלובים... (תלך לבקר בתחבורה ציבורית באזורים החרדים, תבדוק האם יש מקום לשבת...) יש אכן מעלות לתדירות, אבל זה נובע בעיקר בגלל הביקוש... והפייק של המחירים כבר כתבתי על זה כאן כמה פעמים, ואני מקווה שאני לא אצטרך שוב.
ביטוח לאומי, יש בעיה שורשית במדידות שלהם, כי הם מחשיבים חלק גדול מהישיבות כתקציב מביטוח לאומי.... וזה מקפיץ את הנתונים.... והנקודה השנייה זה שוב ריבוי הילדים, שברגע שתסתכל על ילדים כמנוע צמיחה לכלכלה העתידית, ממילא תראה כמה זה בדיחה קצבת ילדים פר ילד.
כמה אפשר לחזור שוב ושוב על שקרים, ולהמשיך לשקר לעצמך.
זה בדיוק מה שאני טוען לכם, ואתה חוזר וטוען את זה לי שוב ושוב...
תתפלא אבל ספציפית לגבי הטיעון של פותח השרשור שהבאת בלינק אני מסכים איתו, ולרגע לא חשבתי אחרת.
רק לגבי התגובה שלך שכתבת שם, כבר כתבתי בלי סוף על הפייק שבהצגת נתונים שמודדים בצורה מעוותת רק כדי לעבוד על אנשים תמימים שיחשבו שהם מפרנסים מישהו אחר... למרות שאת עצמם הם לא מפרנסים...
כמות החוב שהמדינה הכניסה את עצמה מ2008 עד היום, זה יותר מכל מס הכנסה שנכנס בכל השנים האלו ביחד....
אתם צריכים להבין שכל עוד שאתם לא מפרנסים את עצמכם, אתם לא יכולים לדמיין שאתם מפרנסים מישהו אחר, אתם לוקחים חובות בסכומים לא נתפסים על דור העתיד, ועוד מספרים שדור העתיד חי על חשבונכם...

אתם צריכים להבין שכל עוד שאתם לא מפרנסים את עצמכם, אתם לא יכולים לדמיין שאתם מפרנסים מישהו אחר, אתם לוקחים חובות בסכומים לא נתפסים על דור העתיד, ועוד מספרים שדור העתיד חי על חשבונכם...
מאיפה הבאת את הטענה שאנחנו לא מפרנסים את עצמינו ????
ובקשר לדור העתיד - אנשים שלא למדו ליבה, ולא משנה כמה הם, לא מסוגלים להחזיק כלכלה מפותחת.

מאיפה הבאת את הטענה שאנחנו לא מפרנסים את עצמינו ????
מהנתונים עצמם ולא משירותי עיתונות אנטישמיים עלובים.
תעשה חישוב פשוט מהטיעונים שכתבתי ותראה שזה מציאות פשוטה (ודרך אגב זה כך גם ברוב המוחלט של המדינות המפותחות... רק שם לא טוענים שדור העתיד הוא חי על חשבונם, ושם דור העתיד מקבל בשווה ולכן שם זה צודק) וזה שלא סיפרו לך את זה, זה עדיין לא אומר עליך שום דבר רע, זה רק אומר שהעיתונות שלכם מנגישים לכם נתונים חלקיים שיעוותו לכם את המציאות הפשוטה.

בכללית המדידה של תא משפחתי בלי התחשבות במספר נפשות, זה עיוות מכוון של אנשים שיודעים טוב מאוד את הנתונים...
לזה אני מסכים, באמת קצת צורם.

מצד שני :
פה החלוקה היא לפי הכנסות. אבל מה עם מי שלא עובד? מה עם ילדים?
נראה שגם השיטה הזו מעוותת, אבל לצד השני.

ברגע שתסתכל על ילדים כמנוע צמיחה לכלכלה העתידית
אבל זו כבר ספקולציה אם דור העתיד יהיה תומך או נתמך.

מדידה של תא משפחתי בלי התחשבות במספר נפשות
אני דווקא חושב שהחישוב צריך לקחת בחשבון את גודל מספר הנפשות. אם המדינה בוחרת לממן\לסבסד שרותים ולי יש 2 ילדים בזמן שלך יש 8 אז כל פעם שאתה ואני עולים עם המשפחה לרכבת אתה בהגדרה מקבל יותר רק כי הבאת יותר ילדים ממני ובשלב שבו הם ילדים הם פשוט חלק מההוצאות שלך שמישהו צריך לממן. ההשואה לכמה תא משפחתי אוכל הייתה רלוונטית אם המדינה היתה מחלקת באופן גורף תלושי מזון לכולם.
לגבי הצבא, לא דיברתי על זה, ואני אכן חושב שנכון שמי שמשרת בצה"ל יתוגמל אישית בהתאם לעבודה שלו.
אבל לא על זה פתחתי את הדיון. אני לא רוצה תגמול למי שכופים עליו גיוס. אני שואל אותך שאלה אחרת. למה המפלגות החרדיות בוחרות בדרך כל כך עקומה אם המטרה היא האפשרות ללמוד תורה בשקט. למה לא להבטל את הגיוס לכולם ואז לספק גמול הולם למי שבוחר להתגייס?

והנקודה השנייה זה שוב ריבוי הילדים, שברגע שתסתכל על ילדים כמנוע צמיחה לכלכלה העתידית
זה היה נכון אם אותם ילדים לא היו מוסללים באופן מובהק ללימודי רוח תוך כדי ניוון או ביטול מקצועות אחרים. כאשר לפחות כרגע איו שום שינוי כיוון.
הציבור החרדי רואה את האידיאל בלימודי רוח ועם גישה כזאת אי אפשר להוציא רופאים ומנדסים טובים כי זה בהגדרה יבוא על חשבון הזמן של לימודי רוח.

מהנתונים עצמם ולא משירותי עיתונות אנטישמיים עלובים.
הנתונים שהבאתי הם מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של מדינת ישראל.
הגרף שזורג הביא מבוסס על נתונים ממשרד האוצר של מדינת ישראל.
אתה יכול להשלות את עצמך ולהאחז בשקר שכולם אנטישמיים, זה לא משנה את העובדות.
ריבוי הילדים, שברגע שתסתכל על ילדים כמנוע צמיחה לכלכלה העתידית, ממילא תראה כמה זה בדיחה קצבת ילדים פר ילד.
ילדים שלא לומדים ליבה הם מנוע לדעיכה עתידית, בהחלט לא מנוע צמיחה.

נערך לאחרונה ב:
לזה אני מסכים, באמת קצת צורם.
באמת מרשים הכנות שלך
נראה שגם השיטה הזו מעוותת, אבל לצד השני.
אין חולק שהציבור החילוני הוא משלם יותר מיסים, וזה נובע מכמה סיבות עיקריות.
סיבה ראשונה כי אתם עובדים באחוזים יותר ניכרים מהציבור החרדי. אבל כאן קריטי לראות את השינוי הדרמטי שהציבור החרדי עבר ב10 שנים הקרובות, וממילא אין סיבה להניח שמה שהיה לפני 10 שנים יהיה בעתיד, אלא כשרואים השתלבות דרמטית יותר הגיוני להניח שזה יימשך.
סיבה שניה כי אתם בהרכב גילאים שונה בצורה קיצונית מהציבור החרדי, שזה אומר שגם אם כולם היו חילוניים הנתונים היו בצורה קיצונית לטובתכם... ולזה אני מצרף קבצים בסוף הקטע
סיבה שלישית זה מדידה ששוב מודדת את התרומה של משק בית כולל, וזה שוב נופל בעיוות של חוסר ההתחשבות במספר הילדים, שזה נותן עדיפות להטבות מס "שהם מוצדקות כלכלית", בהנחה שילדים זה העובדים של העתיד.
מצורף קובץ של חלוקה של עשירונים
וצירפתי עוד קובץ למטה (כי לא הצלחתי להביא את זה כאן) שמראה את השכר לפי גיל, וכידוע הציבור החרדי בגלל הריבוי הדמוגרפי 69.5% מהציבור החרדי שנמצאים בגיל העבודה הם עד גיל 45
צריך להבין אי אפשר לצפות משוק עבודה צעיר מאוד שיקבל אותו שכר ממוצע כמו שוק עבודה מבוגר, הוותק יש לו הרבה חשיבות ולכן חייבים לתת לזה משקל.

אבל זו כבר ספקולציה אם דור העתיד יהיה תומך או נתמך.
אני גם בעד שלא נעשה ספקולציות, אבל שגם החילונים לא יעשו, ולכן שיעזבו את כספי העתיד בשקט... ושלא ייקחו התחיבוייות על חשבונינו.
אי אפשר לפסוח על שני הסעיפים ביחד, או שאתם מחליטים שאנחנו לא נעבוד בעתיד, וממילא גם לא נכון להעמיס התחייבויות עלינו, כי אנחנו נפשוט רגל בגלל החובות שאתם משאירים לנו, או שאתם מחליטים שאנחנו נעבוד וממילא אפשר לקחת חובות על דור העתיד, אבל גם לתת לדור העתיד חלק מהחובות שאתם לוקחים...

