מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם?

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
765
היי, גיליתי מפרסומת שעלתה לי שיש חברות שמתמחות בתביעת חברות ספאם ששולחות סמסים וניתן לקבל על כך כסף והחברות כביכול דואגות לכל התהליך המשפטי ואני רק מספק את הצילומי מסך. מישהו השתמש בחברה כזאת בעבר או תבע עצמאית? מה מונע מחברה לקחת את הצילומי מסך שאני שולח ולתבוע לבד ולא להביא לי גרוש?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,891
היי, גיליתי מפרסומת שעלתה לי שיש חברות שמתמחות בתביעת חברות ספאם ששולחות סמסים וניתן לקבל על כך כסף והחברות כביכול דואגות לכל התהליך המשפטי ואני רק מספק את הצילומי מסך. מישהו השתמש בחברה כזאת בעבר או תבע עצמאית? מה מונע מחברה לקחת את הצילומי מסך שאני שולח ולתבוע לבד ולא להביא לי גרוש?
למה צריך חברה מתווכת? קח עורך דין ותתבע

Myrath

משתמש ותיק
דירוג
336
למה צריך חברה מתווכת? קח עורך דין ותתבע
למה עו"ד? תגיש תביעה קטנה באופן מקוון.
תוכל לפנות אליי בכל שאלה.

לגבי החברות הנ"ל - מדובר בחברות שדעת הפסיקה לא נוחה מפעילותן ובמקרים רבים נאלצו תובעים להסכים למחיקת כתב הטענות מאחר שה"ייצוג" ע"י חברות אלו שנוי במחלוקת.

קל מאוד להגיש תביעה בקשר לדיוור פרסומי (או שקשה מאוד - ואז זה גם לא משתלם ממילא וגם, ובעיקר, לא משהו שחברת ספאם מעין זו תוכל לסייע לך בו)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,891
תודה. אני לא מגיש תביעות.
הבנתי שהשואל לא מעוניין לעשות את זה בעצמו ולכן מחפש סיוע. ברור שהכי ריווחי יהיה לתבוע לבד בתביעות קטנות.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
765
היי, קודם תודה על המענה.
ראיתי אתר של תביעות קטנות אונליין וברפרוף ראיתי שיש עלויות יחסית גבוהות, 50 שח לבית המשפט ו300 שח להם ואני בכלל לא יודע מה הממוצע שנפסק במקרים כאלו, אם אני עושה רווח של 50 שח בסוף זה הפסד מבחינת הזמן שלי..
האם תוכל לשתף את סיפורך ואיך קלות התהליך ומה דרוש ממך כתובע לספק וכמה זמן התהליך הולך?
תודה!

Myrath

משתמש ותיק
דירוג
336
היי, קודם תודה על המענה.
ראיתי אתר של תביעות קטנות אונליין וברפרוף ראיתי שיש עלויות יחסית גבוהות, 50 שח לבית המשפט ו300 שח להם ואני בכלל לא יודע מה הממוצע שנפסק במקרים כאלו, אם אני עושה רווח של 50 שח בסוף זה הפסד מבחינת הזמן שלי..
האם תוכל לשתף את סיפורך ואיך קלות התהליך ומה דרוש ממך כתובע לספק וכמה זמן התהליך הולך?
תודה!
חח זה לא ממש "סיפור". מדובר בתביעות הקלות ביותר (יש אפילו קטגוריה במערכת המקוונת של בתי המשפט "תביעת ספאם").

המקרה הקל:
אתה מזהה את בית העסק שמפורסם בהודעה שנשלחה אליך. לדוגמה: 70% הנחה, עכשיו ברנואר!
בגדול, המסר צריך להיות מסחרי (נועד לעודד הוצאת כספים). אפשר גם להתכתש עם עסק ששלח לך "שנה טובה" וכו' - אבל זה לשיקולך (הפסיקה לא הכי אחידה ועקבית).
1. שולח מכתב התראה (מייל/פקס/דואר רשום - בהתאם למצב רוח). דבר איתי בפרטי אם אתה צריך טיוטה מתאימה.
2. לא מתפשרים איתך? יש לך כוח לתבוע? מתלבש על טיוטת כתב תביעה (אם אין לך - כנ"ל) ומזין את פרטי העסק - ח.פ./עוסק מורשה...
3. נקבע לך דיון לעוד כמה חודשים. מגיע לדיון והשופט המנומנם ינסה לגרום לכם להתפשר (ע"פ רוב).
4. היה וכבר הגשת תביעה ורק לאחר מכן הגיעו מגעים לפשרה - חשוב להיות מודע לאפשרויות סגירת התיק ומשמעותן (דחייה/מחיקה/אישור הסכם ע"י בית המשפט).

