• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית

רק רוצה לחזק את האנונימיות. אני לא רואה שום ערך בפירוט כל עמדה או מאפיין (פוליטי או סוציולוגי) שלא מתקשר לאג'נדה הפיננסית.
גם מתוך חוסר נוחות בהקשרי היחס לחרדים שאני מתקשה לעכל ממי שרואה בה מנטורית לחיים (לפני שמתייגים גם אותי- חילוני תל אביבי הייטקיסט אוכל חזיר) אבל לא רק בגלל זה, אני פשוט חושב שכל עמדה פוליטית או מאפיין סוציולוגי מרחיק מהגעה להמונים.

כל דבר שקשור לתפיסת החיים הפיננסית והתהליך המחשבתי שעוברת בעקבות הפרישה המוקדמת אני גומע בשקיקה ויום של פוסט הוא יום חג. שינית לי את החיים לטובה וגם אני הייתי שמח לתרום להפצת הבשורה (אולי בפלטפורמת מימון המונים אין צורך בהזדהות פומבית?)
דעתי מעט שונה.
ראשית, אני לא רואה בה מנטורית (לא רואה באף אחד מנטור למען האמת) אלא אדם בשר ודם עם יתרונות וחסרונות.
אני מאוד נהנה לקרוא את דעותיה בנושאים פיננסיים אבל אני גם נהנה לקרוא את דעותיה בשלל נושאים אחרים, גם אם אני לא מסכים איתן, כי היא אשה חכמה ולרוב יש לה דעות מעניינות ומנומקות.

לגבי החשיפה, אין לי ממש דעה בנושא, אני חושב שהיא צריכה לעשות מה שעושה לה טוב (החלק המדעי שבי אומר "בוא נחפש x בלוגרים בעולם שנחשפו ונראה מה קרה להם בעקבות זה" אבל אני לא חושב שיש מחקר כזה בנמצא :)

@הסולידית
מעניין אותי האם דעותייך השתנו מאז שכתבת את הפוסט על כלל ה-300.
הרי כתבת בפוסט ההוא:
לדיוק הייתה חשיבות מיוחדת. אם אחסוך סכום נמוך מדי, הכסף עלול לאזול הרבה לפני שאסתלק מהעולם, מה שיוביל לכך שבשנים שנותרו אצטרך לאכול מזון חתולים וציפורניים כסוסות.
להבדיל, יעד גבוה מדי, יאלץ אותי למכור שנות חיים רבות יותר תמורת כסף שכלל לא אהנה ממנו
מה שמעלה את השאלה האם את שומרת את הציפורניים הכסוסות שלך במזווה, או שהתכוננת מראש להוצאה של 7500 ש"ח בחודש ופרשת מראש עם הון של 3 מיליון ש"ח, או שמא שינית תפיסתך לגבי הסכום שנדרש לצבור כדי לפרוש ונטשת את כלל ה-300?

זה פוסט מדהים שגרם לי להגיב פה אחרי הפסקה של כ-5 שנים (מסתבר!). הבלוג שלך שינה וסידר לי את החיים, ועם זאת תמיד הרגשתי צורך להצדיק לעצמי למה גם הדרך שלי בסדר.

אני מתכנת בן 38, בעלי פסיכולוג, שנינו אוהבים מאד את עבודותינו, וחוסכים 20-30% מההכנסות. תמיד השוויתי את עצמי לסולידית והרגשתי קצת רע (לא מאד רע, אבל כן קצת) על זה שאנחנו לא חוסכים יותר, וגיל הפרישה התאורטי (לא שאנחנו באמת מתכננים לפרוש) הולך ומתרחק. אחרי כל השנים, לקרוא שבעצם הסולידית חיה לא מאד שונה מאיתנו זה כמו תרפיה. גם סדרי העדיפויות החדשים שלך בחיים עוזרים לי להזדהות איתך בצורה חדשה.

יחד עם זאת, הפוסט עדיין מאפשר לשאוף להשתפר ולחסוך יותר. לדוגמה, גם ההוצאה שלנו על מסעדות עלתה בקורונה - הן מתוך עצלנות והן כדי לתמוך בעסקים שאנחנו אוהבים - אבל היא עדיין בערך פי 2 משלכם.

נקודה נוספת שעלתה בפוסט ובתגובות היא הנדל"ן. גם אנחנו שוכרים, ודנים הרבה האם ומתי לקנות דירה. בעקבות הפוסט חשבתי שאולי היכולת לעבור עיר כל כמה שנים, לנסות שכונות שונות, ולעלות או לרדת ברמת הדירה בהתאם למצב ולרצונות באותו רגע, זה חלק מאי-שבירות.

פוסט יפה (כרגיל), נהנתי לקרוא. נמאס לי מכל מיני נודניקים שנתפסים על מקלחות קרות ועדשים אז אולי כעת זה יפסק.
לגבי אנונימיות וכו', האם השם המלא של לא ידוע כבר ואף נכתב בפוסט עצמו?
לגבי החשיפה, אין לי ממש דעה בנושא
+1
למרות שהייתי שמח לפחות לראיון בפודקאסט (גיקונומי למשל).

זה פוסט מדהים שגרם לי להגיב פה אחרי הפסקה של כ-5 שנים (מסתבר!). הבלוג שלך שינה וסידר לי את החיים, ועם זאת תמיד הרגשתי צורך להצדיק לעצמי למה גם הדרך שלי בסדר.

אני מתכנת בן 38, בעלי פסיכולוג, שנינו אוהבים מאד את עבודותינו, וחוסכים 20-30% מההכנסות. תמיד השוויתי את עצמי לסולידית והרגשתי קצת רע (לא מאד רע, אבל כן קצת) על זה שאנחנו לא חוסכים יותר, וגיל הפרישה התאורטי (לא שאנחנו באמת מתכננים לפרוש) הולך ומתרחק. אחרי כל השנים, לקרוא שבעצם הסולידית חיה לא מאד שונה מאיתנו זה כמו תרפיה. גם סדרי העדיפויות החדשים שלך בחיים עוזרים לי להזדהות איתך בצורה חדשה.

יחד עם זאת, הפוסט עדיין מאפשר לשאוף להשתפר ולחסוך יותר. לדוגמה, גם ההוצאה שלנו על מסעדות עלתה בקורונה - הן מתוך עצלנות והן כדי לתמוך בעסקים שאנחנו אוהבים - אבל היא עדיין בערך פי 2 משלכם.

נקודה נוספת שעלתה בפוסט ובתגובות היא הנדל"ן. גם אנחנו שוכרים, ודנים הרבה האם ומתי לקנות דירה. בעקבות הפוסט חשבתי שאולי היכולת לעבור עיר כל כמה שנים, לנסות שכונות שונות, ולעלות או לרדת ברמת הדירה בהתאם למצב ולרצונות באותו רגע, זה חלק מאי-שבירות.
הסולידית כבר חסכה ובפרישה, לכן היא יכולה להרשות לעצמה להגדיל את ההוצאות כשיש לה הכנסה פסיבית קבועה גדולה יותר.
שיעור החיסכון חשוב בשלב הצבירה בדרך לפרישה. ככל שאחוז החיסכון גדול יותר היעד יתקרב מהר יותר.

מה שמעלה את השאלה האם את שומרת את הציפורניים הכסוסות שלך במזווה, או שהתכוננת מראש להוצאה של 7500 ש"ח בחודש ופרשת מראש עם הון של 3 מיליון ש"ח, או שמא שינית תפיסתך לגבי הסכום שנדרש לצבור כדי לפרוש ונטשת את כלל ה-300?
לא בשם הסולידית, אבל יש אפשרות נוספת והיא שמי שפרש עם תוכנית למשוך 4% והשוק הפתיע אותו לטובה בשנים שלאחר הפרישה, יכול להרשות לעצמו יותר.
לסיכון רצף התשואות יש גם צד שני של סיכוי להעלות את רמת החיים בזמן הפרישה בלי לשנות את ההנחות לעתיד.

@הסולידית מה שמאלף בפוסט שלך זה כמה שהוא רגיל. נכון יש לא מעט אנשים שמתנהלים כלכלית לא נכון, אבל סה"כ יש גם הרבה שמתנהלים באופן מחושב לפי האמצעים שלהם וחוסכים ומשקיעים. מה שגורם לי לחשוב שהרבה מההשפעה והחשיפה שקיבלת היו בדיוק מאותה דוגמתיות, והתנגדות פרובוקטיבית מאוד להתנהלות הצרכנית של אנשים רבים. המקלחות הקרות, והקטניות היו התרסה כנגד תרבות הצרכנות. זה נראה שאין כבר התאמה בין "הסולידית" כסמל אנטי צרכני ובין החיים הספציפים שלך. לא ברור לי מדוע אנשים יתנגדו לפרסונה שלך כיום ולכן לדעתי לא תהיה השפעה כלכך קיצונית להחשף כיום. מצד שני, להיות סלבריטי לא ממש מתאים לכל אחד.

דווקא התפיסה הנוכחית שחסכנות היא לא איזה ערך בפני עצמו אלה אמצעי למטרה הרבה יותר עושה שכל. כן חסכנות קיצונית מוצלחת במיוחד בשנים הראשונות לחיים הבוגרים, אבל בסופו של דבר זה בסדר להודות שאנחנו רוצים דברים חומריים. העניין הוא להיות שלמים עם מחיר ההזדמנות של הדברים האלה.

אני מאוד מקווה שהיא לא תחשוף את עצמה. זה יגרום לאנשים להתעסק באדם עצמו ולא ברעיונות. זה לא רק יפספס את מטרת הבלוג, אלא גם יוביל לרכילויות, השמצות וחקירה ביוגרפית עליה. כבר עכשיו היא חוטפת מספיק מכל הטוב הזה (לא חסרים אנשים בתגובות שמתיימרים להיות פרויד וכותבים שהאידיאולוגיה שלה היא תוצר של עבר טראמוטי). חשיפה לדעתי רק תחזק את האפקט הזה. מעבר לכך שזה דורש כוחות נפשיים גדולים, זה גם עלול לפגוע בקרובים לה - בן זוג, משפחה.
אנשים (והתקשורת במיוחד) אוהבים להתעסק בטפל ולא במהות. הייתי מנסה למנוע את זה מהם עד כמה שאפשר.

לא ברור לי מדוע אנשים יתנגדו לפרסונה שלך כיום ולכן לדעתי לא תהיה השפעה כלכך קיצונית להחשף כיום.
מהצד השמאלי של המפה הפוליטית: "חזירה קפיטליסטית חסרת רחמים!"
מהצד הימני של המפה: "אל-הורית? את אנוכית ובוגדת במורשת שלך!"
לא אומר שדווקא פוליטיקאים יביעו דעה, אבל כל אחד ימצא משהו בסגנון חייה שהוא מאוד לא אוהב.

נערך לאחרונה ב:
אגיד איך אני קורא את דילמת ההיחשפות ש @הסולידית חשפה טפח ממנה. זה מזכיר לי את איך שרסקלוניקוב ("החטא ועונשו") חג בתודעה וגם במעשה מסביב לזירת הפשע שבה פעל. כל כמה שהשכל אומר לו להתרחק מהמקום ועל ידי כך להגן על עצמו מלהיחשף, פעל בו הכוח הרגשי והלא רציונלי לחזור לזירת הפשע וכך להסגיר את עצמו. בסוף יש רצון "to come clean" ולהשיג איזושהי אחדות עם הקהילה בה אתה פועל, גם אם אתה עלול להיכוות, להישפט, להירמס וכו'.
נדמה לי שקיים בה הרצון להתקרב אל הקהילה שנוצרה סביבה, אף שהיא חשה שזה עלול להזיק לה. לדעתי באמת יש בכך סיכון לא קטן, אם כי התוצאה אינה בלתי הפיכה ויש דוגמאות למכביר של אנשים באור הזרקורים שהגנו בקנאות ובהצלחה על אספקטים רבים בחייהם.
כ"פשרה" אני יכול להציע פודקאסט שללא ספק יעמיק ויעגל את התכנים עליהם הסולידית כנראה רוצה לדבר בלי ההיחשפות החזותית :)

בקורונה מאוד חשוב לי (כמו גם לך ולאחרים) לתמוך בעסקים המקומיים.
ככה שאני הייתי מאוד סלחני כלפי ההוצאה הזו ולא חושב שזה שהסולידית מוציאה פחות פי 2 או יותר ממני על אוכל בחוץ - זה משהו שצריך לשנות את התנהגותי.

עד שהעסקים יעמדו שוב על הרגליים אנחנו חייבים לעזור אם זה מתאפשר.
לדעתי, כל אחד צריך לתמוך בעסקים שלו אישית חשוב שלא יפשטו את הרגל, גם במחיר של פגיעה בהתנהגותו הסולידית.

חצי בצחוק וחצי ברצינות,
שקלת לקבל תרומה במטבעות וירטואליים?
או להגן על זהותך על ידי נאמן?
אני לא עו"ד אז אין לי מושג אם יש דרך חוקית לקבל תרומה ללא מתן קבלה עם פרטי זיהוי שלך
זה רעיון מעולה ולו מהסיבה שניתן לשלם על חשבונות אינטרנט (דומיין, הוסטינג וכו') בביטים.
אלה החברות הראשונות שהתחילו לקבל ביט, ככה שכנראה שזה משהו שרבים עושים.

ככה זה נעשה:
הסולידית מפרסמת כתובת, כולנו תורמים ביטים לשם, ומהכתובת הזו היא טוענת את הכסף לספק שירותי האינטרנט (namecheap וכו').

אני לא עורך דין ולכן אני לא יכול לענות על השאלה האם ניתן לקחת כסף של אנשים אחרים ולשלם איתו חשבונות בלי לרשום את זה כ"תרומה".
יש כאן את ההיבט הנוסף שמי שמשלם את החשבונות ("התורם") לא נהנה מהטבות מס אם הוא לא רשום כתורם, אבל אנחנו מוכנים לקחת את ה"הפסד" הזה.

ככה זה נעשה:
הסולידית מפרסמת כתובת, כולנו תורמים ביטים לשם, ומהכתובת הזו היא טוענת את הכסף לספק שירותי האינטרנט (namecheap וכו').
זה עדיין לא פוטר אותה מלשלוח לך חשבונית.
אם כבר זה רק מסובך יותר בירוקרטית.

אני לא עורך דין ולכן אני לא יכול לענות על השאלה האם ניתן לקחת כסף של אנשים אחרים ולשלם איתו חשבונות בלי לרשום את זה כ"תרומה".
טכנית אפשר.
חוקית זאת הכנסה, ולכן מצריך חשבונית.

@הסולידית
פוסט מצוין ומבורך ביותר בעיני.

אישית, כשאני מתקל בטיעונים/נקודות מבט חדשות לי אני כמעט אף פעם לא לוקח אותם כמקשה אחת אלא תמיד נוטה להוציא מהם את הגרעיון של הרעיונות שרלוונטיים לי ולשים בצד את המרכיבים שאינם מתאימים לנסיבותי או השקפת עולמי. אך זאת להתרשמותי לא התנהגות של אנשים רבים שנוטים להסכים או לא להסכים עם אדם כמקשה אחת (עצם הניסוח של "להסכים עם אדם" בכללותו במקום עם דעה ספציפית תמיד מרגיש לי מוזר..).

זה יחד עם העובדה שהצגת השקפת עולם קיצונית יותר לאורך השנים הקשה על האימוץ של הרעיונות אצל אנשים רבים - מצד אחד קל יותר לבקר ולפסול כלאחר יד ע"י בחירה בפינצטה של הדוגמאות המוקצנות ביותר (מקלחות קרות ושות'), ומצד שני גם למי שפתוח יותר לרעיון יש את הקושי של "זה נראה כל רק רחוק ובלתי מושג בשבילי שאני אף פעם לא אגיע לשם - ולכן אפילו לא אנסה את הצעדים הראשון בדרך". הפוסט הנ"ל מקרב את הדמות של "דורין/הסולידית" לקהל הרחב ובתקווה ינגיש יותר את אותם הרעיונות שאת מקדמת כבר הרבה זמן, בעטיפה קצת נוחה יותר.

מן הסתם זה גם מציג תהליך אישי שאת עצמך עוברת שמעניין לקרוא אותו, בנפרד מהרעיונות שאת מקדמת.

לגבי השמירה על אנונימיות - לתחושתי יש חסרונות ברורים לוויתור עליה ואני לא רואה (מאיפה שאני נמצא) הרבה יתרונות, אלא אם תרצי להרחיב את הפעילות שלך מעבר למה שאת עושה היום. הרושם שלי הוא שמי שמבקר אותך כיום על "הסתתרות מאחורי דמות אנונימית" עושה זאת בהיעדר טיעונים מהותיים יותר ורק יעבור לתקיפות אישיות יותר בתרחיש כזה. ומן הצד השני אני לא חושב שזה פוגע במאום ב"אוטנטיות" של הדעות שלך למי שכן מתעניין בהן.
מן הסתם אם מעניין אותך להתרחב לפעילות נוספת - כמו הרצאות, פודקסטים, הדרכות וכו' אולי זה כן שווה את הכאב ראש.

אגב תמיכה של המשתמשים בבלוג תוך שמירה על אנונימיות - אני לא יודע איזה מנגונים קיימים יש שמאפשרים זאת (חברה? סוכנות/מתווך כלשהו?) ויכול להיות שבעבר זה לא היה שווה את הטרחה מבחינתך, אבל עברו כבר איזה שש שנים נראה לי מהנסיון הקודם וגם הקהילה התרחבה מאז כך שאולי שווה בחינה נוספת. יכול רק לציין שכיום אני משלם ליוצרים אינדיווידואליים שאני אוהב (וגם כשהתוכן זמין בחינם) יותר ממה שאני משלם על נטפליקס, וזו מגמה שרק שמתרחבת להבנתי.

שאלה מעניינת שעולה מהפוסט היא האם אדם שבגיל נניח 30 פורש עם סכום שמאפשר לו את רמת ההוצאות של הסולידית מלפני 7 שנים, ולא התברך בתקופה שלא תשואות גבוהות במיוחד לאחר הפרישה, כך שהיום הוא עדיין יכול להרשות לעצמו את אותה רמת הוצאות מלפני 7 שנים כאשר הוא, כמו הסולידית, כבר לא ילד. האם זה יעבוד? או שהוא כבר לא ירגיש שהוא חי כמו מלך? או פשוט יישבר ויחזור לקריירה שנטש (חזרה לא פשוטה אחרי הפסקה ארוכה)?

אני חושב שהרעיון שאפשר להמשיך לחיות ברמת הוצאות של סטודנט למשך חיים שלמים היה מופרך מראשיתו. אנחנו יצורים חברתיים ומה שבשנות ה 20 נראה לנו כצורת חיים יעילה להתגאות, בשנות ה 30 יכול להשאיר אותנו בתחושה שנשארנו מאחור, שלא לדבר על שנות ה 40 וצפונה...

זה מוערך מאד! אבל מחזיר אותנו לנקודת האפס, שהרי, במקרה כזה אני צריכה להפיק קבלות לכולם, ועל הקבלות מופיעה תעודת הזהות שלי, ומשם הזהות שלי נחשפת, מה ש(להפתעתי) קוראים רבים גורסים שיהיה טעות.

אפשר לשלם ישירות לספק שירותי האחסון וכו'.

זה מוערך מאד! אבל מחזיר אותנו לנקודת האפס, שהרי, במקרה כזה אני צריכה להפיק קבלות לכולם, ועל הקבלות מופיעה תעודת הזהות שלי, ומשם הזהות שלי נחשפת, מה ש(להפתעתי) קוראים רבים גורסים שיהיה טעות.
ומה על לפתוח תרומה ב headstart או משהו, כאשר התמורה זה מייל תודה? זה לא מצריך שום חשבונית.

שאלה מעניינת שעולה מהפוסט היא האם אדם שבגיל נניח 30 פורש עם סכום שמאפשר לו את רמת ההוצאות של הסולידית מלפני 7 שנים, ולא התברך בתקופה שלא תשואות גבוהות במיוחד לאחר הפרישה, כך שהיום הוא עדיין יכול להרשות לעצמו את אותה רמת הוצאות מלפני 7 שנים כאשר הוא, כמו הסולידית, כבר לא ילד. האם זה יעבוד? או שהוא כבר לא ירגיש שהוא חי כמו מלך? או פשוט יישבר ויחזור לקריירה שנטש (חזרה לא פשוטה אחרי הפסקה ארוכה)?

אני חושב שהרעיון שאפשר להמשיך לחיות ברמת הוצאות של סטודנט למשך חיים שלמים היה מופרך מראשיתו. אנחנו יצורים חברתיים ומה שבשנות ה 20 נראה לנו כצורת חיים יעילה להתגאות, בשנות ה 30 יכול להשאיר אותנו בתחושה שנשארנו מאחור, שלא לדבר על שנות ה 40 וצפונה...
ויש עוד הרבה דברים שמשתנים בהשקפות ובצרכים במשך 60 שנות חיים ויכולים להשפיע על רמת ההוצאות.
בפועל, אפילו בין אלו ששואפים לפרישה מוקדמת, מיעוט קטן יכול ורוצה לעשות זאת בגיל 30.

בפועל, אפילו בין אלו ששואפים לפרישה מוקדמת, מיעוט קטן יכול ורוצה לעשות זאת בגיל 30.
אני חייבת לחפש ציטוט מהספר של נח-הררי לגבי שעות העבודה שהיו נהוגים בתקופות שונות בהיסטוריה.
להערכתי, לא השתנינו כל-כך מהר ועדיין רוב האנשים שואפים ליותר זמן פנוי לענייניהם האישיים מאשר לשעות עבודה ארוכות.
אני חושב שהרעיון שאפשר להמשיך לחיות ברמת הוצאות של סטודנט למשך חיים שלמים היה מופרך מראשיתו.
עכשיו נשאר רק לתהות מה יותר חשוב - לצרוך עוד ועוד או למצוא אתגרים חדשים בחיים? לקנות דירה או ללמוד משהו חדש? לטייל בטבע או לקנות שעון בסטייל?
* כתבתי כבר פעם שרמת ההוצאות שלי נשארה אותו הדבר כבר 20 שנה (בסכומים מוחלטים), ממש רחמים עליי :)

להערכתי, לא השתנינו כל-כך מהר ועדיין רוב האנשים שואפים ליותר זמן פנוי לענייניהם האישיים מאשר לשעות עבודה ארוכות.
לא דיברתי על שעות עבודה ארוכות אלא על פרישה לפנסיה.
קחי בחשבון שלא מדובר בקבוצה אקראית, אלא אנשים שרובם בטופ של הכשרון, האמביציה וההשפעה (והמזל) כדי לצבור בעשור נכסים שיספיקו למחיה 60 שנה. אלו בדרך כלל אנשים שלא ימהרו לוותר על עבודתם.

קחי בחשבון שלא מדובר בקבוצה אקראית, אלא אנשים שרובם בטופ של הכשרון, האמביציה וההשפעה (והמזל) כדי לצבור בעשור נכסים שיספיקו למחיה 60 שנה.
לא בהכרח. הגדלת הנכסים נעשית לא רק ע"י חסכון אלא גם ע"י תשואה בקרן הפנסיה ובתיק ההשקעות ומצד שני, לא כולם רוצים להעלות את רמת החיים שלהם.
אני מסכימה שגיל 30 לפרישה בארץ (בהתחשב בתקופת הצבא והלימודים, במידה ועושים זאת) לא מבטא עשור של השתכרות מלאה ולכן אדם עם משכורת ממוצעת וחסכון אגרסיבי+תשואה טובה, יידרש לעוד כמה שנות עבודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 37
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
whybe Ibi משתמשים בפוסט האחרון בבלוג בתור מקפצת פרסום אוף טופיק 5
ס זוכי מחיר למשתכן הגרלה מס 2020 פסגת זאב פוסטים מאיכות נמוכה 2
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה