• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון על סיוע מצד ההורים

אפשר לחשוב על הלוואה מההורים שתוחזר במלואה בהמשך. הבעיה שאז הסכר נפרץ וצריך לתת לכולם, ומה תעשה אם הילד יגיד שאין לו או שיבקש עוד? אז צריך לתת גם לאחים וחוזר חלילה.
זה נושא לא פשוט ולנו כמגיבים מהצד לא ברורים כל השיקולים והמחשבות של ההורים שלו.
מצד שני, אם מראש אומרים ש"הבנק סגור", מאלצים את הילדים להתפתח בכוחות עצמם מבלי לקפוץ מעל הפופיק. כמובן שזה קשה יותר לילדים, ושוב לא בטוח שזה באמת היה השיקול של ההורים, אבל בסופו של דבר הילד יכול להיות גאה בעצמו שהשיג הכל לבד.
במקרה שלי הפסדתי עסקת נדלן מדהימה סופר ריווחית שהיה חסר לי בה 200 אלף שקל כי סירבו להלוות - אגב הנכס הזה היה מיועד להשכרה כשהם מקבלים את השכירות עד שחוזרים אליהם כל ה 200 אלף פלוס ריבית - סירבו
ככה שלא היה כאן עניין של הכסף לא יחזור או דברים כאלה…
הסיבה מבחינתם הייתה - לא מערבבים כסף עם משפחה.. זהו.
שאלתי - ענו .. וירדתי מזה .. לא דיברתי על זה יותר מחצי משפט.. כמובן זכותם וזה סבבה.. לא כועס גם..
פשוט מרגיש לי החמצה ובזבוז..

כן, זה לא מעניין אותם…
מבחינתם תפיסתית זה לא עניינם.. ״ ולא מערבבים כסף ומשפחה״

אל תדבר איתם על זה, אל תעלה את זה.. כל אחד חי את חייו בשלום .. וזהו..

לי זה נראה קצת בזבוז לחיות בדלות מסויימת כשיש סכומי כסף מהותיים שבפועל אף אחד לא יהנה מהם.. אבל באמת אף אחד..

חשוב לומר - כולנו לא בזבזנים.. כולם אקדמאים.. כולם חוץ מהאח הקטן עברו את גיל 30 ..
נשמע לי כמו מקרה שאפשר לנסות לפתור ב-"intervention".
תארגנו מפגש משפחתי (ההורים וכל האחים) באיזה ערב יום חול קליל ותעלו את הנושא ברוגע.
ייתכן שהם ישר יתנגדו ויתגוננו, תשדלו לשמור על אורך רוח ולדבר באיזי בלי לגרום להם להרגשה שתוקפים אותם.
כנראה שהם לא באמת מודעים לתחושות שלכם ועדיף להציף את זה ביחד ולנסות לשנות בהסכמה של כולם.
זאת גם תהיה הזדמנות מצויינת לשמוע את הצד וההסבר שלהם לגישה הזאת.

פשוט תדמיין שההורים שלך עניים, והעניין הזה יפסיק לעניין אותך.
זה מה שאני עשיתי במשך שנים, גם כשלהם היה המון ואני שטפתי כלים בשביל לקנות אוכל, אני עוד עומד..

נכון D: אבל שוב אנחנו לא יודעים מה התוכניות שלהם. אולי הם מתכננים לטוס לחו"ל כל השנה ולטייל בעולם? ואולי הם רוצים לרכוש בית נוסף או להחליף את הבית שהם גרים בו למשהו יקר יותר?
במקרה הזה - לא רוצים לעבור דירה..

מפריע לי שלא עוזרים לאח הסטודנט או לאחותי והמחוייבות לעניין הזה נופלת עלי…

אין לך שום מחויבות. כמו שאתה הסתדרת, גם האחים שלך יסתדרו.
המחויבות עליך רק בגלל שאתה בחרת לקחת אותה עליך. הדבר האחרון שאתה צריך שהעזרה שלך תהיה בעינהם נתון שמובן מאיליו.
אח שלך יכול להתפשר על עבודה קצת פחות אטרקטיבית לשנה-שנתיים, ואחותך ובעלה יסדרו בכוחות עצמם.

ברור שיותר נוח לאחים שלך שאתה עוזר להם אבל עצם העובדה שאתה שואל אומרת שאתה לא לגמרי שלם עם זה, וזה עוד לפני ששאלנו מה אומרת על זה אישתך - תכלס, זה על חשבון הילדים שלך. רק חסר שתתפתח בגלל זה מרירות.

לי זה נראה קצת בזבוז לחיות בדלות מסויימת כשיש סכומי כסף מהותיים שבפועל אף אחד לא יהנה מהם.. אבל באמת אף אחד..
גם ההורים והסבים שלי חיו בחיסכון רב, וזה החינוך שקיבלנו.
עכשיו ההורים סיעודיים וכל פעם שיש משבר, ויש הרבה משברים, אז אישתי מרגיעה את הלחץ - תזמינו רופא פרטי הביתה. תיקחו הסעה מיוחדת לנכים שיביא אותם אילינו, תביאו משהו שיהיה איתם. תביאו עוד עזרה -- בדיוק בשביל זה מיועד הכסף שהם חסכו כל החיים.

יש כאן נקודה עדינה שצריך להבין - זה הכסף שלהם, הוא נועד עבורם. הוא בשום צורה לא שלכם. אם מי מכם בונה על ירושה - אין שום בטחון שהיא אכן תגיע. -- ודווקא על זה כן כדאי לדבר איתם.

ומה כן? אתה יודע מה הם מתכוונים לעשות עם הכסף הזה? רק לחיות ממנו? תוכניות נוספות?
מישהו העלה את זה …
הם אומרים שזיקנה יכולה לעלות הרבה כסף..
עניינים רפואיים..
אני לא אומר שזה שגוי.. אני גם לא חושב שנכון שיחלקו את הכסף..

אני לא מבין מה הבעיה ש7000 שקל יילך לאחים שלי כל חודש למשך 3 שנים עד שהסתדרו ..
הם לא חושבים שאחריותם לעזור לילדים או מעדיפים לתרום את הממון שירשו לבית כנסת או לנזקקים- זכותכם..
אבל בסוף יוצא שזה נופל עלי …מצד אחד בכיף.. מצד שני להם זה לא יזיז בכלל ה 7000 שקל האלה.. פשוט יקטין במעט את החיסכון החודשי…

אגב אין להם פנסיה מעבר לבתים.. ולכן באמת לא יכולים ממש לתת סכומי כסף גדולים…

הם אומרים שזיקנה יכולה לעלות הרבה כסף..
עניינים רפואיים..
צודקים. ומזה מובנת הגישה שלהם שמתפרשת ע"י אחרים כקמצנות.
אני לא מבין מה הבעיה ש7000 שקל יילך לאחים שלי כל חודש למשך 3 שנים עד שהסתדרו ..
הם לא חושבים שאחריותם לעזור לילדים או מעדיפים לתרום את הממון שירשו לבית כנסת או לנזקקים- זכותכם..
אבל בסוף יוצא שזה נופל עלי …מצד אחד בכיף.. מצד שני להם זה לא יזיז בכלל ה 7000 שקל האלה.. פשוט יקטין במעט את החיסכון החודשי…
אני מניח שכמו הרבה בני דורם הם גדלו בבית שאם לא דאגת לעצמך תישאר רעב וצריך לעבוד קשה כדי להתפרנס.
אז לא היה מקובל (או אפשרי בכלל) לבקש עזרה מההורים. הילד גדל וכשיר לעבוד - הוא אדון לעצמו.
אגב אין להם פנסיה מעבר לבתים.. ולכן באמת לא יכולים ממש לתת סכומי כסף גדולים…
זה מה שחשבתי.
ושוב חוזר על ההצעה:
נשמע לי כמו מקרה שאפשר לנסות לפתור ב-"intervention".

אין לך שום מחויבות. כמו שאתה הסתדרת, גם האחים שלך יסתדרו.
המחויבות עליך רק בגלל שאתה בחרת לקחת אותה עליך. הדבר האחרון שאתה צריך שהעזרה שלך תהיה בעינהם נתון שמובן מאיליו.
אח שלך יכול להתפשר על עבודה קצת פחות אטרקטיבית לשנה-שנתיים, ואחותך ובעלה יסדרו בכוחות עצמם.

ברור שיותר נוח לאחים שלך שאתה עוזר להם אבל עצם העובדה שאתה שואל אומרת שאתה לא לגמרי שלם עם זה, וזה עוד לפני ששאלנו מה אומרת על זה אישתך - תכלס, זה על חשבון הילדים שלך. רק חסר שתתפתח בגלל זה מרירות.

גם ההורים והסבים שלי חיו בחיסכון רב, וזה החינוך שקיבלנו.
עכשיו ההורים סיעודיים וכל פעם שיש משבר, ויש הרבה משברים, אז אישתי מרגיעה את הלחץ - תזמינו רופא פרטי הביתה. תיקחו הסעה מיוחדת לנכים שיביא אותם אילינו, תביאו משהו שיהיה איתם. תביאו עוד עזרה -- בדיוק בשביל זה מיועד הכסף שהם חסכו כל החיים.

יש כאן נקודה עדינה שצריך להבין - זה הכסף שלהם, הוא נועד עבורם. הוא בשום צורה לא שלכם. אם מי מכם בונה על ירושה - אין שום בטחון שהיא אכן תגיע. -- ודווקא על זה כן כדאי לדבר איתם.
אף אחד לא בונה על ירושה.. הם בני70 ..בריאים ברוך השם ..(אנחנו בגיל 35 +-)
אני גם חושב שבגלל שלא עבדו ואין להם פנסיה אז השכירות זאת הפנסיה ולכן לא באמת יכולים לתת הרבה מההון ..
אני כן חושב שהיה נכון שהיה מעדיף לתת לאחים את הכסף מאשר לבית כנסת.
וכן חושב שנכון שיסייע להם עד שהסתדרו.. אלה לא סכומים שישפיעו עליו בשום צורה.

אני לא חושב שנכון שייתן לי מיליון אם ככה זה התפרש.. השכירות זאת הפנסיה, הכסף הצבור זה כרית ביטחון רפואית..

כן חושב שנכון להקל בקטנה במצבים מסויימים ולא לעמוד מנגד כאחד שלא אכפת לו …

כרגע - בקצב הזה - פשוט עוד 10 שנים יהיה להם בבנק 9 מיליון בערך… זה אחלה והכל… לא יקרה כלום אם יהיה שם 200 אלף פחות … זה לא בשר לא חלב…

הייתי חושב שברגע שחוצה את ה 5 מיליון אז כבר כן יהיה נכון ״לחלק דיבידנדים״ פעם בשנה … כמובן שזכותם שלא (בפועל זה גם לא יקרה.. )

אני חייבת לציין שהסיפור שלך מוציא ממני הזדהות גם כלפיך וגם כלפיהם.
אנחנו לא מגיעים ממשפחות עשירות (קיבוצניקים תפרנים) ואנחנו גם די קמצנים לעצמנו וגם ממעטים לתת כסף לילדים שמסתדרים בינתיים לא רע בלעדינו.
מצד שני, כן נתתי לאחים שלי בזמן מצוקה כמה עשרות אלפי ש"ח. אחד החזיר, השני נפטר. שלישי גר אצלנו שנה-שנתיים כשהיה במצוקה.
אני לא יודעת איך הייתי מרגישה אם היו לי הורים עשירים שמתקמצנים עלי ועל האחים שלי אבל נדיבים כלפי הקהילה מסביבם (בית כנסת הוא מבנה קהילתי).
לפחות אתם יודעים שהילדים שלכם יהיו מסודרים בגיל צעיר, אלא אם גם אתם תתחילו לפתח אישיו דומה :)

סיפור עם בית הכנסת נשמע נורא.
גם בעיני זו נורה אדומה, שווה לדבר איתם להבין מה הסיפור. אולי באמת זו דרישה מהאחות.
-- יפוי כח מתמשך חותמים כשההורים עוד בסדר.

אנחנו לא מגיעים ממשפחות עשירות (קיבוצניקים תפרנים) ואנחנו גם די קמצנים לעצמנו וגם ממעטים לתת כסף לילדים שמסתדרים בינתיים לא רע בלעדינו.
מצד שני, כן נתתי לאחים שלי בזמן מצוקה כמה עשרות אלפי ש"ח. אחד החזיר, השני נפטר. שלישי גר אצלנו שנה-שנתיים כשהיה במצוקה.
אני לא יודעת איך הייתי מרגישה אם היו לי הורים עשירים שמתקמצנים עלי ועל האחים שלי אבל נדיבים כלפי הקהילה מסביבם (בית כנסת הוא מבנה קהילתי).
לפחות אתם יודעים שהילדים שלכם יהיו מסודרים בגיל צעיר, אלא אם גם אתם תתחילו לפתח אישיו דומה :)

אני בגדול בתפיסה מאוזנת..
גם אצלנו זה פשוט יותר כי יש פנסיה שצוברת מגיל 23 שהתחלתי להרוויח כסף… (אין לי עניין בפרישה מוקדמת.. אני אוהב את העבודה שלי..)
ככה שהכסף לגיל פנסיה כבר מסודר ובפועל לא צריך רכוש מעבר לבית המגורים…
הרי יש בפנסיה גם רכיבי ביטוח אובדן כושר עבודה וכו .. ככה שזה מספק בכל ההקשר של הגיל השלישי.

כמובן לימודים אני אשמח לממן להם וכל מה שידרש עד שיתחילו לעבוד.. מבחינתי זה העיקר..
אחרכך אני מתכנן לנהל את הכספים ולייצר איתם הכנסה פאסיבית למשפחה - ככה שכל אחד יקבל כמה אלפים כל חודש.. לא מאמין בלתת סכומים גדולים .. אלה כמה אלפים בחודש.. שיבינו מה זה הכנסה פאסיבית.. את הכיף בזה.. סכום שייתן מוטיבציה לייצר עוד כאלה..

בחודש הראשון שפדיתי שיק שכירות - נפל לי אסימון מה זה באמת הכנסה פאסיבית ..

שילמדו להשתמש בכסף הזה לייצור הכנסות פאסיביות נוספות …
הגדול אצלי בן 8.. עד אז אני מאמין שאוכל להפריש להם סכום כלשהו בחודש החל מגיל 22 בערך..
(ההורים של אישתי נותנים לכל ילד אלף שקל בחודש כבר שנים… הם מבוססים בערך כמו ההורים שלי)

גם בעיני זו נורה אדומה, שווה לדבר איתם להבין מה הסיפור. אולי באמת זו דרישה מהאחות.
-- יפוי כח מתמשך חותמים כשההורים עוד בסדר.
לא - זאת לא הייתה בקשה שלה..
אבא שלי חשב על זה לבד.. אף אחד לא הציע לו אפילו.. מבחינתו זה היה הדבר הנכון לעשות..

אחרי שתרם אמר לנו את זה בגאווה ..
אמרנו לו אחלה, מה שאתה מרגיש לנכון..
וגם אמר לנו בהתלהבות לבוא לראות את הספר תורה שקנו עם זה וכו׳ ..

אחרי שנה וחצי בערך אמרתי לו שלדעתי זה לא ערכי שהבת שלו שוכרת דירה במקום מוזנח בזמן שהוא בוחר לתרום כסף ..
אמר שהיא ילדה גדולה ושתסתדר...

באופן כללי - הם לא רואים את עצמם כצד בנושא הזה…זה לא בקטע רע, פשוט מבחינתם זה לא עניינם.. כמו מה שנתפס על פי רוב כיחסי חברות..
ונראה שהקשר של ״משפחה״ כאן בקבוצה שונה תפיסתית ממה שהולך אצלנו בבית שיותר דומה לחברות ללא מחויבות הדדית..

אחרי שנה וחצי בערך אמרתי לו שלדעתי זה לא ערכי שהבת שלו שוכרת דירה במקום מוזנח בזמן שהוא בוחר לתרום כסף ..
אם הוא עשה את זה מיוזמתו וזה לא הונאה או השפעה זרה אז אולי פשוט עולם הערכים שלו אחר.
באופן כללי - הם לא רואים את עצמם כצד בנושא הזה…זה לא בקטע רע, פשוט מבחינתם זה לא עניינם.. כמו מה שנתפס על פי רוב כיחסי חברות..
ונראה שהקשר של ״משפחה״ כאן בקבוצה שונה תפיסתית ממה שהולך אצלנו בבית שיותר דומה לחברות ללא מחויבות הדדית..
או שהוא באמת מאמין שהיא תסתדר. זה לא מופרך.
זה עדיין לא אומר שאין מחויבות הדדית, למשל שאם היא היתה בצרה אמיתית הוא לא היה עוזר.
נניח שנופלת פצצה על הבית שלך ואין לך לאיפה ללכת - ללכת להורים לכמה לילות - זה אופציה ?

נערך לאחרונה ב:
אם הוא עשה את זה מיוזמתו וזה לא הונאה או השפעה זרה אז אולי פשוט עולם הערכים שלו אחר.

או שהוא באמת מאמין שהיא תסתדר. זה לא מופרך.
זה עדיין לא אומר שאין מחויבות הדדית, למשל שאם היא היתה בצרה אמיתית הוא לא היה עוזר.
נניח שנופלת פצצה על הבית שלך ואין לך לאיפה ללכת - כל המלונות תפוסים - ללכת להורים לכמה לילות - זה אופציה
הוא מאמין שהיום יש שפע מטורף .. ופעם היה עוני קיצוני..
״מי שעובד היום מרוויח המון..״
הוא אומר ״שיוקר המחיה ״ זה קישקוש של בזבזנים חסרי גבולות וחסרי משמעת..
ולכן מבחינתו אין הגיון בזה שלא הסתדרו..

באופן כללי - אין לו בעיה שיעברו לגור אצלו.. עם או בלי צרה…

האמת היא שגם אני חושבת ככה :$
זה נראה כאילו אנשים לגמרי התבלבלו בין מחיה לחשקים.
אבל זה מאד מוזר שאדם עשיר כל-כך הרבה שנים ועדיין מתנהל כאילו הוא לא, קצת מזכיר את וורן באפט שמספרים עליו שאוכל כל יום את אותה מנה במקדונלדס, גר באותו הבית ונוסע באותו הרכב כמו לפני 50 שנה. הם לא נוסעים לחו"ל אף פעם? יוצאים לבלות? לוקחים את הנכדים לאטרקציות או הופעות?

אני חושב שהסיפור שלך קיים אצל יורשי נחלות במושבים - הכנסה גדולה ממקור יחיד לאנשים שלא באמת יודעים לנהל אותה, ולא יצרו אותה (כמו זכיה בפייס).

במובן הזה, כאשר אתה יודע שאתה מתקשה לנהל את זה, ולא תוכל לשחזר את זה, ההתנהלות הקמצנית שלהם היא נכונה, עדיף לטעות לכיוון הזה, ולהמנע מבזבזנות יתר (כפי שהם תופסים אותה) על עצמם ועל הילדים, ולהצמד לחינוך הילדים על אותם ערכים שחינכו אותם, בסך הכל נראה שהצליחו לא רע בחנוך, וזה העיקר.

לפי המעט סיפרת, מבחינתם, העולם המודרני בעייתי, והם לא כ"כ יודעים להתנהל בו מבחינת ניהול פיננסי, ולא מסכימים איתו מבחינת רמת חיים ואורח חיים.

לא מכיר את אחותך, אבל סביר שהיא לא נוסעת באוטובוס אלא בפרייבט, וסביר שאוכלת במסעדות מידי פעם , וקונה מותגים, וגרה בדירה שכורה, והבילוים שלה יותר יקרים מהליכה לבית הכנסת. הורייך ישאלו את עצמם, האם עדיף לבזבז על זה, או על בית כנסת, או סתם לשים בבנק ליום סגריר ? יש הרבה שיגידו בית כנסת, ביחוד מי שחי לפי ערכים מסורתיים.

כמו שכתבת, יש לכם רשת בטחון טוטאלית, של מגורים על ההורים, כך שאי אפשר לזלזל בזה (ואם אכן מדובר במושב, זה הרבה יותר קל מבעיר), האחות יכולת להשתמש בזה עד שתסתדר ותחסוך כך 4000 שקל בחודש.

ולגבי ה 200K שבקשת להלוואת גישור לעסקת נדלן מדהימה, גם אני לא הייתי נותן את זה לילד שלי, אם זה כ"כ טוב, שילווה מהבנק.

כהורה הייתי בוודאות נוהג אחרת אבל כל אחד וההחלטה שלו

אני לא חושב שהורה חייב לעזור בכל מחיר
אבל בהינתן המצב הזה היה אפשר לצפות שכן יעזרו קצת

אבל לא חושב שיש הרבה שאפשר לעשות בעניין

יש מצב שהוא צודק.

בכל מקרה - אם ההורים שם בשבילכם בשעת צרה, אם יש לכם לאיפה ללכת כשבאמת באמת צריך, אז המשפחה שלך בסדר גמור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
D סיוע לעצמאים קורונה - האם נחשב שכר לא מבוטח? האם נחשב הכנסה מעסק? מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה