• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית

@בת העמק , לדעתי העליתם גם את איכות החיים וגם את רמת החיים.
אם אותו הסכום כלכל ארבעה ועכשיו מכלכל שניים וקצת (ה"וקצת" זה כי הילדים באים בסופ"ש וכאלה), אז אתם מוציאים יותר כסף לאדם, כלומר שגם רמת החיים שלכם עלתה. ואין סיבה שלא תעלו את רמת החיים; אתם עדיין חוסכים הרבה וכו'.

אם אותו הסכום כלכל ארבעה ועכשיו מכלכל שניים וקצת
זאת גם דרך להסתכל על זה אבל זה קצת יותר מסובך. חלק מהכסף שהתפנה הלך לטובת בני משפחה שנזקקו לעזרה וקשה לי להגיד שזה הוסיף לרמת החיים שלנו (או לאיכותם) :)
מצד שני, האם זה שהשקענו הון בחינוך הילדים (בכל מיני דרכים) לא הביא למצב הנוכחי שהם עצמאים ואינם זקוקים לתרומות/תמיכה/מגורים מאיתנו? ואם כן - ההשקעה בחינוך שלהם בהחלט שיפרה את רמת החיים של שנינו בהווה.

כ
כך שתוכלי לבחור את המילה המועדפת עלייך.
וכאמור אפשר גם לבחור מילה אחרת...
בכלליות להבנתי רמת חיים מתייחסת לכמה הון מוציאים כדי לתחזק סגנון חיים מסוים.
איכות חיים יותר קשה למדוד אבל היא לא מקבילה לכמות הכסף שמוציאים.
אפשר לחיות טוב ולהיות מאושרים תוך כדי הוצאת X כסף.
ואפשר לחיות פחות טוב ולהיות ממורמרים תוך כדי הוצאת 3X כסף.

כמובן שמאוד קשה למדוד את הקשר אבל מחקרים שונים שראיתי נותנים תמונה שעד שלב מסוים בסולם רמת חיים תורמת הרבה מאוד לאיכות החיים ומשלב מסוים הקשר מתנתק והעליה ברמת החיים לא מעלה את איכות החיים באותו קצב או בכלל.

כ

בכלליות להבנתי רמת חיים מתייחסת לכמה הון מוציאים כדי לתחזק סגנון חיים מסוים.
איכות חיים יותר קשה למדוד אבל היא לא מקבילה לכמות הכסף שמוציאים.
אפשר לחיות טוב ולהיות מאושרים תוך כדי הוצאת X כסף.
ואפשר לחיות פחות טוב ולהיות ממורמרים תוך כדי הוצאת 3X כסף.

כמובן שמאוד קשה למדוד את הקשר אבל מחקרים שונים שראיתי נותנים תמונה שעד שלב מסוים בסולם רמת חיים תורמת הרבה מאוד לאיכות החיים ומשלב מסוים הקשר מתנתק והעליה ברמת החיים לא מעלה את איכות החיים באותו קצב או בכלל.
נכון. אבל זה לחלוטין לא רלוונטי כי זו לא הייתה הפואנטה של הדיון. לפחות לא מבחינתי.
הדיון מבחינתי היה ההבנה שדברים (רצונות/צרכים) משתנים ושצריך להיות ערוכים לכך במיוחד כאשר רוצים לפרוש מאוד מוקדם.

@בת העמק כתבה שלכאורה אצלה לא חל שינוי:
כתבתי כבר פעם שרמת ההוצאות שלי נשארה אותו הדבר כבר 20 שנה (בסכומים מוחלטים), ממש רחמים עליי
והיא ענתה בזה ל- @גרהם שכתב
ויש עוד הרבה דברים שמשתנים בהשקפות ובצרכים במשך 60 שנות חיים ויכולים להשפיע על רמת ההוצאות.
בפועל, אפילו בין אלו ששואפים לפרישה מוקדמת, מיעוט קטן יכול ורוצה לעשות זאת בגיל 30.

לדעתי בפרוש חל שינוי...
אבל אני חוזרת על עצמי וזה מיותר.

לדעתי בפרוש חל שינוי...
אבל אני חוזרת על עצמי וזה מיותר.
אני חושבת שהשיחה התחילה עם ההנחה שככל שמתבגרים יש רצון ויכולת להוציא יותר כסף ולכן אדם צעיר לא יכול לחשוב שהוא תמיד יחיה על סכום הוצאות נמוך.
התגובה שלי היתה קשורה לזה שהסכום אצלנו נשאר זהה אבל סוגי ההוצאות השתנו.
המשך השיחה הוא כבר משהו אחר - לדעתך שינוי סוג ההוצאה מצורך למותרות כבר נחשב כעלייה ברמת החיים. לדעתי אם הסכום נשאר זהה אז אין עליה.
ואני מוסיפה שהרבה פעמים יש גם לא מעט שומן/מותרות בתוך סעיפי הוצאה שנחשבים הכרחיים. אצלנו, למשל, החינוך לא היה על המינימום (חינוך ציבורי) אלא חינוך חצי פרטי. אצל מישהו אחר יכול להיות המון פינוקים וממתקים בתוך סעיף המזון. אז איך מודדים חינוך חצי פרטי ( אצלנו היה 8K לחודש במקום 2K לשנה ציבורי) לפני 15 שנה לעומת טיסות לחו"ל עכשיו (אצלנו גג 8K לשנה)? איפה מתבטאת עליה ברמת החיים?
* בפוסט של הסולידית היא עושה הפרדה בין צרכים למותרות בטבלת ההוצאות שלה אבל כנראה זה לא יכול להיות חד משמעי.

אני חושבת שזה נכנס לדיונים יותר כלליים שהיו לנו כאן בפורום. בהנתן שההכנסה הפאסיבית שלי היא X, ואני צריכה רק חצי X כדי לחיות ברמת החיים שהתרגלתי אליה כשחסכתי, האם בכלל אכפת לי האם אני מוציאה חצי X או X? אני חושבת שעד כה הסולידית הציגה עמדה אידיאולוגית כאילו בכל סיטואציה עדיף לי להוציא חצי X, והיו כאן רבים שלא הסכימו עם זה. בנסיון האישי שלי, לחסוך באופן קיצוני, כלומר לעסוק באופן מתמשך ומתמיד במקומות להוציא פחות, גורם לי לסוג של מתח וחוסר נוחות. כשלא היה לי כסף, זה היה מלווה ממש בלחץ, והיום כשאני במצב כלכלי טוב אני לא רוצה לחזור לשם. למזלי זכיתי ואני יכולה לקבוע לעצמי את רמת החיים שבה ההתנהלות היום יומית היא כזו שמצד אחד אני לא צריכה לחשוב על כסף בכלל, ומצד שני אני מרגישה שבמקום שבו אני עומדת, אני לא מוציאה כספים על דברים שלא עושים אותי באמת מאושרת, בטוחה ומרוצה (במובן של well being). אני יכולה להבין את מי שחיי העבודה כל כך מייאשים אותו, שלפרוש מוקדם בשבילו שווה את החסכון הקיצוני, אבל בהנתן שיש עודפים, ומסתבר שיש, אני שמחה שהסולידית מצאה לעצמה נקודת איזון שגורמת לה להיות יותר מרוצה.

אני אגב שולל את המושג הצרכנסטי\פרסומיסטי\קרייריסטי "רמת חיים" וקורא לו "כמות ההוצאות",
הוצאה יותר גדולה כל חודש לא מעלה בהכרח שום "רמה".
אבל לך תשכנע אנשים שכל מטרתם להתקדם עוד קצת בעבודה בשנה הבאה כדי שיוכלו לחיות "ברמה".
כמו החמור שרודף אחרי הגזר שקשור מלפניו.

הסולידית, אני אוהב אותך.
פקקטה ביולוג כבר לא ירושלמי שמנסה לתפור את החיים הללו למידותיו למרות שהוא כל הזמן מגדל קורי עכביש על המוח המדובלל הזה.

כן, בהחלט אהבה שתלויה בדבר וזה מה שזה. זה לאו דווקא רע או פחות מדהים.
לא לבושתי, התחנפתי בגלוי ורשמתי זאת בכמה הזדמנויות על גבי כמה הזדמנויות.
את שינית לי את החיים... אחרים העידו שגם להם שינית את החיים, אני קראתי אותם ואני מאמין להם בלב שלם ומכיר את ההרגשה שהם חווים ואת האנדרופינים שמשתחררים לגוף כשהם מגלגלים על הלשון/מקלדת את המילה "הסולידית".
הדבר הזה אמיתי לגמרי.
מקצה אחד של סטודנט צרכניסט עני מבוגר יחסית ונטול חסכונות, לקצה השני של כבר לא סטודנט עוד יותר מבוגר עובד עדיין עני אבל עם חסכונות.
אני מאשים אותך בחסכונות שלי. ומאשים אותך בעוד המון דברים אחרים (כולם טובים למרבה הלא פלא).
טילטלת את החיים שהכרתי כפי שהכרתי אותם לפני שהגעתי בטעות בערב פרידה ארור ומדהים אחד לבלוג הבורדו שלך, והפכת אותם למה שהם היום.
הרבה יותר שלמים פיננסית. עגולים צרכנית. קהי פינות וחובות מיותרים.
את רוב הכסף שיש לי היום, אני חייב לך ולגישה שאותה הצגת.
וזה לא הכל קשור לכסף.
זו גם צורת החשיבה. האפשרות לצורת חשיבה אחרת בכלל. הניואנסים של הפינות של החשיבה.
חסכנות. השקעות. צרכניזם. ראיית עולם. השקפת עולם. אל-הורות (?). לחיות מתחת לרמת ההכנסות. אנטי-שבירות. לקיחת אחריות אישית.
אלו דברים שאני מאדיר אותם וחי לפיהם.
ועוד ועוד ועוד...

אז כן, מה חדש?... היית קיצונית "פעם".
לא, הקיצוניות הזו לא הפריעה לי כלל כי לי היה ברור באופן אישי שמקלחות קרות זה לא בשבילי וסיר מג'דרה שבועי שממנו אוכלים יום יום גם הוא לא בשבילי (אבל אני כן מסוגל לאכול כל יום לחם כוסמין מלא עם גבינה לבנה ועגבניה - ביצה קשה/טונה ולחיות כך כל החיים).
את היית "מקרה הקיצון" (לא נכתב בכוונה להעליב) שאליו צריך לשאוף.
מתוות דרך.
דרך קשוחה. אבל מי שלא כואב לא גדל.
הפוסט הזה (="2020: האם הפכתי לצרכניסטית?") הצליח לגרום לי להעריך, להתחבר ולאהוב אותך יותר.
פאק איט, את בנאדם!!!.
הפכת ל"אנושית"... סוג של "אחת מאיתנו".
נגישה יותר. רגילה יותר. כבר לא "מתכלבת" כמו שכל כך הרבה נהנו לרשום ולומר.
הרי כל העניין הזה מתכתחילה היה תלוי בהשוואה של איפה את (הגעת, עשית, מצליחה לעשות) ואיפה אני/אנחנו (הגענו, עשינו, מצליחים לעשות)... ככה מוח של בני אדם בדרך כלל חושב, גם אם בצורה אוטומאטית ולא מודעת.
אני לא בטוח שאת מבינה כל כך איזה טוויסט בעלילה פוסט הצרכניסטית 2020 שלך...
אני בטוח שהיו כאלו שלא היו בטוחים אם את עובדת עליהם, והאם את באמת בנאדם שמתנהג כמו שהוא רושם בתקופה שהיית אור בלתי מתפשר לגויים....
אז נכון, האוואטר שלך דורש לפעמים שיתנו לו נבוט בראש כי לבני אדם קשה לקבל את השונה מהם כל כך.
אבל זו בעיה שלהם.
האוואטר שלך נהדר. מדהים. מלא קסם. תובנות. תוכחה. ועוד שלל אלמנטים גובלים בפסאודו-הערצה.
אני שם אותך לצד ג'ורג' קרלין אהוב נפשי בסל המסרים שאני רוצה ומוכן לשמוע כל יום. סל המסרים שאני מעריץ. מעריך. לוקח לתשומת ליבי.
המסר שהוא (=האוואטר שלך) מעביר קרדינלי ובל יסולא מפז.

זה גדול ממך, למרות שאת יוצרת את המסר הזה ומחדדת ומסתובבת סביבו בכל תו שאת רושמת.
זה גדול מאיתנו, למרות שאנחנו קוראים אותו בכל תו שאת רושמת.
את היחידה שאני טורח להיכנס במתכוון ולקרוא בטוויטר בתור אחד שאין לו חשבון שם ובשום רשת גועל-נפש חברתית.

אני מקווה בכל מאודי שלא אדע מי את לעולם (אני בפרטי, ספרי לי שם ומבטיח שלא לומר לאף אחד!!!), ושאף אחד לא ידע מי את לעולם.
לטובתי. לטובתך. לטובת המסר שלך והדבר הזה שגדל סביבך ונקרא "הסולידית" או ה"סולידיות".
הילת המסרים הזו שאופפת אותך ושחס וחלילה תהיה מקושרת בצורה עקמומית כלשהיא למי שאת באמת שם מאחורי המקלדת והמסך.
כן... אפשר אולי לעשות מזה כסף (הרצאות, פודקאסטים וכו')...
אבל מה שאת כשהחלטת להיות אנונימית, כשהחלטת במודע או שלא במודע להיות מסר, בפני עצמו, ולא אדם בפני עצמו - זה מה שעשה את השינוי לכל כך קרדינלי בעבור כל כך הרבה אנשים לעניות דעתי העניה.
את מופת ודוגמא לאיך אוואטר אנונימי מצליח לשנות חיים של כל כך הרבה אנשים.
ומודה שאני מיושן ועתיק ולא מתקדם ואני אישית לא הייתי רוצה שזה ישתנה. מתנצל בפנייך מראש.
אני לא בטוח בכלל שקוראים לך דורין הרטמן. זה לא מעניין אותי.
אני לא בטוח שאת אישה (=זוויג נקבה). זה לא מעניין אותי.
אני כן בטוח שהשינוי שהצלחת להביא לעולם ולכל כך הרבה אנשים, צריך להילמד בעוניברסיטאות.
ממש כך.
את קסם.
יצא לי מכתב אהבה :$

לא מבינה למה אתם שמחים שהיא אנושית? חח כאילו היא הייתה אנושית תמיד, אז בזמנו היא העדיפה מקלחות קרות? נו סבבה אבל היא כן יצאה לחוג, אז סך הכול זה סדר עדיפויות ואגב יש למקלחת קרה גם יתרונות בריאותיים (מודה אני אוותר על חוג אבל לא על מקלחות חמות כי ככה כל אחת והסדר עדיפויות שלה, אז זה במקרה הפך אותי בזמנו ליותר אנושית ממנה? לא חושבת) בנוסף אני חושבת שצריך להפריד בין שני דברים 1 המסר לחיסכון והתנהגות כלכלית נכונה 2 אנטי צרכנות אז סעיף 1 מועבר גם בפוסט הזה, אבל כנראה שהסולידית כבר לא כל כך נגד צרכנות או שמעולם לא הייתה נגד צרכנות בלי תלות בכסף. אני דווקא מעריצה יותר אנשים אנטי צרכנים ויותר התחברתי לגרסה של החיה מ3800 כמו מלכה (סליחה לא זוכרת מה היה אז הסכום המדויק בפוסט) כי בעיניי אנטי צרכנות זה גם ערך בפני עצמו (לא מושלמת בעצמי בישום שלו אבל משתדלת)

שאלה אולי בוטה. אז מבקש סליחה מראש.
האם לדעתכם, אם @הסולידית לא הייתה כבר אל-הורית, האם ייתכן שכיום היא הייתה בוחרת אחרת?

שאלה אולי בוטה. אז מבקש סליחה מראש.
האם לדעתכם, אם @הסולידית לא הייתה כבר אל-הורית, האם ייתכן שכיום היא הייתה בוחרת אחרת?
אתה שואל אם בהנחה שהסולידית לא היתה נגד ללדת ילדים, האם ייתכן שהיא היתה בוחרת כן ללדת ילדים?
כן. רוב האנשים שהם לא אל - הוריים, כן הופכים להורים.

איזה אלמנט של בחירה יש פה?
השאלה היתה, כיון שכיום היא הרבה יותר מפוייסת ביחס ל'הבלי העולם, ורגשות המתהלכים בו', האם היא היתה יותר מפוייסת גם בנושא הזה.
והתשובה ההו כל כך פשוטה היא, שזה לא בלתי הפיך...
כן. רוב האנשים שהם לא אל - הוריים, כן הופכים להורים.

וואו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
whybe Ibi משתמשים בפוסט האחרון בבלוג בתור מקפצת פרסום אוף טופיק 5
ס זוכי מחיר למשתכן הגרלה מס 2020 פסגת זאב פוסטים מאיכות נמוכה 2
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה