• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הספר חוק מס' #1 - פיל טאון.

• פותח הנושא aeh
  • פורסם בתאריך

aeh

משתמש רגיל
דירוג
95
שלום

הפעם הראשונה שנחשפתי לעולם שוק ההון שלא מקריאת כתבות בעיתונות, היתה באמצעות הספר חוק מס' 1 של פיל טאון.

קראתי את הספר עשרות פעמים ללא כל הגזמה ובניתי גליונות אקסל מדוייקים על פי הצעדים המוצעים בספר, בהמשך התקדמתי לספרים נוספים כ"המשקיע הנבון", "הספר הקטן שמכה את השוק בגדול", וספרים נוספים הדנים בשיטות ההשקעה השונות, הן השקעות ערך והן ניתוח טכני, אך לדעתי הספר חוק מס' 1 מנצח בענק, הוא פשוט, מובן, ונגיש לכל קורא אף ללא השכלה פיננסית מוקדמת והכי חשוב - אני מיישם את ההשקעות שלי לפי האסטרטגיה המוצעת בספר, וברוך ה' רואה הצלחה מסחררת.

הייתי רוצה לקבל חוו"ד מחברים בפורום אשר קראו את הספר האם דעתם כשלי, האם אתם מישהו מיישם את אסטרטגיית ההשקעות המוצעת בספר והאם יש למישהו הצעות לספרים נוספים שיודעים להציע אסטרטגיות מצליחות "מוכחות" הנגישות לכל.

רוצה לשתף אותנו?
בשמחה, אין מדובר במשהו חדש, הגישה היא 'השקעות ערך' הידועה של בנג'מן גרהם ושל תלמידו וורן באפט, אלא שהחידוש בספר שהוא מוביל את הקורא צעד אחרי צעד עד לבחירת המניות בתהליך מובנה ופשוט.

בניגוד למקובל מדובר על השקעה במספר בודד של מניות וללא גיוון רחב !!! (ככל שזה נשמע מופרך ואנטי תזה) עם שולי ביטחון של 50 % לפחות.

מדובר באסטרטגיה שאפשר להסביר את עקרונותיה גם לילד בן 6 ( רכישת מוצר ב 50 % מערכו הפנימי ו/או משוויו בפירוק).

יש גם נגיעה בספר לגבי קבלת החלטות ע"פ כלים טכניים.

האסטרטגיה הזו הניבה לי על פני שנתיים (מאוגוסט 2016) תשואה מצרפית של אחוזים דמיוניים !!! (המספר לא משנה מה שחשוב שזה יותר ממשה ששיערתי בחלומותיי הורודים).

נקודה חשובה נוספת - אין מדובר במניות צמיחה/הזנק אלא בעיקר מחברות ותיקות מתעשיות מסורתיות שקל להבינן.

אמנם אין התחייבות שתמיד אוכל להגיע למספרים הללו, אך בהחלט לא מדובר במשהו בלתי מציאותי.

שנתיים הם אמנם פרק זמן שאינו מספיק ארוך במיוחד שמדובר בתקופה של שוק שורי, לכן שאלתי היא האם יש מישהו נוסף שמתנהל ע"פ ספר זה והאם הוא אכן מצליח על פני תקופה ארוכה יותר. אשמח לשמוע ולהחכים.

בניגוד למקובל מדובר על השקעה במספר בודד של מניות וללא גיוון רחב !!!
מה שגורם לשונות גדולה יותר. למזלך נפלת בצד החיובי, אבל באותה מידה ההפסדים היו יכולים להיות גדולים.

בניגוד למקובל מדובר על השקעה במספר בודד של מניות וללא גיוון רחב
לדעתי, כדי להצליח בזה לאורך זמן, רצוי להחזיק לפחות 30 חברות ולא מאותו הסקטור, 5 סקטורים שונים (לפחות)
אמנם אין התחייבות שתמיד אוכל להגיע למספרים הללו, אך בהחלט לא מדובר במשהו בלתי מציאותי.
בהחלט אין התחייבות
שנתיים הם אמנם פרק זמן שאינו מספיק ארוך במיוחד שמדובר בתקופה של שוק שורי
נכון מאוד
מצליח על פני תקופה ארוכה יותר
מניות (חברות) פרטניות עלולות "להשחק" עם השנים, ברוב המקרים המדדים הצליחו לשמור על ההצלחה לתקופה ארוכה

לדעתי, כדי להצליח בזה לאורך זמן, רצוי להחזיק לפחות 30 חברות ולא מאותו הסקטור, 5 סקטורים שונים (לפחות)

בהחלט אין התחייבות

נכון מאוד

מניות (חברות) פרטניות עלולות "להשחק" עם השנים, ברוב המקרים המדדים הצליחו לשמור על ההצלחה לתקופה ארוכה

אתה מכיר את הספר או שאתה עונה לי ע"פ התפיסות המקובלות בשוק ההון ?

האם תוכל לציין בכמה תשואה מצרפית הצלחת להגיע ? אחוזי תשואה כן מעניינים, או לפחות כמה אחוזים עשית ביחס למדד הייחסו של המניות אשר השקעת בהם?
כלומר, אם השקעת באותה תקופה במניות מהנסדאק 100, תשווה את תשואות התיק שלך ביחס לQQQ למשל.
העניין שברמת המחירים הנוכחית, קשה מאוד להשקיע במניה במחיר מציאה בדומה לרעיון המוצג בספר (לקנות 1$ ב 0.5$).
אני די מאמין ברעיון, אך לדעתי לפי "חוק מספר 1" , כיום הזמן הוא בעיקר לעשות שיעורי בית ואתה צריך להמתין הרבה זמן ובעיקר למשבר גדול כדי להצליח לקנות "חברות" מעולות (מניות) במחיר סוף עונה.

האם תוכל לציין בכמה תשואה מצרפית הצלחת להגיע ? אחוזי תשואה כן מעניינים, או לפחות כמה אחוזים עשית ביחס למדד הייחסו של המניות אשר השקעת בהם?.

מדובר על עשרות אחוזים מידי שנה.

אני די מאמין ברעיון, אך לדעתי לפי "חוק מספר 1" , כיום הזמן הוא בעיקר לעשות שיעורי בית ואתה צריך להמתין הרבה זמן ובעיקר למשבר גדול כדי להצליח לקנות "חברות" מעולות (מניות) במחיר סוף עונה.
אני התחלתי ב אוגוסט 2016 שזה בהחלט לא תקופת שפל ועדיין ברוך ה' הצלחתי למצוא חברות במחיר סוף עונה.

גם עכשיו יש לי רשימה של חברות אלא שאין לי את ההון הדרוש להשקיע בכ"כ הרבה חברות. אבל חברות טובות אפשר למצוא.

אוכל להמליץ על אתר שנקרא gurufocus שמבצע עבודה סינון טובה, ומהרשימות שם אני ממשיך את הסינון בעצמי.
(אתר בתשלום, מנוי שנתי עולה כ 1500 דולר)

אוכל להמליץ על אתר שנקרא gurufocus שמבצע עבודה סינון טובה, ומהרשימות שם אני ממשיך את הסינון בעצמי.
(אתר בתשלום, מנוי שנתי עולה כ 1500 דולר)
אז בעצם כל השרשור הזה הוא תוכן מקודם, נכון?

לא ידעתי שיש לי אחוזים באתר gurufocus, אבדוק ואעדכן...

הגישה היא 'השקעות ערך' הידועה של בנג'מן גרהם ושל תלמידו וורן באפט, אלא שהחידוש בספר שהוא מוביל את הקורא צעד אחרי צעד עד לבחירת המניות בתהליך מובנה ופשוט.
התיאור הזה מתאים בדיוק גם ל-magic formula. וגם שם העסק עבד נהדר (עד שהוא הפסיק לעבוד).

התיאור הזה מתאים בדיוק גם ל-magic formula. וגם שם העסק עבד נהדר (עד שהוא הפסיק לעבוד).
מה זה magic formula, אתה יכול להרחיב ?

קראתי את הספר.
לא ממליץ כלל על אנשים שממליצים לקנות מניות בודדות על סמך 15 דקות מחקר שבועי.
זה לא עובד וזה נועד בעיקר לייצר כותרות שמוכרות ספרים.
השקעות ערך זו גישה שמצריכה ממך הרבה הרבה יותר זמן.
לטעמי היא כן עובדת למי שמוכן לעבור את המסלול הארוך הזה,השאלה העיקרית היא האם אתה נהנה לקרוא דוחות רבעוניים/שנתיים +בערך כל ציוץ וחצי דיווח שהחברות שאתה משקיע בהם מוציאות.
אם התשובה היא כן (הזוי ,אבל בכל זאת יש אנשים כאלה) אז תתכונן לתהליך של עשור במקרה הטוב עד שתוכל לקרוא לעצמך משקיע ערך.וגם אז אין אלפא מובהקת .

לגבי גורופוקוס ,אני חותם עליך בלי להכיר אותך שאתה לא מקדם תוכן שלהם ;).
זה אתר נחמד לגנוב רעיונות באיחור אופנתי של משקיעים גדולים .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
Cleo מחפשת את הספר "כספך או חייך" בעברית אוף טופיק 1
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
Tsachi01 כותב הספר ״הזאב מוול סטריט״, נותן את הפרספקטיבה שלו על תופעת הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
ג מבצעי שבוע הספר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
נ מכירים את הספר הזה? אוף טופיק 3
פשוט שחר הספר כספך או חייך למסירה אוף טופיק 1
וולפסון האם למשהו יש את הספר "החיים או הכסף"? לא קיים בחנויות יותר אוף טופיק 26
ג ממי אוכל לשאול את הספר Early Retirement Extreme? אוף טופיק 2
זאב מחבר הספר "המיליונר מהדלת ממול" נהרג בתאונת מכונית ספורט. אוף טופיק 15
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 110
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
ש חוק הטכנאים צרכנות פיננסית 3
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
H חוק 300\400 לא מתחשב באינפלציה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3
W חוק האנג׳לים מיסים 5
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
F חוק ה4% ואינפלציה שוק ההון 27
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
Gari האם קרן ההשתלמות נכללת בהון בהקשר של חוק המשיכה הבטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
Z שאלה על חוק ההתגברות שכנראה יחקק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
A חוק חדש מדד תשומות הבנייה - האם חל רטרואקטיבית? עליית מחיר הבנייה ללא מרכיב הקרקע נדל"ן 4
M חוק הספאם בחברות "רגילות" אוף טופיק 2
O חוק המטרו - משמעויות נדל"ן 12
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
Tsachi01 רצץ העסקה - נדיבות יתר של המעסיק או חוק? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
ק חוק איסור הלבנת הון שוק ההון 1
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
י חוק ה400 ונדלן. נדל"ן 6
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
E חוק הגבלת מזומן ותשלום לקבלן מהשטחים אוף טופיק 38
ImCarryGG מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם? אוף טופיק 70
ש השקעה ללא מס רווחי הון לתושבי חוץ - חוק בקהאם מיסים 5
S החזר כרטיס טיסה - חוק טיבי אוף טופיק 27
P סוגי ריביות והצמדות לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה? צרכנות פיננסית 3
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
J חוק האשראי החדש צרכנות פיננסית 3
Y כניסה לתוקף של חוק לצמצום השימוש במזומן צרכנות פיננסית 40
ח חוק שכירות הוגנת - מה תקף נכון להיום צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה