1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הספר חוק מס' #1 - פיל טאון.

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י aeh, ‏18/6/18.

data-full-width-responsive="true">
  1. aeh

aeh משתמש ותיק

שלום

הפעם הראשונה שנחשפתי לעולם שוק ההון שלא מקריאת כתבות בעיתונות, היתה באמצעות הספר חוק מס' 1 של פיל טאון.

קראתי את הספר עשרות פעמים ללא כל הגזמה ובניתי גליונות אקסל מדוייקים על פי הצעדים המוצעים בספר, בהמשך התקדמתי לספרים נוספים כ"המשקיע הנבון", "הספר הקטן שמכה את השוק בגדול", וספרים נוספים הדנים בשיטות ההשקעה השונות, הן השקעות ערך והן ניתוח טכני, אך לדעתי הספר חוק מס' 1 מנצח בענק, הוא פשוט, מובן, ונגיש לכל קורא אף ללא השכלה פיננסית מוקדמת והכי חשוב - אני מיישם את ההשקעות שלי לפי האסטרטגיה המוצעת בספר, וברוך ה' רואה הצלחה מסחררת.

הייתי רוצה לקבל חוו"ד מחברים בפורום אשר קראו את הספר האם דעתם כשלי, האם אתם מישהו מיישם את אסטרטגיית ההשקעות המוצעת בספר והאם יש למישהו הצעות לספרים נוספים שיודעים להציע אסטרטגיות מצליחות "מוכחות" הנגישות לכל.

רובי1 אוהב/ת את זה.
  2. Mamaof

Mamaof משתמש ותיק

לקנות ETF בודד של כל שוק ההון העולמי וללכת לישון ל40 שנה

3. ארגנטום

ארגנטום משתמש ותיק

רוצה לשתף אותנו?

4. aeh

aeh משתמש ותיק

תודה על התגובה הרצינית, באמת המלצה נהדרת.

5. aeh

aeh משתמש ותיק

בשמחה, אין מדובר במשהו חדש, הגישה היא 'השקעות ערך' הידועה של בנג'מן גרהם ושל תלמידו וורן באפט, אלא שהחידוש בספר שהוא מוביל את הקורא צעד אחרי צעד עד לבחירת המניות בתהליך מובנה ופשוט.

בניגוד למקובל מדובר על השקעה במספר בודד של מניות וללא גיוון רחב !!! (ככל שזה נשמע מופרך ואנטי תזה) עם שולי ביטחון של 50 % לפחות.

מדובר באסטרטגיה שאפשר להסביר את עקרונותיה גם לילד בן 6 ( רכישת מוצר ב 50 % מערכו הפנימי ו/או משוויו בפירוק).

יש גם נגיעה בספר לגבי קבלת החלטות ע"פ כלים טכניים.

האסטרטגיה הזו הניבה לי על פני שנתיים (מאוגוסט 2016) תשואה מצרפית של אחוזים דמיוניים !!! (המספר לא משנה מה שחשוב שזה יותר ממשה ששיערתי בחלומותיי הורודים).

נקודה חשובה נוספת - אין מדובר במניות צמיחה/הזנק אלא בעיקר מחברות ותיקות מתעשיות מסורתיות שקל להבינן.

אמנם אין התחייבות שתמיד אוכל להגיע למספרים הללו, אך בהחלט לא מדובר במשהו בלתי מציאותי.

שנתיים הם אמנם פרק זמן שאינו מספיק ארוך במיוחד שמדובר בתקופה של שוק שורי, לכן שאלתי היא האם יש מישהו נוסף שמתנהל ע"פ ספר זה והאם הוא אכן מצליח על פני תקופה ארוכה יותר. אשמח לשמוע ולהחכים.

6. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

מה שגורם לשונות גדולה יותר. למזלך נפלת בצד החיובי, אבל באותה מידה ההפסדים היו יכולים להיות גדולים.

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

לדעתי, כדי להצליח בזה לאורך זמן, רצוי להחזיק לפחות 30 חברות ולא מאותו הסקטור, 5 סקטורים שונים (לפחות)
    בהחלט אין התחייבות
    נכון מאוד
    מניות (חברות) פרטניות עלולות "להשחק" עם השנים, ברוב המקרים המדדים הצליחו לשמור על ההצלחה לתקופה ארוכה

Mr. Bigglesworth ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  8. aeh

aeh משתמש ותיק

אתה מכיר את הספר או שאתה עונה לי ע"פ התפיסות המקובלות בשוק ההון ?

spaklotron אוהב/ת את זה.
  9. יניב בנדיקט

יניב בנדיקט משתמש רשום

האם תוכל לציין בכמה תשואה מצרפית הצלחת להגיע ? אחוזי תשואה כן מעניינים, או לפחות כמה אחוזים עשית ביחס למדד הייחסו של המניות אשר השקעת בהם?
    כלומר, אם השקעת באותה תקופה במניות מהנסדאק 100, תשווה את תשואות התיק שלך ביחס לQQQ למשל.
    העניין שברמת המחירים הנוכחית, קשה מאוד להשקיע במניה במחיר מציאה בדומה לרעיון המוצג בספר (לקנות 1$ ב 0.5$).
    אני די מאמין ברעיון, אך לדעתי לפי "חוק מספר 1" , כיום הזמן הוא בעיקר לעשות שיעורי בית ואתה צריך להמתין הרבה זמן ובעיקר למשבר גדול כדי להצליח לקנות "חברות" מעולות (מניות) במחיר סוף עונה.

10. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה אולי כתבת את זה בזלזול, אבל זאת אחת ההמלצות הכי טובות שאתה יכול לקבל על שוק ההון

11. aeh

aeh משתמש ותיק

מדובר על עשרות אחוזים מידי שנה.

אני התחלתי ב אוגוסט 2016 שזה בהחלט לא תקופת שפל ועדיין ברוך ה' הצלחתי למצוא חברות במחיר סוף עונה.

גם עכשיו יש לי רשימה של חברות אלא שאין לי את ההון הדרוש להשקיע בכ"כ הרבה חברות. אבל חברות טובות אפשר למצוא.

אוכל להמליץ על אתר שנקרא gurufocus שמבצע עבודה סינון טובה, ומהרשימות שם אני ממשיך את הסינון בעצמי.
    (אתר בתשלום, מנוי שנתי עולה כ 1500 דולר)

12. כימאי

כימאי משתמש בכיר

אז בעצם כל השרשור הזה הוא תוכן מקודם, נכון?

efrat, Osterreicher ו-roneng אוהבים את זה.
  13. aeh

aeh משתמש ותיק

לא ידעתי שיש לי אחוזים באתר gurufocus, אבדוק ואעדכן...

Benjamin Willard אוהב/ת את זה.
  14. aeh

aeh משתמש ותיק

אנשים כשאתם מתכוונים להתבדח אז תוסיפו סמיילי, אחרת אחשוב שיש לי אחוזים באמת.

15. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

לא מכיר את הספר אבל הוספתי את הערותיי האישיות לדברייך

16. tdc

tdc משתמש ותיק

התיאור הזה מתאים בדיוק גם ל-magic formula. וגם שם העסק עבד נהדר (עד שהוא הפסיק לעבוד).

FIYaacov ו-Fortuna אוהבים את זה.
  17. aeh

aeh משתמש ותיק

מה זה magic formula, אתה יכול להרחיב ?

18. tdc

tdc משתמש ותיק

נערך לאחרונה ב: ‏19/6/18
  19. גרושבליגרוש

גרושבליגרוש משתמש ותיק

קראתי את הספר.
    לא ממליץ כלל על אנשים שממליצים לקנות מניות בודדות על סמך 15 דקות מחקר שבועי.
    זה לא עובד וזה נועד בעיקר לייצר כותרות שמוכרות ספרים.
    השקעות ערך זו גישה שמצריכה ממך הרבה הרבה יותר זמן.
    לטעמי היא כן עובדת למי שמוכן לעבור את המסלול הארוך הזה,השאלה העיקרית היא האם אתה נהנה לקרוא דוחות רבעוניים/שנתיים +בערך כל ציוץ וחצי דיווח שהחברות שאתה משקיע בהם מוציאות.
    אם התשובה היא כן (הזוי ,אבל בכל זאת יש אנשים כאלה) אז תתכונן לתהליך של עשור במקרה הטוב עד שתוכל לקרוא לעצמך משקיע ערך.וגם אז אין אלפא מובהקת .

20. גרושבליגרוש

גרושבליגרוש משתמש ותיק

לגבי גורופוקוס ,אני חותם עליך בלי להכיר אותך שאתה לא מקדם תוכן שלהם ;).
    זה אתר נחמד לגנוב רעיונות באיחור אופנתי של משקיעים גדולים .

Benjamin Willard, אורי ג. ו-aeh אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
יש קרן סל על המדד הספרדי ? פינת המשקיעים ‏1/6/20
Leveraged ETF לטווח רחוק פינת המשקיעים ‏17/6/20
IB מול בתי השקעות בארץ - בטווח הרחוק פינת המשקיעים ‏29/2/20
חוקי IRA פינת המשקיעים ‏17/2/20
למכור מניות מחשבון פרטי לפרטי, זה חוקי? פינת המשקיעים ‏27/11/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.