המקרה הקשה:
1. אין בית עסק שמזוהה בהודעה.
2. יש בית עסק, אבל הוא מכחיש בתוקף כי הוא שלח את ההודעה.
3. יש בית עסק, אבל הוא ממציא לך אישור ריק מתוכן שלפיו נרשמת.
ברמת העיקרון, אפשר להתמודד גם במקרים האלו. לדעתי, לא משתלם ואני באופן אישי לא מתעסק עם המקרים שבגרעין הקשה של תביעות הספאם.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
765
בגדול, המסר צריך להיות מסחרי (נועד לעודד הוצאת כספים). אפשר גם להתכתש עם עסק ששלח לך "שנה טובה" וכו' - אבל זה לשיקולך (הפסיקה לא הכי אחידה ועקבית).
מה לגבי הספאם של הבחירות? המסה העיקרית שלי היא מהן של מפלגות שלא נרשמתי בחיים לקבלת הודעות. כמו כן יש חוק התיישנות על זה לטקסטים ישנים? או שלא קיים דבר כזה כידוע לך?
בנוסף האם יש דרך לדעת האם יכול להיות שנרשמתי לשירות מסוים במידה ואני לא זוכר הרשמה כזאת בשביל למנוע מצב של תביעה ובסוף באמת נרשמתי וזה אשמתי.
יכול לחלוק כמה בערך ההצעות התפשרות שוות?
תודה על ההצעה, אם אראה שהעניין באמת אטרקטיבי אפנה אלייך בפרטי!

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,062
מה לגבי הספאם של הבחירות?
זו הסיבה העיקרית שהמחוקקים דרשו שהמסר יהיה מסחרי.

רק במערכת הבחירות האחרונה ראינו שהפוליטיקאים רואים את מספרי הטלפונים שלנו כשלהם, גם אם מסרנו אותם למפלגה שהם עזבו...

Myrath

משתמש ותיק
דירוג
336
מה לגבי הספאם של הבחירות? המסה העיקרית שלי היא מהן של מפלגות שלא נרשמתי בחיים לקבלת הודעות.
אתה מבצע הסרה מרשימת תפוצה. אם מטרידים אותך בלי סוף חרף בקשות ההסרה - אתה יכול לקחת צעד אחורה מסעיף 30א לחוק התקשורת (ספאם) ולהתביית על סעיף 30 (הטרדה). היות והמחוקק גילה דעתו באופן מפורש בהחרגת תעמולה מחוק הספאם ומאחר שממילא תביעה בגין הטרדה היא ממש לא תביעה פשוטה עם פיצויים "ללא הוכחת נזק" - לא שווה את הטרחה והסיכון לדעתי. בקיצור, בעיקרון אין מה לעשות עם זה.
כמו כן יש חוק התיישנות על זה לטקסטים ישנים? או שלא קיים דבר כזה כידוע לך?
כלל ההתיישנות שחל ברוב סוגי התובענות, היינו, 7 שנים מיום שצמחה עילת התביעה (בגדול - מרגע קבלת הטקסט).
יחד עם זאת, לבתי המשפט סמכות טבועה (בכל סוגי התביעות) לדחות על הסף או לקחת בחשבון "שיהוי" בהגשת התביעה - כך שאם תתבע על הודעת ספאם אחרי 6.5 שנים - זה לא ייראה טוב והשופט לא ימות על זה. עם זאת, קרה שאנשים תבעו אחרי שנתיים שלוש ואחרי ש"אספו" במייל הודעות ספאם. אז מצד אחד, השופט מבקר אותך כמי שלא ניסה להקטין את הנזק וכו', אבל לצד זאת - פוסק לך. אני באופן אישי לא אוהב להתלכלך ולא הולך בכיוונים הללו (וגם מאותה הסיבה שאני לא תובע במקרה שהסכמתי לקבלת דיוור, אבל לא הכתירו את הדיוור ב"פרסומת" - זה לא הפריע לי ובאופן אישי אינני מנצל את החוק מקום שבו לא נפגעתי באמת.

בנוסף האם יש דרך לדעת האם יכול להיות שנרשמתי לשירות מסוים במידה ואני לא זוכר הרשמה כזאת בשביל למנוע מצב של תביעה ובסוף באמת נרשמתי וזה אשמתי.
ברמת העיקרון ישנה דרך לדעת, אבל זו שאלה לאנשי מחשוב והיו דברים מעולם. פשוט ממה ששידרת עד כה, אתה מחפש הליך פשוט וכו' - ואתה נכנס כאן לבוץ של תביעות הספאם. מעבר לזה שנתבעים כאלו מערימים עליך קשיים, מדובר באנשים שגם סביר להניח שלא ייתפשרו איתך ויתישו אותך - בעיניי, לא משתלם.
יכול לחלוק כמה בערך ההצעות התפשרות שוות?
תלוי הרבה בך. לי בעיקר חשוב שבית העסק יבין את המסר (משחק מילים לא מכוון...) ויפסיק להטריד אותי ומוכן לסגור גם ב300 להודעה. עם זאת, זה לא קרה לי עד היום וזה נוטה להיות סביב ה500-600. יש כאלו שלא מוותרים ורוצים יותר. הרף הוא 1000 ש"ח ובגדול - it's up to you.
כמובן שזה תלוי בנסיבות, מספר ההודעות, האם ישנן הודעות שנשלחו לאחר ששלחת בקשה ל"הסרה", האם זה בית עסק שמכבד את עצמו או איזה חאפר וכו'.

תודה על ההצעה, אם אראה שהעניין באמת אטרקטיבי אפנה אלייך בפרטי!
בכיף.

זו הסיבה העיקרית שהמחוקקים דרשו שהמסר יהיה מסחרי.
לא, זה היה עוד לפני. בכל העולם התרכזו בספאם מסחרי כי זה מהותו ומקורו של רוב הספאם.
לא רק פוליטיקאים מוחרגים מהחוק, אלא גם עמותות זוכות להגנה מיוחדת וכיוצ"ב.
הפוליטיקאים לא עשו במקרה זה איזשהו "מחטף" או קטע מתוחכם. הם פשוט אמרו למיקי רוזנטל "רוצה שנסדיר את החקיקה בנושא לאשורה - תוציא אותנו. במפורש. PERIOD".

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
765
אלא גם עמותות זוכות להגנה מיוחדת וכיוצ"ב.
הודעה מאיזה ישיבה שמבקשת תרומה לבניית בית מדרש לא נחשב בסיפור נכון?
תודה על העזרה, כבר שולח לך הודעה לגבי הנוסחים.

Myrath

משתמש ותיק
דירוג
336
הודעה מאיזה ישיבה שמבקשת תרומה לבניית בית מדרש לא נחשב בסיפור נכון?
לא באופן גורף. הגנה גורפת יש בעיקר לפוליטיקאים.
יש להם הגנות כלליות. הם יכולים לשלוח לך הודעה אחת שבה הם מציעים לך להיות איתם בקשר וכו', אבל זה לא הנקודה.
העניין הוא שזה נתבעים קשים וגם השופטים לא מתים על תביעות מול עמותות.
מי העמותה? מה מספר הזיהוי שלה? מדובר בכלל בעמותה רשומה? את מי אתה תובע? מה תעשה אם לא ישלם את החוב? תרדוף אחריו בהוצל"פ?
זה לא שזה לא קיים או לא ישים, אני פשוט לא מתעסק בזה ושוב, אתה צריך להחליט - אתה מעוניין לבחוש בבוץ הזה או שאתה מעוניין (כפי ששידרת בהתחלה) בתביעות הסבירות והפשוטות והמקובלות?
בשביל לתבוע את הגופים שנהנים מהקלות וכו' צריך להלך בין הטיפות של הוראות החוק והפסיקה ואלא אם כן אתה מעוניין להיות סופר-הירו של לוחמה בספאם אני באופן אישי מוצא את זה קצת מרחיק לכת.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
765
לא באופן גורף. הגנה גורפת יש בעיקר לפוליטיקאים.
יש להם הגנות כלליות. הם יכולים לשלוח לך הודעה אחת שבה הם מציעים לך להיות איתם בקשר וכו', אבל זה לא הנקודה.
העניין הוא שזה נתבעים קשים וגם השופטים לא מתים על תביעות מול עמותות.
מי העמותה? מה מספר הזיהוי שלה? מדובר בכלל בעמותה רשומה? את מי אתה תובע? מה תעשה אם לא ישלם את החוב? תרדוף אחריו בהוצל"פ?
זה לא שזה לא קיים או לא ישים, אני פשוט לא מתעסק בזה ושוב, אתה צריך להחליט - אתה מעוניין לבחוש בבוץ הזה או שאתה מעוניין (כפי ששידרת בהתחלה) בתביעות הסבירות והפשוטות והמקובלות?
בשביל לתבוע את הגופים שנהנים מהקלות וכו' צריך להלך בין הטיפות של הוראות החוק והפסיקה ואלא אם כן אתה מעוניין להיות סופר-הירו של לוחמה בספאם אני באופן אישי מוצא את זה קצת מרחיק לכת.
כן, באופן אישי מעדיף ללכת על הדגים הקלים ולא להסתבך בחור עמוק כי יש לי דברים חשובים יותר לעשות באמת. אעבור על הרשימות טקסטים והמייל שלי ואשלח להם את המכתב התראה ומשם אראה מי נלחם בי ומי לא.

Myrath

משתמש ותיק
דירוג
336
כן, באופן אישי מעדיף ללכת על הדגים הקלים ולא להסתבך בחור עמוק כי יש לי דברים חשובים יותר לעשות באמת. אעבור על הרשימות טקסטים והמייל שלי ואשלח להם את המכתב התראה ומשם אראה מי נלחם בי ומי לא.
that's about it...

AF1k

משתמש ותיק
דירוג
539
הגשתי תביעה באופן עצמאי, לקח בערך חצי שנה עד למשפט עצמו. הוא נקבע בשעות אחה"צ המאוחרות (למזלי הייתי סטודנט), הדיון התחיל באיחור. לפני שהתחלתי לדבר השופטת ביקשה שנצא החוצה וננסה להגיע לפשרה, לא הגענו כי לא הייתי מוכן להגיע לפשרה. נכנסנו שוב אחרי חצי שעה, אני טענתי את הטענות שלי והצד השני את שלהם. השופטת אמרה שלטענתה יש לי קייס והיא מציעה שנתפשר על פיצוי של 300 ש"ח, שנינו הסכמנו וכך זה נפסק. קיבלתי שיק בדואר אחרי מספר שבועות.
האם זה היה שווה את הזמן והמאמץ? לא, כי מדובר על הודעה אחת וזה להפסיד יום עבודה במקרה הטוב. אולי על הטרדה לא פוסקת שווה לתבוע.

Myrath

משתמש ותיק
דירוג
336
הגשתי תביעה באופן עצמאי, לקח בערך חצי שנה עד למשפט עצמו. הוא נקבע בשעות אחה"צ המאוחרות (למזלי הייתי סטודנט), הדיון התחיל באיחור. לפני שהתחלתי לדבר השופטת ביקשה שנצא החוצה וננסה להגיע לפשרה, לא הגענו כי לא הייתי מוכן להגיע לפשרה. נכנסנו שוב אחרי חצי שעה, אני טענתי את הטענות שלי והצד השני את שלהם. השופטת אמרה שלטענתה יש לי קייס והיא מציעה שנתפשר על פיצוי של 300 ש"ח, שנינו הסכמנו וכך זה נפסק. קיבלתי שיק בדואר אחרי מספר שבועות.
האם זה היה שווה את הזמן והמאמץ? לא, כי מדובר על הודעה אחת וזה להפסיד יום עבודה במקרה הטוב. אולי על הטרדה לא פוסקת שווה לתבוע.

במקרה כזה:
1. אפשר לנסות לשלוח מכתב התראה, אבל במקרה שלא מתפשרים לא להגיע לפסים של תובענה.
2. לדרוש הוצאות משפט במסגרת ההליך.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,064

Zegman

משתמש ותיק
דירוג
92
על הודעה אחת ?

אני נוהג להוסיף לכתבי תביעה את הפסקה הבאה:
  1. לעניין סכום הפיצוי מן הראוי להביא את דבריו של כבוד השופט פוגלמן [רע"א 1954/14]:
    נקודת המוצא היא שתביעה בגין הפרה בודדת תזכה את התובע במלוא הסכום (1,000 ש״ח) כדי שתושג התכלית ההרתעתית.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,064
אני נוהג להוסיף לכתבי תביעה את הפסקה הבאה:
  1. לעניין סכום הפיצוי מן הראוי להביא את דבריו של כבוד השופט פוגלמן [רע"א 1954/14]:
    נקודת המוצא היא שתביעה בגין הפרה בודדת תזכה את התובע במלוא הסכום (1,000 ש״ח) כדי שתושג התכלית ההרתעתית.
א. מדוע התפשרת?
ב. למה לא חיכית שיהיה כמה הודעות ורק אז ניגשת? שיהיה "בשר" כאילו לתביעה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
S יש פה מישהו שמשקיע דרך IB שלח דוחות לבד למס הכנסה? שוק ההון 1
B יש פה מישהו שמצליח להכות את השוק? שוק ההון 41
Liron2035 מישהו פה ב-IB וקיבל מייל FYI: Insider / Institutional Purchases שוק ההון 18
unrealx מישהו יכול להסביר מה הלך לי פה? שוק ההון 3
O חרטה מרצף קיצבה - יש פה מישהו שביצע בפועל בהצלחה? צרכנות פיננסית 6
M יש פה מישהו שכבר העביר כספים קיצבתיים במעמד שכיר לניהול אישי (IRA)? צרכנות פיננסית 4
קורא הדוק יש פה מישהו שניסה והצליח להעביר ביטוח מנהלים עם מקדם קבוע מחברה לחברה ? צרכנות פיננסית 14
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
שרון מישהו פה מבין ב-css? אוף טופיק 16
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
עייף ומותש סעמק האם יש מישהו בקהל שעבד במנורה מבטחים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה השקעה באינטו (iintoo) - מישהו מכיר/ממליץ? נדל"ן 1
1 האם מישהו הצליח לשבור פק"מ שבתנאיו רשום שהוא לא ניתן לשבירה? שוק ההון 12
נ כשאתם רואים מישהו עם מסיכה למרות שמותר פוסטים מאיכות נמוכה 20
R מישהו שיודע שוודית? אוף טופיק 11
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
M מישהו עבד עם walty? נדל"ן 3
F מישהו הצליח להגיש דוח מקוון מלא? כולל מסמכים תומכים מיסים 34
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
M בעיות עם ניהול בהלמן - מישהו מכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? שוק ההון 5
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
G מישהו מכיר קרן (מחקה או נאמנות) בשקלים על שוק ההון 1
מ אווף יש מישהו שמוכן ללוות אותי בצדדים הטכניים של ההשקעות שוק ההון 6
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
הסולידית פוסטים בסגנון "מישהו מכיר את, מישהו שמע על" - יימחקו ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
G [שם החברה נמחק]- מישהו מכיר ? שוק ההון 79
M WeCheck מול Diffe-rent - דיפרנט מול וייצ'יק - מישהו ניסה? מישהו יודע? נדל"ן 3
C האם מישהו מכיר דרך לעשות אוטומציה לדוחות מס של ברוקר זר? שוק ההון 2
G מישהו יודע מה אני אמור להזין ב-Foreign Tax ID בהרשמה ל-AMERITRADE? שוק ההון 2
S מישהו מכיר מנגנון קיים שבודק השוואה של שני ETF? שוק ההון 1
A VASGX מישהו? שוק ההון 4
A מישהו יכול להסביר איך נוצרת אינפלציה מהדפסת כסף? צרכנות פיננסית 24
always.smile מישהו מיישם את profit first? צרכנות פיננסית 2
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
4 מישהו שמחליט להשקיע רק בזהב יכול להפסיד את כספו? שוק ההון 30
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
מ 2020 - מישהו הצליח להגיש תאום מס דרך מערכת הפניות? צרכנות פיננסית 0
L מישהו יודע אם יש דרך לוותר על פוזיציה או לעשות מכירה רעיונית ב-IB? שוק ההון 9
ITS BullionVault - השקעה בזהב פיזי - מישהו משתמש בשירות? שוק ההון 8
זרטוסטרא מישהו מכיר את חברת קליימקס צרכנות פיננסית 15
ש מישהו יודע איך מתקנים קומקום חשמלי שלא מחמם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11

נושאים דומים

למעלה