קבצים מצורפים

• שכר לפי גיל.pdf
    KB 122.8 · צפיות: 2
אני דווקא חושב שהחישוב צריך לקחת בחשבון את גודל מספר הנפשות. אם המדינה בוחרת לממן\לסבסד שרותים ולי יש 2 ילדים בזמן שלך יש 8 אז כל פעם שאתה ואני עולים עם המשפחה לרכבת אתה בהגדרה מקבל יותר רק כי הבאת יותר ילדים ממני ובשלב שבו הם ילדים הם פשוט חלק מההוצאות שלך שמישהו צריך לממן. ההשואה לכמה תא משפחתי אוכל הייתה רלוונטית אם המדינה היתה מחלקת באופן גורף תלושי מזון לכולם.
נניח שיש שני חברות חדשות, אחת בונה שני מפעלים ואחת בונה 4 מפעלים, האם נכון לומר שהחברה שבונה 2 מפעלים היא כלכלית יותר?? כי היא יש לה פחות חובות...
ברור שהילדים של היום זה העובדים של דור העתיד, ולכן אין שום היגיון לחשב אותם בהשוואות של משק בית.
כל ילד הוא מפעל בני עצמו ואין שום משמעות כלכלית לנתון של משק בית.
זה היה נכון אם אותם ילדים לא היו מוסללים באופן מובהק ללימודי רוח תוך כדי ניוון או ביטול מקצועות אחרים. כאשר לפחות כרגע איו שום שינוי כיוון.
הציבור החרדי רואה את האידיאל בלימודי רוח ועם גישה כזאת אי אפשר להוציא רופאים ומנדסים טובים כי זה בהגדרה יבוא על חשבון הזמן של לימודי רוח.
על זה הארכתי הרבה והבאתי נתונים ברורים על השינויים הדרמטיים בציבור החרדי ב10 שנים האחרונות, ולכן זה פשוט טעות הסקת המסקנות שלך.
אבל לא על זה פתחתי את הדיון. אני לא רוצה תגמול למי שכופים עליו גיוס. אני שואל אותך שאלה אחרת. למה המפלגות החרדיות בוחרות בדרך כל כך עקומה אם המטרה היא האפשרות ללמוד תורה בשקט. למה לא להבטל את הגיוס לכולם ואז לספק גמול הולם למי שבוחר להתגייס?
צודק שפתחת על זה דיון, אבל לא מספיק קראתי את הצדדים כאן, ולכן קשה לי להגיב על זה.
ובכל מקרה אם האנשי מקצוע שמונחים בנתונים בשטח והם חושבים שצריך לבטל את הגיוס אז ברור שחייבים לעשות את זה, וכמה שיותר מהר, יהיה יותר טוב לכולם.

אני גם בעד שלא נעשה ספקולציות, אבל שגם החילונים לא יעשו, ולכן שיעזבו את כספי העתיד בשקט... ושלא ייקחו התחיבוייות על חשבונינו.
על מה אתה מדבר? על הלוואות ומשכנתאות שמגובות ביכולת הכנסה ונכסים ואת זה את משווה ל-8 ילדים שכל החיים למדו רק רוח וחיים בדוחק שלפחות בינתיים אף אחד לא יתן להם למות ברחוב והציבור ישלם את ביטוח הבריאות שלהם.

זו לא ספקולאציה שאדם שלמד כל החיים שלו "מקצוע" שלא מייצר ערך חומרי לא יתקשה לעשות הסבה למקצוע שכן בטח בלי לקחת בחשבון שעל חשבון הזמן של ה"המקצוע" המקורי שלו.

ברור שהילדים של היום זה העובדים של דור העתיד
לא ברור בכלל, מהנדסים ורופאים זה לא משהו ש"פשוט קורה מעצמו" ולא משהו שאפשר להשלים בקטנה בשנה וחצי. הסללה משחקת תפקיד משמעותי למקום אליו יגיע הילד. ילד שנולד לתוך תרבות של רוח על חשבון כל השאר בסבירות גבוהה לא יצא ממנה.

הבאתי נתונים ברורים על השינויים הדרמטיים בציבור החרדי ב10 שנים האחרונות
איפה הנתון שמדבר על המקצועת הליבה בחינוך החרדי כפי שהם היו לפי עשור והיום. על עליה של חרדים בתחום ההנדסה והרפואה?

צודק שפתחת על זה דיון, אבל לא מספיק קראתי את הצדדים כאן, ולכן קשה לי להגיב על זה.
כפרט אתה לא מרגיש שיש עיוות שיש אוכלוסיה שכופים אותה לתוך שירות תצבאי שעלול להיגמר רע מאוד בזמן שיש ציבור שנלחם לפתור את עצמו מאותה כפיה בזמן שיכל לפעול לביטול אותה הכפיה לכולם וכך היה גם פותר את הבעיה שלו ולא נתפס באופן שלילי על ידי כלל הציבור.

מצורף קובץ של חלוקה של עשירונים
https://www.cbs.gov.il/he/publications/doclib/2020/1802_households_2018/t36.xls וצירפתי עוד קובץ למטה (כי לא הצלחתי להביא את זה כאן) שמראה את השכר לפי גיל, וכידוע הציבור החרדי בגלל הריבוי הדמוגרפי 69.5% מהציבור החרדי שנמצאים בגיל העבודה הם עד גיל 45
ניסיון בהחלט תורם לרמת ההכנסה אבל הוא רחוק מלהיות המשתנה היחיד ...
על זה הארכתי הרבה והבאתי נתונים ברורים על השינויים הדרמטיים בציבור החרדי ב10 שנים האחרונות, ולכן זה פשוט טעות הסקת המסקנות שלך.
אין שום שינויים דרמתיים.
אחוז החרדים שעובדים לא עולה. אחוז החרדים שעובדים במשרה מלאה נמוך מאד ויורד, ואחוז החרדים שמצליחים לגמור תואר, ולו גם במכללה נמוכה כלשהיא, לא עולה. כשמחלקים לנשים וגברים רואים עליה פיצפונת אצל החרדיות, אבל לא מספיק בשביל לנבא טובות לדור העתיד.

התכוונתי להפנות לתגובה שלי - לכך שחרדים מקבלים מהמדינה יותר ממה שהם משלמים. כבר הובא אינסוף פעמים בעבר.
מה עוזרים לי ילדים ? האידיאל שלנו הוא אוגנדה? סומליה? ניגריה? גם שם יש ילודה גבוהה. מה ההבדל ?

* נתוני ילודה - לרדת לגרף למעטה, להעביר ל fertility rate או ל birth rate ולהוסיף מדינות

נערך לאחרונה ב:
מה עוזרים לי ילדים ? האידיאל שלנו הוא אוגנדה? סומליה? ניגריה? גם שם יש ילודה גבוהה. מה ההבדל ?
דמיין שאתה משווה שתי משפחות חילוניות, אחת עם 3 ילדים ואחת עם ילד יחיד.
אז ה"תא המשפחתי" של המשפחה הגדולה יותר צורך יותר שרותים מהמדינה, ובממוצע-פר-נפש משלם פחות מיסים.
מה זה אומר? כלום. שתיהן משפחות חילוניות שעובדות ושולחות את הילדים לצבא.

צריך להיות זהירים עם המתודולוגיה, זה הכל.

@אליהו

אתה חוזר שוב ושוב על ציפיות ותחזיות מהעתיד, אתה אפילו במסווה משווה את החברה החרדית לחברת סטארט אפ ואת המגזר החילוני לחברה ותיקה ומבוססת.

האם אתה מסכים שכרגע המגזר החילוני מסבסד ונושא בנטל בצורה משמעותית גדולה יותר? האם אתה מסכים שכרגע הם משלמים יותר מיסים ומקבלים פחות שירותים?

אם התחזיות שלך יהיו נכונות אז אולי זה ישתנה בהמשך אבל עוד חזון למועד.

דמיין שאתה משווה שתי משפחות חילוניות, אחת עם 3 ילדים ואחת עם ילד יחיד.
אז ה"תא המשפחתי" של המשפחה הגדולה יותר צורך יותר שרותים מהמדינה, ובממוצע-פר-נפש משלם פחות מיסים.
מה זה אומר? כלום. שתיהן משפחות חילוניות שעובדות ושולחות את הילדים לצבא.
זה בעיקר נוגע בדיון אחר, האם אדם שהוא אל הורי(או בעל ילד וכלב) צריך לסבסד ילדים לא שלו בשלב שהם "הוצאה נטו" גם אם אותם ילדים בסופו של דבר ישלמו מיסים.

לדיון שלנו מדובר במימון ילדים שמוסלילים ללימודי רוח שלא מתורגמים למיסוי עתידי וכוח עבודה איכותי אלה ההפך לשכפול אותה הסללה בדמות עוד ילדים באופן אקספוננציאלי. כאשר הדבר היחידי שמאפשר את זה זו קופת המדינה. הסיבה היחידה שנשים שורדות לידות(ביחוד כאלה שמרבות להביא ילדים) היא כי יש פה מערכת בריאות על טהרת לימודי חול שבינתיים מתפקדת.

נערך לאחרונה ב:
כל הטיעונים שלך מבוססים על ההנחה השגויה הזו. אתה מבין שאם זה לא נכון כל הטיעונים שלך מתפרקים?
כל הכספים שהמדינה מגייסת באגרות חוב, וכל ההתחיבויות הכלכליות שהמדינה מתחייבת שהיא תחזיר בעתיד, זה בנוי על ההנחה שדור העתיד יעבוד לפחות כמו עכשיו, ולכן מודדים חוב בייחס לתוצר.
כל ההתנהלות הזאת מבוססת על ההנחה שהחרדים יעבדו, ואם לא אז המדינה עושקת את דור העתיד כי ברור שלא נוכל לעמוד בהתחייבויות וממילא בגלל החובות האלו ברור שדור העתיד יפשוט רגל... אז אחלה אני מסכים איתך רק בבקשה תפסיקו גם להאמין בנו שנשלם את החובות שלכם, וגם לצעוק ברחובה של עיר שאתם ממנים אותנו למרות שבמציאות אפילו את עצמכם אתם לא ממנים, ורק לכן הגדלת את החובות של המדינה ב15 שנה האחרונות יותר מכל מס ההכנסה ששולם בשנים האלו ביחד....
האם אתה מסכים שכרגע המגזר החילוני מסבסד ונושא בנטל בצורה משמעותית גדולה יותר? האם אתה מסכים שכרגע הם משלמים יותר מיסים ומקבלים פחות שירותים?
ממש לא, וזה לא עניין האם אני מסכים, כי הנתונים מדברים בעד עצמם. (רוב המדינות המפותחות עובדות באותה השיטה שהציבור לא מממן את עצמו ולכן נכנסים לעוד ועוד חובות, ומניחים ומקווים שהתוצר יגדל ואז החוב בייחס לתוצר התכווץ, אצלינו במדינה יש עוד התחייבויות שהמדינה מתחייבת כגון פנסיות תקציביות וכדומה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Benjamin W הדיון הציבורי, או צ'רצ'יל על דמוקרטיה אוף טופיק 5
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
B התנהלות פיננסית סביב רילוקיישן לבריטניה צרכנות פיננסית 8
E חוק טיבי / תביעה קטנה אוף טופיק 0
sharon תזרים משוק ההון כאלטרנטיבה למשיכה הונית (לפי חוק המשיכה הבטוח) שוק ההון 46
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 110
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
ש חוק הטכנאים צרכנות פיננסית 3
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
H חוק 300\400 לא מתחשב באינפלציה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3
W חוק האנג׳לים מיסים 5
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
F חוק ה4% ואינפלציה שוק ההון 27
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
Gari האם קרן ההשתלמות נכללת בהון בהקשר של חוק המשיכה הבטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
Z שאלה על חוק ההתגברות שכנראה יחקק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
A חוק חדש מדד תשומות הבנייה - האם חל רטרואקטיבית? עליית מחיר הבנייה ללא מרכיב הקרקע נדל"ן 4
M חוק הספאם בחברות "רגילות" אוף טופיק 2
O חוק המטרו - משמעויות נדל"ן 12
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
Tsachi01 רצץ העסקה - נדיבות יתר של המעסיק או חוק? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
ק חוק איסור הלבנת הון שוק ההון 1
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
י חוק ה400 ונדלן. נדל"ן 6
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
E חוק הגבלת מזומן ותשלום לקבלן מהשטחים אוף טופיק 38
ImCarryGG מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם? אוף טופיק 70
ש השקעה ללא מס רווחי הון לתושבי חוץ - חוק בקהאם מיסים 5
S החזר כרטיס טיסה - חוק טיבי אוף טופיק 27
P סוגי ריביות והצמדות לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה? צרכנות פיננסית 3
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
J חוק האשראי החדש צרכנות פיננסית 3
Y כניסה לתוקף של חוק לצמצום השימוש במזומן צרכנות פיננסית 40
aeh הספר חוק מס' #1 - פיל טאון. שוק ההון 241
ח חוק שכירות הוגנת - מה תקף נכון להיום צרכנות פיננסית 2
M חוק נתוני אשראי צרכנות פיננסית 3
חסכונית הצעת חוק שוק ההון 41
משקיע מתחיל האם חוק מור מת? אוף טופיק 20
י חוק שצריך להיות אוף טופיק 2
T חוק מוסר התשלומים ו creditplace שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה