• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניית תיק השקעות(חדש בתחום)

עשיר לעתיד

משתמש רשום
דירוג
0
שלום כולם,
ראשית אני אציין שאני מאוד שמח להצטרף לפורום, לא מעט זמן חיפשתי פורום גדול שמדבר על הנושא.

אני בן 19 והצבתי לעצמי מטרה להגיע למאות אלפי שקלים עד גיל 21 ולמיליון הראשון סביב גיל 22-23. כמובן שאני חוסך כל חודש לפחות 70-80ֵֵ% מההכנסה החודשית ולא מבזבז על שטויות. רציתי לדעת איך לפלח את תיק ההשקעות כך שאוכל להרוויח ולהגיע למטרות שלי.
אני חושב על לפלח ל-50 % מניות, 40% אגרות חוב ו-10% נדל"ן מניב. האם החלוקה הזאת טובה מספיק בשביל שאוכל להגיע למטרות שהצבתי ? אני לא בטוח שאוכל להגיע למטרות היות והתשואה לא גבוהה בהתחלה ולמרות הריבית דריבית אני חושש שזה לא יספיק בשביל להגיע למיליון הראשון בגיל 23. בנוסף חשבתי על לסחור במניות לטווח הבינוני-רחוק ולא רק לקנות את כל השוק במטרה להגיע לתשואה גבוהה יותר.
האם זה אפקטיבי לדעתכם?

היי,

1. לדעתי הגישה של X כסף עד יום Y מעודדת לקיחת סיכונים מיותרים כמו:

לסחור במניות לטווח הבינוני-רחוק ולא רק לקנות את כל השוק במטרה להגיע לתשואה גבוהה יותר

4 שנים זה לא טווח רחוק. איך תבחר מניות? בחנת את המתודה שלך?

2. אתה ריאלי בשאיפות שלך? כמה אתה חוסך - בשקלים - בחודש? ההכנסה שלך יציבה?

3. נשמע שאתה מצפה לתשואה פנומלנית לטווח הקצר (אלא אם כן יש לך הון התחלתי משמעותי. אפשר לשאול כמה?). כדאי לקום מהחלום, אין ארוחות חינם. אתה מודע לזה שאפשר גם להפסיד כסף? :)

זהו ממני לבנתיים

בא נניח ש 100% מניות יתנו 10% נומינלית לשנה
ושזה יקרה ב 4 השנים הקרובות ולא רק בתוחלת (אני חושב שזה מאוד דמיוני בטווח הזה, וגם ל 20 שנה זה יקרה בממוצע)

עכשיו כדי להגיע ל מליון שח בעוד ארבע שנים
תצטרך להשקיע כ 17k לחודש.
אני מה שאומר שאם את חוסך 80% מההכנסה החודשית שלך אתה מקבל נטו של 21k.

אני חושב שהבנת את חוסר הראליות של התוכנית ?
אם תוסיף לשיקולים שהמניות הן רק 50%
וטווח של 4 שנים הוא בסיכון גבוהה להפסד של 50% מההשקעה
אז כדאי שתנמיך ציפיות.
זה לא אומר שלא כדאי להשקיע באפיק עתיר מניות בגילך אבל זה צריך להיות תואם לקיבולת הסיכון שלך ועם תאום ציפיות ראלי.

נערך לאחרונה ב:
היי,

1. לדעתי הגישה של X כסף עד יום Y מעודדת לקיחת סיכונים מיותרים כמו:

4 שנים זה לא טווח רחוק. איך תבחר מניות? בחנת את המתודה שלך?

2. אתה ריאלי בשאיפות שלך? כמה אתה חוסך - בשקלים - בחודש? ההכנסה שלך יציבה?
גמהחלום, אין ארוחות חינם. אתה מודע לזה שאפשר גם להפסיד כסף? :)

זהו ממני לבנתיים

אין לי עוד תוכנית פעולה מסודרת, אבל קראתי מידע באינטרנט בין היתר בבלוג הזה וקראתי ספר על הבורסה, מתכנן גם לקנות את "המשקיע הנבון". כלומר אני עדיין בשלב למידה ואין לי מספיק ידע בשביל להגיע לתוכנית כלכלית מסודרת. כרגע התוכנית שלי היא להשקיע כפי שאמרתי במניות, אגרות חוב ונדל"ן מניב וכאשר אגיע לסכום כסף נכבד של כמה עשרות שקלים או אולי מאות להשקיע בנדל"ן, באמזון ולנסות את מזלי בעוד כמה אסכולות כי המטרה שלי בסופו של דבר לצאת לחופש כלכלי בגיל מוקדם.

כרגע יש לי כמה אלפי שקלים בבנק, אין לי עוד עבודה מסודרת אבל צפויה להיות עבודה בקרוב כי אני אהיה שבוע בבית שבוע בבסיס ואוכל לחסוך 2500-3000 שקל כל חודש.מכאן בחישוב פשוט להגיע ל-30-40 אלף כעבור שנה, ככה שזה אפשרי להגיע למאות אלפי שקלים תוך שנתיים-שלוש בהנחה והכסף מושקע בחכמה.
בא נניח ש 100% מניות יתנו 10% נומינלית לשנה
ושזה יקרה ב 4 השנים הקרובות ולא רק בתוחלת (אני חושב שזה מאוד דמיוני בטווח הזה, וגם ל 20 שנה זה יקרה בממוצע)

עכשיו כדי להגיע ל מליון שח בעוד ארבע שנים
תצטרך להשקיע כ 17k לחודש.
אני מה שאומר שאם את חוסך 80% מההכנסה החודשית שלך אתה מקבל נטו של 21k.

אני חושב שהבנת את חוסר הראליות של התוכנית ?
אם תוסיף לשיקולים שהמניות הן רק 50%
וטווח של 4 שנים הוא בסיכון גבוהה להפסד של 50% מההשקעה
אז כדאי שתנמיך ציפיות.
זה לא אומר שלא כדאי להשקיע באפיק עתיר מניות בגילך אבל זה צריך להיות תואם לקיבולת הסיכון שלך ועם תאום ציפיות ראלי.
אני מבין את חוסר הריאליות. סך הכל אין לי עוד תוכנית פעולה מסודרת ואין לי עוד צעדים פרקטיים. כן קראתי מידע על נושא הבורסה באינטרנט בין היתר בבלוג הזה וקראתי ספר על הבורסה, מתכנן גם לקנות את "המשקיע הנבון", כלומר אני עדיין בשלב למידה ואין לי מספיק ידע בשביל להגיע לתוכנית כלכלית מסודרת. כרגע התוכנית שלי היא להשקיע כפי שאמרתי במניות, אגרות חוב ונדל"ן מניב וכאשר אגיע לסכום כסף נכבד של כמה עשרות שקלים או אולי מאות להשקיע בנדל"ן, באמזון ולנסות את מזלי בעוד כמה אסכולות כי המטרה שלי בסופו של דבר לצאת לחופש כלכלי בגיל מוקדם.

כרגע יש לי כמה אלפי שקלים בבנק, אין לי עוד עבודה מסודרת אבל צפויה להיות עבודה בקרוב כי אני אהיה שבוע בבית שבוע בבסיס ואוכל לחסוך 2500-3000 שקל כל חודש. מכאן בחישוב פשוט להגיע ל-30-40 אלף כעבור שנה, ככה שזה אפשרי להגיע למאות אלפי שקלים תוך שנתיים-שלוש בהנחה והכסף מושקע בחכמה.

בחישוב פשוט להגיע ל-30-40 אלף כעבור שנה, ככה שזה אפשרי להגיע למאות אלפי שקלים תוך שנתיים-שלוש
לקרן הגידור רנסנס תשואה שנתית ממוצעת של 71.8% והם כנראה הכי טובים בעולם.
אתה באמת מתכוון לעקוף אותם בלי להשקיע את המיליארדים שהם השקיעו?

איך הגעת למסקנה הזאת ?
בוא נראה.

אני בן 19 והצבתי לעצמי מטרה להגיע למאות אלפי שקלים עד גיל 21

עם משכורת של חייל חובה? גם עם עבודה חלקית אתה לא מגיע למאות אלפי שקלים תוך שנתיים.

ולמיליון הראשון סביב גיל 22-23.
כי זה ממש פשוט להכפיל את ההון כל שנה.

40% אגרות חוב ו-10% נדל"ן מניב.
אגרות חוב? באמת? עם תשואה של 2% לשנה?
או שאתה בונה על ה- 10% נדל"ן שיקפיץ לך את התיק?

בנוסף חשבתי על לסחור במניות לטווח הבינוני-רחוק ולא רק לקנות את כל השוק במטרה להגיע לתשואה גבוהה יותר.
מנהלי הקרנות הטובים ביותר לא מצליחים להכות את השוק (אולי באפט. נתון למחלוקת). למה אתה חושב שאתה תצליח?

אם אתה לא טרול, יש לך עוד הרבה ללמוד. לזרוק buzzwords זה לא מספיק.

בוא נראה.

עם משכורת של חייל חובה? גם עם עבודה חלקית אתה לא מגיע למאות אלפי שקלים תוך שנתיים.

כי זה ממש פשוט להכפיל את ההון כל שנה.

אגרות חוב? באמת? עם תשואה של 2% לשנה?
או שאתה בונה על ה- 10% נדל"ן שיקפיץ לך את התיק?

מנהלי הקרנות הטובים ביותר לא מצליחים להכות את השוק (אולי באפט. נתון למחלוקת). למה אתה חושב שאתה תצליח?

אם אתה לא טרול, יש לך עוד הרבה ללמוד. לזרוק buzzwords זה לא מספיק.

אני מבין שהצפיות שלי מרחיקות לכת, כמו שאמרתי אני רק חדש בתחום ואני בתהליך למידה. אני לא מחפש את מה שיביא את המכה, אני כן מחפש להרוויח יפה ובזהירות, חשבתי שזה לוקח טיפה יותר מהר.
ולדעתי כן אפשר להצליח במניות לטווח הבינוני. זה מצריך חקירה של החברה לעומק ואת כל ההיסטוריה שלה, לדעת לקרוא גרפים ולזהות מגמות, קצת מידע פנים ובהחלט אפשר להרוויח יפה.

מה לדעתך התשואה הכי סבירה שתתקבל כעבור 5 שנים לתיק השקעות מפוזר להלכה? לצורך העניין 60% מניות, 20% אגרות חוב ו-20% נדל"ן מניב .

קצת מידע פנים ובהחלט אפשר להרוויח יפה.
מסכים לגמרי, אבל זה לא חוקי. בצורה לא חוקית אפשר באמת להתעשר מהר גם בדרכים אחרות (או להגיע לכלא).

מה לדעתך התשואה הכי סבירה שתתקבל כעבור 5 שנים לתיק השקעות מפוזר להלכה? לצורך העניין 60% מניות, 20% אגרות חוב ו-20% נדל"ן מניב .

חמש שנים זה קצר מדי, תקבל תשואה שנתית שנעה בין מינוס 25 לפלוס 30%.
באתר הזה אפשר לשחק עם ההקצאות ולראות את ההתנהגות.

אני מציע שתשכח את המיליון כיעד בעשור הקרוב, לא צריך הרבה חישובים כדי להבין שזה לא יקרה
מה שכן יקרה זה עבודה קשה, למרות שהייתי משנה את זה ל"למידה" קשה, צריך להבין מה אתה עושה עם הכסף ולמה
אתה רוצה לעצור את ההשקעה תוך 5 שנים? האסטרטגיה צריכה להיות אחרת, אם אתה סתם עוצר לבצע שינוי מהותי אז תתכונן לתרחישים העלולים לקרות ותלמד להבין אותם ואין להתכוונן אליהם
אהה, ותפסיק לקרוא אתרי כלכלה ישראליים, לא בטוח שהפיתוי שה"עורך" מנסה לעורר בקוראים הוא אמת לאמיתה

סתם הערה... לטווחי זמן קצרים הכמות הנחסכת הרבה יותר משמעותית מהתשואה (בהנחה ואתה לא משתמש במידע פנים)

אתם רוצים להגיד לי שאי אפשר להגיע למיליון הראשון תוך 5-10 שנים אם אני הולך לפי המודל של בנגמין גראהם ? אם כך אצטרך לשנות אסטרטגיה. המטרה שלי להגיע למיליון תוך כמה שנים (עד גיל 25-26 גג) וכמה שנים אחר כך לכמה מיליונים. אני לא מתכוון להתפשר על פחות ואני מוכן לעבוד קשה. קראתי את "אבא עשיר אבא עני" ושם זה יותר מוחשי ואפשרי מאיך שאתם מציגים את זה. פיזור של השקעות בכמה מקומות בעולם והשקעה בכמה אפיקים במקביל(אגרות חוב, מניות, קרן נאמנות, תעודות סל, נדל"ן) לא יספיקו בשביל להגיע למטרה? אצטרך לפתוח עסק/חברה בשביל זה ולנסות את מזלי ?

אני מציע שתשכח את המיליון כיעד בעשור הקרוב, לא צריך הרבה חישובים כדי להבין שזה לא יקרה
מה שכן יקרה זה עבודה קשה, למרות שהייתי משנה את זה ל"למידה" קשה, צריך להבין מה אתה עושה עם הכסף ולמה
אתה רוצה לעצור את ההשקעה תוך 5 שנים? האסטרטגיה צריכה להיות אחרת, אם אתה סתם עוצר לבצע שינוי מהותי אז תתכונן לתרחישים העלולים לקרות ותלמד להבין אותם ואין להתכוונן אליהם
אהה, ותפסיק לקרוא אתרי כלכלה ישראליים, לא בטוח שהפיתוי שה"עורך" מנסה לעורר בקוראים הוא אמת לאמיתה

אני מתכוון להשקיע ולרכוש ידע בנושא כל החיים שלי. בסופו של דבר עם קצת מזל כל אדם יכול להיות עשיר, אולם זה ייקח לו 20 שנה. אני רוצה שזה יקרה תוך 5 שנים, גם תוך 7-8 שנים יספק אותי.
לא קורא אתרי כלכלה, רק מאמרים בנושא וספרים.

הנקודה היא, שאתה צריך כסף בשביל להשקיע אותו.
נקודה נוספת, להשקעה נורמלית, בניגוד לכרטיס לוטו, צריך זמן כדי לצמוח.

פשוט שב ותעשה את החשבון, די פשוט.
למען האמת, @אנון נימוס כבר עשה את זה בשבילך למעלה.

אצטרך לפתוח עסק/חברה בשביל זה ולנסות את מזלי ?
האמת שיש כאן די הרבה משחקים שאפשר לעשות.
שווי החברה תמיד נגזר כמכפיל של ההכנסות של העסק. אבל אין הגדרה מקובלת מה המכפיל צריך להיות.
מספיק שתכניס שקל מהעסק, תגדיר את המכפיל כמיליון, והגעת ליעד.

ועכשיו ברצינות....
לטווחי זמן שהגדרת כנראה שרק עסק שתשקיע את כל כולך בו ותפתח מוצר/שירות שבאמת ידרש, אבל לא סתם, מוצר שידרש ברמה גלובלית ובאופן שלא קיים כיום (כנראה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
S בניית תיק השקעות שוק ההון 9
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
O בניית תיק השקעות עצמאי משולב IRA שוק ההון 6
S בניית תיק השקעות ראשוני שוק ההון 5
M בניית תיק השקעות לפנסיונרים שוק ההון 6
T בניית תיק השקעות- אג"ח וקרנות שוק ההון 5
ה בניית תיק השקעות שוק ההון 1
W בניית תיק השקעות - אג"ח וקרנות כספיות שוק ההון 13
L בניית תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 4
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
M בניית תיק השקעות בבלוג התמונה הגדולה שוק ההון 1
צ בניית תיק השקעות שוק ההון 2
M בניית תיק השקעות ע"פ JL Collins שוק ההון 80
ג התמונה הגדולה - בניית תיק השקעות - האם יש גרסה באנגלית? התפתחות אישית 4
י בניית תיק השקעות שוק ההון 14
D בניית תיק השקעות שוק ההון 5
ד בניית תיק השקעות + כמה שאלות מהותיות שוק ההון 39
רוני בניית תיק השקעות ופורטפוליו נכסים מניבים בתנאי דפלציה וריבית שלילית שוק ההון 38
קפה שחור בניית תיק השקעות בצמוד לבעלות על חברה בע"מ שוק ההון 39
ido15 בניית תיק השקעות שוק ההון 43
roniba בניית אקסל/speadsheet למעקב אחר תיק השקעות אוף טופיק 3
א בניית תיק השקעות שוק ההון 41
Izik בניית תיק השקעות שוק ההון 3
ש בניית תיק השקעות שוק ההון 11
ק בניית תיק השקעות - כניסה לשוק בשלבים או בהקדם האפשרי שוק ההון 2
GentleGiant בניית תיק השקעות שוק ההון 17
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
L בניית תיק לטווח ארוך שוק ההון 0
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6